ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260005935
NAT260005935 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

ბენზოხერხების, ელექტრო ხერხების და მათთვის განკუთვნილი სათადარიგო ნაწილების სახელმწიფო შესყიდვა

შპს "ეკოსერვის ჯგუფი" 174 tenders 1.7 avg bidders 38 failed 170 CMR deals
4% outside our line

Can we win this?

4% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.6 bidders, 48% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Incumbent ელექტრონი has won 2 of the last 3 awards from this buyer here.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 42600000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260005935
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველიშპს "ეკოსერვის ჯგუფი"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია42600000-ჩარხები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება123`144.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია.
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი24.03.2026 16:52
წინადადებების მიღება იწყება05.04.2026 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება07.04.2026 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი500.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`231 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 120 (ასოცი) კალენდარული დღე.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (11)

NAT260005935_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf მალხაზი დავაძე 16.04.2026 18:00
NAT260005935_5) ტექ.მახ. MSA 220 C-B, AP 500 S, AL 301.pdf.pdf ჯემალ ხადური 20.04.2026 13:04
NAT260005935_6) ტექ.მახ. HT 105, MS 194 T.pdf.pdf ჯემალ ხადური 20.04.2026 13:04
NAT260005935_7) CE სერთ. MS 194 T.pdf.pdf ჯემალ ხადური 20.04.2026 13:04
NAT260005935_8) CE სერთ. MSA 220 C-B.pdf.pdf ჯემალ ხადური 20.04.2026 13:04
NAT260005935_9) CE სერთ. HT 105.pdf.pdf ჯემალ ხადური 20.04.2026 13:05
NAT260005935_11) სერტიფიკატები.pdf.pdf ჯემალ ხადური 20.04.2026 13:05
NAT260005935_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf მალხაზი დავაძე 23.04.2026 16:18

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ელექტრონი 80,872 80,872
NAT260005935_1) ფასების ცხრილი - შპს ელექტრონი.pdf.pdf · NAT260005935_2) სერვისი.pdf.pdf · NAT260005935_3) სერვისი 1.pdf.pdf · NAT260005935_4) გამოცდილება.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 24.03.2026 16:52 Announced
  • 05.04.2026 00:09 Bidding opens
  • 06.04.2026 11:04 First bid placed (1 bidders in total)
  • 06.04.2026 11:04 Last bid activity
  • 07.04.2026 12:30 Bidding closes
  • 16.04.2026 18:00 Buyer published: NAT260005935_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 16.04.2026 18:00 Buyer published: NAT260005935_სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N2.pdf
  • 20.04.2026 13:04 Buyer published: NAT260005935_5) ტექ.მახ. MSA 220 C-B, AP 500 S, AL 301.pdf
  • 20.04.2026 13:04 Buyer published: NAT260005935_6) ტექ.მახ. HT 105, MS 194 T.pdf
  • 20.04.2026 13:04 Buyer published: NAT260005935_7) CE სერთ. MS 194 T.pdf
  • 20.04.2026 13:04 Buyer published: NAT260005935_8) CE სერთ. MSA 220 C-B.pdf
  • 20.04.2026 13:05 Buyer published: NAT260005935_9) CE სერთ. HT 105.pdf
  • 20.04.2026 13:05 Buyer published: NAT260005935_10) საექსპერტო დასკვნა_NAT260005935.pdf
  • 20.04.2026 13:05 Buyer published: NAT260005935_11) სერტიფიკატები.pdf
  • 23.04.2026 16:18 Buyer published: NAT260005935_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 23.04.2026 16:18 Buyer published: NAT260005935_სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N3.pdf
  • 23.08.2026 21:44 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 19 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ბენზოხერხების, ელექტრო ხერხების და მათთვის განკუთვნილი სათადარიგო ნაწილების სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტის აღწერა (ტექნიკური დავალება) და რაოდენობა: 1.2.1. არბორისტისთვის განკუთვნილი ბენზოხერხი: 1.2.1.1. ძრავის ტიპი: ორტაქტიანი, შიდაწვის ძრავი; 1.2.1.2. სიმძლავრე: არანაკლებ 1.4კვ; 1.2.1.3. ცილინდრის მოცულობა: არანაკლებ 31 სმ3; 1.2.1.4. ხმის დონე: არაუმეტეს 114 დბ; 1.2.1.5. საწვავის ავზის მოცულობა: არანაკლებ 0.260 ლ; 1.2.1.6. ზეთის ავზის მოცულობა: არანაკლებ 0.17ლ; 1.2.1.7. წონა(საჭრელი გარნიტურისა და საწვავის გარეშე): არაუმეტეს 3.5კგ; 1.2.1.8. მჭრელი პირის სიგრძე: არანაკლებ 30სმ; არბორისტისთვის განკუთვნილი ბენზოხერხის რაოდენობა: 12.00 (თორმეტი) ცალი; სათადარიგო ნაწილები 1.2.1. პოზიციაზე მითითებული, არბორისტისთვის განკუთვნილი ბენზოხერხისთვის: 1. ჯაჭვის მიმმართველი სალტე - 10 (ათი) ცალი; 2. ჯაჭვი - 120.00 (ასოცი) ცალი; 3. ჯაჭვის გასალესი ქლიბი - 100.00 (ასი) ცალი; 1.2.2. ტელესკოპური ბენზოხერხი: 1.2.2.1. ძრავის ტიპი: ორტაქტიანი,შიდაწვის ძრავი; 1.2.2.2. სიმძლავრე: არანაკლებ 1კვტ; 1.2.2.3. ცილინდრის მოცულობა: არანაკლებ 25სმ3; 1.2.2.4. გაშლის სიგრძე; არანაკლენ 390სმ; 1.2.2.5. ხმის დონე: არაუმეტეს 110 დბ; 1.2.2.6. საწვავის ავზის მოცულობა: არანაკლებ 0.50ლ; 1.2.2.7. ზეთის ავზის მოცულობა: არანაკლებ 0.140ლ; 1.2.2.8. წონა(საჭრელი გარნიტურისა და საწვავის გარეშე): არაუმეტეს 8.0 კგ; 1.2.2.9. მჭრელი პირის სიგრძე: არანაკლებ 30სმ; ტელესკოპური ბენზოხერხის რაოდენობა: 14.00 (თოთხმეტი) ცალი; სათადარიგო ნაწილები 1.2.2. პოზიციაზე მითითებული, ტელესკოპური ბენზოხერხისთვის: 1. ჯაჭვის მიმმართველი სალტე - 30 (ოცდაათი) ცალი; 2. ჯაჭვი - 120.00 (ასოცი) ცალი; 3. ჯაჭვის გასალესი ქლიბი - 150.00 (ასორმოცდაათი) ცალი; 1.2.3. ელექტრო ხერხი აკუმლატორზე: 1.2.3.1. ბატარიის ტიპი: Li-lon battery; 1.2.3.2. ჯაჭვის სისწრაფე: არანაკლებ 20 მ/წ; 1.2.3.3. საჭრელი პირის სიგრძე: არანაკლებ 40 სმ; 1.2.3.4. წონა(ბატარიისა და საჭრელი პირის გარეშე): არაუმეტეს 3.1 კგ; 1.2.3.5. ზეთის ავზის მოცულობა: არანაკლებ 0.18 ლ; 1.2.3.6. ხმაურის წნევის დონე: არაუმეტეს 95 db(A); 1.2.3.7. ხმაურის სიმძლავრის დონე: არაუმეტეს 103 db(A); ელექტრო ხერხის (აკუმლატორზე) რაოდენობა: 4.00 (ოთხი) ცალი; ბატარია, 1.2.3. პოზიციაზე მითითებული ელექტრო ხერხისთვის: 1.ბატარიის ტიპი: Li-lon battery; 2.ბატარიის მოცულობა: არანაკლებ 9 Ah; 3.ბატარიის ძაბვა: არანაკლებ 36 V; 4.ბატარიის სიმძლავრე: არანაკლებ 320 Wh; 5. წონა: არაუმეტეს 2 კგ; ელექტრო ხერხის (აკუმლატორზე) ბატარიების რაოდენობა: 12.00 (თორმეტი) ცალი; ბატარიის დამტენი, 1.2.3. პოზიციაზე მითითებული ელექტრო ხერხისთვის: 1.ძაბვა: 220-240 V; 2.სიხშირე: 50-60 Hz; 3.წონა: არაუმეტეს 1.9 კგ; ელექტრო ხერხის (აკუმლატორზე) ბატარიების დამტენის რაოდენობა: 4.00 (ოთხი) ცალი; სათადარიგო ნაწილები 1.2.3. პოზიციაზე მითითებული, ელექტრო ხერხისთვის (აკუმლატორზე): 1. ჯაჭვის მიმმართველი სალტე - 25 (ოცდახუთი) ცალი; 2. ჯაჭვი - 100.00 (ასი) ცალი; 3. ჯაჭვის გასალესი ქლიბი - 150.00 (ასორმოცდაათი) ცალი; შენიშვნა: 1. მოწოდებული საქონელი უნდა იყოს ახალი, უნაკლო და სრულად უნდა პასუხობდეს ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებულ მოთხოვნებს; 2. შემოთავაზებული ტექნიკა გათვლილი უნდა იყოს ყოველდღიურ, ინტენსიურ დატვირთვაზე დიდი მოცულობის სამუშაოების შესასრულებლად; 3. მიმწოდებელმა შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, უნდა უზრუნველყოს მინიმუმ ორი ტრენინგის ჩატარება მოწოდებული საქონლის გამოყენებისა და ექსპლოატაციის წესებთან დაკავშირებით; 4. მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს საქონლის ისეთი ტრანსპორტირება, რომელიც დაიცავს მას დაზიანების ან გაფუჭებისაგან დანიშნულების ადგილამდე ტრანსპორტირების პროცესში;
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 120 (ასოცი) კალენდარული დღე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. მისაწოდებელი საქონელი უნდა აკმაყოფილებდეს სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 პუნქტით განსაზღვრულ ტექნიკურ პარამეტრებს; 1.5.2. საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს მიმწოდებლის ხარჯით შემსყიდველის შემდეგ მისამართზე: ქალაქი თბილისი, სამღერეთის ქუჩა N3 (შპს "ეკოსერვის ჯგუფი"-ს საწყობი, მიღება-ჩაბარებაზე უფლებამოსილი პირის მიერ მითითებული ოთახი). 1.5.3. მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველს უფლებრივად და ნივთობრივად უნაკლო საქონელი. 1.5.4. შემსყიდველი უფლებამოსილია მოახდინოს საქონლის ინსპექტირება და მისი სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შეუსაბამობის შემთხვევაში უარი თქვას მის მიღებაზე. 1.5.5. მიმწოდებელმა საქონლის მიწოდებისას უნდა წარმოადგინოს სასაქონლო ზედნადები, რომელშიც საქონლის დასახელება უნდა ემთხვეოდეს ხელშეკრულებაში მითითებულ საქონლის დასახელებას.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. არბორისტისთვის განკუთვნილი ბენზოხერხების, ტელესკოპური ბენზოხერხების, ელექტრო ხერხების (აკუმლატორზე), ელექტრო ხერხების ბატარიების და ელექტრო ხერხების ბატარიების დამტენების საგარანტიო ვადა სწორი ექსპლოატაციის პირობებში უნდა შეადგენდეს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 1 (ერთი) წელს. 1.7.1.2. თუ საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში საქონლის ექსპლოატაციისას გამოვლინდება დეფექტი ან/და ნაკლი, მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის შეტყობინებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში უზრუნველყოს დეფექტის აღმოფხვრა საკუთარი ხარჯით ან 120 (ასოცი) კალენდარული დღის ვადაში შეცვალოს დაზიანებული საქონელი ახალი ექსპლუატაციაში არ მყოფი ანალოგიური საქონლით. 1.7.1.3. საგარანტიო ვადის მითითება უნდა მოხდეს ფასების ცხრილში.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში (დანართი N1) მიუთითოს, მის მიერ შემოთავაზებული არბორისტისთვის განკუთვნილი ბენზოხერხების, ტელესკოპური ბენზოხერხების, ელექტრო ხერხების (აკუმლატორზე), ელექტრო ხერხების ბატარიების და ელექტრო ხერხების ბატარიების დამტენების მწარმოებელი ქვეყანა, მწარმოებელი კომპანია ან/და ბრენდი და მოდელი (მოდელი არსებობის შემთხვევაში (მოდელის არარსებობის შემთხვევაში პრეტენდენტმა უნდა მიეთითოს ტექსტი: ,,მოდელი არ გააჩნია")). 2.1.1.2 პრეტენდენტის მიერ 2.1.1.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას. 2.1.1.3 იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებულ, 2.1.1.1 პუნქტში მითითებულ საქონელს არ გააჩნია მოდელი და პრეტენდენტი ფასების ცხრილის შესაბამის პოზიციაზე არ მიუთითებს ტექსტს ,,მოდელი არ გააჩნია", აღნიშნული დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1. პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს ჯამურად არანაკლებ 30 (ოცდაათი) ცალი ბენზოხერხის ან/და ელექტრო ხერხის მიწოდების გამოცდილება, რომელიც ინფორმაციის სახით მოცემული უნდა იყოს დანართი N2–ით გათვალისწინებულ ცხრილში ან პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია 2.2.1.3 პუნქტის გათვალისწინებით. 2.2.1.2. დანართი N2-ის ატვირთვა სავალდებულო არ არის; 2.2.1.3. იმ შემთხვევაში თუ დანართი N2 არ იქნება ატვირთული ან დანართ N2-ში არ იქნება ასახული ინფორმაცია CMR/SPA/NAT/MEP ნომრების შესახებ ან ასახული CMR/SPA/NAT/MEP ნომრებში მოცემული ინფორმაცია ვერ უზრუნველყოფს სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილი გამოცდილების პრეტენდნენტის მიერ შესრულების დადასატურებას, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ამ გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლები (ხელშეკრულება და მიღება-ჩაბარების აქტი ან/და დამკვეთის მიერ დადასტურებული სხვა სახის რაიმე დოკუმენტი, რომლითაც დადასტურდება პრეტენდენტის გამოცდილების სატენდერო პირობებთან შესაბამისობა).
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
2.3.1. პრეტენდენტს ექსპლოატაციაში (საკუთარი ან/და სარგებლობის უფლებით) უნდა გააჩნდეს მოქმედი მინიმუმ ერთი სერვის ცენტრი ქალაქ თბილისში; 2.3.2. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს სერვისცენტრის საკუთრების ან/და სარგებლობის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია (ამონაწერი საჯარო რეესტრიდან, ხელშეკრულება ან სხვა სახის დოკუმენტი რითაც დადასტურდება სერვის ცენტის საკუთრება ან/და სარგებლობის უფლებით ფლობა).
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს, მის მიერ შემოთავაზებული, არბორისტისთვის განკუთვნილი ბენზოხერხების, ტელესკოპური ბენზოხერხების, ელექტრო ხერხების (აკუმლატორზე), ელექტრო ხერხების ბატარიების და ელექტრო ხერხების ბატარიების დამტენების მწარმოებლის მიერ დადასტურებული, შემოთავაზებული არბორისტისთვის განკუთვნილი ბენზოხერხების, ტელესკოპური ბენზოხერხების, ელექტრო ხერხების (აკუმლატორზე), ელექტრო ხერხების ბატარიების და ელექტრო ხერხების ბატარიების დამტენების ტექნიკური პასპორტი ან/და მწარმოებლის მიერ დადასტურებული სხვა სახის ოფიციალური დოკუმენტი, რომლითაც დადასტურდება პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული, აღნიშნული საქონლის მახასიათებლების შესაბამისობა სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკურ დავალებაში მოცემულ მახასიათებლებთან (უცხოურენოვანი დოკუმენტის წარმოდგენის შემთხვევაში მას უნდა დაერთოს ქართულ ენაზე ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი). 2.7.1.2. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს CE ან/და DPLF სერთიფიკატ(ებ)ი ან/და EC/EU შესაბამისობის დოკუმენტები/სერტიფიკატ(ებ)ი/განაცხად(ებ)ი, ან/და შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებლის მიერ დადასტურებული ოფიციალური დოკუმენტ(ებ)ი, შემოთავაზებული ტექნიკის უსაფრთხოების შესახებ (უცხოურენოვანი დოკუმენტის წარმოდგენის შემთხვევაში მას უნდა დაერთოს ქართულ ენაზე ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 2.9.1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ფასების ცხრილი სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N1-ს შესაბამისად და სატენდერო დოკუმენტაციის 2.1.1 პუნქტით განსაზღვრული მოთხოვნების გათვალისწინებით (ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობა ან ისეთი ფასების ცხრილის წარმოდგენა, რომელშიც განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს, ასევე, სატენდერო დოკუმენტაციის 2.1.1 პუნქტით განსაზღვრული მოთხოვნების გაუთვალისწინებლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდეტის დისკვალიფიკაციას). 2.9.2. შემოთავაზებული, არბორისტისთვის განკუთვნილი ბენზოხერხების, ტელესკოპური ბენზოხერხების, ელექტრო ხერხების (აკუმლატორზე), ელექტრო ხერხების ბატარიების და ელექტრო ხერხების ბატარიების დამტენების მწარმოებლის მიერ დადასტურებული, შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკური პასპორტი ან/და მწარმოებლის მიერ დადასტურებული სხვა სახის ოფიციალური დოკუმენტი, სატენდერო პირობების 2.7.1 პუნქტის 2.7.1.1. ქვეპუნქტის შესაბამისად. 2.9.3. CE ან/და DPLF სერთიფიკატ(ებ)ი ან/და EC/EU შესაბამისობის დოკუმენტები/სერტიფიკატ(ებ)ი/განაცხად(ებ)ი, ან/და შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებლის მიერ დადასტურებული ოფიციალური დოკუმენტ(ებ)ი, შემოთავაზებული ტექნიკის უსაფრთხოების შესახებ, სატენდერო პირობების 2.7.1 პუნქტის 2.7.1.2. ქვეპუნქტის შესაბამისად. 2.9.4. სერვისცენტრის საკუთრების ან/და სარგებლობის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია (ამონაწერი საჯარო რეესტრიდან, ხელშეკრულება ან სხვა სახის დოკუმენტი რითაც დადასტურდება სერვის ცენტის საკუთრება ან/და სარგებლობის უფლებით ფლობა). 2.9.5. გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია, სატენდერო პირობების 2.2.1 პუნქტის შესაბამისად.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა შემსყიდველი ორგანიზაციის წერილობითი მოთხოვნის საფუძველზე, უნდა წარმოადგინოს (სისტემაში ატვირთოს) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/ აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული, ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი). აღნიშნულის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. 4.1.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 7.2.2 ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. 7.2.3 დაფინანსების წყარო: შპს ,,ეკოსერვის ჯგუფი“-ს 2026 წლის სახსრები. 7.2.4 ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტობრივად მოწოდებული საქონლის ღირებულების შესაბამისად, მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და ინსპექტირების აქტის (დადებითი დასკვნის) შედგენის საფუძველზე, სასაქონლო ზედნადებისა და საგადასახადო ანგარიშ–ფაქტურის (ანგარიშსწორების მომენტში დღგ-ს გადამხდელის შემთხვევაში) მიმწოდებლის მიერ შემსყიდველისთვის წარდგენის შემდეგ. შენიშვნა: იმ შემთხვევაში თუ მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილ სასაქონლო ზედნადებში მითითებული საქონლის დასახელება არ ემთხვევა ხელშეკრულებაში მითითებულ საქონლის დასახელებას, შემსყიდველი უფლებამოსილია არ აუნაზღაუროს მიმწოდებელს მიწოდებული საქონლის ღირებულება.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის მიერ ანგარიშსწორებისათვის საჭირო ყველა დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ქრისტინა ჯანაშია, 555191616, janashiakristina7@gmail.com სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად.
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3 პრეტენდენტი ვალდებულია სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დოკუმენტაციის ატვირთვისას იხელმძღვანელოს „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონისა და 10.1 პუნქტში ატვირთული სახელმწიფო შესყიდვების განხორციელებისას, დოკუმენტებზე კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულების ან/და დოკუმენტების კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით დამოწმების თაობაზე სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს სახელმძღვანელო ინსტრუქციის შესაბამისად. 10.1.4 ყველგან თუკი სადმე მითითებულია კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, პატენტი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი იგულისხმება ,,მსგავსი“ ან ,,ექვივალენტური 10.1.5 პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს დავითი
ელექტრონი
შპს გეოკოლორი
შპს თეგეტა ქონსთრაქშენ ექვიფმენთ
შპს ასპ-გრუპი