ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260007446
NAT260007446 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

შს სამინისტროს ბალანსზე რიცხული 2025 წლის გამოშვების "MITSUBISHI L200"-ის მოდელის ავტომანქანებისთვის ძარის სახურავების (კანოპი) და საბარგულის ჩასაფენების (თანმდევი მომსახურებით - ავტომანქანაზე მონტაჟით) შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.3 bidders, 51% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 34300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N394 running 3 days remaining Contract PDF ↗
35,000 ₾ contract amount 35,000 ₾ (100%) actually paid 01.05.2026 – 31.08.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
27,500.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 03.07.2026
7,500.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 03.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260007446
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია34300000-ნაწილები და აქსესუარები სატრანსპორტო საშუალებებისა და მათი ძრავებისათვის
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება35`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი14.04.2026 11:08
წინადადებების მიღება იწყება22.04.2026 00:03
წინადადებების მიღება მთავრდება24.04.2026 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი350.00 GEL
გარანტიის ოდენობა350 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს კავკასუს მოტორსი 35,000 35,000 won
NAT260007446_ფასების ცხრილი.pdf.pdf · NAT260007446_საგარანტიო წერილი.pdf.pdf · NAT260007446_მწარმოებლის მიერ გაცემული შესაბამისი დოკუმენტი.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 14.04.2026 11:08 Announced
  • 22.04.2026 00:03 Bidding opens
  • 24.04.2026 10:50 First bid placed (1 bidders in total)
  • 24.04.2026 10:50 Last bid activity
  • 24.04.2026 14:00 Bidding closes
  • 27.04.2026 21:12 Buyer published: NAT260007446_შეტყობინება პრეტენდენტისათვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის „კომისიამ დაადგინა“ ნაწილში. იხილეთ მიმაგრებული ოქმი“_ოქმი №2 - ინტერესთა კონფლიქტის ხელწერილით.pdf
  • 01.05.2026 00:00 Contract signed: N394 — 35,000 ₾
  • 23.08.2026 22:06 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შს სამინისტროს ბალანსზე რიცხული 2025 წლის გამოშვების "MITSUBISHI L200"-ის მოდელის ავტომანქანებისთვის ძარის სახურავების (კანოპი) და საბარგულის ჩასაფენების (თანმდევი მომსახურებით - ავტომანქანაზე მონტაჟით) შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური დავალება იხილეთ მიბმულ ფაილში. აუცილებელი პირობა: - მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს შს სამინისტროს ბალანსზე რიცხული 2025 წლის გამოშვების "MITSUBISHI L 200"-ის მოდელის ავტომანქანებისთვის განკუთვნილი ძარის სახურავების (კანოპი) და საბარგულის ჩასაფენების (თანმდევი მომსახურებით - ავტომანქანაზე მონტაჟით) მოწოდება. - შემოთავაზებული საქონელი უნდა იყოს ახალი (ექსპლუატაციაში არმყოფი), ქარხნული წარმოების. ამასთან, თითოეულ პოზიციაზე შემოთავაზებული საქონელი უნდა იყოს ერთიდაიგივე ბრენდის; - ვინაიდან, შესყიდვის ობიექტი განკუთვნილია საგარანტიო სერვის-მომსახურებაზე აყვანილი სატრანსპორტო საშუალებისათვის, ტენდერში გამარჯვებული პრეტენდენტი ვალდებულია შესყიდვის ობიექტის ავტომანქანაზე მონტაჟი განახორციელოს ქ. თბილისში მდებარე, ავტომანქანის მწარმოებლის მიერ ავტორიზებულ სერვის-ცენტრში, - სამონტაჟო სამუშაოების სათანადო სტანდარტებით შესრულების უზრუნველყოფის მიზნით; - ავტომანქანაზე, შესყიდვის ობიექტის სამონტაჟო სამუშაოების შესრულებისას მიმწოდებლის ბრალეულობით ავტოსატრანსპორტო საშუალების დაზიანების შემთხვევაში, მიყენებული ზიანის აღმოფხვრის ხარჯების სრულად ანაზღაურება ეკისრება მიმწოდებელს;
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ვადა: ხელშეკრულების გაფორმებიდან 60 (სამოცი) კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ადგილი: ქ. თბილისი, ავტომანქანის მწარმოებლის მიერ ავტორიზებული სერვის-ცენტრი, - 1.4 პუნქტით განსაზღვრულ ვადაში შემსყიდველთან (მის მიერ უფლებამოსილ პირთან) შეთანხმებულ (ელ ფოსტით ან ოფიციალური წერილით) დროს.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
მიწოდებული საქონლის საგარანტიო პერიოდი უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 6 თვეს მისი ავტომანქანაზე მონტაჟის თარიღიდან (გარდა მექანიკური ზემოქმედებით გამოწვეული დაზიანებისა). ამასთან, მიმწოდებელი ვალდებულია საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში უზრუნველყოს მიწოდებულ შესყიდვის ობიექტზე გამოვლენილი ქარხნული წუნის/ხარვეზის ან/და ნაკლის აღმოფხვრა აღნიშნულის თაობაზე შემსყიდველის მხრიდან შეტყობინების მიღებიდან (ელ ფოსტით ან ოფიციალური წერილით) არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში, ხოლო ხარვეზის/ნაკლის გამოსწორების შეუძლებლობის შემთხვევაში, ამავე ვადაში უზრუნველყოს მისი შეცვლა იდენტური მახასიათებლების მქონე ახალი საქონლით, - შემსყიდველის მხრიდან დამატებითი დანახარჯების გაწევის გარეშე.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტი ვალდებულია "ფასების ცხრილში" მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი/ბრენდი და წარმოშობის ქვეყანა (შენიშვნა: აღნიშნული დოკუმენტის წარმოუდგენლობა ან განუფასებლად წარმოდგენა, ან საქონლის წარმოშობის ქვეყნის ან მწარმოებლის/ბრენდის შესახებ ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას).
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტი თავად წარმოადგენს "MITSUBISHI"-ს მარკის ავტომანქანის მწარმოებლის მიერ ავტორიზებულ სუბიექტს/სერვის-ცენტრს, - იგი ვალდებულია აღნიშნულის დამადასტურებლად წარმოადგინოს ავტომანქანების მწარმოებლის მიერ გაცემული შესაბამისი დოკუმენტი/სერთიფიკატი (უცხოურენოვან დოკუმენტს თან უნდა დაერთოს ნოტარიალურად დამოწმებული შესაბამისი ქართულენოვანი თარგმანი).
2.8.1 ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნები
იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტი თავად არ წარმოადგენს "MITSUBISHI"-ს მარკის ავტომანქანის მწარმოებლის მიერ ავტორიზებულ სუბიექტს/სერვის-ცენტრს, - იგი ვალდებულია წარმოადგინოს ქ. თბილისში მდებარე "MITSUBISHI"-ს მარკის ავტომანქანის მწარმოებლის მიერ ავტორიზებულ სერვის-ცენტრთან გაფორმებული ხელშეკრულების (ავტორიზაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ჩათვლით) ასლი - შესყიდვის ობიექტის სატრანსპორტო საშუალებაზე მონტაჟის შესრულების თაობაზე, რომლის მოქმედების ვადა განსაზღვრულ უნდა იქნას არაუადრეს 2026 წლის 31 ივლისის ჩათვლით პერიოდით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტს მოეთხოვება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება, რისთვისაც შემსყიდველის მიერ განესაზღვრება არაუმეტეს 3 (სამი) სამუშაო დღე. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასასაბუთებლად პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ "ლევან სამხარაულის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან/და სხვა აკრედიტირებული პირის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო "ფასების ცხრილში" (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით წინამდებარე ტენდერით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობა. ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება შემსყიდველის მიერ მოხდება ფაქტობრივად მოწოდებული შესყიდვის ობიექტის მიხედვით, შს სამინისტროს შესაბამისი სამსახურის მიერ მიღება–ჩაბარების აქტის ხელმოწერის და ანგარიშსწორებისათვის საჭირო დოკუმენტაციის შსს ეკონომიკურ დეპარტამენტში წარმოდგენის შემდეგ არაუგვიანეს 15 კალენდარული დღის ვადაში. თუ ანგარიშსწორების განხორციელების ვადის ბოლო დღე ემთხვევა არასამუშაო დღეს, მაშინ ანგარიშსწორება განხორციელდება მომდევნო სამუშაო დღეს.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ავთანდილი ბუხრაშვილი, 595016533, a.bukhrashvili@mia.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში პრეტენდენტის მიერ ატვირთული ტექნიკური დოკუმენტაცია უნდა იყოს წარმოდგენილი PDF ფაილის ფორმატში და მათზე უფლებამოსილი პირის მიერ შესრულებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტანმპით (გარდა სატენდერო დოკუმენტაციის 4.1.1 პუნქტით მოთხოვნილი დოკუმენტებისა). ტექნიკური დოკუმენტაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიალურად დამოწმებული შესაბამისი ქართულენოვანი თარგმანები. სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეული ფასი წარმოდგენილი უნდა იქნას მხოლოდ ლარებში (საბოლოო ფასები უნდა დაფიქსირდეს (დამრგვალდეს) მეასედის სიზუსტით). სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას მითითებული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია გამოყენებულია „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი. 10.1.2 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.3 პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ, „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის. 10.2 პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი დოკუმენტები: 10.2.1 "ფასების ცხრილი" - სატენდერო დოკუმენტაციის 2.1.1 ქვეპუნქტის მოთხოვნებით განსაზღვრული ინფორმაციის მითითებით (აღნიშნული დოკუმენტის წარმოუდგენლობა, ან განუფასებლად წარმოდგენა, ან სატენდერო დოკუმენტაციის 2.1.1 ქვეპუნქტის მოთხოვნებით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას); 10.2.2. სატენდერო დოკუმენტაციის 1.7.1 პუნქტის მოთხოვნებით გათვალისწინებული ინფორმაცია (კონკრეტული საგარანტიო პერიოდის მითითებით); 10.2.3. სატენდერო დოკუმენტაციის 2.7.1 და 2.8.1 პუნქტების მოთხოვნებით განსაზღვრული დოკუმენტაცია - საჭიროების შესაბამისად;
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250013979 05.08.2025 terminated same category · 100% title match · same buyer · similar size

შს სამინისტროს ბალანსზე რიცხული 2025 წლის გამოშვების "MITSUBISHI L200"-ის მოდელის ავტომ…

NAT250015596 25.08.2025 not held same category · 100% title match · same buyer · similar size

შს სამინისტროს ბალანსზე რიცხული 2025 წლის გამოშვების "MITSUBISHI L200"-ის მოდელის ავტომ…

NAT250001263 23.01.2025 contract signed same category · 79% title match · same buyer · similar size

შს სამინისტროს ბალანსზე რიცხული 2024 წლის გამოშვების "MITSUBISHI L200"-ის მოდელის ავტომ…

საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო 34300000ნაწილები და აქსესუარები სატრანსპორტო საშუალებებისა და მათი ძრავებისათვის → შპს ბასმოტორს 1 bidder 26,000 ₾
NAT250004683 07.03.2025 contract signed same category · 93% title match · same buyer

შს სამინისტროს ბალანსზე რიცხული 2024 წლის გამოშვების "MITSUBISHI L200"-ის მოდელის ავტომ…

საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო 34300000ნაწილები და აქსესუარები სატრანსპორტო საშუალებებისა და მათი ძრავებისათვის → შპს ბასმოტორს 1 bidder 9,500 ₾
NAT250010975 18.06.2025 contract signed same category · 93% title match · same buyer

შს სამინისტროს ბალანსზე რიცხული 2024 წლის გამოშვების "MITSUBISHI L200"-ის მოდელის ავტომ…

საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო 34300000ნაწილები და აქსესუარები სატრანსპორტო საშუალებებისა და მათი ძრავებისათვის → შპს ბასმოტორს 1 bidder 9,500 ₾
NAT260015013 21.07.2026 contract signed same category · 72% title match · same buyer · similar size

შს სამინისტროს ბალანსზე რიცხული 2020 წლის გამოშვების "FORD RANGER"-ის მოდელის ავტომანქა…

საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო 34300000ნაწილები და აქსესუარები სატრანსპორტო საშუალებებისა და მათი ძრავებისათვის → შპს პრო-იქსი 2 bidders 28,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ჯი ეს სი 13×
შპს ემ კა ეს 13×
შპს გლობალ თრეიდ გრუპ 11×
შპს გამა-გ 11×
შპს ჩინი 10×