NAT250020302
14.11.2025
no result
same category · 100% title match · same buyer · similar size
სადღესასწაულო საჩუქრებთან დაკავშირებით 450 ცალი სასაჩუქრე პაკეტის (სხვადასხვა საკვები პროდუქტები) შესყიდვა
7%
outside our line
Can we win this?
7% — outside our line: this does not look like something we sell.
- Our line of business only 13% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
- Expected competition this category averages 1.2 bidders, 48% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
- Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
- Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
- Category fit 15800000: we have never bid in this category.
- Buyer relationship we have never bid with this buyer.
Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.
Main details — as published
| განცხადების ნომერი | NAT250023008 |
|---|---|
| შესყიდვის სტატუსი | არ შედგა |
| შემსყიდველი | გარდაბნის მუნიციპალიტეტი |
| შესყიდვის ტიპი | ელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) |
| შესყიდვის კატეგორია | 15800000-სხვადასხვა საკვები პროდუქტი |
| კლასიფიკატორის კოდები | — |
| შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება | 55`500.00 GEL |
| შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა | იხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია |
| შესყიდვის გამოცხადების თარიღი | 10.12.2025 17:03 |
| წინადადებების მიღება იწყება | 16.12.2025 00:00 |
| წინადადებების მიღება მთავრდება | 18.12.2025 17:00 |
| შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი | 500.00 GEL |
| გარანტიის ოდენობა | 555 GEL |
| გარანტიის მოქმედების ვადა | 160 დღე |
| მოწოდების ვადა | საქონლის მიწოდების ვადაა ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით |
| წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოს | დღგ-ს გათვალისწინებით |
| დამატებითი ინფორმაცია | — |
Buyer documents & protocols (0)
No buyer documents recorded.
Bidders — everyone, including who lost
| Company | First offer | Final offer | Result |
|---|---|---|---|
| No bids recorded — nobody entered this tender. | |||
History
- 10.12.2025 17:03 Announced
- 16.12.2025 00:00 Bidding opens
- 18.12.2025 17:00 Bidding closes
- 27.08.2026 06:52 Current status: not held
Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.
Tender documentation — all 16 sections
1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სადღესასწაულო საჩუქრებთან დაკავშირებით 450 ცალი სასაჩუქრე პაკეტის (სხვადასხვა საკვები პროდუქტები) შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1.სადღესასწაულო საჩუქრებთან დაკავშირებით 450 ცალი სასაჩუქრე პაკეტის (სხვადასხვა საკვები პროდუქტები) შესყიდვა ფასების ცრილის( დანართი #1) და დანართი N2-ის შესაბამისად 1.2.2. სურსათი უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს. მათ შორის: სურსათის უვნებლობა, ხარისხი, ეტიკეტირება, შეფუთვისა და ტრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. 1.2.3. სურსათი უნდა იყოს სათანადოდ ეტიკეტირებული საქართველოს მთავრობის 2013 წლის 31 დეკემბრის N441 დადგენილებით დამტკიცებული „სურსათის ეტიკეტირებისადმი დამატებითი მოთხოვნის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტის შესაბამისად, ხოლო 2019 წლის პირველი მარტიდან საქართველოს მთავრობის 2016 წლის პირველი ივლისის N301 დადგენილებით დამტკიცებული „მომხმარებლისათვის სურსათის შესახებ ინფორმაციის მიწოდების თაობაზე“ ტექნიკური რეგლამენტის შესაბამისად; 1.2.4 საქონლის მიწოდების ვადები, პაკეტის შემადგენლობა და რაოდენობები მოცემულია დანართი #2-ში
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდების ვადაა ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. საქონლის მიწოდების ადგილი: ქალაქი გარდაბანი დ.აღმაშენებლის 127. 1.5.2. საქონლის ტრანსპორტირება მიწოდების ადგილამდე და დასაწყობება მიმწოდებელმა უნდა განახორციელოს საკუთარი ხარჯებით. 1.5.3.ყველა პროდუქტი უნდა იყოს დაფასოებული ერთნაირი ზომისა და ფერის მუყაოს ყუთში
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
მისაწოდებელი პროდუქტების ვარგისიანობის მინიმალური ვადა უნდა შეადგენდეს მიწოდებიდან არანაკლებ 30 დღეს, გარდა კვერცხისა, რომლის ვარგისიანობის ვადა არანაკლებ 15 დღით უნდა აღემატებოდეს საქონლის მიწოდების ვადას, ასევე კარაქის რომლის ვარგისიანობის ვადა არანაკლებ 10 დღით უნდა აღემატებოდეს საქონლის მიწოდების ვადას .
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში (დანართი) მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანა და მწარმოებელი 2.1.1.2 პრეტენდენტის მიერ 2.1.1.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. მოწოდებული საქონლისათვის წუნის აღმოჩენის შემთხვევაში მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს აღნიშნული დეფექტური საქონლის შეცვლა შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან 1 (ერთი) კალენდარული დღის განმავლობაში. 2.9.2. აღნიშნული საკვები პროდუქტების ვარგისიანობაზე სრული პასუხისმგებლობა ეკისრება მიმწოდებელს.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში დაფიქსირებული ერთეულის ფასის და ჯამური ღირებულების ადეკვატურობა. ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნის წარმოდგენის შემთხვევაში უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდებისშესაძლებლობა. ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარებში; საგადასახადო დოკუმენტაციის და მიღება–ჩაბარების აქტის წარმოდგენის საფუძველძე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.2 პუნქტით მოთხოვნილი დოკუმენტების წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღეში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ქეთევანი ონიანი, 599290591, spagardabani2023@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების შესაბამისად. 10.1.2 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.3 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.4 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) ატვირთული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ხელმოწერილი ან/და ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთულ უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს. პრეტენდენტმა ფასების ცხრილი უნდა ატვირთოს PDF ფაილის სახით. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. 10.1.5 სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 10.1.6 იმ შემთხვევაში თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი/მომსახურება. 10.1.7 სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.8 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი
The same thing, bought before
NAT250022033
02.12.2025
not held
same category · 100% title match · same buyer · similar size
სადღესასწაულო საჩუქრებთან დაკავშირებით 450 ცალი სასაჩუქრე პაკეტის (სხვადასხვა საკვები პ…
NAT250002510
06.02.2025
contract signed
same category · 100% title match · same buyer · similar size
სადღესასწაულო საჩუქრებთან დაკავშირებით 450 ცალი სასაჩუქრე პაკეტის (სხვადასხვა საკვები პ…
NAT260001796
04.02.2026
contract signed
same category · 91% title match · same buyer · similar size
სადღესასწაულო საჩუქრებთან დაკავშირებით 545 ცალი სასაჩუქრე პაკეტის (სხვადასხვა საკვები პ…
NAT250003043
13.02.2025
terminated
same category · 44% title match · similar size
სადღესასწაულო სასაჩუქრე პაკეტების შესყიდვა
NAT250003049
13.02.2025
contract signed
same category · 44% title match · similar size
სადღესასწაულო სასაჩუქრე პაკეტების შესყიდვა
Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.
Same buyer, same category — have they bought this before?
NAT260001796
04.02.2026
contract signed
სადღესასწაულო საჩუქრებთან დაკავშირებით 545 ცალი სასაჩუქრე პაკეტის (სხვადასხვა საკვები პ…
→ შპს ნიკნეულა
3 bidders
77,616 ₾
NAT250022033
02.12.2025
not held
სადღესასწაულო საჩუქრებთან დაკავშირებით 450 ცალი სასაჩუქრე პაკეტის (სხვადასხვა საკვები პ…
0 bidders
55,500 ₾
NAT250020302
14.11.2025
no result
სადღესასწაულო საჩუქრებთან დაკავშირებით 450 ცალი სასაჩუქრე პაკეტის (სხვადასხვა საკვები პ…
1 bidder
55,500 ₾
NAT250002510
06.02.2025
contract signed
სადღესასწაულო საჩუქრებთან დაკავშირებით 450 ცალი სასაჩუქრე პაკეტის (სხვადასხვა საკვები პ…
→ შპს ნიკნეულა
2 bidders
54,537 ₾
This buyer usually awards to
across all categories
| შპს ნიუ ენერჯი 2030 | 7× |
| ჯვარი | 3× |
| შპს სტუდია არქი | 3× |
| საქართველოს წითელი ჯვრის საზოგადოება … | 3× |
| შპს Project action | 3× |