ტსTenderscope

Filters

Apply to every page — dashboards, lists, buyers, categories

Period

or an exact range

Applies to the date a tender was announced; plans by their year, direct purchases by their date.

Categories

30125100 ტონერიანი კარტრიჯები, 30200000 კომპიუტერული მოწყობილ…, 31400000 აკუმულატორები, დენის …, 32200000 რადიოტელეფონიის, რადი… and 11 more — manage the list in the classifier →

Buyers

Suppliers

Tenders where any of these took part; wins where they won.

Status

Procedure

Estimated value ₾

Categories: 15 watched ×
HomeTenders › NAT260000386
NAT260000386 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ა(ა)იპ „მრავალფუნქციური საზოგადოებრივი ცენტრი“-ს უძრავი ქონების და მისი შიგთავსის დაზღვევა

7% outside our line

Can we win this? how the score works →

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 43% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 12 of 21.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 20 wins from 51 bids.
  • Category fit 66500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 56 decided bids (20 won, 36% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N26 running 156 days remaining Contract PDF ↗
29,016 ₾ contract amount 14,508 ₾ (50%) actually paid 30.01.2026 – 31.01.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
2,418.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q1 06.03.2026
2,418.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q1 31.03.2026
2,418.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 05.05.2026
2,418.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 02.06.2026
2,418.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 20.08.2026
2,418.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 20.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260000386
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიმრავალფუნქციური საზოგადოებრივი ცენტრი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია66500000-სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება50`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი15.01.2026 11:52
წინადადებების მიღება იწყება21.01.2026 00:03
წინადადებების მიღება მთავრდება23.01.2026 16:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი300.00 GEL
გარანტიის ოდენობა500 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

NAT260000386_ოქმი N2 -signed-signed-signed-signed-signed.pdf.pdf ნიკა მაჭავარიანი 26.01.2026 15:59

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
სს სადაზღვევო კომპანია უნისონი 29,016 29,016 won
NAT260000386_არა სიცოცხლის დაზღვევის ლიცენზია GEO.pdf.pdf · NAT260000386_დანართი N1 - დაზღვევის პირობები.pdf.pdf · NAT260000386_დანართი N2 - ტექნიკური დავალება.pdf.pdf · NAT260000386_ინფორმაცია გადამზღვევის შესახებ.pdf.pdf · NAT260000386_დანართი N3 ფასების ცხრილი.xlsx.xlsx · NAT260000386_დანართი N3 ფასების ცხრილი.pdf.pdf
სს სადაზღვევო კომპანია ალფა 36,274 36,274
NAT260000386_ლიცენზია_ლიცენზია -ალფა-signed.pdf.pdf · NAT260000386_გადამზღვევლის წერილი_Multifunctional Public Center_Confirmation Letter 2026-signed.pdf.pdf · NAT260000386_ფასების ცხრილი_დანართი N3 ფასების ცხრილი (2).xlsx.xlsx
სს სადაზღვევო კომპანია ალდაგი 37,400 37,400
NAT260000386_satendero doc_signed.pdf.pdf · NAT260000386_გადაზღვევის დამადასტურებელი წერილი.pdf.pdf · NAT260000386_ლიცენზია - არასიცოცხლის.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 15.01.2026 11:52 Announced
  • 21.01.2026 00:03 Bidding opens
  • 22.01.2026 16:34 First bid placed (3 bidders in total)
  • 23.01.2026 15:52 Last bid activity
  • 23.01.2026 16:00 Bidding closes
  • 26.01.2026 15:59 Buyer published: NAT260000386_ოქმი N2 -signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 26.01.2026 16:00 Buyer published: NAT260000386_ინტერესთა კონფლიქტი -signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 30.01.2026 00:00 Contract signed: N26 — 29,016 ₾
  • 23.08.2026 21:19 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 14 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ა(ა)იპ „მრავალფუნქციური საზოგადოებრივი ცენტრი“-ს უძრავი ქონების და მისი შიგთავსის დაზღვევა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
იხ.თანდართული: დანართი N1 - დაზღვევის პირობები დანართი N2 - ტექნიკური დავალება.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახურების გაწევის ვადაა ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში მომსახურება გაწეულ უნდა იყოს ყოველდღიურად, 24სთ, უქმე და დასვენების დღეების ჩათვლით. დაზღვევის ტერიტორია - ქ. თბილისი, დემეტრე თავდადებულის 18ა ქ.თბილისი, ლადო ასათიანის 50ა, ქ.თბილისი,სესილია თაყაიშვილის N27.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს და წარმოადგინოს საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის მიერ გაცემული დაზღვევის (არასიცოცხლის) ლიცენზია.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ქონების გადაზღვევა. გადამზღვევი უნდა იყოს A ან A+ რეიტინგის მქონე სადაზღვევო კომპანია. აღნიშნული მოთხოვნის დაკმაყოფილების დასადასტურებლად პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია გადაზღვევის შესახებ (ხელშეკრულების ასლი/ასლები გადამზღვევ კომპანიებთან და/ან სხვა გადაზღვევის დამადასტურებელი დოკუმენტები),რომლითაც ნათლად იქნება გამოკვეთილი, რომ გადაზღვევის მოქმედების ვადა მთლიანად მოიცავს ტენდერის შედეგად გაფორმებული ხელშეკრულების სადაზღვევო პერიოდს.
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
ვინაიდან შესყიდვის ობიექტი წარმოადგენს სპეციფიურ მომსახურებას და, როგორც წესი, მიმწოდებლის, რომელიც მომხმარებელს სთავაზობს ამგვარ მომსახურებას, ფასწარმოქმნის და ფასდაკლებების (დისქაუნთების) პოლიტიკა საკმაოდ მოქნილია და თითოეულ კონკრეტულ შემთხვევაში ეყრდნობა კომპანიის გლობალურ მიზნებს და ინტერესებს, როგორიცაა: ბიზნესის განვითარება, ახალი ბაზრების ათვისება, რეპუტაციის და ცნობადობის ამაღლება და ა.შ. აქედან გამომდინარე, მომსახურების ღირებულების დადგენა მიმწოდებლის პრეროგატივაა და შემოთავაზებულ ფასად ნაკისრი ვალდებულების შესრულების შესაძლებლობას აფასებს და წყვეტს თავად მიმწოდებელი.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
გაწეული მომსახურების ღირებულების გადახდა ხორციელდება ყოველთვიურად, ლარში, უნაღდო ანგარიშსწორების წესით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება ხორციელდება მიმწოდებელის მიერ მიღება-ჩაბარების აქტის და სათანადო დოკუმენტაციის (ინვოისი) წარმოდგენიდან არაუმეტეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნიკა მაჭავარიანი, 592023052, dididigomicenter@gmail.com საკონტაქტო ელ.მისამართი: dididigomicntr@procurement.gov.ge; ტექნიკურ საკითხებზე: ზაზა ცინაძე 591445422
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
ა) სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში სატენდერო წინადადების (ტექნიკური დოკუმენტაცია და სატენდერო წინადადების ფასი) წარდგენით პრეტენდენტი ავტომატურად ადასტურებს, რომ შესყიდვის განხორციელების მთელი პერიოდის განმავლობაში, იგი იმოქმედებს „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ საქართველოს კანონის და „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ მოთხოვნათა შესაბამისად და გამოხატავს თანხმობას სატენდერო პირობებით განსაზღვრულ და სახელმწიფო შესყიდვების ხელშეკრულების პროექტის მოთხოვნებზე. ბ) სატენდერო წინადადებით შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტი სრულად უნდა შეესაბამებოდეს ტექნიკურ მოთხოვნებს; გ) პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული სატენდერო დოკუმენტაციის დანართ N3-ის (ფასების ცხრილი/მომსახურების ხარჯთაღრიცხვა/პრეისკურანტი) შესაბამისი ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს MS Excel-ის ფორმატის ფაილის სახით, რომელიც არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს), ხოლო პრეტენდენტის მიერ ტენდერის ფარგლებში შედგენილ სხვა დოკუმენტაციაზე სავალდებულოა კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა. აღნიშნული ვალდებულებისგან არარეზიდენტი პირები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 პუნქტით გათვალისწინებული ვალდებულებისგან გათავისუფლების თაობაზე“ საქართველოს მთავრობის 2022 წლის 20 დეკემბრის №2380 განკარგულების შესაბამისად გათავისუფლებულები არიან და წარმოსადგენ დოკუმენტაციაზე ევალებათ მატერიალურად ხელმოწერის შესრულება. დ) ტექნიკური დოკუმენტაცია შეიძლება წარმოდგენილი იყოს, როგორც ქართულ, ისე უცხოურ ენაზე. დოკუმენტების უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დედან დოკუმენტაციასა და თარგმანს შორის პრიორიტეტულობა განისაზღვრება შემდეგი პრინციპით: • უცხოენოვანი დოკუმენტის შემთხვევაში, პრიორიტეტი ენიჭება თარგმანს. ე) სატენდერო წინადადების ფასი უნდა მოიცავდეს ამ ტენდერით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის სრულყოფილად მიწოდებასთან დაკავშირებულ ყველა ხარჯსა და კანონმდებლობით გათვალისწინებულ გადასახადებს. ხარჯები, რომლებიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული, არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას; ვ) პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

AI review what to offer, and whether to bid

Reviews run for tenders scoring 60% or more; this one scores 7%. You can still run one.

The same thing, bought before

NAT250023091 11.12.2025 contract signed same category · 39% title match

საქართველოს ეროვნული ბანკის უძრავი ქონების და მისი შიგთავსის დაზღვევა

საქართველოს ეროვნული ბანკი 66500000სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები → სს სადაზღვევო კომპანია უნ… 1 bidder 24,900 ₾
NAT260009575 08.05.2026 contract signed same category · similar size

შპს ,,სთარინგ ჯორჯია“-ს საკუთრებაში არსებული ქონების დაზღვევის მომსახურების შესყიდვა

შპს სთარინგ ჯორჯია 66500000სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები → სს სადაზღვევო კომპანია უნ… 1 bidder 43,385 ₾
SPA260000744 06.08.2026 contract signed same category · similar size

ა(ა)იპ ბათუმის ბოტანიკური ბაღის თანამშრომლებისათვის ჯანმრთელობის დაზღვევის შესყიდვა

ა(ა)იპ ბათუმის ბოტანიკური ბაღი 66500000სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები → სს არდი დაზღვევა 1 bidder 46,200 ₾
SPA260000647 08.07.2026 not held same category · similar size

ა(ა)იპ ბათუმის ბოტანიკური ბაღის თანამშრომლებისათვის ჯანმრთელობის დაზღვევის შესყიდვა

ა(ა)იპ ბათუმის ბოტანიკური ბაღი 66500000სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები 0 bidders 57,750 ₾
NAT260002598 12.02.2026 contract signed same category · similar size

შ.პ.ს. "საქართველოს მელიორაცია"-ს 90 ერთული სპეც.ტექნიკის (სპეციალიზებული ავტოსატრანსპო…

შპს საქართველოს მელიორაცია 66500000სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები → სს სადაზღვევო კომპანია ევ… 1 bidder 53,023 ₾
NAT260005016 12.03.2026 contract signed same category · similar size

სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს ბალანსზე რიცხული თხუთმეტი ერთეული ატმოსფერული ჰაერის ხა…

გარემოს ეროვნული სააგენტო 66500000სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები → სს სადაზღვევო კომპანია ალ… 3 bidders 51,840 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

შპს კერხერი
შპს უნივერსალი
შპს გამა-გ
შპს ჰორეკა ბიზნეს ჯგუფი
ინდივიდუალური მეწარმე თეონა ყულაშვილი