ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260006441
NAT260006441 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ციფრული ტელევიზიის მომსახურების შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 19% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.1 bidders, 80% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 92200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N46 running 490 days remaining Contract PDF ↗
8,050 ₾ contract amount 2,100 ₾ (26%) actually paid 17.04.2026 – 31.12.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
210.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 13.05.2026
630.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 15.06.2026
630.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 15.07.2026
630.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 11.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260006441
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია92200000-სატელევიზიო და რადიომომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება8`050.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი30.03.2026 17:23
წინადადებების მიღება იწყება05.04.2026 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება07.04.2026 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი35.00 GEL
გარანტიის ოდენობა81 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

NAT260006441_ოქმი №2 NAT260006441.pdf.pdf ნაია ზურაბიშვილი 08.04.2026 14:53

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
სილქნეტი 8,050 8,050 won
NAT260006441_დანართი #1 ტელევიზია.pdf.pdf · NAT260006441_გამოცდილება.pdf.pdf · NAT260006441_NAT230025956_811.pdf.pdf · NAT260006441_ინფორმაცია ხარვეზის გამოსწორების შესახებ.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 30.03.2026 17:23 Announced
  • 05.04.2026 00:09 Bidding opens
  • 06.04.2026 11:03 First bid placed (1 bidders in total)
  • 06.04.2026 11:03 Last bid activity
  • 07.04.2026 14:00 Bidding closes
  • 08.04.2026 14:53 Buyer published: NAT260006441_ოქმი №2 NAT260006441.pdf
  • 17.04.2026 00:00 Contract signed: N46 — 8,050 ₾
  • 21.08.2026 16:22 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ციფრული ტელევიზიის მომსახურების შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 მიმწოდებელმა შემსყიდველის მიერ მითითებულ მისამართზე უნდა უზრუნველყოს ციფრული ტელევიზიის ინსტალაცია/მონტაჟი და ოპტიკურ-ბოჭკოვანი კაბელის და დეკოდერების საშუალებით 24 საათიანი, უწყვეტი და შეუფერხებელი, მათ შორის HD (მაღალი გარჩევადობის) ხარისხის, სატელევიზიო მაუწყებლობის გადამცემი სერვისით მომსახურება. მაუწყებლობის გადაცემა უნდა განხორციელდეს ოპტიკურ-ბოჭკოვანი წყვილის საშუალებით. 1.2.2. მაუწყებლობას უნდა გააჩნდეს ვიდეოთეკა, ეთერის მართვის შესაძლებლობა (გადახვევა, დაპაუზება), არხების მთლიანი ჩამონათვლიდან არხების მონიშვნის შესაძლებლობა, არხების ცალკე პროფილის შექმნის შესაძლებლობა. 1.2.3.მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს სამი პაკეტის მეშვეობით: 1.2.3.1. სატელევიზიო მომსახურების I პაკეტი: არანაკლებ 145 არხი, მათ შორის არანაკლებ 50 ქართული არხი 1.2.3.2. სატელევიზიო მომსახურების II პაკეტი: არანაკლებ 185 არხი, მათ შორის არანაკლებ 50 ქართული არხი 1.2.3.3. სატელევიზიო მომსახურების III პაკეტი: არანაკლებ 240 არხი, მათ შორის არანაკლებ 50 ქართული არხი 1.2.4. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს სატელევიზიო წერტილების მონტაჟი და საჭირო რაოდენობის რესივერების დროებით სარგებლობაში შემსყიდველისათვის უფასო გადაცემა. 1.2.5. შემსყიდველისათვის დროებითი სარგებლობით გადაცემული ქონების შემსყიდველის ბრალეულობის გარეშე დაზიანების შემთხვევაში, მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს მისი უსასყიდლოდ შეცვლა შემსყიდველის მოთხოვნიდან 24 საათის განმავლობაში (მოთხოვნა შესაძლებელია განხორციელდეს ელ. ფოსტის მეშვეობით ან/და სატელეფონო შეტყობინებით). 1.2.6. პრეტენდენტის მიერ გადმოცემულ სატელევიზიო ბლოკს (ე. წ. სეთ-თოფ-ბოქსს) კომპლექტში უნდა მოყვებოდეს ტელევიზორზე მისაერთებელი “AV” (CVBS) და “HDMI” კაბელები, ქსელის „Ethernet” კაბელი, დისტანციური მართვის პულტი კომპლექტში ელემენტებთან ერთად, შესაბამისი კვების ბლოკით, ასევე სეთ-თოფ-ბოქსს უნდა გააჩნდეს AV და HDMI ინტერფეისების მხარდაჭერა 1.2.7. იმ შემთხვევაში, თუ უკვე დაინსტალირებული ტექნიკური საშუალებები არ საჭიროებენ შეცვლას ან/და ხელახალ ინსტალაციას, შემსყიდველის მიერ არ მოხდება ინსტალაციის ღირებულების ანაზღაურება. 1.2.8. მიმწოდებელმა სატელევიზიო მომსახურების პაკეტში არხის დამატების შემთხვევაში უნდა განახორციელოს შემსყიდველისათვის აღნიშნული არხის უფასო დამატება. 1.2.9. შესყიდვის ობიექტის თავისებურებიდან გამომდინარე, მოცემულია წერტილების სავარაუდო რაოდენობა, რომელიც შეიძლება სრულად არ იქნას ათვისებული შემსყიდველის მიერ. 1.2.10. არასრული თვის განამვლობაში ერთი წერტილის მომსახუერბის ღირებულება გამოანგარიშებული იქნება შემდეგი ფორმულით: ერთი თვის ღირებულება / თვის განმავლობაში დღეების რაოდენობა (28, 30, 31) x ჩართული დღეების რაოდენობა. 1.2.11. ციფრული ტელევიზიის ინსტალაცია/მონტაჟის (კედლების გათხრა, საღებავის მოშორება და ა.შ.) დროს არსებული რემონტის დაზიანების შემთხვევაში, მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს საკუთარი ხარჯებით პირვანდელი სახის დაბრუნება. 1.2.12. შემსყიდველი უფლებამოსილია მიმწოდებელს მოსთხოვოს სატელევიზიო მაუწყებლობის გადაცემის დაპაუზება/შეჩერება, რა შემთხვევაშიც შემსყიდველის მიერ ანაზღაურებული იქნება მხოლოდ იმ თვეების/დღეების ღირებულება, რა პერიოდშიც ხდებოდა მაუწყებლობის გადაცემა. 1.2.13 არსებულ მისამართებზე დამატებით ახალი წერტილის მონტაჟი უნდა განხორციელდეს არაუგვიანეს 5 კალენდარული დღის ვადაში. (მოთხოვნა შესაძლებელია განხორციელდეს ელ. ფოსტის მეშვეობით ან/და სატელეფონო შეტყობინებით) 1.2.14 შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, მიმოდებელმა უნდა უზრუნველყოს შენობის საკომუნიკაციო ფართში “IP TV” ნაკადის მიწოდება, რათა დამკვეთმა თავის მხრივ უზრუნველყოს შენობის მასშტაბით აღნიშნული ნაკადის ბოლო წერტილამდე მიყვანა, თავისი ქსელური მოწყობილობების მეშვეობით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. მომსახურების გაწევა უნდა მოხდეს ხელშკრულების გაფორმებიდან 2027 წლის 31 მარტის ჩათვლით. 1.4.2 მიმწოდებელმა ახალი სისტემის მოწყობა და გაშვება უნდა მოახდინოს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 5 სამუშაო დღეში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
სატელევიზიო-საკაბელო სისტემის ინსტალაცია და ციფრული ტელევიზიით უზრუნველყოფის მომსახურება უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, ქვემოთ მოცემულ მისამართებზე: 1. თიანეთი, შოთა რუსთაველის ქ. № 7 2. დ. სტეფანწმინდა, ალ. ყაზბეგის ქ. №84 3. მცხეთა, ანტიოქიის ქ. № 3
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1. ტექნიკური დაზიანების შემთხვევაში დაზიანება უნდა აღმოიფხვრას (სატელევიზიო მაუწყებლობის გადაცემა უნდა აღდგეს) შემსყიდველის მიერ შეტყობინების (შეტყობინებაშესაძლებელია განხორციელდეს ელ. ფოსტის მეშვეობით ან/და სატელეფონო შეტყობინებით) გაგზავნიდან 48 საათის განმავლობაში. 1.7.2. შემსყიდველისათვის დროებითი სარგებლობით გადაცემული ქონების შემსყიდველის ბრალეულობის გარეშე დაზიანების შემთხვევაში, მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს მისი უსასყიდლოდ შეცვლა შემსყიდველის მოთხოვნიდან 24 საათის განმავლობაში (მოთხოვნა შესაძლებელია განხორციელდეს ელ. ფოსტის მეშვეობით ან/და სატელეფონო შეტყობინებით)
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს ციფრული სატელევიზიო მომსახურების განხორციელების არანაკლებ სამ წლიანი გამოცდილება. 2023 წლის 01 იანვრიდან უნდა გააჩნდეს არანაკლებ 10000.00 (ათი ათასი) ლარის ღირებულების ციფრული სატელევიზიო მომსახურების გაწევის გამოცდილება. აღნიშნულის დასტურად, პრეტენდენტმა ელექტრონულ სისტემაში უნდა ატვირთოს ხელშეკრულებ(ები)ა და ამ ხელშეკრულების საფუძველზე გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტ(ებ)ი ან/და შესრულების დამადასტურებელი სხვა დოკუმენტაცია.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
● პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული ფასი არ უნდა აღემატებოდეს ფასების ცხრილში მითითებულ ზღვრულ მაქსიმალურ ღირებულებებს. ● სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ხარჯის გათვალისწინებით. ● სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეული ფასი წარმოდგენილი უნდა იქნას მხოლოდ ლარებში. ● პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ფასები ყოველ კონკრეტულ პოზიციაზე არ უნდა აღემატებოდეს ხარჯთაღრიცხვით განსაზღვრულ მაქსიმალურ ფასებს, წინააღმდეგ შემთხვევაში პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას. ● პრეტენდენტის მიერ, „წინადადების მიღება დასრულებულია“ ეტაპზე, სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N1-ის წარმოუდგენლობა ან არსებითად შეუსაბამო დანართი N1-ის წარმოდგენა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას აღნიშნულ ტენდერში ● პრეტენდენტი ვალდებულია სატენდერო წინადადების წარდგენისას ხარჯთაღრიცხვით განსაზღვრულ პოზიციებზე ფასების კლება განახორციელოს პროპორციულად და აისახოს თითოეულ ერთეულის ღირებულებაზე (უცვლელი პროცენტული მნიშვნელობით). ● საბოლოო ფასები უნდა დაფიქსირდეს (დამრგვალდეს) მეასედის სიზუსტით.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. 4.1.1.2 დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მულის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება, ეტაპობრივად ფაქტობრივად გაწეულ მომსახურებაზე მიღება–ჩაბარების აქტის და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი შესაბამისი დოკუმენტაციის წარმოდგენის შემდეგ. ანგარიშსწორების ფორმა უნაღდო.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ფაქტობრივად გაწეულ მომსახურებაზე მიღება – ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი შესაბამისი დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან 15 კალენდარული დღის განმავლობაში. თუ ანგარიშსწორების განხორციელების ვადის ბოლო დღე ემთხვევა არასამუშაო დღეს, მაშინ ანგარიშსწორება განხორციელდება მომდევნო სამუშაო დღეს.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნაია ზურაბიშვილი, 591165577, nzurabishvili@mia.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტი და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად. 10.1.3 სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ხარჯის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.4 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.5 პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ, „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის. 10.1.6 შემსყიდველი უფლებამოსილია შეწყვიტოს მიმდინარე ხელშეკრულება, თუ მიმწოდებელზე გაგზავნილ იქნა ორი ან მეტი გამაფრთხილებელი წერილი, სადაც დაფიქსირებული იქნება მათ მიერ მომსახურების არაჯეროვნად ან ვადაგადაცილებით გაწევის შემთხვევები 10.2 პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 10.2.1 "ფასების ცხრილი" - აღნიშნული დოკუმენტის წარმოუდგენლობა, არსებითად შეუსაბამო ან განუფასებლად წარმოდგენა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. 10.2.2 ინფორმაცია მონაწილე პრეტენდენტი პირის მიერ 2023 წლის 01 იანვრიდან არანაკლებ 10 000 (ათი ათასი) ლარის ღირებულების ციფრული სატელევიზიო მომსახურების გაწევის გამოცდილების შესახებ. აღნიშნულის დასტურად, პრეტენდენტმა ელექტრონულ სისტემაში უნდა ატვირთოს ხელშეკრულებ(ები)ა და ამ ხელშეკრულების საფუძველზე გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტ(ებ)ი ან/და შესრულების დამადასტურებელი სხვა დოკუმენტაცია. 10.2.3 სატენდერო დოკუმენტაციის 1.7.1 პუნქტის მოთხოვნებით გათვალისწინებული ინფორმაცია ხარვეზის გამოსწორების შესახებ. 10.2.4 ინფორმაცია 24 საათის განმავლობაში ჩართული არანაკლებ ერთი მობილური სატელეფონო ნომრის და ელ-ფოსტის მისამართის შესახებ - საკონტაქტო პირების მითითებით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ლუმენი
შპს Sky Link
სილქნეტი
სტოილ
შპს კომპანია GEOSM