ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260004306
NAT260004306 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ბიუროს კუთვნილი (აღმოსავლეთ საქართველოს ბიუროს შენობებსა და მათ ტერიტორიებზე) დეკორატიული ხე-მცენარეების მოვლა/პატრონობის მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 17% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 1.3 bidders, 55% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 77300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N173 running 856 days remaining 2 amendments Contract PDF ↗
420,420 ₾ contract amount 97,270 ₾ (23%) actually paid 30.03.2026 – 31.12.2028
PaymentSourceYear QuarterPaid on
25,340.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 20.05.2026
29,160.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 03.07.2026
20,370.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 21.07.2026
22,400.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 25.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260004306
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველილევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია77300000-მებაღჩეობასთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება424`840.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ ტექნიკური დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი04.03.2026 19:16
წინადადებების მიღება იწყება13.03.2026 00:08
წინადადებების მიღება მთავრდება16.03.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი4`248.00 GEL
გარანტიის ოდენობა4`248 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადამომსახურების გაწევა უნდა მოხდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან ან 2026 წლის 01 აპრილიდან, რომელიც უფრო გვიან დადგება - 2028 წლის 31 მარტის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
სთარი2007 420,420 420,420 won
NAT260004306_ფასების ცრილი -აღმოსავლეთი-signed.pdf.pdf · NAT260004306_აგრონომის დიპლომი-გამოცდილება(შრომის წიგნაკი)-დიპლომის დანართი-signed.pdf.pdf · NAT260004306_ბრძანება დანიშვნის შესახებ-signed.pdf.pdf · NAT260004306_წერილი ეროვნული სტატისტიკის სამსახურიდან-signed.pdf.pdf · NAT260004306_ხელშეკრულება ურთიერთთანამშრომლობაზე -1-signed.pdf.pdf · NAT260004306_ხელშეკრულება ურთიერთთანამშრომლობაზე -2-signed.pdf.pdf · NAT260004306_თურქული სანერგის სახელმწიფო სერთიფიკატი-signed.pdf.pdf · NAT260004306_გამოცდილება-სთარი2007-signed.pdf.pdf · NAT260004306_სარეკომენდაციო წერილი-1-signed.pdf.pdf · NAT260004306_სარეკომენდაციო წერილი -2-signed.pdf.pdf · NAT260004306_მატერიალურ -ტექნიკური ბაზა-signed.pdf.pdf
შპს "მწვანე სახლი" 424,840 424,840
NAT260004306_2 ფასების ცრილი -აღმოსავლეთი.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 04.03.2026 19:16 Announced
  • 13.03.2026 00:08 Bidding opens
  • 16.03.2026 09:23 First bid placed (2 bidders in total)
  • 16.03.2026 11:13 Last bid activity
  • 16.03.2026 12:00 Bidding closes
  • 20.03.2026 17:11 Buyer published: NAT260004306_ოქმი N3 და ინტერესთა კონფლიქტის არარსებობა.pdf
  • 27.03.2026 16:59 Buyer published: NAT260004306_ხელშეკრულების შესრულების საბანკო გარანტია-signed.pdf
  • 30.03.2026 00:00 Contract signed: N173 — 420,420 ₾
  • 23.08.2026 21:55 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 23 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ბიუროს კუთვნილი (აღმოსავლეთ საქართველოს ბიუროს შენობებსა და მათ ტერიტორიებზე) დეკორატიული ხე-მცენარეების მოვლა/პატრონობის მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
გთხოვთ, იხილოთ ტექნიკური დავალება. შენიშვნვა: შემსყიდველს უფლება შეამოწმოს აქვს მატერიალურ-ტექნიკურ ბაზასთან დაკავშირებული მოთხოვნილი პირობების არსებობა. პრეტენდენტის საკუთრებაში ინვენტარის/ხელსაწყოების არსებობა მოთხოვნის შემთხვევაში, უნდა დადასტურდეს ფოტო მასალით ან/და შემსყიდველისა და პრეტენდენტის მიერ ორმხრივი ხელმოწერილი დოკუმენტით (ადგილზე დათვალიერების აქტით ან სხვა).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახურების გაწევა უნდა მოხდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან ან 2026 წლის 01 აპრილიდან, რომელიც უფრო გვიან დადგება - 2028 წლის 31 მარტის ჩათვლით
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1. სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო (ქ. თბილისი, ჭავჭავაძის გამზ. #84) 2. კირიაკ ზავრიევის სამშენებლო მექანიკის, სეისმომედეგობისა და საინჟინრო ექსპერტიზის ცენტრი (ქ. თბილისი, ნოდარ ბოხუას N 23) 3. სამედიცინო ექსპერტიზის დეპარტამენტი (ქ. თბილისი, ნოდარ ბოხუას N 25) 4. ქვემო ქართლის სამედიცინო ექსპერტიზის დეპარტამენტი (ქ. რუსთავი, წმინდა ნინოს ქ. #3)
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1. მიმწოდებელი ვალდებულია გაუწიოს შემსყიდველს მაღალი ხარისხის მომსახურება, რომელიც უნდა შეესაბამებოდეს დადგენილ სტანდარტებს ; 2. მიმწოდებელი პასუხს აგებს მომსახურების პერიოდში მისი ბრალით დამდგარი ნებისმიერი სახის ზიანისათვის; 3. მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში შეცვლილ მცენარეებზე სწორი ექსპლუატაციის პირობებში უნდა ვრცელდებოდეს 01 (ერთი) წლიანი საგარანტიო პერიოდი;
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
1. 2023 – 2024 – 2025 წლებში პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს გამწვანებული ობიექტების მოწყობისა და/ან მისი მოვლა-პატრონობის სფეროში შესაბამისი გამოცდილება, თითოეულ წელში არანაკლებ 70 000 ლარის ღირებულებისა, რაზედაც წარმოდგენილი უნდა იყოს შესაბამისი დამადასტურებელი (ხელშეკრულება, მიღება-ჩაბარება, და სხვა) დოკუმეტაცია, ხოლო თუ პრეტენდენტს ხელშეკრულებები გაფორმებული აქვს სახელმწიფო შემსყიდველ ორგანიზაციებთან, საკმარისია მითითებულ იქნას შესაბამისი SPA, NAT, CMR ან სხვა ნომრები. 2. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს 2 (ორი) დადებითი სარეკომენდაციო წერილი სარეკომენდაციო წერილი გაცემული უნდა იყოს აღნიშნული ტენდერის გამოცხადების შემდეგ) - მათ შორის არანაკლებ 1 სახელმწიფო შემსყიდველი ორგანიზაციიდან 2023 – 2024– 2025 წლებში პრეტენდენტის მიერ გამწვანებული ობიექტების მოწყობისა და/ან მისი მოვლაპა/ტრონობის სფეროში შესრულებულ სამუშაოებზე, არანაკლებ 70 000 ლარის ღირებულებისა, (ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ უნდა იქნეს მითითებული ხელშეკრულება ან სხვა დოკუმენტი (წერილი, თანამშრომლობის აქტი და სხვა (წარმოდგენილ დოკუმენტში მითითებული უნდა იყოს რა სახის მომსახურების გაწევა განხორციელდა და რა თანხის)) და მისი შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტები (მიღება-ჩაბარება ან ანგარიშ ფაქტურა), ან შესაბამისი SPA, NAT, CMR ან სხვა ნომრები). შენიშვნა: ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს მიერ გაცემული რეკომენდაცია არ უნდა იქნას წარმოდგენილი.
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
პრეტენდენტს საკუთრებაში უნდა ქონდეს შემდეგი ინვენტარი/ხელსაწყოები (დაზიანების შემთხვევაში არაუმეტეს 3 სამუშაო დღეში უნდა ჩაანაცვლოს ახლით) :  ბალახის მექანიკური სათიბელა - არანაკლებ 2 ცალი;  ბუჩქების საკრეჭი ბენზო ხერხი - მინიმუმ 2 ცალი;  სკარიფიკატორი - მინიმუმ 1 ცალი;  ბაღის ხერხი - მინიმუმ 3 ცალი;  ბენზო ჰაერის დამბერი-შემწოვი - მინიმუმ 1 ცალი;  შესაწამლი აპარატი - მინიმუმ 3 ცალი;  ასევე თითოეულ ობიექტზე უნდა ჰქონდეს: ბაღის მაკრატელი - ბარი - თოხი - ფოცხი - ეზოს ცოცხი - საჭიროებისამებრ.
2.4.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს უნდა ყავდეს არანაკლებ 1 აგრონომი, რომელსაც გააჩნია დეკორატიულ მცენარეთა სანერგე მეურნეობაში მუშაობის მინიმუმ 5 წლიანი გამოცდილება, რაც უნდა დადასტურდეს დამქირავებელსა და დაქირავებულს შორის გაფორმებული შესაბამისი სამართლებრივი დოკუმენტით, რომელიც კვალიფიკაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის თანხლებით, წარმოდგენილი უნდა იქნეს სატენდერო წინადადებასთან ერთად შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში;
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
დეკორატიულ მცენარეთა ნერგის გამოყვანის (სანერგე მეურნეობის საკუთრების ან იჯარის) ან/და სანერგე მეურნეობასთან თანამშრომლობის დამადასტურებელი დოკუმენტები, ტენდერის გამოცხადებამდე არანაკლებ - 5 წლის ვადით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტმა ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს შემდეგი დოკუმენტები და ინფორმაცია: 1) ფასების ცხრილი დანართი #1, #2, #2.1, #3, #3.1, #4, #4.1, #5-ის შესაბამისად (იხილეთ თანდართულ Excel ფაილებში). 2) პრეტენდენტს უნდა ყავდეს არანაკლებ 1 აგრონომი, რომელსაც გააჩნია დეკორატიულ მცენარეთა სანერგე მეურნეობაში მუშაობის მინიმუმ 5 წლიანი გამოცდილება, რაც უნდა დადასტურდეს დამქირავებელსა და დაქირავებულს შორის გაფორმებული შესაბამისი სამართლებრივი დოკუმენტით, რომელიც კვალიფიკაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის თანხლებით, წარმოდგენილი უნდა იქნეს სატენდერო წინადადებასთან ერთად შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში; 3) დეკორატიულ მცენარეთა ნერგის გამოყვანის (სანერგე მეურნეობის საკუთრების ან იჯარის) ან/და სანერგე მეურნეობასთან თანამშრომლობის დამადასტურებელი დოკუმენტები, ტენდერის გამოცხადებამდე არანაკლებ - 5 წლის ვადით. 4) 2023 – 2024– 2025 წლებში პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს გამწვანებული ობიექტების მოწყობისა და/ან მისი მოვლა-პატრონობის სფეროში შესაბამისი გამოცდილება, თითოეულ წელში არანაკლებ 70 000 ლარის ღირებულებისა, რაზედაც წარმოდგენილი უნდა იყოს შესაბამისი დამადასტურებელი (ხელშეკრულება,მიღება-ჩაბარება, და სხვა) დოკუმეტაცია, ხოლო თუ პრეტენდენტს ხელშეკრულებები გაფორმებული აქვს სახელმწიფო შემსყიდველ ორგანიზაციებთან, საკმარისია მითითებულ იქნას შესაბამისი SPA, NAT, CMR ან სხვა ნომრები. 5) პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს 2 (ორი) დადებითი სარეკომენდაციო წერილი სარეკომენდაციო წერილი გაცემული უნდა იყოს აღნიშნული ტენდერის გამოცხადების შემდეგ) - მათ შორის არანაკლებ 1 სახელმწიფო შემსყიდველი ორგანიზაციიდან 2023 – 2024– 2025 წლებში პრეტენდენტის მიერ გამწვანებული ობიექტების მოწყობისა და/ან მისი მოვლაპა/ტრონობის სფეროში შესრულებულ სამუშაოებზე, არანაკლებ 70 000 ლარის ღირებულებისა, (ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ უნდა იქნეს მითითებული ხელშეკრულება ან სხვა დოკუმენტი (წერილი, თანამშრომლობის აქტი და სხვა (წარმოდგენილ დოკუმენტში მითითებული უნდა იყოს რა სახის მომსახურების გაწევა განხორციელდა და რა თანხის)) და მისი შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტები (მიღება-ჩაბარება ან ანგარიშ ფაქტურა), ან შესაბამისი SPA, NAT, CMR ან სხვა ნომრები). შენიშვნა: ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს მიერ გაცემული რეკომენდაცია არ უნდა იქნას წარმოდგენილი. 6) პრეტენდენტმა - ფასების ცხრილის დანართი #2; #2,1; #3; #3,1; #4; #4,1; #5-ის შევსებისას, უნდა მიუთითოს თვის განმავლობაში კონკრეტულად გასაწევი მომსახურების (ჩამონათვალის მიხედვით) ფიქსირებული ტარიფი, მიუხედავად იმისა, რომ შესაძლებელია აღნიშნულ პერიოდში გასაწევი მომსახურების მოთხოვნილი ჯერადობა გაიზარდოს წარმოქმნილი საჭიროების მიხედვით, რომლის დროსაც დაუშვებელია მიმწოდებლის მიერ განხორციელდეს ტარიფის გაზრდა. ხოლო როდესაც ტექნიკური დავალების შესაბამისად, ადგილი ექნება ერთი რომელიმე მომსახურების ან მისი ნაწილის გადატანას მომდევნო თვეში ან განულებას, მომსახურების ტარიფი გაიყოფა მომსახურების გაწევის შესაბამის მოთხოვნილ ჯერადობაზე და ანაზღაურება განხორციელდება ფაქტობრივად გაწეული მომსახურების მიხედვით.  სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში კანონმდებლობით დადგენილი ყველა გადასახადის ჩათვლით (მათ შორის ტრანსპორტირებისა და სხვა თანმდევი ხარჯების გათვალისწინებით);  პირობების დარღვევისთვის ხელშეკრულებაში იქნება გათვალისწინებული საჯარიმო სანქციები შენიშვნა: „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შესრულებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან მოითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტი ვალდებული იქნება წარმოადგინოს სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს მიერ გაცემული ექსპერტის შესაბამისი დასკვნა, ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/ აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული, ან/და საშემფასებლო დასკვნა (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი), რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. 4.1.1.2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით. ამასთან, ფასწარმოქნის ადეკვატურობის დასაბუთების (ექსპერტიზის დასკვნის) წარმოუდგენლობა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ წესის შესაბამისად.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო ან სადაზღვევო გარანტიის მოქმედების ვადა უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სამუშაოს შესრულების საბოლოო ვადას არანაკლებ 60 (სამოცი) კალენდარული დღით.
6.4 გარანტიის პირობები
6.4.1. გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოში მოქმედი საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან; გარანტია უნდა იყოს უპირობო, გამოუხმობადი და შემსყიდველ ორგანიზაციას უნდა აძლევდეს უფლებას გარანტიის გამცემისგან, პირველივე მოთხოვნისთანავე, მიიღოს შესაბამისი თანხა; 6.4.2. თეთრ სიაში რეგისტრირებული მიმწოდებელი შემსყიდველ ორგანიზაციას წარუდგენს მოთხოვნილი ოდენობის ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიის ნახევარს; 6.4.3. მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შეუსრულებლობის, აგრეთვე ნაწილობრივი ან არაჯეროვანი შესრულების მიზეზით ხელშეკრულების შეწყვეტის შემთხვევაში, შემსყიდველი უფლებამოსილია განახორციელოს ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო/სადაზღვევო გარანტიის სრული ოდენობით გამოყენება.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. ანგარიშსწორება განხორციელდება სსიპ ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს 2026-2027-2028 წლების საკუთარი სახსრებიდან, კერძოდ: 2026 წლის საორიენტაციო ღირებულება 159315 ლარი, 2027 წლის საორიენტაციო ღირებულება 212420 ლარი და 2028 წლის საორიენტაციო ღირებულება 53105 ლარი. 2.ანგარიშსწორება განხორციელდება ყოველთვიურად, მიმწოდებლის საბანკო ანგარიშზე, მიმწოდებლის მიერ საგადახდო დოკუმენტის და მიღება-ჩაბარების აქტზე ხელმოწერის შემდგომ. ინსპექტირებისთვის საჭირო ვადები არ ჩაითვლება ვადაგადაცილებად, გარდა იმ შემთხვევისა, თუ გაწეული მომსახურება არ შეესაბამება წინამდებარე ხელშეკრულებით ნაკისრ ვალდებულებას.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ყოველთვიურად, მიმწოდებლის საბანკო ანგარიშზე, მიმწოდებლის მიერ საგადახდო დოკუმენტის და მიღება-ჩაბარების აქტზე ხელმოწერის შემდგომ, არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში. ინსპექტირებისთვის საჭირო ვადები არ ჩაითვლება ვადაგადაცილებად, გარდა იმ შემთხვევისა, თუ გაწეული მომსახურება არ შეესაბამება წინამდებარე ხელშეკრულებით ნაკისრ ვალდებულებას.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ალექსი შაველაშვილი, 577920982, ashavelashvili@expertiza.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება ,,სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ საქართველოს კანონის და ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების შესაბამისად. 10.1.2. ტექნიკური დოკუმენტაციის წარდგენა შესაძლებელია როგორც ქართულ, ისე უცხოურ ენებზე. დოკუმენტების უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული სადავო საკითხების გადაწყვეტისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს შემსყიდველი ორგანიზაცია. 10.1.3. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. ამასთან, პრეტენდენტის მიერ ხელშეკრულების დადებისას რომელიმე პირობაზე უარის თქმის შემთხვევაში, მისი ქმედება განიხილება როგორც უარი ხელშეკრულების დადებაზე. 10.1.4 პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს მიერ, „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260004310 04.03.2026 contract signed same category · 92% title match · same buyer

ბიუროს კუთვნილი (დასავლეთი საქართველოს ბიუროს შენობებსა და მათ ტერიტორიებზე) დეკორატიულ…

ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლ… 77300000მებაღჩეობასთან დაკავშირებული მომსახურებები → სთარი2007 2 bidders 198,980 ₾
NAT260000343 14.01.2026 contract signed same category · 32% title match · similar size

ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის კრწანისის რაიონის ტერიტორიაზე გამწვანების ღონისძიებების და …

ქ. თბილისის კრწანისის რაიონის გამგეობა 77300000მებაღჩეობასთან დაკავშირებული მომსახურებები → ახალი გამწვანება 1 bidder 410,000 ₾
NAT260013903 06.07.2026 contract signed same category · 36% title match · similar size

ქ. თბილისში, მთაწმინდის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული საჯარო სკოლების გამწვანებული ტერიტ…

ქ. თბილისის მთაწმინდის რაიონის გამგეო… 77300000მებაღჩეობასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს აქვა ფლენთი 2 bidders 329,713 ₾
NAT260007337 08.04.2026 contract signed same category · similar size

ქ. თბილისის მთაწმინდის რაიონში გამწვანებული ტერიტორიების მოვლის და ხე-მცენარეების ნერგე…

ქ. თბილისის მთაწმინდის რაიონის გამგეო… 77300000მებაღჩეობასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს "მწვანე სახლი" 1 bidder 433,990 ₾
NAT250023587 17.12.2025 contract signed same category · 33% title match

საბურთალოს რაიონის ტერიტორიაზე გამწვანებული ტერიტორიების მოვლა-პატრონობის მომსახურების …

საბურთალოს რაიონის გამგეობა 77300000მებაღჩეობასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს "მწვანე სახლი" 1 bidder 760,001 ₾
NAT260006655 01.04.2026 contract signed same category · similar size

ქ. ქუთაისში ტექნოლოგიური ჰაბის (ყოფილი პარლამენტის C კორპუსი) გარე ტერიტორიის მწვანე სა…

საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიე… 77300000მებაღჩეობასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს პროგრეს სერვისი 1 bidder 340,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ინტერლაბი 19×
შპს ოლსაიდს 12×
ლატეკი
ქომუნალ ტექნოლოჯი
შპს სითიტექ