ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250023841
NAT250023841 NAT · აუქციონის გარეშე not held On procurement.gov.ge ↗

ა(ა)იპ „საზოგადოებასთან კომუნიკაციის სააგენტო“-ს ბალანსზე რიცხული 7 ერთეული ავტოსატრანსპორტო საშუალების რეცხვის და ქიმიური წმენდის (ქიმწმენდა) მომსახურებების სახელმწიფო შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 17% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 52% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 50100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250023841
შესყიდვის სტატუსიარ შედგა
შემსყიდველია(ა)იპ "საზოგადოებასთან კომუნიკაციის სააგენტო"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია50100000-სატრანსპორტო საშუალებებისა და მათთან დაკავშირებული მოწყობილობების შეკეთება, ტექნიკური მომსახურება და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება11`800.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი19.12.2025 17:25
წინადადებების მიღება იწყება27.12.2025 00:03
წინადადებების მიღება მთავრდება29.12.2025 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი236.00 GEL
გარანტიის ოდენობა118 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან ან/და 2026 წლის 01 იანვრიდან (რომელიც უფრო გვიან დადგება) 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 19.12.2025 17:25 Announced
  • 27.12.2025 00:03 Bidding opens
  • 29.12.2025 12:30 Bidding closes
  • 27.08.2026 06:46 Current status: not held

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ა(ა)იპ „საზოგადოებასთან კომუნიკაციის სააგენტო“-ს ბალანსზე რიცხული 7 ერთეული ავტოსატრანსპორტო საშუალების რეცხვის და ქიმიური წმენდის (ქიმწმენდა) მომსახურებების სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. აღნიშნული მოიცავს ა(ა)იპ „საზოგადოებასთან კომუნიკაციის სააგენტო“-ს ბალანსზე რიცხული 7 ერთეული ავტოსატრანსპორტო საშუალების რეცხვის და ქიმიური წმენდის (ქიმწმენდა) მომსახურებებს, შემდეგი რაოდენობით: - სედანის ტიპის ავტოსატრანსპორტო საშუალების რეცხვა არაუმეტეს 260-ჯერ; - მსუბუქი მაღალი გამავლობის ავტოსატრანსპორტო საშუალების რეცხვა არაუმეტეს 110-ჯერ; - სედანის ტიპის ავტოსატრანსპორტო საშუალების ქიმიური წმენდის (ქიმწმენდა) არაუმეტეს 3-ჯერ; - მსუბუქი მაღალი გამავლობის ავტოსატრანსპორტო საშუალების ქიმიური წმენდის (ქიმწმენდა) არაუმეტეს 2-ჯერ. შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, შემდეგი პირობებით: 1.2.1.1. მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს მომსახურების გაწევა საბარათე ან/და ტალონური სისტემის მეშვეობით, საბარათე (პლასტიკური ბარათი) სისტემით მომსახურების შემთხვევაში ვალდებულია თავის ვებ-გვერდზე გაუხსნას შემსყიდველს სპეციალური ანგარიში და უზრუნველყოს შეძენილი რეცხვის მომსახურების ჩარიცხვა აღნიშნულ ანგარიშზე (პლასტიკურ ბარათებზე) მისი შემდგომი განაწილების მიზნით. სპეციალურ ანგარიშზე რეცხვის მომსახურების ჩარიცხვის შემდეგ იგი წარმოადგენს შემსყიდველის საკუთრებას და შემსყიდველს უფლება აქვს ანგარიშზე არსებული ნაშთის ფარგლებში შეუზღუდავად, თავისი შეხედულებისამებრ, გადაანაწილოს მის კუთვნილ ერთ ან რამდენიმე პლასტიკურ ბარათზე ინტერნეტით მიმწოდებლის ვებ-გვერდის საშუალებით, შემსყიდველის სახელისა და საიდენტიფიკაციო პაროლის გამოყენებით. პლასტიკური ბარათის წარდგენის შემთხვევაში მისი მფლობელი უფლებამოსილია მიიღოს ბარათზე ჩარიცხული რეცხვის მომსახურება მიმწოდებლის კუთვნილ ნებისმიერ ავტოსამრეცხაო სადგურში. 1.2.1.2. რეცხვის/ქიმიური (ქიმწმენდა) წმენდის ტალონის საშუალებით მომსახურების შემთხვევაში რეცხვის/ქიმიური (ქიმწმენდა) წმენდის ტალონი უნდა შეიცავდეს მინიმუმ შემდეგ ინფორმაციას: - მიმწოდებლის დასახელება; - ტალონის იდენტიფიცირების ნომერი; - ავტოსატრანსპორტო საშუალების სახეობა (ტიპი). 1.2.1.3. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ავტოსატრანსპორტო საშუალების როგორც გარედან, ისე შიდა (ძარა, სალონი, საბარგული) რეცხვა და გასუფთავება. ამასთან რეცხვა უნდა მოხდეს ხელით სპეციალური მოწყობილობების, ინვენტარისა და სარეცხი საშუალებების გამოყენებით. რეცხვის შემდეგ უნდა მოხდეს სატრანსპორტო საშუალების გაშრობა; 1.2.1.4. რეცხვისთვის გამოყენებულ უნდა იქნეს მაღალი ხარისხის სარეცხი და საწმენდი საშუალებები (ქაფი, გელი, სპეციალური სითხეები, საბურავების სამწენდი/გასაშავებელი საშუალებები და სხვა); 1.2.1.5. ქიმიური წმენდის (ქიმწმენდა) მომსახურება (ასევე ავტოსატრანსპორტო საშუალების გაშრობა) უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის უფლებამოსილი წარმომადგენლის მიერ მიმწოდებელზე გადაცემული დავალებიდან (პლასტიკური ბარათის ან ტალონის წარდგენიდან) არაუგვიანეს 48 საათის ვადაში. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ავტოსატრანსპორტო საშუალებების - სედანისა და ჯიპის ტიპის ავტოსატრანსპორტო საშუალების ქიმიური წმენდის მომსახურების გაწევა, რაც მოიცავს ავტოსატრანსპორტო საშუალების ინტერიერის, სალონის, ძრავის და საბარგულის სრულად წმენდას შესაბამისი ხსნარებით. წმენდა უნდა მოხდეს სპეციალური მოწყობილობების, ინვენტარისა და საწმენდი საშუალებების გამოყენებით; წმენდისას უნდა მოხდეს სალონის პლასტიკური და ტყავის/ნაჭრის ელემენტების დამუშავება დამცავი და დამარბილებელი სპეციალური სითხით და კრემებით, სალონის გაწმენდა და დეზინფექცია, არასასიამოვნო სუნის ლიკვიდაცია; 1.2.1.6. მიმწოდებელს ქიმიური წმენდის (ქიმწმენდა) მომსახურების გაწევისათვის შემოთავაზებული ავტოსამრეცხაოებიდან ერთში მაინც უნდა გააჩნდეს: ა) ქიმიური წმენდის (ქიმწმენდის) ორთქლის დანადგარი. ბ) ჭერის უკონტაქტო ქიმიური წმენდის (ქიმწმენდის) დანადგარი. გ) საშრობი (მობილური) დანადგარი და ავტოსატრანსპორტო საშუალების ხარისხიანი ქიმიური წმენდისთვის (ქიმწმენდისთვის) ყველა აუცილებელი საშუალება და პირობა (პერსონალისა და ინფრასტრუქტურის გათვალისწინებით). 1.2.1.7. მომსახურების გაწევის დროს მიმწოდებლის ბრალეულობით შემსყიდველის ავტოსატრანსპორტო საშუალებაზე მიყენებული ნებისმიერი ზარალის აღმოფხვის ხარჯების ანაზღაურება ეკისრება მიმწოდებელს. 1.2.1.8. მიმწოდებელმა რეცხვის მომსახურება უნდა განახორციელოს შემსყიდველის უფლებამოსილი წარმომადგენლის მიერ პლასტიკური ბარათის ან/და ტალონის წარდგენის შემდეგ, არაუმეტეს 1 საათისა; 1.2.1.9. მომსახურების გაწევის დროს სატრანსპორტო საშუალებაზე მიმწოდებელი უნდა ახორციელებდეს ვიდეო-კონტროლს (კამერების ხედვის არეალში მოქცეული უნდა იყოს ყველა შემოთავაზებული ობიექტი) და შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში უნდა უზრუნველყოს ჩანაწერის ამოღება (30 დღიანი ჩანაწერი) არაუგვიანეს 2 სამუშაო დღის ვადაში. 1.2.1.10. მიმწოდებელმა ყველა შემოთავაზებულ ობიექტებზე უნდა გამოყოს საკონტაქტო პირი (მენეჯერი), რომელთანაც შესაძლებელი იქნება წინასწარი დაჯავშნა/ჩაწერა; 1.2,1.11. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს შესაბამისი რაოდენობის პლასტიკური ბარათების ან/და რეცხვის ტალონების დამზადება და შემსყიდველისათვის უსასყიდლოდ მიწოდება მოთხოვნიდან 3 (სამი) სამუშაო დღის განმავლობაში. ასევე შემსყიდველის მიერ პლასტიკური ბარათის ან/და რეცხვის ტალონის დაკარგვის ან დაზიანების შემთხვევაში მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს მისი უსასყიდლოდ დამზადება და შემსყიდველისათვის მიწოდება. 1.2.1.12. მომსახურების გაწევის დროს მიმწოდებლის ბრალეულობით შემსყიდველის ავტომობილზე მიყენებული ნებისმიერი ზარალის აღმოფხვრის ხარჯების ანაზღაურება ეკისრება მიმწოდებელს; 1.2.1.13. შემსყიდველი არ არის ვალდებული ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტი შეისყიდოს სრულად.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან ან/და 2026 წლის 01 იანვრიდან (რომელიც უფრო გვიან დადგება) 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. მომსახურების გაწევის ფორმა: ეტაპობრივად, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად. 1.5.2 მომსახურების გაწევის ადგილი: მიმწოდებლის ავტოსამრეცხაოები.
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
2.3.1.1 პრეტენდენტს საკუთრებაში ან სარგებლობაში უნდა გააჩნდეს ქ. თბილისში მოქმედი არანაკლებ 2 (ორი) ერთეული ავტოსამრეცხაო, თითოეული არანაკლებ 4 (ოთხი) სამრეცხაო ბოქსით. შემოთავაზებული ავტოსამრეცხაოებიდან ერთი მაინც უნდა მდებარეობდეს ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის ა(ა)იპ „საზოგადოებასთან კომუნიკაციის" (შარტავას N7) არაუმეტეს სამანქანო გზით 6 (ექვსი) კილომეტრისა. 2.3.1.2 ავტოსამრეცხაოს საკუთრებაში ფლობის შემთხვევაში პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული უნდა იქნეს საკუთრების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი, ხოლო, სარგებლობის უფლებით ფლობის შემთხვევაში – სარგებლობის უფლების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი, რომელთა მოქმედების ვადა ტოლი უნდა იყოს ან აღემატებოდეს სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალისწინებული მომსახურების გაწევის ვადას. ასევე, სარგებლობის უფლებით ფლობის შემთხვევაში ატვირთული უნდა იქნას ზემოაღნიშნული ავტოსამრეცხაოს მესაკუთრის საკუთრების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია.
2.8.1 ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნები
2.8.1.1 მომსახურების გამწევი ქვეკონტრაქტორ(ებ)ის არსებობის შემთხვევაში ქვეკონტრაქტორ(ებ)თან სამართლებრივი ურთიერთობის დოკუმენტ(ებ)ი (ხელშეკრულება, შეთანხმება ან სხვა ექვივალენტური დოკუმენტი) და ანალოგიური ხასიათის ინფორმაცია ავტოსამრეცხაო ობიექტების შესახებ, რაც მოეთხოვება პრეტენდენტს 2.3.1.1 პუნქტით; 2.8.1.2 ინფორმაცია ქვეკონტრაქტორის შესახებ (ასეთის არსებობის შემთხვევაში); 2.8.1.3 ქვეკონტრაქტორი არ უნდა იყოს რეგისტრირებული შესყიდვებში მონაწილე არაკეთილსინდისიერ პირთა რეესტრში – “შავ სიაში“. შენიშვნა: თუ პრეტენდენტს განზრახული აქვს მომსახურების მიწოდება ქვეკონტრაქტორის საშუალებით, უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია ამის შესახებ.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. 4.1.1.2 დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება ეტაპობრივად უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში, 2026 წლის ადგილობრივი ბიუჯეტის სახსრებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ფაქტიურად გაწეული მომსახურების შემდეგ, მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თალიკო გიორგაძე, 599177706, TGiorgadze@tbilisi.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 10.1.3. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება. 10.1.4. სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. 10.1.5. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარებში. 10.1.6. ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში. 10.1.7. პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: ა) ფასების ცხრილი დანართი N1-ის შესაბამისად; ბ)ინფორმაცია მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ, სატენდერო დოკუმენტაციის 2.3.1 პუნქტის შესაბამისად (მისამართების და ბოქსების რაოდენობების მითითებით). გ) ქვეკონტრაქტორ(ებ)თან დაკავშირებით 2.8.1. პუნქტით განსაზღვრული მოთხოვნები, თუ პრეტენდენტს განზრახული აქვს მომსახურების მიწოდება ქვეკონტრაქტორის საშუალებით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250024543 29.12.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ „საზოგადოებასთან კომუნიკაციის სააგენტო“-ს ბალანსზე რიცხული 7 ერთეული ავტოსატრანს…

NAT250022861 09.12.2025 not held same category · 100% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ „საზოგადოებასთან კომუნიკაციის სააგენტო“-ს ბალანსზე რიცხული 7 ერთეული ავტოსატრანს…

NAT250021618 28.11.2025 contract signed same category · 68% title match · similar size

სსიპ „ინფორმაციული ტექნოლოგიების სააგენტო“-ს ბალანსზე რიცხული 6 ერთეული ავტოსატრანსპორტ…

NAT250023625 17.12.2025 not held same category · 57% title match · similar size

სსიპ "ღვინის ეროვნული სააგენტო"-ს ბალანსზე რიცხული ავტოსატრანსპორტო საშუალებებისათვის -…

NAT250023165 11.12.2025 contract signed same category · 64% title match · same buyer

ა(ა)იპ "საზოგადოებასთან კომუნიკაციის სააგენტოს" ბალანსზე რიცხული 5 ერთეული ავტოსატრანსპ…

SPA250001218 02.12.2025 contract signed same category · 56% title match · similar size

სსიპ-ის ,,აწარმოე საქართველოში" ბალანსზე რიცხული ავტოსატრანსპორტო საშუალებების რეცხვისა…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს TV პროექტი
პირველი
ეკატერინე ოდიშელიძე
შპს ვინველი
შპს ტევე სტუდიო