ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260000392
NAT260000392 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

1.1.1. წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის შიდა გზების თოვლის საფარისაგან გაწმენდისა და სტიქიის შედეგად მიყენებული ზიანის აღმოფხვრის მომსახურება

წყალტუბოს მუნიციპალიტეტი 144 tenders 1.7 avg bidders 20 failed 0 CMR deals
3% outside our line

Can we win this?

3% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Incumbent შპს ასა მოტორსი has won 4 of the last 4 awards from this buyer here.
  • Expected competition this category averages 1.7 bidders, 56% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 90600000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N48 fulfilled Contract PDF ↗
499,980 ₾ contract amount 499,918 ₾ (100%) actually paid 10.03.2026 – 31.01.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
89,052.60 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q1 19.03.2026
123,068.40 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 06.04.2026
69,624.10 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 27.04.2026
48,029.80 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 14.05.2026
39,048.10 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 20.05.2026
68,031.60 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 09.06.2026
50,832.60 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 01.07.2026
12,230.40 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 10.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260000392
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიწყალტუბოს მუნიციპალიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია90600000-ქალაქის ან სოფლის ზონების დასუფთავება და სანიტარიული მომსახურება, ასევე მათთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება499`980.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში.
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი15.01.2026 13:24
წინადადებების მიღება იწყება12.02.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება17.02.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი9`999.00 GEL
გარანტიის ოდენობა5`000 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით პერიოდი.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (10)

NAT260000392_გარანტია (1).pdf.pdf გივი ციბაძე 10.03.2026 18:01

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ასა მოტორსი 499,980 499,980 won
NAT260000392_დანართი №1 - ფასების ცხრილი SIGNED.pdf.pdf · NAT260000392_დანართი №1 - ფასების ცხრილი.xlsx.xlsx · NAT260000392_დანართი N3 - ინფორმაცია მომსახურების გასაწევად საჭირო სატრანსპორტო საშუალებების შესახებ signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 15.01.2026 13:24 Announced
  • 12.02.2026 00:05 Bidding opens
  • 17.02.2026 10:58 First bid placed (1 bidders in total)
  • 17.02.2026 10:58 Last bid activity
  • 17.02.2026 12:00 Bidding closes
  • 17.02.2026 18:11 Buyer published: NAT260000392_№26(2)-2026 - შიდა გზების თოვლის საფარისაგან გაწმენდისა და სტიქიის შედეგად მიყენებული ზიანის აღმოფხვრა - შპს ასა მოტორსი - საკვალიფიკაციოს მოთხოვნა - NAT260000392.pdf (19/02/2026 08:02)
  • 17.02.2026 18:11 Buyer published: NAT260000392_ინტერესთა კონფლიქტი - შპს ასა მოტორსი - NAT260000392.pdf (19/02/2026 08:02)
  • 20.02.2026 22:05 Buyer published: NAT260000392_№28(3)-2026 - ოქმის ბათილად ცნობა - NAT260000392.pdf
  • 27.02.2026 11:02 Buyer published: NAT260000392_ამონაწერი საჯარო რეესტრიდან signed.pdf
  • 27.02.2026 11:02 Buyer published: NAT260000392_ცნობა დავალიანების შესახებ signed.pdf
  • 02.03.2026 00:00 Buyer published: NAT260000392_სხდომის ოქმი N4(31) და ინტერესთა კონფლიქტი - დოკუმენტების წარმოდგენა არაუგვიანეს 02.03.2026.pdf (23/02/2026 10:02)
  • 02.03.2026 00:00 Buyer published: NAT260000392_სხდომის ოქმი N4(31) და ინტერესთა კონფლიქტი - დოკუმენტების წარმოდგენა არაუგვიანეს 02.03.2026.pdf
  • 04.03.2026 17:41 Buyer published: NAT260000392_№44(5)-2026 - თოვლის საფარისგან გაწმენდა - შპს ასა მოტორსი - გარანტია+ხელშეკრულებაზე დაბარება - NAT260000392.pdf
  • 04.03.2026 17:41 Buyer published: NAT260000392_ინტერესთა კონფლიქტი - შპს ასა მოტორსი - NAT260000392.pdf
  • 10.03.2026 00:00 Contract signed: N48 — 499,980 ₾
  • 10.03.2026 18:01 Buyer published: NAT260000392_გარანტია (1).pdf
  • 21.08.2026 16:21 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 25 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
1.1.1. წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის შიდა გზების თოვლის საფარისაგან გაწმენდისა და სტიქიის შედეგად მიყენებული ზიანის აღმოფხვრის მომსახურება.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. მიმწოდებელმა შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, არანაკლებ 5 (ხუთი) ობიექტზე ერთდროულად უნდა უზრუნველყოს თოვლის საფარის გაწმენდა, ან სტიქიის შედეგად გამოწვეული ზიანის აღმოფხვრა, საჭიროების მიხედვით, სხვადასხვა მექანიზმებით (გრეიდერი, ექსკავატორი, თვითმცლელი და ა. შ.); 1.2.2. შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა იხილეთ დანართი №1-ში (ფასების ცხრილი).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. მომსახურების გაწევის ვადა - ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით პერიოდი (შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად).
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. მიწოდების ადგილი - წყალტუბოს მუნიციპალიტეტი (შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად).
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
2.3.1.1. პრეტენდენტს ტენდერით გათვალისწინებული მომსახურების გასაწევად უნდა გააჩნდეს საკუთარი ან საქართველოს სამოქალაქო კოდექსით ნებადართული ან აუკრძალავი ნებისმიერი ფორმით (ლიზინგი, ქირა, თხოვება და ა.შ.) თანამედროვე ტექნიკური მოთხოვნების შესაბამისი, მანქანა-მექანიზმები. ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას დანართი №3-ის შესაბამისად; 2.3.1.2. შესყიდვაში მონაწილეობის მსურველმა პირმა, უნდა წარმოადგინოს მანქანა-მექანიზმების სარეგისტრაციო მოწმობის ან/და საკუთრების ან/და სარგებლობის უფლების დამადასტურებელი დოკუმენტების ასლები. იჯარის შემთხვევაში, წარმოდგენილ უნდა იქნას როგორც საიჯარო ხელშეკრულებ(ებ)ის, ასევე სარეგისტრაციო მოწმობ(ებ)ის ასლებიც. საიჯარო ხელშეკრულებ(ებ)ის ვადა 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს მომსახურების გაწევის ვადას (2026 წლის 31 დეკემბერი).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), რომლებშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო მომსახურების ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე მომსახურების ფასების ცხრილით განსაზღვრული მომსახურების გაწევის შესაძლებლობა. 4.1.1.2. დასკვნის წარმოუდგენლობა ან უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული წესის მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
5.1.2 იურიდიული პირისთვის
(1) ამონაწერი სამეწარმეო რეესტრიდან. (2) ცნობა ბიუჯეტის მიმართ დავალიანების არარსებობის შესახებ.
5.1.3 ინდივიდუალური მეწარმისთვის
(1) ამონაწერი სამეწარმეო რეესტრიდან. (2) ცნობა ბიუჯეტის მიმართ დავალიანების არარსებობის შესახებ.
5.1.4 ფიზიკური პირისთვის
(1) პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი. (2) ცნობა შესაბამისი ადმინისტრაციული დაწესებულებიდან მოვალეთა რეესტრში რეგისტრაციის არარსებობის შესახებ.
5.1.5 ამხანაგობისთვის
(1) ამონაწერი სამეწარმეო რეესტრიდან. (2) ცნობა ბიუჯეტის მიმართ დავალიანების არარსებობის შესახებ. შენიშვნა: საკვალიფიკაციო მონაცემების დამადასტურებელი დოკუმენტები შემსყიდველ ორგანიზაციას წარედგინება, როგორც ამხანაგობის, ასევე მისი მონაწილეების შესახებ.
5.1.6 არარეზიდენტი პირისთვის
1) არარეზიდენტი იურიდიული პირის შემთხვევაში, პრეტენდენტმა, 5.1.2 პუნქტის (1) და (2) ქვეპუნქტების გარდა დამატებით უნდა წარმოადგინოს თავისი ქვეყნის შესაბამისი უფლებამოსილი ორგანოდან გაცემული ცნობა (ცნობები) რომ არ ხორციელდება არარეზიდენტი იურიდიული პირის რეორგანიზაცია ან ლიკვიდაცია. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. (2) არარეზიდენტი ფიზიკური პირის შემთხვევაში, პრეტენდენტმა, 5.1.4 პუნქტის (1) და (2) ქვეპუნქტებით განსაზღვრული დოკუმენტები (ცნობები) უნდა იყოს დამოწმებული კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი.
5.1.7 წარმომადგენლობისთვის/ფილიალისთვის
იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტი არის უცხოური საწარმოს წარმომადგენელი ან/და ფილიალი საქართველოში, ვალდებულია ერთობლივად წარმოადგინოს, როგორც თავისი, ასევე სათაო კომპანიის 5.1.2 პუნქტის (1),(2),(3),(4) ქვეპუნქტებით განსაზღვრული დოკუმენტები. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი.
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
6.3.1. ხელშეკრულების უზრუნველყოფის გარანტიის მოქმედების ვადა არანაკლებ 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების შესრულების ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
6.4.1. გარანტია წარმოდგენილი უნდა იყოს, საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად საბანკო ან სადაზღვევო დაწესებულების მიერ ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, (ან უცხო ქვეყნის საბანკო დაწესებულებიდან, რომელიც გადაზღვეული იქნება საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულების მიერ) შემდეგი ფორმის დაცვით: დაბეჭდილი გარანტიის გამცემი დაწესებულების ტიტულიან ფურცელზე (ბლანკი), ხელმოწერილი უფლებამოსილი პირის მიერ და ბეჭედდასმული, დანართი №2-ში მოცემული პირობების შესაბამისად.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, ფაქტობრივად გაწეული მომსახურების შესაბამისად, მიღება-ჩაბარების აქტ(ებ)ის საფუძველზე; 7.2.2. ანგარისწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშწორებით ლარში;
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1. ანგარიშსწორება განხორციელდება მიღება-ჩაბარების აქტ(ებ)ის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ელენე კრავცოვა, 598301390, elenikokravcova@gmail.com სატენდერო დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული განმარტებების მიღება პრეტენდენტს შეუძლია სისტემის მოდულის – ,,კითხვა/პასუხის“ მეშვეობით, ან/და სატენდერო კომისიის აპარატში, წერილობითი მომართვის საფუძველზე. მისამართი: ქალაქი წყალტუბო, რუსთაველის ქუჩა №25.
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად; 10.1.2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში მონაწილე პირი უცხოეთის მოქალაქეა ან უცხოეთში რეგისტრირებული იურიდიული პირია, აუცილებელია წარმოდგენილ იქნას პირის ადმინისტრაციული ორგანოებიდან წარმოსადგენი სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტები. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი; 10.1.3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და/ან ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 10.1.4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად; 10.1.5. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება; 10.1.6. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (დანართი №1) ან წარდგენილ ფასების ცხრილში (დანართი №1) განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს; 10.1.7. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ.: ფასების ცხრილი (დანართი №1), ინფორმაცია მომსახურების გასაწევად საჭირო სატრანსპორტო საშუალებების შესახებ (დანართი №3) და ა.შ.), დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: • ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით. • გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250018655 20.10.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

1.1.1. წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის შიდა გზების თოვლის საფარისაგან გაწმენდისა და სტიქიის შ…

NAT260013025 25.06.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer

1.1.1. წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის შიდა გზების თოვლის საფარისაგან გაწმენდისა და სტიქიის შ…

NAT250000504 14.01.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer

1.1.1. წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის შიდა გზების თოვლის საფარისაგან გაწმენდისა და სტიქიის შ…

NAT250006761 03.04.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer

1.1.1. წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის შიდა გზების თოვლის საფარისაგან გაწმენდისა და სტიქიის შ…

NAT260000206 12.01.2026 contract signed same category · 30% title match · similar size

ზესტაფონის მუნიციპალიტეტში ქალაქისა დაადმინისტრაციულ ერთეულებში ცენტრალური და საუბნო გზ…

NAT250020255 14.11.2025 contract signed same category · similar size

ქ.საჩხერის ქუჩებისა და სასოფლო გზების თოვლის საფარისა და ყინულისაგან გაწმენდა

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს სანი
შპს მიმდემი
შპს ასა მოტორსი
შპს ვაზნარი
შპს არქიტექტი