ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260005460
NAT260005460 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

თბილისის სალოკომოტივო შენობის სახელწოდებით დეპოს II საფეხური ძრავა/ვაგონური სამქრო-ეტაპ2-ის დემონტაჟის და ახალი შენობის მშენებლობის სამუშაოებისათვის საჭირო სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადების მომსახურების შესყიდვა

სს ,,საქართველოს რკინიგზა" 582 tenders 1.6 avg bidders 181 failed 1,697 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 14% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.1 bidders, 35% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260005460
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველისს ,,საქართველოს რკინიგზა"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71200000-არქიტექტურული და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება38`600.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობასატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი18.03.2026 16:59
წინადადებების მიღება იწყება28.03.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება30.03.2026 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი386.00 GEL
გარანტიის ოდენობა386 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადასატენდერო პირობების 1.4 პუნქტის შესაბამისად
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (16)

NAT260005460_ოქმი 2.pdf.pdf ელენა მურადოვა 01.04.2026 17:23
NAT260005460_gamocdileba-GK-2021-2022-2023-2024--2025 (3)-signed.pdf.pdf გიორგი კობალაძე 06.04.2026 18:55
NAT260005460_gamocdileba-GK-2021-2022-2023-2024--2025 (3).xlsx.xlsx გიორგი კობალაძე 06.04.2026 18:55
NAT260005460_სარეკომენდაციო წერილი.pdf.pdf გიორგი კობალაძე 06.04.2026 18:56
NAT260005460_00000-tb-sp darbazi-l.asatianis #50-proeqti-arch_compressed-signed.pdf.pdf გიორგი კობალაძე 06.04.2026 18:57
NAT260005460_0002-tb-l.asatianis#50-sp darbazi-konstruqcia-2022-signed.pdf.pdf გიორგი კობალაძე 06.04.2026 18:57
NAT260005460_000000-angari-qutaisi-arch. nawili 1-signed.pdf.pdf გიორგი კობალაძე 06.04.2026 18:57
NAT260005460_000000-angari-qutaisi-arch. nawili 2--signed.pdf.pdf გიორგი კობალაძე 06.04.2026 18:58
NAT260005460_000000-angari-qutaisi-arch. nawili 3--signed.pdf.pdf გიორგი კობალაძე 06.04.2026 18:59
NAT260005460_000000-angari-qutaisi-arch. nawili 4-signed.pdf.pdf გიორგი კობალაძე 06.04.2026 18:59
NAT260005460_ფასების ცხრილი - დანართი N1.xlsx.xlsx გიორგი კობალაძე 06.04.2026 20:44
NAT260005460_ოქმი 3.pdf.pdf ელენა მურადოვა 14.04.2026 16:38

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
გიორგი კობალაძე 38,600 25,050
NAT260005460_ფასების ცხრილი - დანართი N1-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 18.03.2026 16:59 Announced
  • 28.03.2026 00:05 Bidding opens
  • 30.03.2026 12:28 First bid placed (1 bidders in total)
  • 30.03.2026 12:28 Last bid activity
  • 30.03.2026 12:30 Bidding closes
  • 01.04.2026 17:23 Buyer published: NAT260005460_ოქმი 2.pdf
  • 06.04.2026 18:54 Buyer published: NAT260005460_ფასების ცხრილი - დანართი N1-signed.pdf (06/04/2026 08:04)
  • 06.04.2026 18:54 Buyer published: NAT260005460_ფასების ცხრილი - დანართი N1.xlsx (06/04/2026 08:04)
  • 06.04.2026 18:55 Buyer published: NAT260005460_gamocdileba-GK-2021-2022-2023-2024--2025 (3)-signed.pdf
  • 06.04.2026 18:55 Buyer published: NAT260005460_gamocdileba-GK-2021-2022-2023-2024--2025 (3).xlsx
  • 06.04.2026 18:56 Buyer published: NAT260005460_სარეკომენდაციო წერილი.pdf
  • 06.04.2026 18:57 Buyer published: NAT260005460_00000-tb-sp darbazi-l.asatianis #50-proeqti-arch_compressed-signed.pdf
  • 06.04.2026 18:57 Buyer published: NAT260005460_00000-tb-sp darbazi-l.asatianis #50-proeqti-wy-kan-EL-SD-gatb-vent-demontaji-Mop-41-e_compressed-signed.pdf
  • 06.04.2026 18:57 Buyer published: NAT260005460_0002-tb-l.asatianis#50-sp darbazi-konstruqcia-2022-signed.pdf
  • 06.04.2026 18:57 Buyer published: NAT260005460_000000-angari-qutaisi-arch. nawili 1-signed.pdf
  • 06.04.2026 18:58 Buyer published: NAT260005460_000000-angari-qutaisi-arch. nawili 2--signed.pdf
  • 06.04.2026 18:59 Buyer published: NAT260005460_000000-angari-qutaisi-arch. nawili 3--signed.pdf
  • 06.04.2026 18:59 Buyer published: NAT260005460_000000-angari-qutaisi-arch. nawili 4-signed.pdf
  • 06.04.2026 20:43 Buyer published: NAT260005460_ფასების ცხრილი - დანართი N1-signed.pdf
  • 06.04.2026 20:44 Buyer published: NAT260005460_ფასების ცხრილი - დანართი N1.xlsx
  • 14.04.2026 16:38 Buyer published: NAT260005460_ოქმი 3.pdf
  • 23.08.2026 21:47 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 14 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
თბილისის სალოკომოტივო შენობის სახელწოდებით დეპოს II საფეხური ძრავა/ვაგონური სამქრო-ეტაპ2-ის დემონტაჟის და ახალი შენობის მშენებლობის სამუშაოებისათვის საჭირო სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადების მომსახურების შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
თბილისის სალოკომოტივო შენობის სახელწოდებით დეპოს II საფეხური ძრავა/ვაგონური სამქრო-ეტაპ2-ის დემონტაჟის და ახალი შენობის მშენებლობის სამუშაოებისათვის საჭირო სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადების მომსახურება გასაწევ მომსახურებაზე განსაკუთრებული მოთხოვნები: 1. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს სს „საქართველოს რკინიგზა“-ს ფილიალ „მგზავრთა გადაყვანა“-ს საკუთრებაში არსებული ქ. თბილისში ზესტაფონის ქ.N22ა-ში მდებარე თბილისის სალოკომოტივო შენობის სახელწოდებით დეპოს II საფეხური ძრავა/ვაგონური სამქრო-ეტაპ2-ის დემონტაჟის და ახალი შენობის მშენებლობისათვის საჭირო სამუშაოების მუშა პროექტის და სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენა. 2. განსახორციელებელი მომსახურება მოიცავს: 2.1. ქ. თბილისში ზესტაფონის ქ.N22ა-ში მდებარე შენობა-ნაგებობის სახელწოდებით დეპოს II საფეხური ძრავა/ვაგონური სამქრო-ეტაპ2-ის დემონტაჟის პროექტირებას (სადემონტაჟო შენობის ნახაზი იხილეთ დანართ N3-ში), უსაფრთხოების ნორმების გათვალისწინებით (სსიპ ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნულ ბიუროს N005168925 დასკვნის საფუძველზე (იხ. დანართი N2)), რომელიც უნდა ითვალისწინებდეს; • ამოღებული მეორადი მასალების დასაწყობებას ადგილზე; • სამშენებლო ნარჩენების გატანას ნაგავსაყრელზე; 2.2. დემონტირებული შენობის ადგილზე ახალი შენობის მშენებლობის პროექტის შედგენას, არსებული შენობის ზომებით: დაახლოებით 40 კვ.მ. სიგრძე 8მ; სიგანე 5მ; სიმაღლე 5.2მ. პროექტში გათვალისწინებული უნდა იყოს; • კედლების შელესვა და შეღებვა; • იატაკის და ჭერის მოწყობა; • ელექტროსამონტაჟო სამუშაოები; • კარ-ფანჯრის მონტაჟი; 2.3. სარეკონსტრუქციო ობიექტზე განსახორციელებელი სამუშაოებისათვის საჭირო ყველა შესაბამისი კვლევისა (მათ შორის გეოლოგიურ კვლევას, რომელსაც უნდა დაესწროს შემსყიდველის წარმომადგენელი) და გამოკვლევის ჩატარება; 2.4. სარეკონსტრუქციო ობიექტების არქიტექტურულ ნაწილს (დიზაინი და რენდერები (არანაკლებ 2 ალტერნატიული ვარიანტი)), რომელიც შეთანხმებული უნდა იქნას შემსყიდველთან, აღნიშნული შეთანხმების დროს მომსახურების განხორციელების ვადის ათვლა არ ჩერდება; 5. მიმწოდებელი ვალდებულია შეათანხმოს მშენებლობა და აიღოს დემონტაჟის ნებართვა შესაბამის უფლებამოსილ ორგანოებში (საჭიროების შემთხვევაში); 6. პროექტ(ებ)ი უნდა მოიცავდეს: საინჟინრო-გეოდეზიურ აზომვებს, საინჟინრო-გეოლოგიურ კვლევებს (საჭიროების შემთხვევაში), არქიტექტურულ, დიზაინერულ და კონსტრუქციულ ნაწილს, ელექტროტექნიკურ ნაწილს (განათების სისტემების მოწყობა), შენობა-ნაგებობის რკინაბეტონის კონსტრუქციების მოწყობას მოქმედი ნორმატიულ-ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული პარამეტრებით, შრომის უსაფრთხოების ნორმებს, სხვა ყველა საჭირო კვლევებს, სამუშაოთა ორგანიზაციის პროექტს, სამუშაო ადგილზე უზრუნველყოფილი უნდა იქნას შრომის პირობების შესატყვისობა მოქმედ სანიტარულ-ჰიგიენურ ნორმებთან და წესებთან, საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული სხვა ნორმების დაცვას; 7. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია შედგენილი უნდა იქნეს საქართველოში მოქმედი სამშენებლო ნორმების, წესების და სხვა მოქმედი ნორმატიულ-ტექნიკური დოკუმენტაციის სტანდარტ(ებ)ის შესაბამისად; 8. სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია დამუშავებული უნდა იქნეს რესურსული მეთოდით მიმდინარე ფასებში СНиП IV-2-82 ნორმატიული ბაზის საფუძველზე და საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 14 იანვრის N55 დადგენილების შესაბამისად; 9. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია წერილობით უნდა იქნეს შეთანხმებული შემსყიდველთან; 10. თბილისის სალოკომოტივო შენობის სახელწოდებით დეპოს II საფეხური ძრავა/ვაგონური სამქრო-ეტაპ2-ის დემონტაჟის და ახალი შენობის მშენებლობისათვის საჭირო სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ექსპერტიზის და საზედამხედველო ორგანოებთან შეთანხმების დროს წარმოქმნილი საპროექტო გადაწყვეტილებების კორექტირებას საპროექტო ორგანიზაცია ასრულებს დამატებითი ანაზღაურების გარეშე; 11. განხორციელებულ მომსახურებაზე საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისათვის მიმწოდებელმა შემსყიდველს უნდა წარუდგინოს: - საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის დედანი 4 ეგზემპლიარად და CD დისკზე ჩაწერილი სამუშაო ფაილების ელექტრონული ვერსია PDF, EXСEL და DWG ფორმატში (აღნიშნულ ფორმატებთან ერთად, დასაშვებია სხვა ფორმატიც); - თბილისის სალოკომოტივო შენობის სახელწოდებით დეპოს II საფეხური ძრავა/ვაგონური სამქრო-ეტაპ2-ის დემონტაჟის და ახალი შენობის მშენებლობისათვის საჭირო სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაზე სსიპ “ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნულ ბიურო“-ს ან საქართველოში მოქმედი სხვა აკრედიტირებული ექსპერტიზის ბიუროს (ასეთ შემთხვევაში, დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი) დადებითი დასკვნა 1 ეგზემპლიარი დედანი ან ნოტარიულად დამოწმებული ასლი; 12. მომსახურების განხორციელების ვადაში საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის და შემსყიდველისთვის საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ოფიციალური წერილობითი მომართვის საფუძველზე მიწოდების შემდეგ, შემსყიდველსა და მიმწოდებელს შორის გაფორმდება შუალედური მიღება-ჩაბარების აქტი, რომლის გაფორმების შემდეგ მიმწოდებელი ვალდებულია საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაზე საექსპერტო დასკვნის მოპოვების მიზნით, დაუყოვნებლივ მიმართოს სსიპ “ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნულ ბიურო“-ს ან საქართველოში მოქმედ სხვა აკრედიტირებულ ექსპერტიზის ბიუროს (ასეთ შემთხვევაში, წარმოდგენილ უნდა იქნას აღნიშნული ექსპერტიზის ბიუროს აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი) და წარუდგინოს შემსყიდველს საექსპერტო დაწესებულებისთვის მიმართვის დამადასტურებელი დოკუმენტი, მიმართვიდან არაუგვიანეს 2 სამუშაო დღის ვადაში. როგორც პირველადი, ასევე, ყოველი შემდგომი ექსპერტიზის ხარჯების ანაზღაურება ეკისრება მიმწოდებელს. 13. მომსახურების მიღება განხორციელდება საექსპერტო ბიუროს მიერ გაცემული დადებითი დასკვნის შესაბამისად, რომლის საფუძველზე მხარეთა შორის გაფორმებულ იქნება მიღება-ჩაბარების აქტი. საექსპერტო ბიუროს მიერ დადებითი დასკვნის გაცემის შემთხვევაში, განხორციელებული მომსახურების შესრულების (მიღების) თარიღად ჩაითვლება შუალედური მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების თარიღი. საექსპერტო ბიუროს მიერ უარყოფითი დასკვნის გაცემის შემთხვევაში, მიმწოდებელს დაერიცხება პირგასამტეხლო მომსახურების დასრულების ვადიდან საექსპერტო დაწესებულების მიერ დადებითი დასკვნის გაცემის დღემდე პერიოდზე, ექსპერტიზის როგორც პირველ, ისე შემდგომ პერიოდზე, სანამ მხარეთა შორის არ იქნება გაფორმებული მიღება ჩაბარების აქტი. ამ შემთხვევაში, მომსახურების შესრულების (მიღების) თარიღად ჩაითვლება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების თარიღი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მიმწოდებელმა საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენა და შემსყიდველისთვის მიწოდება უნდა უზრუნველყოს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 30 კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ქ. თბილისი, ზესტაფონის ქ. №22ა (თბილისის სალოკომოტივო დეპო)
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს 2022 წლის 01 იანვრიდან უნდა გააჩნდეს შენობის მშენებლობის და შენობის დემონტაჟის საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურების გაწევის გამოცდილება, რის დასადასტურებლადაც სისტემის მეშვეობით პრეტენდენტმა უნდა წარმოდგინოს შემდეგი დოკუმენტ(ებ)ი: ხელშეკრულებ(ები)ა და ამავე ხელშეკრულებ(ებ)ის სრულად შესრულების მიღება-ჩაბარების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი ან/და აღნიშნული დოკუმენტაციის შესახებ მითითება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს ერთიანი ელექტრონული სისტემის შესაბამის შესყიდვის ნომრებზე (მაგ: NAT/CMR/SPA). აგრეთვე, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს წარმოდგენილი ხელშეკრულებ(ებ)ის ფარგლებში გაცემული დადებითი სარეკომენდაციო წერილ(ებ)ი. შენიშვნა: იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტი გამოცდილების სახით წარმოადგენს არასახელმწიფო შესყიდვის ხელშეკრულებებსა (კერძო სამართლის სუბიექტთან გაფორმებული) და მათი შესრულების დოკუმენტაციას, პრეტენდენტმა დამატებით უნდა წარმოადგინოს გადახდის დამადასტურებელი დოკუმენტი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდეტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 1. ფასების ცხრილი დანართი N1-ის შესაბამისად (პუნქტი 1.3); - სასურველია პრეტენდენტის მიერ განფასება (ფასების ცხრილი) წარმოდგენილ იქნას „MS Excel“ ფორმატით; - პრეტენდენტის მიერ, „წინადადების მიღება დასრულებულია“ ეტაპზე, სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით განსაზღვრული დანართი №1-ის (ფასების ცხრილი) წარმოუდგენლობა ან დანართი №1-ის (ფასების ცხრილი) განუფასებლად წარმოდგენა, დაზუსტების მექანიზმის გამოყენების გარეშე გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. 2. გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტები (პუნქტი 2.2.1). შენიშვნა: 1) სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილი,ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული პრეტენდენტის მიერ შექმნილი ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ,,ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, სავალდებულოა დამოწმებული/დადასტურებული იყოს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით. ამასთანავე, ხელმოწერა უნდა განხორციელდეს შესაბამისი უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთული უნდა იქნეს მინდობილობა). გარდა იმ შემთხვევისა, როდესაც სატენდერო დოკუმენტაციის 2.9 პუნქტის პირველი ქვეპუნქტით მოთხოვნილი ფასების ცხრილი (დანართი N1), პრეტენდენტის მიერ სისტემაში წარმოდგენილი იქნება „MS Excel“-ის ფორმატში. 2) ,,ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 პუნტქით გათვალისწინებული ვალდებულება არ ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში „მიმწოდებლად“ რეგისტრირებულ არარეზიდენტ მომხმარებლებზე (საქართველოს მთავრობის განკარგულება N24, 15.01.2021წ.). 2. წინადადების ფასი: 2.1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – „სისტემა“) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად; 2.2 წინადადების ფასი გამოსახული და დაფიქსირებული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში (ელექტრონული ტენდერის შესაბამის ველში) საქართველოს კანონმდებლობით განსაზრვრული ყველა გადასახდელის გათვალისწინებით. წინადადების ფასი შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) მითითებული უნდა იქნეს დღგ-ს გარეშე. 2.3 ხარჯები, რომლებიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული, არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას. 2.4 შემსყიდველი ორგანიზაციის მიერ ხელშეკრულების ღირებულებაში გათვალისწინებული იქნება წინადადების ფასის დღგ-ს შესაბამისი ოდენობა, თუ ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის პრეტენდენტი არის დღგ-ს გადამხდელი საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად (იმ შემთხვევაში, თუ მიმწოდებელი ხელშეკრულების გაფორმების შემდგომ გახდა დღგ-ს გადამხდელი სუბიექტი, დღგ-ს თანხის დამატებით გათვალისწინება ხელშეკრულების ღირებულებაში არ განხორციელდება); 2.5 გამარჯვებულ პრეტენდენტთან ხელშეკრულება გაფორმდება აშშ დოლარში, შემსყიდველის მიერ სისტემაში ატვირთული წერილობითი მოთხოვნით პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი წინადადების მიღების დასრულების დღეს ეროვნული ბანკის მიერ დაფიქსირებული ოფიციალური გაცვლითი კურსის შესაბამისად დაკორექტირებული ფასების ცხრილის (აშშ დოლარში) მიხედვით, ხოლო ანგარიშწორება განხორციელდება ეროვნულ ვალუტაში (რეზიდენტი პირების შემთხვევაში) მიღება-ჩაბარების დღეს ეროვნული ბანკის მიერ დაფიქსირებული ოფიციალური გაცვლითი კურსის შესაბამისად.
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
ვინაიდან აღნიშნული ტენდრით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტი არის ინტელექტუალური მომსახურება, რომლის შეფასების კრიტერიუმები და ფასწარმოქმნის დასაბუთების სტანდარტი რთული დასადგენია, სატენდერო კომისიამ მიზანშეწონილად მიიჩნია არ მოითხოვოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთების დოკუმენტი, თუ ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
არ დაიშვება ეტაპობრივი ანგარიშსწორება
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის საფუძველზე, მიმწოდებლის მიერ შემსყიდველისთვის ანგარიშ-ფაქტურის წარმოდგენიდან 10 საბანკო დღის ვადაში (იმ შემთხვევაში, თუ მიმწოდებელი არ წარმოადგენს დღგ-ს გადამხდელს, ანგარიშსწორება განხორციელდება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 საბანკო დღის ვადაში).
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ელენა მურადოვა, 593144721, elena.muradova@railway.ge . სატენდერო კომისიის აპარატის უფროსი: მედეა ყანჩაველი ტელ: (995 32) 219-91-04; 558-99-85-66 მთავარი სპეციალისტი: ელენა მურადოვა ტელ: (995 32) 219-98-27; 593-14-47-21 მთავარი სპეციალისტი: კახა ბერძენიშვილი ტელ: (995 32) 219-97-75; 595-99-35-82 მთავარი სპეციალისტი: მარიამ ნადირაძე ტელ: (995 32) 219-91-04; 577-96-70-96 ტექნიკურ საკითხებთან დაკავშირებით დაუკავშირდით არჩილ ლაბაძეს, ტელ.: 591-19-10-40
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სხვა მოთხოვნა: 1.1 პრეტენდენტს უფლება აქვს წარმოადგინოს მხოლოდ ერთი სატენდერო წინადადება; 1. 2 სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში (პუნქტი 8.1), რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 1.3 სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილი, ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი ყველა დოკუმენტ(ებ)ი წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე; დოკუმენტების სხვა ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დოკუმენტთან დაკავშირებული სადავო საკითხ(ებ)ის გადაწყვეტისას უცხოურენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 1.4 ტენდერში მონაწილეობის მიღებით, პრეტენდენტი ადასტურებს მის თანხმობას ამ სატენდერო დოკუმენტაციაში მოცემული პირობების შესრულებაზე, იმის მიუხედავად, შეიცავს თუ არა მისი სატენდერო წინადადება ასეთ თანხმობას/დადასტურებას. ამის საწინააღმდეგო ნებისმიერი დათქმა თუ ჩანაწერი პრეტენდენტის სატენდერო წინადადებაში ბათილია; 2. ინფორმაცია პრეტენდენტებისთვის: 2.1 შემსყიდველი ორგანიზაცია ვალდებულია, კანონმდებლობით დადგენილი წესით, ერთიანი ელექტრონული სისტემის კითხვა/პასუხის მოდულის მეშვეობით, პრეტენდენტის/მიმწოდებლის მოთხოვნის შემთხვევაში, განახორციელოს სატენდერო განცხადებასთან და დოკუმენტაცია/პირობებთან დაკავშირებით შესაბამისი დაზუსტება/განმარტება. 2.2 შემსყიდველ ორგანიზაციასა და მიმწოდებელს შორის ნებისმიერი მიმოწერა/შეტყობინების გაგზავნა ხდება სისტემის შესაბამისი მოდულის მეშვეობით და სისტემის გამოყენების გარეშე მიმოწერა/შეტყობინება სავალდებულო არ არის. მიმოწერა/შეტყობინება მიღებულად ჩაითვლება მისი სისტემაში ატვირთვის მომენტიდან.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260007925 20.04.2026 not held same category · 100% title match · same buyer · similar size

თბილისის სალოკომოტივო შენობის სახელწოდებით დეპოს II საფეხური ძრავა/ვაგონური სამქრო-ეტაპ…

NAT260002014 06.02.2026 not held same category · 100% title match · same buyer

თბილისის სალოკომოტივო შენობის სახელწოდებით დეპოს II საფეხური ძრავა/ვაგონური სამქრო-ეტაპ…

NAT260001792 04.02.2026 contract signed same category · 47% title match · same buyer · similar size

სამტრედიის სალოკომოტივო დეპოს ელმავლების შემკეთებელი საამქროს სახურავის შეკეთების სამუშ…

სს ,,საქართველოს რკინიგზა" 71200000არქიტექტურული და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს ნუევა 4 bidders 33,730 ₾
NAT250014497 08.08.2025 contract signed same category · 44% title match · same buyer · similar size

ხაშურის სავაგონო დეპოს ამწისქვეშა ლიანდაგის და მისი საყრდენი ძელების დამაგრებისათვის სა…

სს ,,საქართველოს რკინიგზა" 71200000არქიტექტურული და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს დეველოპერი ჯგუფი 1 bidder 35,000 ₾
NAT260017379 18.08.2026 announced same category · 32% title match · same buyer

ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის ზვარეს ადმინისტრაციულ ერთეულში, სოფელ ზვარეს მიმდებარედ, კენ…

SPA260000596 25.06.2026 contract signed same category · 31% title match · similar size

ესყიდვის ობიექტია მარტვილისა და ოკაცეს ბუნების ძეგლების დაცული ტერიტორიების ადმინისტრაც…

დაცული ტერიტორიების სააგენტო 71200000არქიტექტურული და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს პროდიუს ინვესტმენტ 1 bidder 35,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ,,იტს,, 26×
შპს ინსპირეიშენ 14×
შპს ელდაგო 12×
შპს უჯ ლუბრიკანტს ტრეიდინგი
შპს რედა