ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260005709
NAT260005709 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სოფ. ბავარში (შკედილდაშის უბანი) მდ. ხელედურას კალაპოტის ამოწმენდა, ადგილ სკიმერში წალეკილი გზის აღდგენა, სოფ. ხაჩეშში მდ. ხელედურას კალაპოტის ფორმირება

ლენტეხის მუნიციპალიტეტი 253 tenders 0.9 avg bidders 123 failed 301 CMR deals
7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 8% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N72 running 125 days remaining Contract PDF ↗
79,332 ₾ contract amount 79,235 ₾ (100%) actually paid 24.04.2026 – 31.12.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
79,234.79 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 17.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260005709
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველილენტეხის მუნიციპალიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45200000-მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება89`271.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობამოცემულია ტექნიკურ დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი20.03.2026 17:34
წინადადებების მიღება იწყება28.03.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება31.03.2026 18:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა893 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა60 კალენდარული დღე ხელშეკრულების გაფორმებიდან
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (15)

NAT260005709_ოქმი N2 ბავარი.pdf.pdf სოფიკო აფაქიძე 07.04.2026 18:24
NAT260005709_ფასების ცხრილი ბავარი (1).xlsx.xlsx გაგა ქურასბედიანი 15.04.2026 11:25
NAT260005709_ფასების ცხრილი ხაჩეში (1).xlsx.xlsx გაგა ქურასბედიანი 15.04.2026 11:25
NAT260005709_ფასების ცხრილი სკიმერი (1).xlsx.xlsx გაგა ქურასბედიანი 15.04.2026 11:26
NAT260005709_ფასების ცხრილი ბავარი (1) (1)-signed.pdf.pdf გაგა ქურასბედიანი 15.04.2026 13:31
NAT260005709_ფასების ცხრილი ხაჩეში (1)-signed.pdf.pdf გაგა ქურასბედიანი 15.04.2026 13:31
NAT260005709_ფასების ცხრილი სკიმერი (1)-signed.pdf.pdf გაგა ქურასბედიანი 15.04.2026 13:31
NAT260005709_სპეციალისტი- დანართი5-signed.pdf.pdf გაგა ქურასბედიანი 15.04.2026 13:32
NAT260005709_IMG_7928-signed.pdf.pdf გაგა ქურასბედიანი 15.04.2026 13:32
NAT260005709_IMG_7929-signed.pdf.pdf გაგა ქურასბედიანი 15.04.2026 13:32
NAT260005709_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf სოფიკო აფაქიძე 17.04.2026 19:04
NAT260005709_ოქმი N3.pdf.pdf სოფიკო აფაქიძე 17.04.2026 19:08
NAT260005709_მიმართვა.pdf.pdf სოფიკო აფაქიძე 17.04.2026 19:11

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ბაბილო კომპანი 79,333 79,333 won
NAT260005709_ფასების ცხრილი ბავარი.xlsx.xlsx · NAT260005709_ფასების ცხრილი ბავარი-1-signed.pdf.pdf · NAT260005709_ფასების ცხრილი სკიმერი.xlsx.xlsx · NAT260005709_ფასების ცხრილი სკიმერი-signed.pdf.pdf · NAT260005709_ფასების ცხრილი ხაჩეში.xlsx.xlsx · NAT260005709_ფასების ცხრილი ხაჩეში-signed.pdf.pdf · NAT260005709_სამუშაო გამოცდილება შპს ბაბილო კომპანი -დანართი # 33-signed.pdf.pdf
შპს ელიტ ბილდერს გრუპი 83,177 83,177
NAT260005709_ფასების ცხრილი ხაჩეში_1.pdf.pdf · NAT260005709_ფასების ცხრილი ხაჩეში.xlsx.xlsx · NAT260005709_ფასების ცხრილი სკიმერი.xlsx.xlsx · NAT260005709_ფასების ცხრილი სკიმერი.pdf.pdf · NAT260005709_ფასების ცხრილი ბავარი_1.xlsx.xlsx · NAT260005709_ფასების ცხრილი ბავარი.pdf.pdf · NAT260005709_დანართიN3-გამოცდილება.pdf.pdf
შპს აპია 89,271 87,777
NAT260005709_გამოცდილება-signed.pdf.pdf · NAT260005709_ფასების ცხრილი ბავარი.xlsx.xlsx · NAT260005709_ფასების ცხრილი სკიმერი.xlsx.xlsx · NAT260005709_ფასების ცხრილი ხაჩეში.xlsx.xlsx · NAT260005709_ ბავარი-signed.pdf.pdf · NAT260005709_ ხაჩეში-signed.pdf.pdf · NAT260005709_ სკიმერი-signed.pdf.pdf
შპს ჰარდ შორ 87,963 87,963
NAT260005709_1. აბაშის ნაპირსამაგრი-signed.pdf.pdf · NAT260005709_2. ცაგერი -ნაპირსამაგრი-signed.pdf.pdf · NAT260005709_3. ახმეტის ნაპირსამაგრი-signed.pdf.pdf · NAT260005709_4. გამოცდილება - სრული-signed.pdf.pdf · NAT260005709_1. ფასების ცხრილი ბავარი - 54 973.64-signed.pdf.pdf · NAT260005709_1. ფასების ცხრილი ბავარი.xlsx.xlsx · NAT260005709_2. ფასების ცხრილი სკიმერი - 18 219.60-signed.pdf.pdf · NAT260005709_2. ფასების ცხრილი სკიმერი.xlsx.xlsx · NAT260005709_3. ფასები ცხრილი ხაჩე - 14 769.04-signed.pdf.pdf · NAT260005709_3. ფასების ცხრილი ხაჩეში.xlsx.xlsx
შპს წერო-2010 89,271 89,271
NAT260005709__გამოცდილება___gamocdileba_-signed.pdf.pdf · NAT260005709__ტექპასპორტები___teq pasport_pdf_-signed.pdf.pdf · NAT260005709__გამოცდილება_ნახაზები__1-word_merged-naxazebi-signed.pdf.pdf · NAT260005709__სპეციალისტები___სპეციალისტები_11_-signed.pdf.pdf · NAT260005709__სპეციალისტები__CamScanner 30.03.26 12.59-signed.pdf.pdf · NAT260005709__ხარჯთაღრიცხვა__ilovepdf_merged (1)-signed.pdf.pdf · NAT260005709__ბავარი__ფასების ცხრილი ბავარი (1).xlsx.xlsx · NAT260005709__სკიმერი__ფასების ცხრილი სკიმერი (1).xlsx.xlsx · NAT260005709__ხაჩეში__ფასების ცხრილი ხაჩეში (1).xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 20.03.2026 17:34 Announced
  • 28.03.2026 00:05 Bidding opens
  • 28.03.2026 15:28 First bid placed (5 bidders in total)
  • 31.03.2026 17:23 Last bid activity
  • 31.03.2026 18:00 Bidding closes
  • 07.04.2026 18:23 Buyer published: NAT260005709_ინტერესტა კონფლიქტი ბავარი.pdf
  • 07.04.2026 18:24 Buyer published: NAT260005709_ოქმი N2 ბავარი.pdf
  • 15.04.2026 11:25 Buyer published: NAT260005709_ფასების ცხრილი ბავარი (1).xlsx
  • 15.04.2026 11:25 Buyer published: NAT260005709_ფასების ცხრილი ხაჩეში (1).xlsx
  • 15.04.2026 11:26 Buyer published: NAT260005709_ფასების ცხრილი სკიმერი (1).xlsx
  • 15.04.2026 13:31 Buyer published: NAT260005709_ფასების ცხრილი ხაჩეში (1)-signed.pdf
  • 15.04.2026 13:31 Buyer published: NAT260005709_ფასების ცხრილი ბავარი (1) (1)-signed.pdf
  • 15.04.2026 13:31 Buyer published: NAT260005709_ფასების ცხრილი სკიმერი (1)-signed.pdf
  • 15.04.2026 13:32 Buyer published: NAT260005709_IMG_7929-signed.pdf
  • 15.04.2026 13:32 Buyer published: NAT260005709_შრ ხელშეკრულება.pdf ვალოდია ქურასბ-signed.pdf
  • 15.04.2026 13:32 Buyer published: NAT260005709_სპეციალისტი- დანართი5-signed.pdf
  • 15.04.2026 13:32 Buyer published: NAT260005709_IMG_7928-signed.pdf
  • 17.04.2026 19:04 Buyer published: NAT260005709_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 17.04.2026 19:08 Buyer published: NAT260005709_ოქმი N3.pdf
  • 17.04.2026 19:11 Buyer published: NAT260005709_მიმართვა.pdf
  • 24.04.2026 00:00 Contract signed: N72 — 79,332 ₾
  • 23.08.2026 21:45 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 19 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სოფ. ბავარში (შკედილდაშის უბანი) მდ. ხელედურას კალაპოტის ამოწმენდა, ადგილ სკიმერში წალეკილი გზის აღდგენა, სოფ. ხაჩეშში მდ. ხელედურას კალაპოტის ფორმირება
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
სამუშაოები უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მიერ წარმოდგენილი საპროექტო დოკუმენტაციის და ფასების ცხრილში მითითებული სამუშაოების შესაბამისად. (იხ. მიბმული ფაილ(ებ)ი). 1. სოფ. ბავარში (შკედილდაშის უბანი) მდ. ხელედურას კალაპოტის ამოწმენდა არაუმეტეს 55564 ლარი დღგ - ს გათვალისწინებით. 2. ადგილ სკიმერში წალეკილი გზის აღდგენა არაუმეტეს 18780 ლარი დღგ - ს გათვალისწინებით. 3. სოფ. ხაჩეშში მდ. ხელედურას კალაპოტის ფორმირება არაუმეტეს 14927 ლარი დღგ - ს გათვალისწინებით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1. სამუშაოს შესრულების ვადაა ხელშეკრულების გაფორმებიდან 60 კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.მიმწოდებელი ვალდებულია სამუშაოები შეასრულოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი სამშენებლო და გარემოსდაცვითი ნორმებისა და წესების დაცვით, სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შესაბამისად. 2.სამუშაოს შესრულების ადგილია: სოფ. ბავარი, ადგილი სკიმერი და სოფ. ხაჩეში
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
საგარანტიო ვადა არ მოითხოვება სამუშაოების ტიპისა და ხასიათიდან გამომდინარე.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
1. პრეტენდენტს 2023 წლის პირველი იანვრიდან მოცემული ტენდერის გამოცხადების დღემდე, უნდა ჰქონდეს ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოების შესრულების გამოცდილება საქართველოში ან/და იმ ქვეყანაში/ქვეყნებში, ვისთანაც საქართველოს აქვს დიპლომატიური ან სავაჭრო ურთიერთობა, კერძოდ: 1.1 პრეტენდენტის ფაქტობრივად შესრულებული უნდა ჰქონდეს ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოები, ჯამური ღირებულებებით არანაკლებ 178'542 ლარისა. 1.2. პრეტენდენტს ერთი შესრულებული ხელშეკრულების ფარგლებში დასრულებული უნდა ჰქონდეს ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოები, ღირებულებით არანაკლებ წინამდებარე ტენდერის სავარაუდო ღირებულების 50%-ის ოდენობით. 1.2.1. იმ შეთხვევაში, თუ პრეტენდენტი რეგისტრირებულია სხვა ქვეყანაში, 1.2 პუნქტით განსაზღვრული სამუშაოები შესრულებული უნდა ჰქონდეს საქართველოს ტერიტორიაზე ან/და სხვა ქვეყნის ტერიტორიაზე, გარდა იმ ქვეყნის ტერიტორიისა, სადაც რეგისტრირებულია პრეტენდენტი. 2. ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის სამუშაოებს მიეკუთვნება: მდინარის კალაპოტის გასწორხაზოვნების სამუშაოები. 3. პრეტენდენტის მიერ გამოცდილების დასადასტურებლად მოითხოვება შემდეგი : 3.1. 1.1. პუნქტით მოთხოვნილი გამოცდილების დასადასტურებლად, წარმოდგენილ უნდა იქნას ანალოგიური სამუშაოების გამოცდილების დამადასტურებელი, მხარეთა მიერ ხელმოწერილი ხელშეკრულებები და საანგარიშო პერიოდში, აღნიშნული ხელშეკრულებების ფარგლებში გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტები და ფორმა№2-ები. 3.2. 1.2. პუნქტით მოთხოვნილი გამოცდილების დასადასტურებლად, სავალდებულოა, წარმოდგენილ იქნას მხარეთა მიერ ხელმოწერილი ხელშეკრულების ასლი და საანგარიშო პერიოდში გაფორმებული (გამოცემული) საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტი, რითიც უნდა დასტურდებოდეს სამუშაოების დასრულება და მითითებული უნდა იყოს შესრულებული სამუშაოების ჯამური ღირებულება. 3.3. იმ შემთხვევაში, თუ 1.1 და 1.2. პუნქტებით მოთხოვნილი გამოცდილების დასადასტურებლად, პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილია ის სამუშაოები, რომელიც შესრულებულია ერთობლივად, ამხანაგობის მიერ (პრეტენდენტი წარმოადგენს ამხანაგობის წევრს), სავალდებულოა, პრეტენდენტმა წარმოადგინოს ამხანაგობის წევრების უფლებამოსილი პირების მიერ დამოწმებული დოკუმენტი, სადაც მითითებული იქნება, თუ რა ღირებულების სამუშაოები შეასრულეს ამხანაგობის წევრებმა ცალ-ცალკე და შესაბამისად, გამოცდილებაში ჩათვლილ იქნება უშუალოდ პრეტენდენტის მიერ შესრულებული სამუშაოების ღირებულება. 3.4. იმ შემთხვევაში, თუ 1.1. და 1.2. პუნქტით განსაზღვრული სამუშაო შესრულებულია კერძო კომპანიის (არა შემსყიდველი ორგანიზაცია) დაკვეთით, ან/და 3.1. და 3.2. პუნქტით მოთხოვნილი დოკუმენტაციით ვერ ხერხდება სამუშაოების შინაარსის ან/და ღირებულების იდენტიფიცირება, ორივე შემთხვევაში, შემსყიდველი უფლებამოსილია, პრეტენდენტს დამატებით მოსთხოვოს შესრულებული სამუშაოების დამადასტურებელი დამატებითი დოკუმენტის - საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის, ფორმა N2-ის, ან/და სხვა ანალოგიური ტიპის დოკუმენტის (საიდანაც შესაძლებელია სამუშაოების შინაარსისა და ღირებულებების იდენტიფიცირება) წარმოდგენა, რომელიც დადასტურებული უნდა იყოს დამკვეთის ან/და მის მიერ განსაზღვრული უფლებამოსილი პირის მიერ. ამასთან, თუ 1.1 და 1.2. პუნქტებით მოთხოვნილი გამოცდილების დასადასტურებლად, პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილია ის სამუშაოები, რომელიც შესრულებულია ქვეკონტრაქტის ფარგლებში, პრეტენდენტი ვალდებულია შესრულებულ სამუშაოებთან მიმართებით წარმოადგინოს მთავარ დამკვეთთან/შემსყიდველთან გაკეთებული შეთანხმება/ნებართვა, თუ ასეთი მოთხოვნა გათვალისწინებული შემსყიდველის სატენდერო დოკუმენტაციით. შესრულებულ სამუშაობზე შეთანხმების/ნებართვის წარმოუდგენლობა (საწყის ან დაზუსტების ეტაპზე) პრეტენდენტს გამოცდილებად არ ჩაეთვლება. 3.5. სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულებ(ებ)ის არსებობის შემთხვევაში, თუ მოცემული დოკუმენტები ატვირთულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, საკმარისია შესაბამისი განცხადების ნომრ(ებ)ის (SPA, NAT, DAP, CMR) წარმოდგენა (აღნიშნული ვრცელდება პირველი პუნქტით გამოცდილებაზე სრულად). 4. ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ წარმოდგენილი უნდა იყოს დანართი N3–ის შესაბამისად
2.4.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს აუცილებლად უნდა ყავდეს ინჟინერი მინიმუმ -1 (ერთი) სპეციალისტი, სპეციალობით მუშაობის არანაკლებ 5 წლიანი გამოცდილებით. ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული უნდა იყოს ამ სპეციალისტების პირადობის დამადასტურებელი მოწმობების და საინჟინრო განათლების დამადასტურებელი დიპლომების ასლები, ასევე წარმოდგენილი იქნას აღნიშნულ პირებთან გაფორმებული შრომითი ხელშეკრულებების ასლები, რომელიც ადასტურებს მიმწოდებელთან მათი მუშაობის ფაქტს და ხელშეკრულების მოქმედების ვადა არ უნდა იყოს სამუშაოს დასრულების ვადაზე ნაკლები. . გამარჯვების შემთხვევაში შესყიდვის ობიექტზე წარმოდგენილი ფარული სამუშაოების აქტები, შესრულებული სამუშაოს აქტები (ფორმა N2) დამოწმებული უნდა იყოს აღნიშნული სპეციალისტების მიერ, სხვა პასუხისმგებელ პირებთან ერთად. ინფორმაცია სპეციალისტების შესახებ წარმოდგენილი უნდა იქნას დანართი N5-ის შ ესაბამისად.
2.8.1 ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნები
მიმწოდებელმა წერილობით უნდა აცნობოს შემსყიდველს მოცემული ხელშეკრულების ფარგლებში, ყველა ქვეკონტრაქტორთან დადებული ხელშეკრულებების შესახებ და მიიღოს მისგან წერილობითი თანხმობა; 2. ქვეკონტრაქტორად წარმოდგენილი ნებისმიერი მიმწოდებელი (როგორც ფიზიკური ისე იურიდიული პირი) არ უნდა იყვნენ რეგისტრირებული სახელმწიფო შესყიდვებში მონაწილე არაკეთილსინდისიერ პირთა რეესტრში – „შავი სია“. 3. ქვეკონტრაქტორ(ებ)ზე წარმოდგენილი იქნას შემდეგი სახის ინფორმაცია: შესასრულებელი სამუშაოების დასახელება ღირებულებით , ქვეკონტრაქტის ხელშეკრულების ასლი და ხარჯთაღრიცხვები; 4. ქვეკონტრაქტორ(ებ)ის მიერ შესასრულებელი სამუშაოების ჯამური მოცულობა არ უნდა აღემატებოდეს შესასრულებელი სამუშაოების მთლიანი მოცულობის 40%; 5. სამუშაოების ნაწილის ქვეკონტრაქტორ(ებ)ზე გადაცემით მიმწოდებელი არ თავისუფლდება ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებებიდან. 6. ხელშეკრულების ფარგლებში ყველა ქვეკონტრაქტორთან დადებული ხელშეკრულების ასლი უნდა წარედგინოს შემსყიდველს.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1.მიმწოდებელმა სამშენებლო/სარეაბილიტაციო სამუშაოების დაწყებამდე ტერიტორიაზე უნდა გადაამოწმოს საპროექტო ნიშნულები, ასევე სამშენებლო მოედანზე გადაამოწმოს საპროექტო ნახაზებში მითითებული ზომები და ნებისმიერი უზუსტობა აცნობოს შემსყიდველს; 2. სამუშაოების შესრულების ტექნიკურ ზედამხედველობას განახორციელებს 2026 წელში შემსყიდველის მიერ სამუშაოებზე საზედამხედველო მომსახურების გაწევასთან დაკავშირებით გამოცხადებული ელექტრონულ ტენდერში გამარჯვებული კომპანია. 3. სამუშაოს შესრულების პროცესში, მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ხარისხისა და სამუშაოების მიმდინარეობის ზედამხედველობისა და კონტროლის განმახორციელებელ პირთა მიერ გაცემული, როგორც ზეპირი ასევე წერილობითი რეკომენდაციების და მითითებების შესრულება; 4. მიმწოდებელმა ობიექტზე სამუშაოს დაწყებამდე უნდა განათავსოს საინფორმაციო დაფა ზომით არანაკლებ 1მX1მ; (საქართველოს მთავრობის 2009 წლის 24 მარტის #57 დადგენილება) (საინფორმაციო დაფაზე დასატანი ინფორმაცია შემსყიდველთან შეთანხმებით); 5. იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტი არის ამხანაგობა, მაშინ მისმა მონაწილეებმა ტექნიკურ დოკუმენტაციაში მკაფიოდ უნდა განსაზღვრონ (შინაარსობრივად), თუ თითოეული მონაწილე კონკრეტულად რომელ ვალდებულებას შეასრულებს სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების ფარგლებში. ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N 4 შესაბამისად. ამასთან, დასაშვებია ამხანაგობის მონაწილეთა ფინანსური და მატერიალურ-ტექნიკური შესაძლებლობების დაჯამება, ხოლო არ დაიშვება გამოცდილების შეკრება. 6. ამხანაგობის არცერთი წევრი არ უნდა იყოს რეგისტრირებული სახელმწიფო შესყიდვებში მონაწილე არაკეთილსინდისიერ პირთა რეესტრში – „შავი სია“; წინააღმდეგ შემთხვევაში მოხდება ამხანაგობის დისკვალიფიკაცია წინამდებარე ტენდერიდან დაზუსტების გარეშე.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), რომელშიც ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს, 2017 წლის 26 სექტემბრის საქართველოს მთავრობის N439 დადგენილებით განსაზღვრული ტექნიკური რეგლამენტის - „სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდიკის“ მოთხოვნებთან დასკვნის შესაბამისობა. წარმოდგენილი დასკვნით უნდა დასტურდებოდეს პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ სატენდერო ხარჯთაღრიცხვაში (სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასის შესაბამისი ხარჯთაღრიცხვა (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით)) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით (თითოეულ ერთეულთან მიმართებით) და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ხარჯთაღრიცხვით განსაზღვრული სამუშაოების შესრულების შესაძლებლობა. ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს სატენდერო ხარჯთაღრიცხვა. ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული პირობები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
1) მოთხოვნის შემთხვევაში შესაძლებელია განხორციელდეს წინასწარი (საავანსო) ანგარიშსწორება, ხელშეკრულების ღირებულების არაუმეტეს 20%-ის ოდენობით, რაზეც წარმოდგენილი უნდა იქნეს სსიპ - საქართველოს ეროვნული ბანკის ან სსიპ - საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულების ან სადაზღვევო ორგანიზაციის მიერ გაცემული წინასწარ გადასახდელი თანხის იდენტური ოდენობის გარანტია; 2) წარმოდგენილი გარანტიის მოქმედების ვადა 60 (სამოცი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოების დასრულების ვადას; 3) გარანტია უნდა იყოს უპირობო, გამოუხმობადი და შემსყიდველ ორგანიზაციას უნდა აძლევდეს უფლებას გარანტიის გამცემისგან, პირველივე მოთხოვნისთანავე, მიიღოს შესაბამისი თანხა; 4) წინასწარ მიღებული თანხა გამოყენებულ უნდა იქნეს ხელშეკრულებასთან დაკავშირებული ვალდებულებების შესასრულებლად; 5) წინასწარ გადახდილი თანხის გაქვითვა მოხდება პროპორციულად, ფაქტობრივად შესრულებული სამუშაოს ღირებულების იმ პროცენტის ოდენობით, რა პროცენტული ოდენობითაც გაიცა ავანსი. ეტაპობრივი ანგარიშწორების შემთხვევაში, ანგარიშწორების ბოლო ეტაპზე წინასწარ გადახდილი თანხის გაქვითვა მოხდება იმ მოცულობით, რა მოცულობაც საჭიროა ავანსის სრულყოფილად გასაქვითად;
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. ხელშეკრულების ფარგლებში ანგარიშსწორება იწარმოება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, საქართველოს ეროვნულ ვალუტაში, ხელშეკრულებით გათვალისწინებულ რეკვიზიტებზე. 2. ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან ყოველ 30 კალენდარულ დღეში არაუმეტეს ორჯერ, მიმწოდებლის წერილობითი მომართვის საფუძველზე; 3. ეტაპობრივი ანგარიშსწორება განხორციელდება საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული დოკუმენტების დადასტურებიდან და მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდეგ . 4. ანგარიშსწორება განხორციელდება, შესრულებული სამუშაოს ხარისხზე, საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციასთან შესაბამისობაზე, მოცულობასა და ღირებულებებზე დაყრდნობით, საზედამხედველო კომპანიის მიერ გაცემული დადებითი დასკვნის საფუძველზე (რაც დადასტურებული უნდა იყოს ზედამხედველი კომპანი “-ის მიერ ფორმა N2-ზე ხელმოწერითა და ბეჭდით
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორებისთვის განსაზღვრული დოკუმენტების საბოლოოდ გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
სოფიკო აფაქიძე, 599934599, afaqidzes@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით(ნოტარიულად დამოწმებული )შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში მონაწილე პირი უცხოეთის მოქალაქეა ან უცხოეთში რეგისტრირებული იურიდიული პირია, აუცილებელია წარმოდგენილ იქნას პირის ადმინისტრაციული ორგანოებიდან წარმოსადგენი სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტები. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და/ან ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. დამატებით პრეტენდენტმა უნდა ატვირთოს შესასრულებელი სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვა ექსელის (Excel) და PDF ფაილის სახით. PDF ფაილი უნდა დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. 4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 5. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 6. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. 7. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს. 8. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ., ფასების ცხრილი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.). დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: • ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; • გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260005713 20.03.2026 contract signed same category · 34% title match · same buyer · similar size

სოფ. ტვიბში მდ. მუხრას კალაპოტის ამოწმენდა და გზის აღდგენა

NAT260009237 05.05.2026 not held same category · 32% title match · same buyer · similar size

სოფ. ლუჯიში წალეკილი გზის აღდგენა. სოფელ მარგვიშში ღელის კალაპოტის ამოწმენდა და გაბიონი…

NAT260006245 26.03.2026 not held same category · 32% title match · same buyer · similar size

სოფ. ლუჯიში წალეკილი გზის აღდგენა. სოფელ მარგვიშში ღელის კალაპოტის ამოწმენდა და გაბიონი…

NAT260011637 03.06.2026 not held same category · 32% title match · same buyer · similar size

სოფ. ლუჯიში წალეკილი გზის აღდგენა. სოფელ მარგვიშში ღელის კალაპოტის ამოწმენდა და გაბიონი…

NAT260017070 14.08.2026 bids open same category · similar size

ქალაქ ხაშურში მდინარე შოლას კალაპოტის ღია და დახურული მონაკვეთების წმნედის და ვაჟა-ფშავ…

NAT260017675 21.08.2026 announced same category · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის რესპუბლიკური ბიუჯეტით კაპიტალური ტრანსფერის ფარგლებში გა…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს არქიტექტი 20×
ინდივიდუალური მეწარმე ვალოდია ქურასბე… 10×
შპს ელიტ ბილდერს გრუპი 10×
ხვიჩა აშორდია
შპს ბ ნ მ - ჯგუფი