ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260004614
NAT260004614 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ჟალუზებისა და კოღოებისგან (მწერებისგან) დამცავი ბადეების შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით (მონტაჟით)

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 10% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 36% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 39500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract NNAT running 156 days remaining Contract PDF ↗
50,040 ₾ contract amount 22,170 ₾ (44%) actually paid 25.03.2026 – 31.01.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
1,095.20 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 06.04.2026
16,626.75 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 07.04.2026
415.40 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 20.04.2026
198.90 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 08.05.2026
686.40 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 11.06.2026
769.50 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 11.06.2026
394.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 07.07.2026
898.60 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 22.07.2026
645.10 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 28.07.2026
440.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 10.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260004614
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქ. ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახური
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია39500000-ქსოვილის ნივთები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება61`825.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი09.03.2026 17:01
წინადადებების მიღება იწყება15.03.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება17.03.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი500.00 GEL
გარანტიის ოდენობა618 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

NAT260004614_ოქმი N2.pdf.pdf ნია კასრაძე 18.03.2026 16:24

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ვივა-ჟალუზი 50,040 50,040 won
NAT260004614_დანართი N1 - ფასების ცხრილი..pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 09.03.2026 17:01 Announced
  • 15.03.2026 00:00 Bidding opens
  • 17.03.2026 10:42 First bid placed (1 bidders in total)
  • 17.03.2026 10:42 Last bid activity
  • 17.03.2026 12:00 Bidding closes
  • 18.03.2026 16:24 Buyer published: NAT260004614_ოქმი N2.pdf
  • 25.03.2026 00:00 Contract signed: NNAT — 50,040 ₾
  • 23.08.2026 21:53 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ჟალუზებისა და კოღოებისგან (მწერებისგან) დამცავი ბადეების შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით (მონტაჟით)
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. ჰორიზონტალური ფარდა-ჟალუზი (მონტაჟით) - ლენტის სიგანე 25 მმ, მასალა ალუმინი, კარნიზის ზომები 19 მმ X 25 მმ, კარნიზის მასალა ლითონი, ლენტის და კარნიზის ფერი შეთანხმებით, გვერდითი ბაგირებით და ბაგირის ზედა-ქვედა დამჭერით; რაოდენობა- 480კვ.მ. 2. ვერტიკალური ფარდა-ჟალუზი (მონტაჟით) - ვერტიკალური ნაჭრის ზოლის სიგანე 127 მმ, ნაჭრის მასალა პოლიესტერი, ნაჭრის ფერი სხვადასხვა, კარნიზის მასალა ალუმინი, კარნიზის ზომები 25 მმ X 45 მმ, კარნიზის ფერი თეთრი; რაოდენობა - 240კვ.მ. 3. ფარდა-ჟალუზი ზებრა (მონტაჟით) - "მართვის ტიპი მექანიკური, ნაჭრის მასალა პოლიესტერი, ნაჭრის ფერი შეთანხმებით,სამართავი მექანიზმი-ვერტიკალურ სიბრტყეში მამოძრავებელი ჯაჭვი"; რაოდენობა - 160 კვ.მ. 4. კოღებისგან (მწერებისგან) დამცავი მოძრავი გოფრირებული ბადეები (მონტაჟით) - ტიპი: გოფრე, ბადის მასალა ფიბერგლასი, ფერი: ნაცრისფერი, ბადის კეცვის ზომა 20მმ, ბადის მიმმართველის მასალა: ალუმინი.ზომა 43*40მმ. ფერი შეთანხმებით, გაღება-დახურვის ფუნქციით; რაოდენობა - 150კვ.მ. 5. კოღოებისგან (მწერებისგან) დამცავი (სტაციონალური) უძრავი ბადეები მონტაჟით - კასეტის და მიმმართველების ფერი შეთანხმებით, კასეტის და მიმმართველების მასალა ალუმინი, ბადის მასალა პოლიესტერი, ბადის ფერი შეთანხმებით; რაოდენობა - 20კვ.მ.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდება თანმდევი მომსახურებით (მონტაჟით) უნდა განხორციელდეს, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით პერიოდში, ეტაპობრივად, შემსყიდველის წერილობითი მოთხოვნიდან 7 (შვიდი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს საქართველოს მაშტაბით მითითებულ მისამართზე.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
შესყიდვის ობიექტზე საგარანტიო ვადა უნდა შეადგენდეს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 1 (ერთი) წელს. საგარანტიო ვადა გასულად არ ჩაითვლება და მიმწოდებელს ეკისრება წუნდებული საქონლის შეცვლის ან/და შეკეთების ვალდებულება საგარანტიო ვადის გასვლის შემდეგაც, თუკი საგარანტიო ვადის განმავლობაში აღნიშნულის თაობაზე შემსყიდველმა მიმართა მიმწოდებელს შესაბამისი წერილობითი მოთხოვნით. მიმწოდებლის მიერ, საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში (მიუხედავად ხელშეკრულების მოქმედების ვადის ამოწურვისა) წუნდებული საქონლის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) შეცვლა ან/და შეკეთება უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მხრიდან რაიმე დამატებითი ხარჯების გაწევის გარეშე.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2. 1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში (დანართი N1) მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი/ბრენდი და წარმოშობის ქვეყანა. დაზუსტებას არ ექვემდებარება ტექნიკური დოკუმენტაცია, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, არ არის წარდგენილი ან მასში არ არის მითითებული ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი/ბრენდის და წარმოშობის ქვეყნის შესახებ, გარდა შემთხვევისა როდესაც შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი/ბრენდის და წარმოშობის ქვეყნის შესახებ წარდგენილი ინფორმაცია არასრულყოფილია ან შეიცავს უზუსტობებს, თუმცა პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების სახით წარდგენილი დოკუმენტ(ებ)ის/ინფორმაციის ერთობლიობით, მათი შეფასების, ანალიზისა და ურთიერთშეჯერების საფუძველზე შესაძლებელია შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის იდენტიფიკაცია. 2.1.1.2 პრეტენდენტის მიერ 2.1.1.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას. შენიშვნა: წინამდებარე ტენდერის მიზნებისთვის, მწარმოებელ კომპანიად განხილული იქნება, უშუალოდ მწარმოებელი კომპანია, მწარმოებელი კომპანიის ჯგუფში შემავალი კომპანია, მწარმოებელი კომპანიის ქოლგის ქვეშ გაერთიანებული კომპანია, მწარმოებელი კომპანიის შვილობილი კომპანია, მწარმოებელი კომპანიის შვილობილი კომპანიის შვილობილი კომპანია ან/და მისი შვილობილი კომპანია და ა.შ. (შვილობილ კომპანიაში იგულისხმება, თუ მწარმოებელი კომპანია არის აქციონერი/დამფუძნებელი ან მისი შვილობილი კომპანია არის აქციონერი/დამფუძნებელი და ა.შ.) პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს დოკუმენტი, რომლითაც დადასტურდება, რომ პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი დოკუმენტი (ან ვებ-მბული) გაცემულია წინამდებარე შენიშვნის გათვალისწინებით განსაზღვრული „მწარმოებლის“ მიერ).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი დოკუმენტაცია/ინფორმაცია: 1. ფასების ცხრილი (პუნქტი 1.3); 2. ინფორმაცია საგარანტიო ვადის შესახებ (პუნქტი 1.7.1); 3. ინფორმაცია საქონლის მწარმოებლის და წარმოშობის ქვეყნის შესახებ (პუნქტი 2.1.1);
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (იმ შემთხვევაში, თუ დასკვნის გამცემი ორგანო არ იქნება სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო, დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის, საქართველოს აკრედიტაციის ეროვნულ ორგანოს - აკრედიტაციის ცენტრის მიერ, საერთაშორისო სტანდარტის – ISO/IEC 17024 შესაბამისად აკრედიტირებული სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ გაცემული ქონების შემფასებლის მოქმედი სერტიფიკატ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 28-ე მუხლთ განსაზღვრული პირობები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. სატენდერო წინადადების ფასი უნდა მოიცავდეს საქონლის მიწოდებასთან დაკავშირებულ ყველა ხარჯს, ასევე საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ ყველა გადასახადს. 7.2.2. ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად, მიღება–ჩაბარების ააქტის გაფორმებისა და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული საგადასახადო დოკუმენტაციის წარმოდგენის შემდეგ. 7.2.3. დაფინანსების წყარო: 2026 წლის სახელმწიფო ბიუჯეტი.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.2 პუნქტში აღნიშნული დოკუმენტაციის გაფორმებიდან/წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნათია ქაშიბაძე, 558522622, n.kashibadze@mof.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2. ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3. პრეტენდენტი ვალდებულია სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დოკუმენტაციის ატვირთვისას იხელმძღვანელოს „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონისა და 10.1 პუნქტში ატვირთული სახელმწიფო შესყიდვების განხორციელებისას, დოკუმენტებზე კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულების ან/და დოკუმენტების კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით დამოწმების თაობაზე სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს სახელმძღვანელო ინსტრუქციის შესაბამისად. 10.1.4. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.5. პრეტენდენტი, რომელიც მონაწილეობას მიიღებს აღნიშნულ ტენდერში, ავტომატურად ეთანხმება სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალისწინებულ ყველა მოთხოვნას. 10.1.6. ყველგან თუკი სადმე მითითებულია კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, პატენტი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი იგულისხმება ,,მსგავსი“ ან ,,ექვივალენტური".
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260003721 25.02.2026 not held same category · 100% title match · same buyer · similar size

ჟალუზებისა და კოღოებისგან (მწერებისგან) დამცავი ბადეების შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით…

საქ. ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო… 39500000ქსოვილის ნივთები 0 bidders 61,825 ₾
NAT260001678 03.02.2026 no result same category · 100% title match · same buyer · similar size

ჟალუზებისა და კოღოებისგან (მწერებისგან) დამცავი ბადეების შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით…

საქ. ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო… 39500000ქსოვილის ნივთები 3 bidders 62,600 ₾
NAT250018217 10.10.2025 contract signed same category · 100% title match · similar size

ჟალუზებისა და კოღოებისგან (მწერებისგან) დამცავი ბადეების შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით…

საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო 39500000ქსოვილის ნივთები → დაბა 4 bidders 48,750 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს სითიტექ
შპს "ომეგა"
შპს უნივერსალი
თეგეტა მოტორსი
ფრანი