ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260003502
NAT260003502 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს მიერ ქალაქ თბილისისა და ქალაქ რუსთავის მასშტაბით სპლიტ სისტემის კონდიციონერების შეკეთებისა და ტექნიკური მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა

გარემოს ეროვნული სააგენტო 189 tenders 1.8 avg bidders 42 failed 455 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 19% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 48% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 50700000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N№T-032404 running 156 days remaining Contract PDF ↗
16,000 ₾ contract amount 841 ₾ (5%) actually paid 25.03.2026 – 31.01.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
257.04 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 23.07.2026
584.33 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 04.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260003502
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიგარემოს ეროვნული სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) პრეისკურანტით
შესყიდვის კატეგორია50700000-შენობის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი23.02.2026 20:05
წინადადებების მიღება იწყება02.03.2026 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება04.03.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი110.00 GEL
გარანტიის ოდენობა160 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადამომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია
პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულება10`966.00 GEL
შესყიდვის ობიექტის სახელშეკრულებო ღირებულება16`000.00 GEL

Buyer documents & protocols (3)

NAT260003502_ოქმი N2.pdf.pdf ზურაბ მიქიაშვილი 09.03.2026 20:27
NAT260003502_ოქმი N3 - NAT260003502 - გამარჯვება.pdf.pdf ზურაბ მიქიაშვილი 19.03.2026 17:04

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ი.გ. გეორგია 6,909 6,909 won
NAT260003502_ფასების ცხრილი (პრეისკურანტი) - დანართი N2 - signed.pdf.pdf · NAT260003502_ტექნიკური დავალება - დანართი N1 - signed.pdf.pdf · NAT260003502_შემოსავლები სამსახური NAT240003147_1.120324.2.pdf.pdf · NAT260003502_შემოსავლები სამსახური მიღება-ჩაბარება 23144.84 ლარი.pdf.pdf · NAT260003502_შსს NAT240021534_37..pdf.pdf · NAT260003502_შსს მიღება ჩაბარება 37-6140 72 29.pdf.pdf · NAT260003502_შსს მიღება-ჩაბარება 37-6495 23.pdf.pdf · NAT260003502_სუს SPA250000933_ხელშეკრულება N248.pdf.pdf · NAT260003502_სუს მ.ჩ. 16460.36.pdf.pdf
შპს კაპექს 8,774 8,774
NAT260003502_თბილისი რუსთავი ფასების ცხრილი (პრეისკურანტი) - დანართი N2 (8).xlsx.xlsx
სერგო ფეიქრიშვილი 8,828 8,828
NAT260003502_ფასების ცხრილი (პრეისკურანტი) - დანართი N2 (3).pdf.pdf · NAT260003502_გამოცდილება.pdf.pdf · NAT260003502_ტექნიკური დავალება - დანართი N1.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 23.02.2026 20:05 Announced
  • 02.03.2026 00:01 Bidding opens
  • 03.03.2026 12:23 First bid placed (3 bidders in total)
  • 04.03.2026 13:47 Last bid activity
  • 04.03.2026 15:00 Bidding closes
  • 09.03.2026 20:27 Buyer published: NAT260003502_ოქმი N2.pdf
  • 13.03.2026 11:56 Buyer published: NAT260003502_NAT260003502 შპს ი.გ. გეორგია ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასკვნა.pdf
  • 19.03.2026 17:04 Buyer published: NAT260003502_ოქმი N3 - NAT260003502 - გამარჯვება.pdf
  • 25.03.2026 00:00 Contract signed: N№T-032404 — 16,000 ₾
  • 23.08.2026 21:26 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს მიერ ქალაქ თბილისისა და ქალაქ რუსთავის მასშტაბით სპლიტ სისტემის კონდიციონერების შეკეთებისა და ტექნიკური მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტის მოცულობიდან გამომდინარე, იხილეთ ტექნიკური დავალება - დანართი N1
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1 სპლიტ სისტემის კონდიციონერების შეკეთებისა და ტექნიკური მომსახურების გაწევის ვადაა ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად, შემსყიდველის მოთხოვნიდან 3 (სამი) სამუშაო დღის განმავლობაში. მიმწოდებელი ვალდებულია კონდიციონერების შეკეთება განახორციელოს დეფექტური აქტის შედგენის და შემსყიდველის თანხმობის შემდეგ, სადაც აღნიშნული უნდა იყოს გასაწევი მომსახურების დეტალური აღწერა შესაბამისი ღირებულებით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
➢ სსიპ „გარემოს ეროვნული სააგენტოს“ ადმინისტრაციული შენობა, მის: ქ. თბილისი, დ.აღმაშენებლის გამზ. N150. ➢ სსიპ „გარემოს ეროვნული სააგენტოს“ ვაშლიჯვრის ლაბორატორია, ქ.თბილისი, მარშალ გელოვანის 32ა. ➢ სსიპ „გარემოს ეროვნული სააგენტოს“ საკალიბრაციო შენობა, ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის 32ა. ➢ სსიპ „გარემოს ეროვნული სააგენტოს“ ჰიდრომეტეოროლოგიის შენობა, ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის 34ა. ➢ სსიპ „გარემოს ეროვნული სააგენტოს“ დაბინძურების დეპარტამენტის ჯიხურები ქ. რუსთავში.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1 კონდიციონერების შეკეთებისა და ტექნიკური მომსახურების შემთხვევაში, კონკრეტული გამოცვლილი ნაწილისა და შესრულებული მომსახურების საგარანტიო ვადა უნდა შეადგენდეს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 1 (ერთი) წელს, ხოლო შეკეთებული ნაწილის საგარანტიო ვადა - არანაკლებ 6 (ექვსი) თვეს. საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში აღმოჩენილი ხარვეზის შემთხვევაში,მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოს ხარვეზის (მათ შორის ხარვეზიანი ნაწილის შეკეთება ან შეცვლა ახლით) აღმოფხვრა, შემსყიდველის წერილობითი დავალების მიღებიდან არაუმეტეს 3 (სამი) სამუშაო დღის ვადაში. (სირთულის მიხედვით).
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს 2024 წლის 1 იანვრიდან - 2026 წლის 1 იანვრამდე ჯამურად უნდა გააჩნდეს კონდიციონერების შეკეთებისა და ტექნიკური მომსახურების არანაკლებ 20 000 (ოცი ათასი) ლარის ღირებულების განხორციელების გამოცდილება. აღნიშნულის დასადასტურებლად პრეტენდენტმა ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა ატვირთოს შესაბამისი ხელშეკრულებები და მიღება-ჩაბარების აქტები/ანგარიშ-ფაქტურები, ხოლო თუ პრეტენდენტს ხელშეკრულებ(ები)ა გაფორმებული აქვს სახელმწიფო შემსყიდველ ორგანიზაციასთან, საკმარისია მითითებულ იქნას შესაბამისი SPA, NAT, CMR ან სხვა ნომრები. შენიშვნა - პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია უნდა მოიცავდეს პრეტენდენტის გამოცდილებას კონდიციონერების შეკეთებისა და ტექნიკური მომსახურების შესახებ.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1 პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ პრეისკურანტში დაფიქსირებული საქონლის და მომსახურების ერთეულის ღირებულება არ უნდა აღემატებოდეს სატენდერო დოკუმენტაციის პრეისკურანტის შესაბამის პოზიციაზე დაფიქსირებულ ერთეულის სავარაუდო ღირებულებას, აღნიშნული შეუსაბამობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას აღნიშნულ ტენდერში. ამასთან, დაზუსტებას არ ექვემდებარება ტექნიკური დოკუმენტაცია, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, არ არის წარდგენილი ხარჯთაღრიცხვა ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს. ამასთანავე, თუ რომელიმე პოზიციაზე პრეტენდენტი საქონელსა და მომსახურებას გვთავაზობს უფასოდ, ერთეულის ფასის შესაბამის გრაფაში უნდა ჩაიწეროს „0”. 2.9.2 სატენდერო წინადადების ფასის გაანგარიშებისას პრეტენდენტმა ასევე უნდა გაითვალისწინოს, რომ მომსახურების მიწოდება განხორციელდება საქართველოს ტერიტორიაზე, კერძოდ სატენდერო დოკუმენტაციის 1.5 პუნქტში მითითებულ მისამართებზე. აღნიშნულ მისამართებზე მომსახურება უნდა განხორციელდეს ტრანსპორტირების საფასურის გარეშე. (პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს წარმომადგენლობები მითითებულ რეგიონებში ან საიჯარო ხელშეკრულება არსებულ მომსახურებასთან დაკავშირებით). 2.9.3 ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად პრეისკურანტის საერთო ფასის შემცირების შემთხვევაში, ფასთა კლება პროცენტულად და პროპორციულად უნდა აისახოს ყველა დასახელების საქონელსა და მომსახურებაზე. ამასთან, პროპორციული პროცენტული ფასდაკლების შემდგომ, თუ პრეისკურანტში საბოლოო ერთეულის ფასი მიღებულია არამთელი, მრავალნიშნა ციფრი, მაშინ ის პრეტენდენტის მიერ უნდა შემცირდეს და დამრგვალდეს მეასედამდე (თეთრების სიზუსტით). შესაბამისად უნდა შემცირდეს პრეისკურანტის საბოლოო ჯამური ღირებულებაც. 2.9.4 პრეისკურანტში საქონლის და მომსახურების რომელიმე ერთეულის არარსებობისას, აღნიშნული ერთეულის ფასი მისი შესყიდვის აუცილებლობისას, დგინდება შემსყიდველი ორგანიზაციისა და მიმწოდებლის შეთანხმებით საბაზრო ფასის გათვალისწინებით. ასეთ შემთხვევაში პრეისკურანტში რომელიმე ერთეულის არარსებობით გამოწვეული შესყიდვის ხვედრითი წილი არ შეიძლება აღემატებოდეს მიმწოდებელის მიერ ელექტრონული ვაჭრობისას დაფიქსირებული პრეისკურანტის საბოლოო ჯამური ღირებულების 10%-ს.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან მოითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს სსიპ ,,ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტირებული პირის ან დამოუკიდებელი სერთიფიცირებული აუდიტის დასკვნით (დასკვნას თან უნდა ახლდეს დასკვნის გამცემი ორგანოს შესაბამისი უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი) ან შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ანგარიშ-ფაქტურით (ინვოისით), რომელიც დაადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად გაწეული მომსახურების შესაბამისად, მხარეებს შორის გაფორმებული მიღება–ჩაბარების აქტისა და შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის წარმოდგენის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
სატენდერო დოკუმენტაციის 7.2 ქვეპუნქტში მითითებული დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ზურაბ მიქიაშვილი, 574053535, Zurab.Mikiashvili@nea.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.2. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად (გარდა excel - ის ფორმატის ფაილისა), კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 10.1.3. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება. 10.1.4. სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. 10.1.5. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. 10.1.6. ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში. 10.1.7. სახელმწიფო შესყიდვის დაფინანსების წყარო: სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს 2026 წლის - სახელმწიფო მიზნობრივი ქვეპროგრამა "სააგენტოს მართვა და ადმინისტრირება". 10.1.8. სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის აღწერილობაში, სადაც მითითებული არის სასაქონლო ნიშანი, პატენტი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში), იგულისხმება „მსგავსი“, „ეკვივალენტური“. ამასთან, სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული პარამეტრები არის შემსყიდველის მიერ დადგენილი მინიმალური მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული სატენდერო წინადადება. 10.1.9. პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: ა) თანხმობა ტექნიკურ დავალებაზე დანართი N1-ის მიხედვით; ბ) ფასების ცხრილი (პრეისკურანტი) - დანართი N2-ის მიხედვით; გ) გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია, კერძოდ პრეტენდენტს 2024 წლის 1 იანვრიდან - 2026 წლის 1 იანვრამდე ჯამურად უნდა გააჩნდეს კონდიციონერების შეკეთებისა და ტექნიკური მომსახურების არანაკლებ 20 000 (ოცი ათასი) ლარის ღირებულების განხორციელების გამოცდილება. აღნიშნულის დასადასტურებლად პრეტენდენტმა ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა ატვირთოს შესაბამისი ხელშეკრულებები და მიღება-ჩაბარების აქტები/ანგარიშ-ფაქტურები, ხოლო თუ პრეტენდენტს ხელშეკრულებ(ები)ა გაფორმებული აქვს სახელმწიფო შემსყიდველ ორგანიზაციასთან, საკმარისია მითითებულ იქნას შესაბამისი SPA, NAT, CMR ან სხვა ნომრები. შენიშვნა - პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია უნდა მოიცავდეს პრეტენდენტის გამოცდილებას კონდიციონერების შეკეთებისა და ტექნიკური მომსახურების შესახებ.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260004274 04.03.2026 contract signed same category · 78% title match · same buyer · similar size

სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს მიერ ქალაქ ქუთაისისა და ქალაქ ფოთის მასშტაბით სპლიტ სის…

გარემოს ეროვნული სააგენტო 50700000შენობის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → ზურაბ ფეიქრიშვილი 1 bidder 11,072 ₾
NAT260003229 19.02.2026 not held same category · 78% title match · same buyer

სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს მიერ ქალაქ ქუთაისისა და ქალაქ ფოთის მასშტაბით სპლიტ სის…

NAT260003506 23.02.2026 contract signed same category · 75% title match · same buyer

სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს მიერ ქალაქ თბილისის მასშტაბით გათბობა-გაგრილება-ვენტილა…

გარემოს ეროვნული სააგენტო 50700000შენობის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შპს კაპექს 1 bidder 172,000 ₾
NAT260005770 23.03.2026 contract signed same category · 32% title match · same buyer · similar size

ქ. თბილისში, სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს ადმინისტრაციულ შენობებზე არსებული ალუმინის…

გარემოს ეროვნული სააგენტო 50700000შენობის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შპს პლასტიკ ჯორჯია 1 bidder 5,700 ₾
NAT260005363 17.03.2026 contract signed same category · 29% title match · same buyer · similar size

ქ. ბათუმში, სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს ადმინისტრაციულ შენობაზე არსებული ალუმინის დ…

გარემოს ეროვნული სააგენტო 50700000შენობის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შპს პლასტიკ ჯორჯია 2 bidders 5,770 ₾
NAT260003507 23.02.2026 contract signed same category · 64% title match · same buyer

სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს მიერ ქალაქ ბათუმის მასშტაბით გათბობა გაგრილება-ვენტილაც…

გარემოს ეროვნული სააგენტო 50700000შენობის მოწყობილობების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შპს კაპექს 1 bidder 205,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს პოსეიდონი 13×
მაი მობაილ 11×
შპს უნივერსალი
ორიენტ ლოჯიკ
მანტა სისტემსი