ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250023145
NAT250023145 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ახალი ამბების სააგენტოების საინფორმაციო მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 17% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 0.9 bidders, 90% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 92400000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N25 running 171 days remaining Contract PDF ↗
68,100 ₾ contract amount 37,162 ₾ (55%) actually paid 25.12.2025 – 15.02.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
3,112.10 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q1 24.02.2026
5,675.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q1 06.03.2026
5,675.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 08.04.2026
5,675.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 07.05.2026
5,675.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 10.06.2026
5,675.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 15.07.2026
5,675.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 17.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250023145
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველია(ა)იპ "საზოგადოებასთან კომუნიკაციის სააგენტო"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია92400000-ახალი ამბების სააგენტოების მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება72`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი11.12.2025 17:00
წინადადებების მიღება იწყება17.12.2025 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება19.12.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`080.00 GEL
გარანტიის ოდენობა720 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან ან/და 2026 წლის 15 იანვრიდან (რომელიც უფრო გვიან დადგება) 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

NAT250023145_ინტერესთა კონფლიქტიSIGNED.pdf.pdf თალიკო გიორგაძე 19.12.2025 18:57

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
პირველი 68,100 68,100 won
NAT250023145_გამოცდილება - დანართი N2.pdf.pdf · NAT250023145_რეკვიზიტები.pdf.pdf · NAT250023145_ტექ დავალება.pdf.pdf · NAT250023145_ფასების ცხრილი.pdf.pdf · NAT250023145_ფასების ცხრილი.xls.xls · NAT250023145_ხელწერილი 3 ენოვანი აპლიკაციის და ვებ გვერდის საკუთრების შესახებ.pdf.pdf · NAT250023145_ავიატორი ხელშეკრულება და მიღება ჩაბარების აქტი.pdf.pdf · NAT250023145_ბაზის ბანკი ხელშეკრულება-მიღ ჩაბ აქტები-ფაქტურები..pdf.pdf · NAT250023145_გამოცდილების დამადასტურებელი ხელშ ნომრები..pdf.pdf · NAT250023145_ვიონი საქართველო ხელშეკ ანგ-ფაქტურ მიღ -ჩაბ .pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 11.12.2025 17:00 Announced
  • 17.12.2025 00:00 Bidding opens
  • 17.12.2025 12:36 First bid placed (1 bidders in total)
  • 17.12.2025 12:36 Last bid activity
  • 19.12.2025 12:00 Bidding closes
  • 19.12.2025 18:57 Buyer published: NAT250023145_ინტერესთა კონფლიქტიSIGNED.pdf
  • 19.12.2025 18:57 Buyer published: NAT250023145_ოქმი N2 და შეტყობინება პრეტენდენტისთვის SIGNED.pdf
  • 25.12.2025 00:00 Contract signed: N25 — 68,100 ₾
  • 21.08.2026 16:23 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ახალი ამბების სააგენტოების საინფორმაციო მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. მომსახურების ფარგლებში პრეტენდენტის ვალდებულებები: 1.2.1.1. ინფორმაციის, სტატიების, ფოტომასალის გავრცელება საკუთარ საინფორმაციო სააგენტოზე და დამატებით არანაკლებ 4 სხვადასხვა საინფორმაციო სააგენტოს (ქვეკონტრაქტორი საინფორმაციო პორტალების) მეშვეობით. აქედან მინიმუმ სამმა საინფორმაციო სააგენტომ ინფორმაცია და მიწოდებული მასალა უნდა გაავრცელოს ულიმიტოდ, შეუზღუდავი რაოდენობით. 1.2.1.2. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს გავრცელებული მასალების ბმულების მიწოდება შემსყიდველის მიერ მითითებულ ელექტრონულ ფოსტაზე დღეში 2-ჯერ. 1.2.1.3. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს SMS მომსახურება, რაც გულისხმობს ინფორმაციის მოკლე ანოტაციის, წყაროსა და მისი ამსახველი ბმულის შეტყობინების სახით გაგზავნას შემსყიდველისთვის ოპერატიულად, ინფორმაციის გავრცელებიდან ნახევარი საათის ინტერვალში (შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში). 1.2.2. მომსახურების აღწერილობა: 1.2.2.1. შემსყიდველის საქმიანობის შესახებ ანონსებისა და სიახლეების მომზადება და გაშუქება, არანაკლებ ოთხ მედიასაშუალებაში, სატენდერო დოკუმენტაციით დადგენილი პირობების შესაბამისად; 1.2.2.2. მიმწოდებლის საინფორმაციო ვებგვერდის არქივის სრული წვდომა შესმყიდველის საქმიანობის ამსახველი აუდიო, ვიდეო თუ ფოტომასალის გამოყენების მიზნით. 1.2.2.3. შემსყიდველისთვის მნიშვნელოვანი და საინტერესო თემების შესახებ ნიუსების, ინტერვიუების და კომენტარების მომზადება/გავრცელება არანაკლებ სამი საინფორმაციო სააგენტოს მეშვეობით, ულიმიტოდ; 1.2.2.4. შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, მიმწოდებელმა დღეში ერთხელ, არანაკლებ ერთი საინფორმაციო სააგენტოს ფეისბუქ გვერდზე, უნდა გაავრცელოს დამკვეთის მიერ მიწოდებული ინფორმაცია შემსყიდველის მიერ შერჩეულ სეგმენტსა და პერიმეტრზე; 1.2.2.5. მიწოდებული ინფორმაციის გავრცელება ყველა სააგენტოში უნდა მოხდეს ქართულ ენაზე, ასევე შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, არანაკლებ ერთ სააგენტოში სულ მცირე ორ ენაზე, რომლიდან ერთ-ერთი უნდა იყოს ინგლისური (ულიმიტოდ). ამასთან, მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს შემსყიდველის მიერ მიწოდებული მასალის თარგმნა და განთავსება ულიმიტოდ, არანაკლებ ერთ ინგლისურენოვან ვებგვერდზე; 1.2.2.6. შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, მიმწოდებელი ვალდებულია, უზრუნველყოს კვირაში ერთხელ, შემსყიდველის მიერ მოთხოვნილი გადაცემების რეიტინგისა და გაზიარების შესახებ ინფორმაციის მიწოდება. სადაც კვლევის (რეიტინგი და გაზიარება) გენერალური ერთობლიობა უნდა მოიცავდეს მთელ საქართველოს; 1.2.2.7. შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს მიწოდებული ინფორმაციის ე.წ. ქარდებად მომზადება (დიზაინის შეთანხმებით) და გავრცელება არანაკლებ სამი საინფორმაციო სააგენტოს ფეისბუქ გვერდზე.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან ან/და 2026 წლის 15 იანვრიდან (რომელიც უფრო გვიან დადგება) 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს საინფორმაციო ვებ-გვერდ(ებ)ის საშუალებით, სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნების შესაბამისად.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1 პრეტენდენტს 2022 წლის 01 იანვრიდან ამ ტენდერის გამოცხადების დღემდე უნდა გააჩნდეს არანაკლებ 12 სხვადასხვა ორგანიზაციასთან ახალი ამბების სააგენტოების მომსახურების გაწევის გამოცდილება. აღნიშნულის დასადასტურებლად პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ უნდა იქნას გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტები: (ხელშეკრულებ(ებ)ა, ამ ხელშეკრულებების შესრულების დამადასტურებელი მიღება-ჩაბარების აქტ(ებ)ი, ან მიღება-ჩაბარების აქტის სანაცვლოდ მომსახურების გაწევის დამადასტურებელი ნებისმიერი სახის სხვა დოკუმენტი (დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურა (არსებობის შემთხვევაში) ან/და გადახდის დამადასტურებელი დოკუმენტი). 2.2.1.2 იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ შესრულებულ ანალოგიურ მომსახურებაზე შესყიდვ(ებ)ა განხორციელებულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის გამოყენებით და სისტემაში სრულყოფილად არის ატვირთული შესრულების შესახებ ინფორმაცია/დოკუმენტაცია, პრეტენდენტს არ აქვს 2.2.1.1 პუნქტით მოთხოვნილი გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტების წარმოდგენის ვალდებულება. საკმარისია წარმოდგენილ იქნას ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ დანართი N2-ის შესაბამისად, რომელშიც მითითებული იქნება სატენდერო განცხადებ(ებ)ის SPA/NAT/CMR.. ან სხვა ნომერ(ებ)ი.
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
უახლესი ინფორმაციისა და სტატიების გავრცელების მიზნით, პრეტენდენტის საკუთრებაში უნდა არსებობდეს: ა) მოქმედი არანაკლებ სამენოვანი საინფორმაციო ვებგვერდი; ბ) მოქმედი არანაკლებ სამენოვანი მობილური აპლიკაცია (ANDROID და IOS). აღნიშნულის თაობაზე პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს შესაბამისი დამადასტურებელი ინფორმაცია ან/და დოკუმენტაცია ან/და ხელწერილი (ამ უკანასკნელში მითითებული უნდა იყოს, რომ კონკრეტული ვებ-გვერდი (შესაბამისი ლინკის მითითებით) და მობილური აპლიკაცია წარმოადგენს პრეტენდენტის საკუთრებას).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. 4.1.1.2 დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში, 2026 წლის ადგილობრივი ბიუჯეტის სახსრებით. 7.2.2. იმ შემთხვევაში თუ მომსახურების გაწევისას სახეზე იქნება არასრული თვე (2026 წლის იანვრის თვე), მაშინ აღნიშნულ თვეში ანგარიშსწორება განხორციელდება ხელშეკრულების გაფორმებიდან და ძალაში შესვლის დღიდან დარჩენილი დღეების შესაბამისად (ერთი დღის თანხა გამოიანგარიშება თვიურად გათვალისწინებული თანხის აღნიშნულ თვეში არსებულ დღეებზე გაყოფით).
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ეტაპობრივად, ფაქტიურად გაწეული მომსახურების შემდეგ, მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თალიკო გიორგაძე, 599177706, TGiorgadze@tbilisi.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 10.1.4 იმ შემთხვევაში თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი/მომსახურება. ამასთან, ტექნიკურ დავალებაში მოცემული პარამეტრები არის შემსყიდველის მიერ დადგენილი მინიმალური მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტი. 10.1.5 სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ხარჯის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.6 პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.2 პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 10.2.1 ფასების ცხრილი (დანართი N1). 10.2.2 სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1 პუნქტის მოთხოვნები. (დანართი N2) 10.2.3 სატენდერო დოკუმენტაციის 2.3.1 პუნქტის მოთხოვნები.(მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა).
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250001261 23.01.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer

ახალი ამბების სააგენტოების საინფორმაციო მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა

ა(ა)იპ "საზოგადოებასთან კომუნიკაციის … 92400000ახალი ამბების სააგენტოების მომსახურებები → პირველი 1 bidder 35,000 ₾
NAT250021506 27.11.2025 contract signed same category · 85% title match · similar size

ახალი ამბების საინფორმაციო სააგენტოებისგან მედიამომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა

ქ.თბილისის საკრებულოს აპარატი 92400000ახალი ამბების სააგენტოების მომსახურებები → პირველი 1 bidder 103,500 ₾
NAT250022329 04.12.2025 contract signed same category · 75% title match · similar size

ახალი ამბების საინფორმაციო სააგენტოებისგან მედიამომსახურების (შემდგომში - მომსახურება) …

შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის… 92400000ახალი ამბების სააგენტოების მომსახურებები → პირველი 1 bidder 71,000 ₾
NAT260017125 14.08.2026 announced same category · 81% title match · similar size

1.1.1. საინფორმაციო სააგენტოების მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა

საჯარო სამართლის იურიდიული პირი "საქა… 92400000ახალი ამბების სააგენტოების მომსახურებები 0 bidders 51,690 ₾
NAT260000476 16.01.2026 contract signed same category · 85% title match

ახალი ამბების საინფორმაციო სააგენტოებისგან მედიამომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა

სს ,,საქართველოს რკინიგზა" 92400000ახალი ამბების სააგენტოების მომსახურებები → პირველი 1 bidder 135,244 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს TV პროექტი
პირველი
ეკატერინე ოდიშელიძე
შპს ვინველი
შპს ტევე სტუდიო