ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260002277
NAT260002277 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

1.1.1. სსიპ სასწავლო უნივერსიტეტი ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიის სასწავლო გემ „CADET”-ზე 15 (თხუთმეტი) ყაზახი სტუდენტების საცურაო პრაქტიკის დროს კერძების მიტანის მომსახურების 2026 წლის 05 მარტიდან 2026 წლის 04 აპრილის ჩათვლით - 30 კალენდარული დღე სახელმწიფო შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 13% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 46% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 1× with this buyer and won 0.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 55300000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N26 running Contract PDF ↗
18,450 ₾ contract amount 18,450 ₾ (100%) actually paid 05.03.2026 – 10.05.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
2,025.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q1 20.03.2026
4,920.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q1 20.03.2026
11,505.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 21.04.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260002277
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისსიპ სასწავლო უნივერსიტეტი ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია55300000-რესტორნებისა და კვების საწარმოების მომსახურეობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება22`500.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი10.02.2026 17:15
წინადადებების მიღება იწყება16.02.2026 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება18.02.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი200.00 GEL
გარანტიის ოდენობა225 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა2026 წლის 05 მარტიდან 2026 წლის 04 აპრილის ჩათვლით - 30 კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

NAT260002277_ოქმი 2.pdf.pdf დავით იოსელიანი 20.02.2026 11:28

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს მარკო 18,450 18,450 won
NAT260002277_ფასების ცხრილი საზღვაო-signed.pdf.pdf · NAT260002277_.სერთიფიკატიი - Copy-signed-signed.pdf.pdf · NAT260002277_88202600306837698839.pdf.pdf · NAT260002277_NAPEN25080983118.pdf.pdf
შპსლამე 19,800 19,600
NAT260002277_ფასების ცხრილი-2-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 10.02.2026 17:15 Announced
  • 16.02.2026 00:07 Bidding opens
  • 18.02.2026 10:28 First bid placed (2 bidders in total)
  • 18.02.2026 11:49 Last bid activity
  • 18.02.2026 12:00 Bidding closes
  • 20.02.2026 11:28 Buyer published: NAT260002277_ოქმი 2.pdf
  • 26.02.2026 00:00 Contract signed: N26 — 18,450 ₾
  • 21.08.2026 15:54 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
1.1.1. სსიპ სასწავლო უნივერსიტეტი ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიის სასწავლო გემ „CADET”-ზე 15 (თხუთმეტი) ყაზახი სტუდენტების საცურაო პრაქტიკის დროს კერძების მიტანის მომსახურების 2026 წლის 05 მარტიდან 2026 წლის 04 აპრილის ჩათვლით - 30 კალენდარული დღე სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 მომსახურების დროის გრაფიკი შესაძლოა შეიცვალოს პრაქტიკის მიმდინარეობის მიხედვით; 1.2.2.მომსახურების დროის ცვლილება 1 (ერთი) დღით ადრე შეთანხმდება შემსიყდველსა და მიმწოდებელს შორის; 1.2.3. კვებითი მომსახურების ინტენსივობა 1 დღეზე - 3 ჯერადი კვება. 1.2.4. მომსახურების მიმღებ პირთა რაოდენობა 1 დღეზე - 15 ადამიანი. 1.2.5. მისაწოდებელი საკვების დაზუსტებული რაოდენობა, მიწოდების ადგილი და დრო ეცნობება მიმწოდებელს არაუგვიანეს 1 დღით ადრე. გასაწევი მომსახურების დასახელება, რაოდენობა და სხვა მონაცემები მოცემულია ფასების ცხრილში. 1.2.6. ყოველი მე-5 დღის შემდეგ საუზმის, სადილის და ვახშმის მენიუ განმეორდება თავიდან. 1.2.7. სადილი დანიშნულების ადგილზე მიწოდებული უნდა იქნას ცხელ მდგომარეობაში. 1.2.8. საკვები დამზადებული უნდა იყოს შემსყიდველისთვის და უნდა იყოს ახალი. საკვების მომზადების, ტრანსპორტირებისა და მიწოდების დროს მიმწოდებელი ვალდებულია მკაცრად დაიცვას სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმები. 1.2.9. დაცული უნდა იყოს საკვების როგორც ვიზუალური, ასევე გემოვნებითი მხარე. 1.2.10. შემსყიდველი მომსახურების გაწევის პარალელურად განახორციელებს შესყიდვის ობიექტის (გაწეული მომსახურების) შემოწმებას, იმ შემთხვევაში თუ მომსახურების გაწევის პერიოდში აღმოაჩნდება გარკვეული ხარვეზები და მიმწოდებელი ვერ/ან არ უზრუნველყოფს აღნიშნული ხარვეზის გამოსწორებას შემსყიდველი უფლებამოსილია უარი განაცხადოს შესყიდვის ობიექტის მიღებაზე და მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებაზე (შესყიდვის ობიექტი ჩაითვლება მიღებულად მხოლოდ მხარეთა შორის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდეგ). 1.2.11. მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ძალებითა და ხარჯებით აღმოფხვრას ხარვეზები, რომლებიც განხორციელებულ მომსახურებაში მისი ბრალეულობით იქნება დაშვებული;
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. 2026 წლის 05 მარტიდან 2026 წლის 04 აპრილის ჩათვლით - 30 კალენდარული დღე - დილის 9:00 საათიდან - 20:00 საათამდე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. მომსახურების გაწევის ადგილია: ქ. ბათუმის, მურად ხინიკაძის ქ. N4. ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიის საერთო საცხოვრებელი.
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
2.3.2. პრეტენდენტს ტენდერის გამოცხადების მომენტისთვის საქართველოს სამოქალქო კოდექსით აუკრძალავი ნებისმიერი ფორმით (საკუთრება ; იჯარა ; უზურფრუქტი და სხვა) უნდა გააჩნდეს ქ. ბათუმის ადმინისტრაციულ საზღვრებში მოქმედი სასადილო ან/და კვების ობიექტი (საცხობი ; ფასტ ფუდის ობიექტი და სხვა) . აღნიშნულის დასადასტურებლად პრეტენდენტმა სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს ამონაწერი სამეწარმეო ან/და საჯარო რეესტრიდან ან ნებისმიერი ოფიციალური დოკუმენტი რომლითაც დასტურდება პრეტენდნეტის მხრიდან ქ. ბათუმის ადმინისტრაციულ საზღვრებში მოქმედი სასადილოს ან/და კვების ობიექტის (საცხობი ; ფასტ ფუდის ობიექტი და სხვა) საკუთრებაში ან მფლობელობაში ფლობის შესახებ.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.2. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს საფრთხის ანალიზისა და კრიტიკული საკონტროლო წერტილების სისტემის სერტიფიკატი (HACCP) .
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტები წარმოდგენილი უნდა იყოს ქართულ ენაზე, დოკუმენტების უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 2.9.2. პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 პუნქტის შესაბამისად უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით ან კვალიფიცური ელექტორნული ხელმოწერით დამოწმებული. 2.9.3. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 2.9.4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია ელექტრონულ სისტემაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
ა)თუ ერთიან ელექტორნულ სისტემაში პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს საექსპერტო, აუდიტორული ან/და საშემფასებლო დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის საქმიანობის კანონმდებლობის ფორმით გაცემული უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი). ბ)ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს, როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილის ერთეულებთან მიმართებით. გ) წარმოდგენილ დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს ფასების ცხრილი, რომლის საფუძველზეც მოხდა დასკვნის შედგენა.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით. 7.2.2. ანგარიშსწორება განხორციელდება, ეტაპობრივად მიღება-ჩაბარების აქტის და საგადასახადო ანგარიშფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) საფუძველზე. 7.2.3. ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება ლარებში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1. ფაქრობრივად მოწოდებული მომსახურების შესახებ, მიღება ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის (არსებობის შემთხვევაში) წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ინდირა კორძაია, 577010104, i.kordzaia@bsma.edu.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.2. პრეტენდენტმა უნდა უზრუნველყოს სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული შემდეგი დოკუმენტების ატვირთვა სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში: 10.2.1. სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით (ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა) გათვალისწინებული ფასების ცხრილი დანართი N1. 10.2.2. სატენდერო დოკუმენტაციის 2.3.1 პუნქტით (მიუთითეთ პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკურ ბაზასთან დაკავშირებული მოთხოვნები) გათვალისწინებული მოთხოვნა. 10.2.3. სატენდერო დოკუმენტაციის 2.7.1 პუნქტით გათვალისწინებული მოთხოვნა (პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს საფრთხის ანალიზისა და კრიტიკული საკონტროლო წერტილების სისტემის სერტიფიკატი (HACCP)).
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250012253 08.07.2025 contract signed same category · similar size

შპს „სარაგბო კლუბი ბათუმი“-ს უმაღლესი ლიგის გუნდის სამდღიან შეკრებებზე 50 (ორმოცდაათი) …

შპს სარაგბო კლუბი ბათუმი 55300000რესტორნებისა და კვების საწარმოების მომსახურეობები → შპს ლზ ფორმულა 3 bidders 18,000 ₾
NAT260009361 06.05.2026 contract signed same category · similar size

სსიპ „ახალგაზრდობის სააგენტოს“ მიერ „ახალგაზრდული ღონისძიებების ხელშეწყობის“ 2026 წლის …

სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტო 55300000რესტორნებისა და კვების საწარმოების მომსახურეობები → პაატა სანიკიძე 3 bidders 17,525 ₾
NAT260005657 20.03.2026 contract signed same category · similar size

კვების მომსახურების შესყიდვა (საკვების მომზადების და მიტანის მომსახურება)

რუსთავის ისტორიული მუზეუმი 55300000რესტორნებისა და კვების საწარმოების მომსახურეობები → შპს დელფუდი 1 bidder 20,338 ₾
NAT260003043 18.02.2026 contract signed same category · similar size

სსიპ “ახალგაზრდობის სააგენტოს” 2026 წლის "ახალგაზრდული ღონისძიებების ხელშეწყობის პროგრა…

სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტო 55300000რესტორნებისა და კვების საწარმოების მომსახურეობები → ქეთევან ბრაგვაძე 2 bidders 16,392 ₾
NAT260009363 06.05.2026 contract signed same category · similar size

სსიპ „ახალგაზრდობის სააგენტოს“ მიერ „ახალგაზრდული ღონისძიებების ხელშეწყობის“ 2026 წლის …

სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტო 55300000რესტორნებისა და კვების საწარმოების მომსახურეობები → შპს პრიმო 1 bidder 14,130 ₾
NAT250009416 21.05.2025 contract signed same category · similar size

ხელვაჩაურის სარაგბო კლუბი "შტურმი"-ს გუნდისათვის კერძების მიტანის მომსახურების შესყიდვა

შპს "ხელვაჩაურის სარაგბო კლუბი შტურმი" 55300000რესტორნებისა და კვების საწარმოების მომსახურეობები → შპს რებე 007 1 bidder 33,300 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

შპს მმს გრუპ
შპს ჯი ემ ბილდინგი
Transas Marine International AB
შპს კომპანია GEOSM
შპს ფაბრიკა N1