ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260003001
NAT260003001 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ლაბორატორიული მომსახურება - სექვენირება

ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი 217 tenders 1.9 avg bidders 28 failed 2,019 CMR deals
8% outside our line

Can we win this?

8% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 53% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Buyer relationship we have bid 2× with this buyer and won 0.
  • Incumbent შპს ოქსჯენ იმპორტი has won 3 of the last 6 awards from this buyer here.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71900000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N2026-03 fulfilled Contract PDF ↗
8,767 ₾ contract amount 8,767 ₾ (100%) actually paid 05.03.2026 – 04.05.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
8,767.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 23.04.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260003001
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71900000-ლაბორატორიული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება8`767.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობადეტალური ინფორმაციისთვის გთხოვთ იხ. ტექნიკური დავალება
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი17.02.2026 18:49
წინადადებების მიღება იწყება24.02.2026 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება26.02.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი40.00 GEL
გარანტიის ოდენობა88 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაკვლევის პასუხების მიწოდება უნდა განხორციელდეს ნიმუშების გადაცემიდან არაუგვიანეს 60 კალენდარულ დღეში.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ოქსჯენ იმპორტი 8,767 8,767 won
NAT260003001_ფასების ცხრილი შეთავაზება_oxgenimport გასაწევი მომსახურების ხარჯთაღრიცხვა (1) (1).xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 17.02.2026 18:49 Announced
  • 24.02.2026 00:09 Bidding opens
  • 25.02.2026 14:54 First bid placed (1 bidders in total)
  • 25.02.2026 14:54 Last bid activity
  • 26.02.2026 12:00 Bidding closes
  • 26.02.2026 18:21 Buyer published: NAT260003001_ინტერესთა კონფლიქტი-ლაბორატორიული მომსახურება-signed.pdf
  • 26.02.2026 18:25 Buyer published: NAT260003001_ოქმი 2-ლაბორატორიული მომსახურება-signed.pdf
  • 05.03.2026 00:00 Contract signed: N2026-03 — 8,767 ₾
  • 23.08.2026 21:30 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ლაბორატორიული მომსახურება - სექვენირება
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ნიმუშები წარმოადგენს Canidae ოჯახის წარმომადგენელთა DNA-ს. ჯამში - 117 ნიმუში, აქედან - 71 ტურა (Canis aureus), 18 ძაღლი (Canis familiaris) და 28 მგელი (Canis lupus). ნიმუშებზე უნდა ჩატარდეს შემდეგი სახის მომსახურება: 1. Library QC - მოიცავს შემდეგ პროცედურებს: • DNA ბიბლიოთეკების კონცენტრაციის განსაზღვრა (Qubit ან ანალოგიური მეთოდი). • ფრაგმენტების ზომის დისტრიბუციის შეფასება (Bioanalyzer/TapeStation). • ბიბლიოთეკის მთლიანობის, სისუფთავისა და adapter dimer-ების არსებობის შემოწმება. • ბიბლიოთეკის შესაბამისობის დადასტურება სექვენირების საჭირო სტანდარტებთან. • საბოლოო QC ანგარიშის მომზადება. 2. Sequencing – NovaSeq X, 2×150 bp (paired-end) • ბიბლიოთეკების ჩატვირთვას Illumina NovaSeq X პლატფორმაზე ან ანალოგიური ტიპის აპარატზე. • 2×150 bp პეიდ-ენდ (paired-end) სექვენირებას. • მაღალი ხარისხის FASTQ ფაილების გენერაციას (Q30+ სტანდარტით). • მიღებული მონაცემების ხარისხის შემოწმებას (basic run metrics). მოცემული სექვენირების ფორმატი წარმოადგენს სტანდარტს RAD-seq და სხვა გენომური კვლევებისთვის. შენიშვნა: ნიმუშების გაგზავნას კვლევის განმახორციელებელ ლაბორატორიაში უზრუნველყოფს პარტნიორი თურქული უნივერსიტეტი - ზონგულდაკის ბიულენტ ეჯევიტის უნივერსიტეტი. კვლევა უნდა განხორციელდეს აუცილებლად ევროკავშირში არსებულ ლაბორატორიაში. შესაძლებელია მომსახურე კომპანია სხვა რეგიონშიც ოპერირებდეს, მაგრამ მას უნდა ჰქონდეს ლაბორატორია ევროკავშირის ტერიტორიაზე, ვინაიდან მიღებული შედეგების მიხედვით უნდა დაიბეჭდოს სტატია წამყვანი გამოცემებისთვის და მაღალი რეპუტაციის მქონე ლაბორატორია აუცილებელი პირობაა.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
კვლევის პასუხების მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 60 კალენდარული დღისა
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს კვლევის განმახორციელებელ ლაბორატორიაში. ხოლო კვლევის პასუხების მიწოდება მოხდება ელექტრონულად - ელექტრონული ფოსტის მეშვეობით, რომელიც განისაზღვრება ხელშეკრულების დადების მომენტში.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს, თუ ის არ არის უშუალოდ ლაბორატორია და არის შუამავალი კომპანია, რომელიც ნიმუშებს გაუგზავნის შესაბამის ლაბორატორიას, უნდა ჰქონდეს მსგავსი ტიპის მომსახურების გაწევის გამოცდილება, რისთვისაც უნდა წარმოადგინოს აღნიშნულის დამადასტურებელი საბუთი (ხელშეკრულება და მიღება-ჩაბარების აქტი/ანგარიშ-ფაქტურა/ინვოისი/ლინკი/ან სხვა დოკუმენტი), ასევე მისაღები იქნება პრეტენდენტის ოფიციალურ ვებ-გვერდზე განთავსებული ინფორმაცია ლაბორატორიული ნიმუშების გაგზავნის მომსახურების შესახებ (აღნიშნულის შემთხვევაში წარმოსადგენი იქნება კომპანიის ვებ-გვერდის მისამართი, რაც შეიძლება განხორციელდეს ინტერნეტ ბმულის (ე.წ. ლინკი) მითითებით. შენიშვნა: იმ შემთხვევაში თუ, შუამავალი კომპანიის მიერ ლაბორატორიული მომსახურების გაწევის დადასტურების მიზნით წარმოდგენილი იქნა შესყიდვის რეკვიზიტები (SPA/NAT/MEP/CMR ნომერი), მომსახურების გაწევის დამადასტურებელი დოკუმენტაციის (ხელშეკრულება და მიღება-ჩაბარების აქტი/ანგარიშ-ფაქტურა/ინვოისი/ლინკი/ან სხვა დოკუმენტი) წარმოდგენა არ არის სავალდებულო.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
ლაბორატორიას, რომელიც განახორციელებს კვლევას, უნდა ჰქონდეს ოფიციალური ინტერნეტ-გვერდი. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს კვლევის განმახორციელებელი ლაბორატორიის ოფიციალური ინტერნეტ-გვერდის მისამართი, რაც შეიძლება განხორციელდეს ინტერნეტ-ბმულის (ე.წ. ლინკი) მითითებით. ინტერნეტ-გვერდზე განთავსებული ინფორმაციის წაკითხვა შესაძლებელი უნდა იყოს ინგლისურ ენაზე. წარმოდგენილ ინტერნეტ-გვერდზე უნდა ჩანდეს საქმიანობის სფერო და მათ შორის აუცილებელია იყოს ლაბორატორიული ნიმუშების გასუფთავების და სექვენირების მომსახურება. წარმოდგენილ ინტერნეტ-გვერდზე შესაძლებელი უნდა იყოს კვლევის შედეგების გაცნობა ინგლისურ ენაზე.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
თუ პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა აუდიტორის/ექსპერტიზის დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე შესყიდვის ობიექტის ერთეულის ფას(ებ)თან მიმართებით. დასკვნის გამცემი იურიდიული პირი, რეგისტრირებული უნდა იყოს ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისადა აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის სახელმწიფო რეესტრში (www.saras.gov.ge)
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება - გაწეული მომსახურების მიღების შესაბამისად, მხარეებს შორის მიღება-ჩაბარების აქტის ხელმოწერის შემდეგ. მიმწოდებელი ვალდებულია, შემსყიდველს მიაწოდოს შესაბამისი ფინანსური დოკუმენტაცია (საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურა, ან საგადასახადო დოკუმენტი - თუ მიმწოდებელი დღგ-ს გადამხდელია).
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება, წინამდებარე კითხვარის 7.2 პუნქტით განსაზღვრული მიღება-ჩაბარების აქტის ხელმოწერიდან და ფინანსური დოკუმენტაცის წარდგენიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თამარი მოხევიშვილი, 577189758, tamar.mokhevishvili.1@iliauni.edu.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი სატენდერო წინადადების მთლიანი ღირებულება და ერთეულის ფასი უნდა შეიცავდეს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ ყველა გადასახადს და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებულ ყველა ხარჯს. სატენდერო წინადადების მთლიანი ღირებულების და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარში; 2. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია, მათ შორის შემსყიდველსა და პრეტენდენტს შორის გაცვლილი კორესპონდენცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ ყველა ელექტრონულ დოკუმენტზე უნდა იქნას შესრულებული კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა უფლებამოსილი პირის მიერ, ან ეს დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იქნას კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 პუნქტის საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 4. პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას, თუ მის მიერ, არ იქნება წარმოდგენილი ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 1%-ს; 5. პტერენდენტმა ფასების ცხრილში (ხარჯთაღრიცხვა) აუცილებლად უნდა აღწეროს შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური პარამეტრები, ანუ მიუთითოს მინიმუმ ის ტექნიკური პარამეტრები, რაც მოთხოვნილია სატენდერო დოკუმენტაციაში. 6. სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ" სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად; 7. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო დოკუმენტაციის ყველა და სატენდერო განცხადების ყველა პირობას; 8. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250009436 22.05.2025 contract signed same category · 50% title match · same buyer

ლაბორატორიული მომსახურება - წიწილების თავის ტვინის მთლიანი გენომის სექვენირება

ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი 71900000ლაბორატორიული მომსახურებები → შპს A and S 1 bidder 30,040 ₾
NAT250019726 06.11.2025 contract signed same category · same buyer · similar size

ლაბორატორიული მომსახურება - დნმ-ის ექსტრაქციისა და პჯრ ამმპლიფიკაციის შედეგად მიღებული …

ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი 71900000ლაბორატორიული მომსახურებები → შპს ოქსჯენ იმპორტი 1 bidder 9,714 ₾
NAT250015456 22.08.2025 contract signed same category · 33% title match · same buyer

ლაბორატორიული მომსახურება - დნმ-ის ექსტრაქციისა და პჯრ ამმპლიფიკაციის შედეგად მიღებული …

ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი 71900000ლაბორატორიული მომსახურებები → შპს ოქსჯენ იმპორტი 1 bidder 4,019 ₾
NAT250009437 22.05.2025 contract signed same category · same buyer · similar size

ლაბორატორიული მომსახურება - ნიმუშების სრული წინასწარი მომზადება და ყველა შესაძლო საფეხუ…

ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი 71900000ლაბორატორიული მომსახურებები → მაი მობაილ 1 bidder 8,000 ₾
NAT250024368 25.12.2025 contract signed same category · same buyer · similar size

ლაბორატორიული მომსახურება - ნიმუშების სრული წინასწარი მომზადება და ყველა შესაძლო საფეხუ…

ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი 71900000ლაბორატორიული მომსახურებები → მაი მობაილ 1 bidder 8,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს გარდენლენდი 10×
შპს ჯეო-ტეჩი
ორიენტ ლოჯიკ
შპს ბი-ჯი-აი ედვაიზორი სერვისიზ ჯორჯია
მაი მობაილ