ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260004438
NAT260004438 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შეძენა

ქობულეთის მუნიციპალიტეტი 168 tenders 1.8 avg bidders 36 failed 68 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 19% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N43 running Contract PDF ↗
10,850 ₾ contract amount 10,850 ₾ (100%) actually paid 16.04.2026 – 30.07.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
10,469.75 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 29.07.2026
380.25 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 29.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260004438
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიქობულეთის მუნიციპალიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71300000-საინჟინრო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება22`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია;
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი06.03.2026 10:35
წინადადებების მიღება იწყება14.03.2026 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება16.03.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი200.00 GEL
გარანტიის ოდენობა220 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია;
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (13)

NAT260004438_გამოცდილება -signed.pdf.pdf ირაკლი ხალვაში 19.03.2026 08:43
NAT260004438_receipt.pdf.pdf ირაკლი ხალვაში 19.03.2026 08:44
NAT260004438_receipt (1).pdf.pdf ირაკლი ხალვაში 19.03.2026 08:45
NAT260004438_სხდომის ოქმი 16-3.pdf.pdf ნანა ჩაგანავა 25.03.2026 17:55
NAT260004438_სხდომის ოქმი 16-4.pdf.pdf ნანა ჩაგანავა 26.03.2026 17:30
NAT260004438_სხდომის ოქმი 16-5.pdf.pdf ხატია ეჯიბია 06.04.2026 18:15

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
არქ-ბილდინგ32 10,500 9,500
NAT260004438_დანართი N1 (ფასების ცხრილი)-signed.pdf.pdf
შპს საბა 10,850 10,850 won
NAT260004438_NAT260004438 დანართი N1 (ფასების ცხრილი).xlsx.xlsx · NAT260004438_NAT260004438 დანართი N1 (ფასების ცხრილი)-signed.pdf.pdf
შპს არჩჰაუსი 12,444 12,444
NAT260004438_დანართი N1 (ფასების ცხრილი) (5).pdf.pdf · NAT260004438_დანართი N1 (ფასების ცხრილი) (5).xlsx.xlsx
შპს ბიზნეს-ინჟინერთა კავშირი 20,000 17,000
NAT260004438_დანართი N1 (ფასების ცხრილი) (ქობულეთი_)-signed.pdf.pdf · NAT260004438_დანართი N1 (ფასების ცხრილი) (3).xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 06.03.2026 10:35 Announced
  • 14.03.2026 00:09 Bidding opens
  • 16.03.2026 11:46 First bid placed (4 bidders in total)
  • 16.03.2026 14:55 Last bid activity
  • 16.03.2026 15:00 Bidding closes
  • 17.03.2026 17:49 Buyer published: NAT260004438_კომისიის ოქმი 16 -2-signed-signed-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 19.03.2026 08:39 Buyer published: NAT260004438_დანართი N1 (ფასების ცხრილი) (1)-signed.pdf
  • 19.03.2026 08:43 Buyer published: NAT260004438_გამოცდილება -signed.pdf
  • 19.03.2026 08:44 Buyer published: NAT260004438_ხელშეკრულება ირმა ქამადაძე-signed.pdf
  • 19.03.2026 08:44 Buyer published: NAT260004438_receipt.pdf
  • 19.03.2026 08:45 Buyer published: NAT260004438_მომსახურების ხელშეკრულება-signed.pdf
  • 19.03.2026 08:45 Buyer published: NAT260004438_receipt (1).pdf
  • 25.03.2026 17:55 Buyer published: NAT260004438_სხდომის ოქმი 16-3.pdf
  • 26.03.2026 17:30 Buyer published: NAT260004438_სხდომის ოქმი 16-4.pdf
  • 30.03.2026 17:38 Buyer published: NAT260004438_NAT260004438 დანართი N1 (ფასების ცხრილი) (დაზ)-signed.pdf
  • 30.03.2026 17:39 Buyer published: NAT260004438_დანართი N3- გამოცდილება საბა (3)-signed (1) (1).pdf
  • 30.03.2026 17:40 Buyer published: NAT260004438_NAT260004438 დანართი N1 (ფასების ცხრილი) (დაზ).xlsx
  • 06.04.2026 18:15 Buyer published: NAT260004438_სხდომის ოქმი 16-5.pdf
  • 16.04.2026 00:00 Contract signed: N43 — 10,850 ₾
  • 23.08.2026 21:54 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 14 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შეძენა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოფს საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენა საპროექტო დავალების შესაბამისად, საქართველოში მოქმედი სამშენებლო ნორმების და სტანდარტების დაცვით. საპროექტო (ტექნიკური) დავალება თითოეული ობიექტისთვის იხილეთ მიმაგრებულ ფაილში. შესყიდვის ობიექტების ზოგადი საპროექტო დავალება: 1. განმარტებითი ბარათი; 2. სიტუაციური გეგმა, სათანადო დეტალიზაციით; 3. სქემატური ნახაზები (საჭიროების მიხედვით); 4. მშენებლობის სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენა საბაზრო ფასებით და სამშენებლო რესურსების ფასთა კრებულის მიხედვით; 5. მშენებლობის ორგანიზაცია (სამუშაოთა შესრულების ტექნოლოგიური სქემები, კალენდარული გრაფიკი, შრომის უსაფრთხოების ღონისძიებები და სხვა); 6. დაპროექტების პროცესში თითოეული ობიექტის გადაწყვეტა უნდა შეთანხმდეს დამკვეთთან; 7. დაპროექტების პროცესში, ტექნიკური დავალებით გაუთვალისწინებელი გარემოებების გამო საპროექტო დოკუმენტაციაში საჭირო ცვლილებების შეტანა დამკვეთთან შეთანხმებით; 8. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია დამზადებული უნდა იყოს საქართველოში მოქმედი სამშენებლო ნორმებით და სტანდარტებით. 9. საპროექტო დოკუმენტაცია უნდა მომზადდეს საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობის მიხედვით; 10. მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველს სრული საპროექტოსახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია, 5 ეგზემპლარად და მისი შესაბამისი ელექტრონული ვარიანტი. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ელექტრონულ ვერსიაში ტექსტური დოკუმენტაცია უნდა იყოს დაბეჭდილი შრიფტით Sylfaen, ხოლო ნახაზები უნდა იყოს PDF ფორმატში, ხარჯთაღრიცხვა კი Exсel-ის ფორმატით. ამასთანავე თითოეული ფაილის ოდენობა ზომით არ უნდა აღემატებოდეს 20 მეგაბაიტს. 11. საპროექტო დოკუმენტაციის მიწოდების ადგილია ქ. ქობულეთი, დავით აღმაშენებლის გამზირი #141. 12. მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, ნებისმიერ დროს, მანამ სანამ არ განხორციელდება საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციით გათვალისწინებული სამუშაოები, განახორციელოს საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ნებისმიერი სახის ცვლილება პროექტში, მათ შორის ხარჯთაღრიცხვის გადაფასება ახალ ფასებთან მიმართებით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახურების გაწევის ვადა ხელშეკრულების გაფორმებიდან 60 (სამოცი) კალენდარული დღე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველს სრული საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია, 5 ეგზემპლარად და მისი შესაბამისი ელექტრონული ვარიანტი. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ელექტრონულ ვერსიაში ტექსტური დოკუმენტაცია უნდა იყოს დაბეჭდილი შრიფტით Sylfaen, ხოლო ნახაზები უნდა იყოს PDF ფორმატში, ხარჯთაღრიცხვა კი Exсel-ის ფორმატით. ამასთანავე თითოეული ფაილის ოდენობა ზომით არ უნდა აღემატებოდეს 20 მეგაბაიტს. საპროექტო დოკუმენტაციის მიწოდების ადგილია ქ. ქობულეთი, დავით აღმაშენებლის გამზირი N141.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
1. პრეტენდენტს 2023 წლის 01 იანვრიდან წინამდებარე ტენდერის გამოცხადების დღემდე პერიოდში შესრულებული უნდა ჰქონდეს ანალოგიური ხასიათის, სირთულისა და შინაარსის, კერძოდ, არანაკლებ 40 000 (ორმოცი ათასი) ლარის ღირებულების შენობის მშენებლობა/რეაბილიტაცია/რეკონსტრუქციის სამუშაოების საპროექტო - სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურება. 2. საანგარიშო პერიოდი მოიცავს: 2023 წლის 01 იანვრიდან ტენდერის გამოცხადების თარიღამდე პერიოდს. 3. ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოებს მიეკუთვნება: შენობის მშენებლობა/რეაბილიტაცია/რეკონსტრუქციის სამუშაოების საპროექტო - სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურება. 4. პრეტენდენტის მიერ, საანგარიშო პერიოდში, ფაქტობრივად შესრულებული ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოების გამოცდილების შესახებ ინფორმაციად წარმოდგენილი უნდა იქნას შემდეგი: 4.1. 4.1. მხარეთა მიერ ხელმოწერილი ხელშეკრულების ასლი და გაფორმებული (გამოცემული), დამკვეთის მიერ დადასტურებული, მიღება-ჩაბარების აქტ(ებ)ი მათ შორის საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტიც რომლითაც დადასტურდება ფაქტობრივად შესრულებული, ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოების ღირებულება. არსებობის შემთხვევაში აღნიშნულ დოკუმენტებს თან უნდა ერთვოდეს, სამუშაოების შესრულების აქტები (ფორმა N2). იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტი გამოცდილების სახით წარმოადგენს არასახელმწიფო შესყიდვის ხელშეკრულებებსა და მათი შესრულების დოკუმენტაციას, გარდა 4.1 პუნქტით მოთხოვნილი დოკუმენტაციისა, პრეტენდენტი ვალდებულია დამატებით წარმოადგინოს აღნიშნულ სამუშაოებზე დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურების ქსეროასლები ან/და ამ ხელშეკრულების ფარგლებში გადახდის დამადასტურებელი დოკუმენტები (საბანკო ან/და სალაროს ქვითრები). ამასთან სახელმწიფო შესყიდვის ხელშეკრულების ქვეკონტრაქტორობის შემთხვევაში, პრეტენდენტმა დამატებით უნდა წარმოადგინოს ძირითადი ხელშეკრულება (რის საფუძველზეც დაიდო ქვეკონტრაქტი) და ამ ხელშეკრულებაში მითითებული ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნების შესაბამისი დოკუმენტები ( შეტყობინება, ან/და თანხმობა ან/და % შეზღუდვა და სხვა( ხელშეკრულებაში ასეთის მოთხოვნის არსებობის შემთხვევაში.ასევე ქვეკონტრაქტორის შემთხვევაში (მიუხედავად იმისა, თუ მერამდენე ქვეკონტრაქტორია), განხორციელებული სამუშაოები მხოლოდ იმ შემთხვევაში ჩაითვლება გამოცდილებად, თუ საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტი გაფორმებულია ძირითად კონტრაქტორებს შორისაც, ამასთან, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს აღნიშნული აქტი, თუ იგი არ არის განთავსებული შესაბამისი შესყიდვის გვერდზე. ან/და 4.2 წარმოდგენილი უნდა იქნას სახელმწიფო შესყიდვის განცხადების ნომერები (მაგ, NAT; SPA; CMR და ა.შ.). 5. ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოები რომლებიც შესრულებულია ერთობლივად, ამხანაგობის (ან სხვა მსგავსი გაერთიანების - ერთობლივი საწარმო, კონსორციუმი და სხვა) მიერ, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ამ კითხვარის მე-4 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაცია. 6. ამ კითხვარის 4.1 პუნქტით მოთხოვნილი ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოების გამოცდილების დამადასტურებელი უცხო ენაზე გაფორმებული ხელშეკრულებები, პრეტენდენტს შეუძლია წარმოადგინოს შემოკლებული სახით, რომელიც, მინიმუმ უნდა მოიცავდეს შემდეგ ინფორმაციას: (ა) ხელშეკრულების დამდები მხარეები; (ბ) ხელშეკრულების საგანი (შესყიდვის ობიექტის დეტალური აღწერილობა, მაგ.:ტექნიკური დავალება ან სხვა მსგავსი დოკუმენტი, საიდანაც ნათლად უნდა იკვეთებოდეს შესყიდვის ობიექტის შინაარსი); (გ) ხელშეკრულების ღირებულება; (დ) ხელშეკრულების გაფორმების თარიღი, სამუშაოების შესრულების ვადები; (ე) მხარეთა ხელმოწერები.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ინტელექტუალური მომსახურება.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან ხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების წესით. 2. ანგარიშსწორების საფუძველია მხარეების უფლებამოსილი პირების მიერ გაფორმებული მიღება–ჩაბარების აქტი და შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტი (საჭიროების შემთხვევაში).
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ა) ნაწილობრივ ან/და სრულად, ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოების მიღებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში, შემსყიდველის შესაბამისი წლის ბიუჯეტში გათვალისწინებული ასიგნების ფარგლებში; ბ) საბოლოო ანგარიშსწორება განხორციელდება, ხელშეკრულებით გათვალისწინებული წესით, შესრულებული სამუშაოების შესახებ საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტის (საჭიროების შემთხვევაში) წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ავთანდილ მეგრელიძე, 557290429, avto.megrelidze95@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – „სისტემა“) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად; 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე, რომელშიც, თარგმანის სისწორე ან/და მთარგმნელის ხელმოწერის ნამდვილობა დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიული წესით; 3. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად; 4. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება; 5. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში (ხარჯთაღრიცხვა) მითითებული ერთეულისა და საერთო ფასები გამოსახოს და შესაბამისად გაინაგარიშოს ლარის მეასედის - თეთრების სიზუსტით (მძიმის შემდეგ ორი ციფრი); 6. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან ის წარმოდგენილი იქნება განუფასებლად (გარდა იმ შემთხვევისა, თუ წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა არ აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს); 7. შემსყიდველი უფლებამოსილია, ხელშეკრულების შესრულების ნებისმიერ ეტაპზე მოახდინოს მიმწოდებლის მიერ, ვალდებულების შესრულების კონტროლი; 8. პრეტენდენტი ვალდებულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოსადგენ მის მიერ შექმნილ დოკუმენტებზე ან/და ინფორმაციაზე (გარდა excel-ის ფორმატის ფაილისა) შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 პუნქტის გათვალისწინებით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250004488 05.03.2025 contract signed same category · 67% title match · similar size

საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის სახელმწიფო შესყიდვა

თვითმმართველი ერთეული საჩხერის მუნიცი… 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს დეველოპერი ჯგუფი 6 bidders 21,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ზაისი და კომპანია
დიანა ვასაძე
შპს მშენებელი 2017
შპს მარდი
ჯი-თი გრუპ