ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260003564
NAT260003564 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

(ერთი) ერთეული III კლასის მაღალი გამავლობის მსუბუქი ავტომობილი

შპს ,,ვარდნილჰესების კასკადი 18 tenders 1.6 avg bidders 2 failed 101 CMR deals
7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 18% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.3 bidders, 54% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 34100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N26V-033 running Contract PDF ↗
57,000 ₾ contract amount no payments recorded yet 26.03.2026 – 24.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260003564
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს ,,ვარდნილჰესების კასკადი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია34100000-ავტოსატრანსპორტო საშუალებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება75`845.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი24.02.2026 16:15
წინადადებების მიღება იწყება04.03.2026 00:02
წინადადებების მიღება მთავრდება06.03.2026 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი350.00 GEL
გარანტიის ოდენობა758 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა120 კალენდარული დღე სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების გაფორმების დღიდან
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (9)

NAT260003564_სატენდერო სხდომის ოქმი №2.pdf.pdf ილია ჯიშკარიანი 11.03.2026 16:15
NAT260003564_Fuel Consumption of TIGGO7.pdf.pdf გულნაზი კაპანაძე 16.03.2026 18:13
NAT260003564_სატენდერო სხდომის ოქმი №3.pdf.pdf ილია ჯიშკარიანი 19.03.2026 15:36

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს სენა ავტო 75,275 75,275 won
NAT260003564_დანართი №2 (III კლასის მაღალი გამავლობის მსუბუქი ავტომობილის ფასების ცხრილი).pdf.pdf · NAT260003564_ტექ. დოკუმენტაცია-.pdf.pdf · NAT260003564_Chery official distributor and importer in Geo. (1) (2).pdf.pdf · NAT260003564_თეთრი სია.pdf.pdf · NAT260003564_ფოტო.pdf.pdf
შპს კავკასუს მოტორსი 75,845 75,845
NAT260003564_ინფორმაცია ავტორიზებული სერვის ცენტრის შესახებ.pdf.pdf · NAT260003564_დანართი №2 (III კლასის მაღალი გამავლობის მსუბუქი ავტომობილის ფასების ცხრილი).pdf.pdf · NAT260003564_დილერობის დამადასტურებელი დოკუმენტი და ავტორიზებული სერვის ცენტრი.pdf.pdf · NAT260003564_ტექ. დოკუმენტაცია.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 24.02.2026 16:15 Announced
  • 04.03.2026 00:02 Bidding opens
  • 06.03.2026 11:58 First bid placed (2 bidders in total)
  • 06.03.2026 12:27 Last bid activity
  • 06.03.2026 12:30 Bidding closes
  • 11.03.2026 16:15 Buyer published: NAT260003564_სატენდერო სხდომის ოქმი №2.pdf
  • 11.03.2026 16:15 Buyer published: NAT260003564_ხელწერილი ინტერესთა კონფლიქტის არ არსებობის შესახებ.pdf
  • 11.03.2026 16:15 Buyer published: NAT260003564_წერილი ინფორმაციის დაზუსტებაზე.pdf
  • 16.03.2026 16:46 Buyer published: NAT260003564_დანართი №2 (III კლასის მაღალი გამავლობის მსუბუქი ავტომობილის ფასების ცხრილი) დაზუსტებული.pdf
  • 16.03.2026 17:07 Buyer published: NAT260003564_ტექ. დოკუმენტაცია დაზუტებული - მოწოდების ვადა.pdf
  • 16.03.2026 18:13 Buyer published: NAT260003564_Fuel Consumption of TIGGO7.pdf
  • 19.03.2026 15:36 Buyer published: NAT260003564_სატენდერო სხდომის ოქმი №3.pdf
  • 19.03.2026 15:36 Buyer published: NAT260003564_მოწვევა ხელშეკრულებაზე ხელმოსაწერად.pdf (19/03/2026 03:03)
  • 19.03.2026 15:36 Buyer published: NAT260003564_მოწვევა ხელშეკრულებაზე ხელმოსაწერად.pdf
  • 26.03.2026 00:00 Contract signed: N26V-033 — 57,000 ₾
  • 23.08.2026 21:26 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
1 (ერთი) ერთეული III კლასის მაღალი გამავლობის მსუბუქი ავტომობილი.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
III კლასის მაღალი გამავლობის ავტომობილი უნდა იყოს არანაკლებ 2025 წლის გამოშვება. არაუმეტეს 200 კილომეტრი გარბენით; III კლასის მაღალი გამავლობის ავტომობილი შეიძლება იყოს ნებისმიერი ფერის, გარდა შავისა. შენიშვნა: ავტომობილის ფლობის ღირებულების ზღვრული ოდენობა დგინდება 150 000 კილომეტრზე გარანტიის მოქმედების პერიოდში, შესასყიდი სერვისების/ ნაწილების, ავტომობილისა საწვავის ფასის ერთობლიობით. 150 000 კილომეტრზე ზღვრული ფლობის ღირებულების კომპონენტებია: • ავტომობილის შესყიდვის ფასი; • ძრავის ზეთის ხარჯი; • ძრავის ზეთის ფილტრების ხარჯი; • წინა და უკანა ხუნდების ხარჯი; • ჰაერის ფილტრის ხარჯი; • კონდიციონერის ფილტრის ხარჯი; • ანთების სანთლების ხარჯი; • ძრავის ღვედის ხარჯი, ასეთის არსებობის შემთხვევაში; • მწარმოებლის რეგლამენტით გათვალისწინებული სხვა ხარჯები; • საწვავის ხარჯი (შერეული წვის პირობებში) საპსპორტო მონაცემებით. ავტომანქანის შესყიდვის დროს საწვავის ხარჯის დაანგარიშება მოხდება შესაბამისი რაოდენობის ნამრავლით ერთი ლიტრი საწვავის პირობით ფასზე, რომელიც ტოლია 1-ის; 150 000 კილომეტრზე ფლობის ღირებულების ფარგლებში მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველს მიაწოდოს ხუნდები საჭიროების შემთხვევაში წინა სულ მცირე შვიდჯერ, ხოლო უკანა სულ მცირე ოთხჯერ; ხუნდების ყოველი შემდგომი შესყიდვა ანაზღაურებული იქნება შემსყიდველის მიერ არა დადგენილი ფლობის ღირებულების ფარგლებიდან, არამედ ავტოტექმომსახურების დამატებით გაფორმებული ხელშეკრულების გათვალისწინებით; შემოთავაზებული ავტომობილები უნდა იყოს ახალი, მარცხენა საჭიანი, ექსპლუატაციაში არმყოფი, ნივთობრივად და უფლებრივად უნაკლო და განბაჟებული. შემოთავაზებული ფასი უნდა მოიცავდეს ყველა ხარჯს (იმპორტირების ხარჯი, განბაჟების ხარჯი, ავტომანქანის შემსყიდველზე გადაფორმების ხარჯი, სახელმწიფო სანომრე ნიშნების ხარჯი) და კანონმდებლობით გათვალისწინებულ ყველა გადასახადს. მიმწოდებელი ვალდებულია, უსასყიდოდ განახორციელოს დადგენილი ფლობის ფარგლებში იმ კომპონენტების შეცვლა ან/და მომსახურება, რომელიც არ იქნება გათვალისწინებული ფლობის ღირებულებაში. აღნიშნულ კომპონენტებში არ შედის საწრაფცვეთადი ნაწილები (ანტიფრიზი, ფრეონი, საბურევაბი, ელექტრონათურები, ელექტრომცველები, შუშის საწმენდი ჯაგრისები, გადაცემათა კოლოფის გადაბმულობის ქურო, გადაცემათა კოლოფის მომჭიმი საკისარი, გადაცემათა კოლოფის გადაბმულობის დისკი და საყრდენი დისკი). გამარჯვებულ პრეტენდენტთან წინამდებარე ტენდერის საფუძველზე გაფორმდება მხოლოდ ავტომობილის სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულება, ხოლო სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული თანმდევი საგარანტიო მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულებას შემსყიდველი დამატებით გამარტივებული შესყიდვის ფორმით გააფორმებს პრეტენდენტთან. მიმწოდებელ სუბიექტებს შეუძლიათ, შეთავაზებისას გააუმჯობესონ მინიმალური ტექნიკური მოთხოვნები (გაუმჯობესებულ ვარიანტად ჩაითვლება ცხენის ძალის ზრდა, ავტომატური გადაცემათა კოლოფის შეთავაზება, მექანიკური კოლოფის შემთხვევაში, 5 საფეხურზე მეტი გადაცემის შემთხვევა, საწვავის ტიპი − ჰიბრიდი), მაგრამ აღნიშნული არ წარმოადგენს მონაწილის უპირატესობას და ყველაზე დაბალი ფასისა და შესყიდვის დოკუმენტაციასთან შესაბამისობაში მყოფი პრეტენდენტი ცხადდება გამარჯვებულად შესაბამისი პროცედურის დაცვით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მოწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 120 (ასოცი) კალენდარული დღის ვადაში. საგარანტიო-სერვისული მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიმწოდებელი ვალდებულია, თავად უზრუნველყოს, ავტომობილის შემსყიდველის სახელზე გადაფორმება, შესყიდვის ობიექტის მოწოდებასთან, ტრანსპორტირებასთან დაკავშირებული ყველა სახის ხარჯის ანაზღაურება სრულად (მათ შორის საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული გადასახადები, იმპორტირების, განბაჟებისა და სახელმწიფო რეგისტრაციის, შემსყიდველის სახელზე გადაფორმება, სანომრე ნიშანი და სხვა), საქონლის მიწოდების ადგილია თბილისი, მიმწოდებლის მიერ მოთხოვნილი ადგილი.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
შესყიდვის ობიექტზე გარანტია უნდა ვრცელდებოდეს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 5 წელი ძირითად აგრეგატებზე (ძრავა, ხიდი,გადაცემათა კოლოფი), 3 წელი ან 150000კილომეტრი (რომელიც ადრე შესრულდება)სრულ ავტომანქანაზე, გარდა სწრაფცვეთადი ნაწილებისა და მასალებისა (ანტიფრიზი,ფრეონი, საბურავები, ელექტრონათურები, ელექტრომცველები, შუშის საწმენდიჯაგრისები, გადაცემათა კოლოფის გადაბმულობის ქურო, გადაცემათა კოლოფის მომჭიმი საკისარი, გადაცემათა კოლოფის გადაბმულობის დისკი და საყრდენი დისკი).
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. პრეტენდენტი ვალდებულია დანართი N2-ში მოცემულ შესაბამის გრაფაში მიუთითოს ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებლის, ავტომანქანის მარკის და მოდელის შესახებ. 2.1.1.2. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტი არ მიუთითებს მწარმოებელ ქვეყნას, მწარმოებელს, ავტომანქანის მარკას ან/და მოდელს დანართ N2-ში, პრეტენდენტი დაზუსტების გარეშე დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას. მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებლის, ავტომანქანის მარკის და მოდელის შესახებ ინფორმაცია არ ექვემდებარება ცვლილებას და უნდა იყოს საბოლოო, წინააღმდეგ შემთხვევაში პრეტენდენტი ასევე დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას.
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
2.3.1.1. პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს შემოთავაზებული სატრანსპორტო საშუალების მწარმოებელი ქარხნის არანაკლებ 1 (ერთი) ავტორიზებული სერვის ცენტრი ქ. თბილისში. ზემოაღნიშნულის დადასტურების მიზნით, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტი უნდა იყოს, შემოთავაზებული სატრანსპორტო საშუალების ოფიციალური დილერი (იმპორტიორი) საქართველოს ტერიტორიაზე. ზემოაღნიშნულის დადასტურების მიზნით პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ დასკვნით ან/და კანონმდებლობის შესაბამისად აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სათანადოდ სერტიფიცირებული პირის შესაბამისი დასკვნით (ასეთ შემთხვევაში, დასკვნას თან უნდა დაერთოს შესაბამისი სერტიფიკატის ასლი) ან/და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით პრეტენდენტის მიერ გაფორმებული ხელშეკრულებით და ამავე ხელშეკრულების მიღება-ჩაბარების აქტით ან/და სასაქონლო ზედდებული ან/და ანგარიშფაქტურით (ინვოისით) ან/და საბაჟო დეკლარაციით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ეტაპობრივი ანგარიშსწორება არ განიხილება, - საბოლოო ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება ავტოსატრანსპორტო საშუალების შემსყიდველის სახელზე გადაფორმების, მიღება-ჩაბარების აქტისა და ფინანსური დოკუმენტების წარმოდგენის შემდეგ. - ანგარიშსწორების ვალუტა - ლარი.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
საბოლოო ანგარიშსწორება განხორციელდება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და ფინანსური დოკუმენტების წარმოდგენიდან 5 სამუშაო დღეში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
რომან ჭანტურია, 595129237, roma.tchanturia@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
მთავრობის თანხმობის წერილი.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260009870 13.05.2026 contract signed same category · 72% title match · similar size

II კლასის მსუბუქი მაღალი გამავლობის ჰიბრიდული ავტომობილი

შპს "საქართველოს აეროპორტების გაერთია… 34100000ავტოსატრანსპორტო საშუალებები → ჰიუნდაი ავტო საქართველო 1 bidder 110,324 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

სილქნეტი
შპს ენერგეტიკული ალიანსი
შპს ,,მერკური პლიუსი''
ვისოლ ავტო ექსპრესი
შპს ტრანფიბერ-სერვისი