ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260003042
NAT260003042 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სსიპ „ახალგაზრდობის სააგენტო“, 2026 წლის “ახალგაზრდული ღონისძიებების ხელშეწყობის” პროგრამის“მუნიციპალიტეტების შესალებლობების გაძლიერება“ ქვეპროგრამის ფარგლებში, გეგმავს პროექტის - „ახალგაზრდული საქმიანობის დელეგატები“ განხორციელებას. პროექტის მიზანია საქართველოს რეგიონებში მცხოვრები ახალაგაზრდების სამოქალაქო გაძლიერება და მათი ჩართულობის გაზრდა ქვეყნის საზოგადოებრივ-პოლიტიკურ ცხოვრებაში. პროექტი ხელს უწყობს ახალგაზრდებში სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებასა და ლიდერული უნარ-ჩვევების გაძლიერებას. შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს პროექტის „ახალგაზრდული საქმიანობის დელეგატები“ მონაწილეთა(დელეგატები) ტრანსპორტირების მიზნით სამგზავრო სატრანსპორტო საშუალებების დაქირავების (მძღოლთან ერთად) მომსახურების შესყიდვა

სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტო 107 tenders 2.3 avg bidders 33 failed 301 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 18% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.0 bidders, 65% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 60100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract NNპ-34 running Contract PDF ↗
26,400 ₾ contract amount 20,007 ₾ (76%) actually paid 11.03.2026 – 31.07.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
20,007.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 21.04.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260003042
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისსიპ ახალგაზრდობის სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია60100000-საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება37`100.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი18.02.2026 13:59
წინადადებების მიღება იწყება24.02.2026 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება26.02.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი200.00 GEL
გარანტიის ოდენობა371 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადამომსახურების გაწევის თარიღია 2026 წლის მარტი - ივნსის პერიოდი.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (7)

NAT260003042_ოქმიN2.pdf.pdf ქეთევან გელაშვილი 26.02.2026 20:37
NAT260003042_ტექ. პასპორტები-signed.pdf.pdf მაია გრემელაშვილი 28.02.2026 00:12
NAT260003042_იჯარის ხელშეკრულებები-signed.pdf.pdf მაია გრემელაშვილი 28.02.2026 00:13
NAT260003042_საექსპერტო დასკვნა_NAT260003042-signed.pdf.pdf მაია გრემელაშვილი 02.03.2026 20:36
NAT260003042_სერტიფიკატები.pdf.pdf მაია გრემელაშვილი 02.03.2026 20:37
NAT260003042_ოქმიN3.pdf.pdf ქეთევან გელაშვილი 05.03.2026 22:11

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
მაია გრემელაშვილი 26,400 26,400 won
NAT260003042_ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT260003042_დანართი N2-signed.pdf.pdf
შპს ბონ ვოიაჟ 31,449 31,449
NAT260003042_ფასების ცხრილი (10)-signed.pdf.pdf
დიო 31,980 31,980
NAT260003042_ფასების ცხრილი (21).pdf.pdf
შპს მიქს სერვის ჯგუფი 22 35,900 35,900
NAT260003042_ფასების ცხრილი.-signed.pdf.pdf
ტრანსლიდერი 37,100 37,100
NAT260003042_ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT260003042_დანართი N2 გამოცდილება-signed.pdf.pdf · NAT260003042_დანართი N3_მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა-1-signed.pdf.pdf · NAT260003042_იჯარა მიკრო ავტობუსი 1.pdf.pdf · NAT260003042_იჯარა მიკრო ავტობუსი 2.pdf.pdf · NAT260003042_იჯარა მიკრო ავტობუსი 3.pdf.pdf · NAT260003042_იჯარა მიკროავტობუსი 4.pdf.pdf · NAT260003042_იჯარა მინივენი.pdf.pdf · NAT260003042_ტექ.პასპორტები-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 18.02.2026 13:59 Announced
  • 24.02.2026 00:09 Bidding opens
  • 24.02.2026 16:06 First bid placed (5 bidders in total)
  • 26.02.2026 14:52 Last bid activity
  • 26.02.2026 15:00 Bidding closes
  • 26.02.2026 20:37 Buyer published: NAT260003042_ოქმიN2.pdf
  • 28.02.2026 00:11 Buyer published: NAT260003042_დანართი N3_მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა (1)-signed.pdf
  • 28.02.2026 00:12 Buyer published: NAT260003042_ტექ. პასპორტები-signed.pdf
  • 28.02.2026 00:13 Buyer published: NAT260003042_იჯარის ხელშეკრულებები-signed.pdf
  • 02.03.2026 20:36 Buyer published: NAT260003042_საექსპერტო დასკვნა_NAT260003042-signed.pdf
  • 02.03.2026 20:37 Buyer published: NAT260003042_სერტიფიკატები.pdf
  • 05.03.2026 22:11 Buyer published: NAT260003042_ოქმიN3.pdf
  • 11.03.2026 00:00 Contract signed: NNპ-34 — 26,400 ₾
  • 23.08.2026 21:30 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სსიპ „ახალგაზრდობის სააგენტო“, 2026 წლის “ახალგაზრდული ღონისძიებების ხელშეწყობის” პროგრამის“მუნიციპალიტეტების შესალებლობების გაძლიერება“ ქვეპროგრამის ფარგლებში, გეგმავს პროექტის - „ახალგაზრდული საქმიანობის დელეგატები“ განხორციელებას. პროექტის მიზანია საქართველოს რეგიონებში მცხოვრები ახალაგაზრდების სამოქალაქო გაძლიერება და მათი ჩართულობის გაზრდა ქვეყნის საზოგადოებრივ-პოლიტიკურ ცხოვრებაში. პროექტი ხელს უწყობს ახალგაზრდებში სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებასა და ლიდერული უნარ-ჩვევების გაძლიერებას. შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს პროექტის „ახალგაზრდული საქმიანობის დელეგატები“ მონაწილეთა(დელეგატები) ტრანსპორტირების მიზნით სამგზავრო სატრანსპორტო საშუალებების დაქირავების (მძღოლთან ერთად) მომსახურების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტი მოიცავს ახალგაზრდული საქმიანობის დელეგატების ტრანსპორტირებით უზრუნველყოფას და სხვა საორგანიზაციო საკითხების განხორციელებისთვის საჭირო სატრანსპორტო მომსახურების შესყიდვას (მძღოლთან და გამცილებელთან ერთად), შემდეგი ტექნიკური მახასიათებლების შესაბამისად: 1. მიმწოდებლის მიერ მგზავრთა გადაადგილებისთვის საჭირო სატრანსპორტო საშუალება, ავტობუსი (არანაკლებ 55-ადგილიანი), მიკროავტობუსი (არანაკლებ 20-ადგილიანი) და მინივენი 8-ადგილიანი, უნდა იყოს თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი, საქალაქთაშორისო ან ტურისტული სალონით აღჭურვილი, ტექნიკურად გამართულ (მუშა) მდგომარეობაში. 2. მგზავრთა გადაადგილებისათვის საჭირო სატრანსპორტო საშუალება აღჭურვილი უნდა იყოს გათბობა/გაგრილებისა და ვენტილიაციისათვის საჭირო სისტემით. ასევე, სატრანსპორტო საშუალება უნდა იძლეოდეს სამგზავრო სალონის განიავების შესაძლებლობას. მომსახურების გაწევისათვის გამოყენებული სატრანსპორტო საშუალება უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ ყველა ნორმასა და მოთხოვნას. 3. მიმწოდებელი ვალდებულია, უზრუნველყოს მგზავრთა უსაფრთხო გადაყვანა. 4. მიმწოდებელი ვალდებულია, განახორციელოს ყველა სატრანსპორტო ოპერაცია და პროცედურა (სათანადო დოკუმენტაციის მომზადება, სატრანსპორტო საშუალების გამართულ მდგომარეობაში ყოფნა და ა.შ.) მგზავრთა დროულად და უსაფრთხოდ გადაყვანისათვის. 5. მიკროავტობუსით/ავტობუსით/მინივენით გაწეული მომსახურების ანაზღაურება მოხდება გავლილი კილომეტრების შესაბამისად (1 კმ-ის ღირებულება განისაზღვრება შესაბამისი ღირებულებით (ლარში), მომსახურების გაწევის ადგილიდან-დანიშნულების ადგილამდე). კილომეტრების აღრიცხვა განხორციელდება google map-ის ან/და გავლილი მანძილის გასაზომი მოწყობილობის ("ოდომეტრი") საშუალებით. 6. მიმწოდებელი ვალდებულია, უზრუნველყოს მომსახურების გაწევის პროცესში ჩართული ყველა სატრანსპორტო საშუალების გავლილი მანძილის გასაზომი მოწყობილობის ("ოდომეტრი") გამართულ მდგომარეობაში ყოფნა მომსახურების გაწევის მთელ პერიოდში. 7. მიმწოდებელმა, შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, უნდა უზრუნველყოს ერთჯერადად არანაკლებ ერთი 55-ადგილიანი ავტობუსის (მძღოლთან ერთად), ერთჯერადად არანაკლებ რვა მიკროავტობუსის (მძღოლთან და გამცილებელთან ერთად) და ერთი არანაკლებ 8-ადგილიანი მინივენის (მძღოლთან და გამცილებელთან ერთად ) გამოყოფა სხვადასხვა მიმართულებით. 8. სატრანსპორტო საშუალების დაზიანების შემთხვევაში დაუყოვნებლივ უზრუნველყოს ალტერნატიული ავტოსატრანსპორტო საშუალებით ჩანაცვლება მოთხოვნიდან გონივრულ ვადაში (არაუმეტეს 2 საათი). 9. მომსახურების მიწოდების პროცესში ჩართულ ყველა მძღოლს უნდა ჰქონდეს ავტოსატრანსპორტო საშუალების მართვის უფლების დამადასტურებელი მოწმობა, შესაბამისი კატეგორიით. მძღოლები უნდა იყვნენ ორგანიზებულნი, მოწესრიგებულნი, პუნქტუალურები. 10. მომსახურების მიწოდების პროცესში ჩართული ყველა მძღოლის და გამცილებლის მაქსიმალური ასაკი არ უნდა აღემატებოდეს 65 (სამოცდახუთი) წელს. 11. მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის მიერ მოთხოვნილ მიკროავტობუსებსა და მინივენში, რომლებითაც მგზავრობენ მოზარდები, უზრუნველყოს მძღოლის გარდა ერთი გამცილებელი პირი (ასაკი 20-65 წელი), რომელიც ბენეფიციარებს დააბინავებს სატრანსპორტო საშუალებაში, გააკონტროლებს სიის მიხედვით მოზარდების დამატებას სხვადასხვა ლოკაციებზე, ტრანსპორტის გაჩერების შემთხვევაში გააკონტროლებს მონაწილეთა რაოდენობას სიის შესაბამისად, უზრუნველყოფს საჭიროებისთვის ავტოსატრანსპორტო საშუალებიდან ჩასული მოზარდის დროულად დაბრუნებას უკან იმავე ავტოსატრანსპორტო საშუალებაში და მთელი მარშრუტის განმავლობაში პასუხისმგებელი იქნება მათ უსაფრთხო გადაადგილებაზე (მოზარდების მეთვალყურეობა). გამცილებელი პირი ვალდებულია, მოზარდის შეუძლოდ გახდომის შემთხვევაში, დაუყოვნებლივ აცნობოს შემსყიდველ ორგანიზაციას და შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურს(112). 13.გამცილებელი პირი ვალდებულია, მთელი მარშრუტის განმავლობაში იქონიოს კონტაქტი შემსყიდველი ორგანიზაციის მიერ გამოყოფილ პირთან, მიაწოდოს ყველა ინფორმაცია მგზავრობის დეტალებზე და რაიმე ინციდენტის შემთხვევაში დაუყოვნებლივ აცნობოს მას. 14. გადაადგილების არეალი: საქართველოს სხვადასხვა ქალაქებიდან თბილისში და უკან; 15. მომსახურების მიწოდების პროცესში ჩართული ავტობუსის გამოშვების წელი არ უნდა იყოს 2006 წელზე ნაკლები, ხოლო, მიკროავტობუსის და მინივენის - 2013 წელზე ნაკლები. 16. მიმწოდებელი ვალდებულია, შემსყიდველი ორგანიზაციის მოთხოვნისა და საჭიროების შემთხვევაში, უზრუნველყოს შესაბამისი რაოდენობის ავტოსატრანსპორტო საშუალების მობილიზება და მომსახურების გაწევის დაწყება შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად. 17. ავტოტრანსპორტს საწვავით უზრუნველყოფს მიმწოდებელი. 18. მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს 2026 წლის მარტი-ივნისის პერიოდში, შემსყიდველი ორგანიზაციის მოთხოვნისამებრ, ხელშეკრულების გაფორმებიდან და მისი ძალაში შესვლიდან არაუგვიანეს 2026 წლის 1 ივლისისა. 19. მომსახურების გაწევის დროის (სთ), თარიღისა და ტრანსპორტის რაოდენობის შესახებ ინფორმაცია მიმწოდებელ ორგანიზაციას ეცნობება ელექტრონული ფოსტის საშუალებით, მომსახურების გაწევამდე არანაკლებ 2 (ორი) კალენდარული დღით ადრე. 20. სამგზავრო ტრანპორტის მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მიერ მიწოდებული ინფორმაციის საფუძველზე, მარშუტების შესაბამისად, მხარეთა მიერ წინასწარ შეთანხმებული შესაბამისი განრიგის მიხედვით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს პერიოდულად, შემსყიდველი ორგანიზაციის მოთხოვნისამებრ 2026 წლის მარტი - ივნისის პერიოდში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. სამგზავრო ტრანპორტის მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მიერ მიწოდებული ინფორმაციის საფუძველზე მარშუტების შესაბამისად, მხარეთა მიერ წინასწარ შეთანხმებული შესაბამისი განრიგის მიხედვით. 1.5.2. სამგზავრო ტრანპორტის გადაადგილების არეალია: სხვადსხვა რეგიონებიდან ქ. თბილისის მიმართულებით და უკან. 1.5.3 მომსახურების გაწევის დროის (სთ), თარიღისა და ტრანსპორტის რაოდენობის შესახებ ინფორმაცია მიმწოდებელ ორგანიზაციას ეცნობება ელექტრონული ფოსტის საშუალებით, მომსახურების გაწევამდე არანაკლებ 2 (ორი) კალენდარული დღით ადრე.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1. პრეტენდენტს 2023 წლის 01 იანვრიდან ტენდერის გამოცხადების დღემდე უნდა ჰქონდეს არანაკლებ ჯამში 55600.00 (ორმოცდათხუთმეტი ათას ექვსასი) ლარის ღირებულების ანალოგიური მომსახურების გაწევის გამოცდილება; 2.2.1.2 პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ანალოგიური მომსახურების გაწევის დამადასტურებელი დოკუმენტების ასლები (ხელშეკრულება შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტითა (არსებობის შემთხვევაში) და გადარიცხვის დამადასტურებელი დოკუმენტაციით, ან/და შემსყიდველის/დამკვეთის მიერ დადასტურებული მკაცრი აღრიცხვის დოკუმენტ(ებ)ი რითაც დადასტურდება პრეტენდენტის გამოცდილება). სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულებ(ებ)ის არსებობის შემთხვევაში საკმარისია შესაბამისი SPA, NAT, CMR, MEP, DAP ნომრების წარმოდგენა. ზემოაღნიშნულის დასადასტურებლად პრეტენდენტმა უნდა უზრუნველყოს ინფორმაციის წარმოდგენა გამოცდილების შესახებ (სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1 პუნქტში არსებული დანართი N2-ის შესაბამისად). 2.2.1.3 სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N2-ში, პრეტენდენტის მიერ ფაქტობრივად გაწეული ანალოგიური მომსახურების ღირებულების შესახებ ინფორმაცია მითითებულ უნდა იქნას ლარში. უცხოურ ვალუტაში გაწეული მომსახურების შემთხვევაში, აღნიშნული ინფორმაცია მითითებული უნდა იყოს მომსახურების გაწევის დამადასტურებელი დოკუმენტების გაფორმების თარიღისთვის, შესაბამისი ვალუტის მიმართ საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ დადგენილი, ლარის ოფიციალური გაცვლითი კურსის მიხედვით.
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
2.3.1.1. პრეტენდენტი ვალდებულია სატენდერო დოკუმენტაციის 2.3.1 პუნქტში ატვირთული დანართი N3-ში მოცემული ცხრილის შესაბამისად წარმოადგინოს ინფორმაცია ყველა სატრანსპორტო საშუალების შესახებ, რომელიც უნდა იქნეს გამოყენებული მომსახურების გაწევისას. 2.3.1.2. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია მომსახურების გაწევისათვის საჭირო ავტოსატრანსპორტო საშუალებების: 1 (ერთი) არანაკლებ 55 ადგილიანი ავტობუსის, არანაკლებ 8 (რვა) არანაკლებ 20 ადგილიანი მიკრო ავტობუსის და 1 (ერთი) არანაკლებ 8 ადგილიანი მინივენის ტექნიკური პასპორტების ასლები. 2.3.1.3. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს გასაწევი მომსახურებისთვის საჭირო ავტოსატრანსპორტო საშუალებების: 1 (ერთი) არანაკლებ 55 ადგილიანი ავტობუსის, არანაკლებ 8 (რვა) არანაკლებ 20 ადგილიანი მიკრო ავტობუსის და 1(ერთი) არანაკლებ 8 ადგილიანი მინივენის პრეტენდენტის საკუთრებაში ან დროებით სარგებლობაში ყოფნის დამადასტურებელი დოკუმენტი (ავტოსატრანსპორტო საშუალების სარეგისტრაციო მოწმობა, დროებითი სარგებლობის შემთხვევაში ავტოსატრანსპორტო საშუალებების სარეგისტრაციო მოწმობა, ქირავნობის ხელშეკრულება ან სხვა ექვივალენტური დოკუმენტი, რომლის მოქმედების ვადა ტოლი უნდა იყოს ან უნდა აღემატებოდეს შესყიდვის ობიექტით განსაზღვრული მომსახურების გაწევის პერიოდით განსაზღვრულ ვადას).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
1.იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, მიმწოდებელმა უნდა დაასაბუთოს (სისტემაში ატვირთოს) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა (ამ ფასად ტენდერით გათვალისწინებული ვალდებულების შესრულების შესაძლებლობა). 2.ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი). აღნიშნულის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. 3. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში, ფაქტობრივად გაწეული მომსახურების შესაბამისად, მხარეებს შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტისა და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (დღგ-ს გადამხდელის შემთხვევაში) საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მხარეებს შორის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის წარმოდგენიდან (დღგ-ს გადამხდელის შემთხვევაში) 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ქეთევან გელაშვილი, 551215857, kgelashvili43@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – „სისტემა“) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად; 2. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება; 3. პრეტენდენტი ვალდებულია ნებისმიერი უცხოურენოვანი დოკუმენტაციის ატვირთვის შემთხვევაში წარმოადგინოს იგი ქართულ ენაზე ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული; 4. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული პრეტენდენტის მიერ შექმნილი დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია (გარდა ხარჯთაღრიცხვისა) უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისი უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ მის მიერ შექმნილ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. „სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელებისას, დოკუმენტებზე კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულების ან/და დოკუმენტების კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით დამოწმების თაობაზე“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს მიერ დადგენილი სახელმძღვანელო ინსტრუქცია). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; სხვა დამატებითი დოკუმენტაცია/ინფორმაცია, რომელიც არ არის პრეტენდენტის მიერ შექმნილი, მათ შორის, გეგმები და პროექტის ნახაზები, დასკვნები, MAF, უცხოური დოკუმენტების თარგმანი, ექსპერტიზის დასკვნები, აკრედიტაცია/ნებართვა, ხელშეკრულება, მიღება-ჩაბარების აქტები, დიპლომი/სიგელი/სერთიფიკატი, ტექპასპორტი, ფოტოსურათი, ესკიზი და სხვა, მათ დამატებით აღარ ესაჭიროება კვალიფიციური ხელმოწერა ან/და კვალიფიციური შტამპი, რადგან კანონმდებლობა არ მოითხოვს სისტემაში დოკუმენტის დამოწმებული ასლების ატვირთვას. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში პრეტენდენტის მიერ შექმნილი ყველა დოკუმენტი (წინადადების სახით) ან/და ინფორმაცია ხელმოწერილი უნდა იყოს ,,ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მოთხოვნათა გათვალისწინებით. გარდა, სატენდერო დოკუმენტაციის კითხვარის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული დანართისა (ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა) რომელიც წარმოდგენილი უნდა იქნას Excel-ის ფორმატის სახით. 5. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად; 6. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (პრეისკურანტი) ან ის წარმოდგენილი იქნება განუფასებლად (გარდა იმ შემთხვევისა, თუ წარდგენილ პრეისკურანტში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა არ აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს). 7. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. ამასთან, პრეტენდენტის მიერ ხელშეკრულების დადებისას რომელიმე პირობაზე უარის თქმის შემთხვევაში, მისი ქმედება განიხილება როგორც უარი ხელშეკრულების დადებაზე.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260003347 20.02.2026 contract signed same category · 44% title match · same buyer · similar size

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს სსიპ „ახალგაზრდობის სააგენტოს“ მიერ ,,ახალგაზრდული პოლიტი…

სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტო 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → მაია გრემელაშვილი 4 bidders 58,200 ₾
NAT250018656 20.10.2025 contract signed same category · 39% title match · same buyer

სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტოს მიერ,“ახალგაზრდული ღონისძიებების ხელშეწყობის პროგრამის” მე…

სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტო 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → დავითი ბრაჭული 3 bidders 66,075 ₾
NAT260015505 27.07.2026 contract signed same category · 31% title match · same buyer · similar size

სსიპ „ახალგაზრდობის სააგენტოს“ მიერ სსიპ „ახალგაზრდობის სააგენტოს“ მიერ ,,ახალგაზრდული …

სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტო 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → მაია გრემელაშვილი 3 bidders 30,000 ₾
NAT260011615 03.06.2026 contract signed same category · 49% title match · same buyer

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს სსიპ „ახალგაზრდობის სააგენტოს“ მიერ ახალგაზრდული ღონისძიე…

სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტო 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → შპს გროუპ ტრანსფერ 3 bidders 145,500 ₾
NAT250010327 06.06.2025 contract signed same category · 35% title match · same buyer

სსიპ “ახალგაზრდობის სააგენტო” ახორციელებს „ახალგაზრდული ღონისძიებების ხელშეწყობის“ პროგ…

სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტო 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → დავითი ბრაჭული 3 bidders 69,250 ₾
NAT250005743 20.03.2025 contract signed same category · 41% title match · same buyer

სსიპ “ახალგაზრდობის სააგენტო” ახალგაზრდული ღონისძიებების ხელშეწყობის პროგრამის ფარგლებშ…

სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტო 60100000საავტომობილო ტრანსპორტის მომსახურებები → შპს შერგილ ტური 4 bidders 112,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ტრანსლიდერი
მაია გრემელაშვილი
შპს ჯიჯიეს-ჯორჯია გრუპ სერვის
შპს ა & დ პარტნიორები
შპს პრიმა ჯორჯია