ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260003552
NAT260003552 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ა(ა)იპ თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტოს მიერ დააფუძნებული საბავშვო ბაგა-ბაღებისათვის ჩამოსაწერად გამიზნულ და მიჩნეულ აქტივებზე, ასევე შავი და ფერადი ლითონის ჯართის (ასეთის გამოვლენის შემთხვევაში) საწყისი საბაზრო (სავარაუდო) საორიენტაციო ფასის განსაზღვრისა და შესაბამისად ზემოაღნიშნულზე აუდიტორული დასკვნის შედგენის მომსახურების შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.9 bidders, 41% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 79200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N56 running 215 days remaining Contract PDF ↗
17,860 ₾ contract amount 7,144 ₾ (40%) actually paid 16.03.2026 – 31.03.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
7,144.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 25.06.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260003552
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველითბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია79200000-საბუღალტრო, აუდიტორული და ფისკალური მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება28`500.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ ტექნიკურ დოკუმენტაციაში.
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი24.02.2026 15:35
წინადადებების მიღება იწყება02.03.2026 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება04.03.2026 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი285.00 GEL
გარანტიის ოდენობა285 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (11)

NAT260003552_ოქმი N2-დაზუსტება-SIGNED.pdf.pdf ქეთევან შერგელაშვილი 05.03.2026 15:36
NAT260003552_1.1 ხელშეკრულება.pdf.pdf ლევან ზარქუა 09.03.2026 21:17
NAT260003552_1.2. მიღება-ჩაბარება.pdf.pdf ლევან ზარქუა 09.03.2026 21:17
NAT260003552_2.1. ხელშეკრულება.pdf.pdf ლევან ზარქუა 09.03.2026 21:18
NAT260003552_2.2. მიღება-ჩაბარება.pdf.pdf ლევან ზარქუა 09.03.2026 21:18
NAT260003552_3.1 ხელშეკრულება.pdf.pdf ლევან ზარქუა 09.03.2026 21:18
NAT260003552_3.2 მიღება_ჩაბარება.pdf.pdf ლევან ზარქუა 09.03.2026 21:18
NAT260003552_4.1 ხელშეკრულება.pdf.pdf ლევან ზარქუა 09.03.2026 21:18
NAT260003552_4.2 მიღება-ჩაბარება.pdf.pdf ლევან ზარქუა 09.03.2026 21:18
NAT260003552_ოქმი N3-გამარჯვება-SIGNED.pdf.pdf ქეთევან შერგელაშვილი 10.03.2026 14:05

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს აუდიტ-ექსტრა 17,860 17,860 won
NAT260003552_დანართი N2 -ფასების ცხრილი.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 24.02.2026 15:35 Announced
  • 02.03.2026 00:01 Bidding opens
  • 04.03.2026 10:23 First bid placed (1 bidders in total)
  • 04.03.2026 10:23 Last bid activity
  • 04.03.2026 13:00 Bidding closes
  • 05.03.2026 15:36 Buyer published: NAT260003552_ოქმი N2-დაზუსტება-SIGNED.pdf
  • 09.03.2026 21:17 Buyer published: NAT260003552_ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ-signed.pdf
  • 09.03.2026 21:17 Buyer published: NAT260003552_1.1 ხელშეკრულება.pdf
  • 09.03.2026 21:17 Buyer published: NAT260003552_1.2. მიღება-ჩაბარება.pdf
  • 09.03.2026 21:18 Buyer published: NAT260003552_2.1. ხელშეკრულება.pdf
  • 09.03.2026 21:18 Buyer published: NAT260003552_2.2. მიღება-ჩაბარება.pdf
  • 09.03.2026 21:18 Buyer published: NAT260003552_3.1 ხელშეკრულება.pdf
  • 09.03.2026 21:18 Buyer published: NAT260003552_3.2 მიღება_ჩაბარება.pdf
  • 09.03.2026 21:18 Buyer published: NAT260003552_4.1 ხელშეკრულება.pdf
  • 09.03.2026 21:18 Buyer published: NAT260003552_4.2 მიღება-ჩაბარება.pdf
  • 10.03.2026 14:05 Buyer published: NAT260003552_ოქმი N3-გამარჯვება-SIGNED.pdf
  • 16.03.2026 00:00 Contract signed: N56 — 17,860 ₾
  • 23.08.2026 21:26 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ა(ა)იპ თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტოს მიერ დააფუძნებული საბავშვო ბაგა-ბაღებისათვის ჩამოსაწერად გამიზნულ და მიჩნეულ აქტივებზე, ასევე შავი და ფერადი ლითონის ჯართის (ასეთის გამოვლენის შემთხვევაში) საწყისი საბაზრო (სავარაუდო) საორიენტაციო ფასის განსაზღვრისა და შესაბამისად ზემოაღნიშნულზე აუდიტორული დასკვნის შედგენის მომსახურების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
- “საბიუჯეტო ორგანიზაციების მიერ აქტივებისა და ვალდებულებების ინვენტარიზაციის ჩატარების და ინვენტარიზაციის შედეგების საჯარო სექტორის ბუღალტრული აღრიცხვის საერთაშორისო სტანდარტების (სსბასს-ების) საფუძველზე აღრიცხვა-ანგარიშგებაში ასახვის შესახებ” საქართველოს ფინანსთა მინისტრის 2021 წლის 31 დეკემბრის №364 ბრძანებით დამტკიცებული ინსტრუქციის (მე-2 მუხლის პირველი, მეორე, მეოთხე და მეექვსე პუნქტები, მე-3 მუხლის პირველი, მეორე და მეხუთე პუნქტები) და “ქ.თბილისის მუნიციპალიტეტის მიერ დაფუძნებული არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირების ქონების (ბალანსზე რიცხული ძირითადი საშუალებების) განკარგვის (გასხვისების ან/და სარგებლობის უფლებით გადაცემის), ინვენტარიზაციისა და ამორტიზებული ან გამოუყენებელი ქონების ჩამოწერის წესის დამტკიცების შესახებ“ ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის 2014 წლის 30 დეკემბრის №20-106 დადგენილებით, ბაგა-ბაღის თანამშრომლების მიერ საკუთარი ძალებით, ჩატარებულ და საინვენტარიზაციო კომისიის მიერ შედგენილ უწყისის თანახმად ჩამოსაწერად გამიზნული და მიჩნეულ აქტივებზე, ასევე შავი და ფერადი ლითონის ჯართის (ასეთის გამოვლენის შემთხვევაში) საწყისი საბაზრო (სავარაუდო) საორიენტაციო ფასის განსაზღვრისა და შესაბამისად ზემოაღნიშნულზე აუდიტორული დასკვნის შედგენა. -პრეტედენტის მიერ სააღმზრდელო დაწესებულებაში საინვენტარიზაციო კომისიის მიერ ჩამოსაწერად აღიარებული მატერიალური ფასეულობის (ინვენტარის) შემდგომი ექსპლუატაციისთვის ვარგისიანობის დადგენა და შესაბამისი აუდიტორული დასკვნის გაცემა. -მატერიალური ფასეულობის (ინვენტარის) შეფასება უნდა მოხდეს ინდივიდუალურად კლასიფიკაციის (ერთგვაროვნების) შესაბამისად. -სპეციფიკური ინვენტარის იდენტიფიცირების და შეფასებისთვის შესაძლებელია (თავის ხარჯებით) ექსპერტის მოწვევა. -აუდიტორულ დასკვნაში მიუთითოს ინვენტარის დაზიანების ხარისხი და მისი შემდგომი განკარგვა. - აუდიტორულ დასკვნა უნდა იყოს ილუსტრირებული ჩამოსაწერი ინვენტარის ფოტოებით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახურება უნდა განხორციელდეს 2026 წლის განმავლობაში, შემსყიდველის მოთხოვნიდან 3 თვის ვადაში. შემსყიდველი მიმწოდებელს წერილობით დავალებას უგზავნის ფოსტის ან ელექტრონული ფოსტის (E-mail) საშუალებით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიწოდების ადგილია დანართი N3-ით განსაზღვრულ მისამართებზე განთავსებული, არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირები - ქალაქ თბილისის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებები (საბავშვო ბაგა- ბაღები) .
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
- ტენდერში მონაწილეობის მიღება შეუძლია აუდიტორებს ან აუდიტორულ კომპანიებს, რომლებსაც 2022 წლის 1 იანვრიდან ამ ტენდერის გამოცხადების დღემდე, ძირითადი საშუალებებისა ან/და ხანგრძლივი პერიოდის გამოყენების მცირეფასიანი აქტივების ჩამოწერაზე შედგენილი აქვთ არანაკლებ 3(სამი) აუდიტორული დასკვნა. - აუდიტორი ან/და აუდიტორული ფირმა რეგისტრირებულ უნდა იყოს „ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის მიერ და მინიჭებული ჰქონდეს სარეგისტრაციო ნომერი -წარმოდგენილი უნდა იყოს გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია (ხელშკრულება ,ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტი).
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
აუდიტორი ან/და აუდიტორული ფირმა რეგისტრირებულ უნდა იყოს „ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის მიერ და მინიჭებული ჰქონდეს სარეგისტრაციო ნომერი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
შესყიდვის თავისებურებიდან (მომსახურების სპეციფიკიდან) გამომდინარე, ვინაიდან აღნიშნული შესყიდვის ობიექტი წარმოადგენს ინტელექტუალურ მომსახურებას, ხოლო ინტელექტუალური მომსახურების დანახარჯებს ძირითადად წარმოადგენს ადამიანური რესურსის შრომითი გასამრჯელო, მიმწოდებელს აქვს შესაძლებლობა აღნიშნული ინტელექტუალური მომსახურება განახორციელოს საბაზრო ღირებულებასთან შედარებით დაბალ ფასად. ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე, პრეტენდენტის მიერ სისტემაში შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებასთან 20%-ით ან მეტით დაბალი საბოლოო ფასის დაფიქსირების შემთხვევაში არ წარმოეშვება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთების ვალდებულება.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში, 2026 წლის ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტის სახსრებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორებით, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, ქ. თბილისის 2026 წლის ბიუჯეტით , კვარტალში ერთხელ , ფაქტიურად გაწეული მომსახურების შესაბამისად, მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და შესაბამისი დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ქეთევან შერგელაშვილი, 599687788, ketishergelashvili20@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. შემსყიდველი ორგანიზაცია გამარჯვებულ პრეტენდენტთან გააფორმებს სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულებას , პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული ფასის მიხედვით, დანართი N2-ით გათვალისწინებულ საბოლოო ღირებულებაზე. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი; 3. ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 4. სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში; 5. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება; იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტს ერთიან ელექტრონულ სისტემაში მითითებული არ აქვს ხელმძღვანელის სახელი, გვარი და სრული საბანკო რეკვიზიტები, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს აღნიშნული ინფორმაცია დანართი N1-ის შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250001799 29.01.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტოს მიერ დააფუძნებული საბავშვო ბაგა…

თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვი… 79200000საბუღალტრო, აუდიტორული და ფისკალური მომსახურებები → შპს აუდიტ-ექსტრა 4 bidders 49,713 ₾
NAT260003597 24.02.2026 contract signed same category · similar size

სსიპ – ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისათვის 2026 წლის სა…

ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის… 79200000საბუღალტრო, აუდიტორული და ფისკალური მომსახურებები → შპს კკ ჯგუფი 2 bidders 25,000 ₾
NAT250017417 23.09.2025 contract signed same category · similar size

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს აუდიტორული მომსახურების, კერძოდ, შპს „საქართველოს აეროპორ…

შპს "საქართველოს აეროპორტების გაერთია… 79200000საბუღალტრო, აუდიტორული და ფისკალური მომსახურებები → შპს ,,რიალ აუდიტი" 4 bidders 42,800 ₾
NAT260006262 27.03.2026 not held same category · similar size

1. შპს „სავაჭრო ცენტრი 2009“-ის მიერ 2025 წელს გაწეული სამეურნეო-საფინანსო საქმიანობის …

SPA250001285 10.12.2025 contract signed same category · similar size

შპს ,,აქტივების მართვისა და განვითარების კომპანიის“ 2026 წლის საჭიროებისთვის საშემფასებ…

შპს აქტივების მართვისა და განვითარები… 79200000საბუღალტრო, აუდიტორული და ფისკალური მომსახურებები → ინტელექტ-აუდიტი 2 bidders 40,000 ₾
NAT250024679 30.12.2025 contract signed same category · similar size

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს საინიციატივო აუდიტორული მომსახურების შესყიდვა

შპს საქაერონავიგაცია 79200000საბუღალტრო, აუდიტორული და ფისკალური მომსახურებები → შპს ,,რიალ აუდიტი" 3 bidders 25,700 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ელრაპ
შპს რემონტი2
შპს ჰიგეა
შპს ჩიკა
შპს ელ შოპი