ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260001910
NAT260001910 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ა(ა) იპ წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის საბავშვო ბაღების გაერთიანების მიერ ინტერნეტმომსახურების შესყიდვა ქ.წყალტუბოს 6 საბავშვო ბაღისთვის და გაერთიანების ადმინისტრაციის შენობისთვის

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 53% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 72400000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N24 running 185 days remaining Contract PDF ↗
13,200 ₾ contract amount 2,900 ₾ (22%) actually paid 24.02.2026 – 01.03.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
2,585.84 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 20.07.2026
314.16 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 20.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260001910
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველია(ა)იპ წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის საბავშვო ბაღების გაერთიანება
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია72400000-ინტერნეტმომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება17`600.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი05.02.2026 17:08
წინადადებების მიღება იწყება11.02.2026 00:04
წინადადებების მიღება მთავრდება13.02.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი100.00 GEL
გარანტიის ოდენობა176 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (6)

NAT260001910_ოქმი 2 ინტერნეტი-SIGNED.pdf.pdf გიორგი იობიძე 13.02.2026 16:14
NAT260001910_სერტიფიკატები.pdf.pdf დავითი ცერცვაძე 16.02.2026 12:01
NAT260001910_საექსპერტო დასკვნა_NAT260001910-signed.pdf.pdf დავითი ცერცვაძე 16.02.2026 12:01
NAT260001910_ოქმი 3 ინტერნეტი-SIGNED.pdf.pdf გიორგი იობიძე 18.02.2026 10:19

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს სმარტნეტი 17,600 13,200 won
NAT260001910_ფასების ცხრილი.pdf.pdf
შპს სქაიტელი 17,050 17,050
NAT260001910_ფასების ცხრილი ინტერნეტი -sign.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 05.02.2026 17:08 Announced
  • 11.02.2026 00:04 Bidding opens
  • 13.02.2026 10:27 First bid placed (2 bidders in total)
  • 13.02.2026 11:54 Last bid activity
  • 13.02.2026 12:00 Bidding closes
  • 13.02.2026 16:14 Buyer published: NAT260001910_ინტერესთა კონფლიქტი ინტერნეტი-SIGNED (1).pdf
  • 13.02.2026 16:14 Buyer published: NAT260001910_ოქმი 2 ინტერნეტი-SIGNED.pdf
  • 13.02.2026 17:45 Buyer published: NAT260001910_დაზუსტებული ფასების ცხრილი.pdf
  • 16.02.2026 12:01 Buyer published: NAT260001910_სერტიფიკატები.pdf
  • 16.02.2026 12:01 Buyer published: NAT260001910_საექსპერტო დასკვნა_NAT260001910-signed.pdf
  • 18.02.2026 10:19 Buyer published: NAT260001910_ოქმი 3 ინტერნეტი-SIGNED.pdf
  • 24.02.2026 00:00 Contract signed: N24 — 13,200 ₾
  • 21.08.2026 16:07 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 14 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ა(ა) იპ წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის საბავშვო ბაღების გაერთიანების მიერ ინტერნეტმომსახურების შესყიდვა ქ.წყალტუბოს 6 საბავშვო ბაღისთვის და გაერთიანების ადმინისტრაციის შენობისთვის
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს ფასების ცხრილში მოცემული მახასიათებლებისა და მითითებული მისამართების შესაბამისად, ინტერნეტ მომსახურების გაწევა ხელშეკრულების დადებიდან 11 თვის განმავლობაში. 2. ინტერნეტის მიწოდების ავარიულად შეწყვეტის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია არაუგვიანეს 24 საათისა უზრუნველყოს ხარვეზის აღმოფხვრა და ინტერნეტის მიწოდების აღდგენა. სიჩქარე: გაერთიანების ადმინისტრაციის შენობაში არანაკლებ 50 მბ/წმ ხოლო ექვს საბავშვო ბაღში არანაკლებ 25მბ/წმ 24 საათიანი საკონსულტაციო მომსახურება. აუცილებელი მოთხოვნაა: გამოყოფილი იქნეს საკონტაქტო ტექნიკური პირი, რომელიც პრობლემის არსებობის შემთხვევაში დროულად აღმოფხვრის მას. ტექნოლოგია: ოპტიკურ ბოჭკოვანი
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების დადებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ქალაქ წყალტუბოში ფასების ცხრილში მითითებულ მისამართებზე.. მიმწოდებელმა ინტერნეტმომსახურების მიწოდებისთვის საჭირო ინსტალაცია უნდა განახორციელოს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 7 კალენდარული დღის განმავლობაში საკუთარი ხარჯებით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებით უნდა წარმოადგინოს შემდეგი ინფორმაცია/დოკუმენტაცია, კერძოდ: 2.9.1 სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 ველში მოცემული სრულად შევსებული "ფასების ცხრილი", ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობის ან მისი განუფასებლად წარმოდგენის შემთხვევაში, პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის დასკვნა. ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს სატენდერო ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა). 2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის/აუდიტორული/საშემფასებლო დასკვნით. 3. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს, როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილში მითითებულ ერთეულებთან მიმართებაში.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად (ყოველთვიურად), ფაქტობრივად გაწეული მომსახურების შესაბამისად, „მიმწოდებლის" წერილობითი მომართვის საფუძველზე (ანაზღაურდება არანაკლებ 1 სრული თვის ასანაზღაურებელი თანხა), რომელსაც უნდა დაერთოს: ა) ფაქტიურად გაწეული მომსახურების დასახელება და ღირებულება; ბ) მიღება-ჩაბარების აქტი; გ) გაწეული მომსახურების შესაბამისად ამოწერილი დ.ღ.გ.-ს ანგარიშფაქტურა (გადამხდელობის შემთხვევაში)
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიღება ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გიორგი იობიძე, 591123737, tskaltubosbagebi@gmail.com შესყიდვების და ფინანსების მართვის კოორდინატორი გიორგი ბალანჩივაძე 599878096
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – „სისტემა“) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. 3. 2019 წლის 1 იანვრიდან, შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით /კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა შესაძლებელია მხოლოდ PDF ფორმატის დოკუმენტებზე/ 4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 5. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 6. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. 7. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე): 7.1. თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან ის წარმოდგენილი იქნება განუფასებლად. 8. წინადადების წარდგენის ეტაპზე ატვირთული ხარჯთაღიცხვა(ებ)ში მითითებული ერთეულის ღირებულებების გაზრდა დაუშვებელია ხარჯთაღრიცხვ(ები)ის დაზუსტების მოთხოვნის შემთხვევაში
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250022949 10.12.2025 contract signed same category · 37% title match · similar size

ბაღდათის მუნიციპალიტეტის მერიისა და მის დაქვემდებარებაში მყოფი აიპებისათვის ინტერნეტმომ…

თვითმმართველი ერთეული ბაღდათის მუნიცი… 72400000ინტერნეტმომსახურებები → შპს სქაიტელი 2 bidders 20,200 ₾
NAT250021604 28.11.2025 contract signed same category · 46% title match

სიღნაღის მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციული ერთეულების ინტერნეტმომსახურების შესყიდვა

სიღნაღის მუნიციპალიტეტი 72400000ინტერნეტმომსახურებები → შპს სქაიტელი 1 bidder 9,000 ₾
NAT250023704 18.12.2025 contract signed same category · 38% title match · similar size

ვანის მუნიციპალიტეტის სხვადასხვა ადმინისტრაციულ ერთეულებში, ვანის მუნიციპალიტეტის ადმინ…

თვითმმართველი ერთეული ვანის მუნიციპალ… 72400000ინტერნეტმომსახურებები → შპს ტერანეტ 1 bidder 12,000 ₾
NAT260001836 04.02.2026 contract signed same category · similar size

ინტერნეტ მომსახურების შესყიდვა. სახელმწიფო შესყიდვა ხორციელდება ა(ა)იპ ქალაქ ფოთის მუნი…

ქალაქ ფოთის მუნიციპალიტეტის ახალგაზრდ… 72400000ინტერნეტმომსახურებები → სილქნეტი 2 bidders 16,500 ₾
NAT250023120 11.12.2025 contract signed same category · 32% title match · similar size

ქალაქ ქუთაისის მუნიციპალიტეტის მერიის ვებ გვერდების ინტერნეტში განთავსებისა და მომსახურ…

ქალაქ ქუთაისის მერია 72400000ინტერნეტმომსახურებები → შ.პ.ს პროსერვისი 2 bidders 12,838 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

ი/მეწარმე ,,ნანი გოგოლაძე"
შპს გამა-გ
შპს როკო
შპს ბუგასი
გოგა ჯაჯანიძე