ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260007141
NAT260007141 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფ. ოფიტარას და სოფ.მახაშის (კითხიჯის და ჯერის უბანში) შიდა საავტომობილო გზების რკ/ბეტონის საფარით მოწყობის სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურეობა და საექსპერტო დასკვნის მომზადება

ცაგერის მუნიციპალიტეტი 169 tenders 1.6 avg bidders 49 failed 340 CMR deals
7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 13% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N85 running 1 amendment Contract PDF ↗
12,000 ₾ contract amount 12,000 ₾ (100%) actually paid 04.05.2026 – 02.08.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
600.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 10.08.2026
11,400.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 10.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260007141
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიცაგერის მუნიციპალიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71300000-საინჟინრო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება62`500.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.ტექნიკური დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი07.04.2026 16:08
წინადადებების მიღება იწყება15.04.2026 00:02
წინადადებების მიღება მთავრდება17.04.2026 17:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი600.00 GEL
გარანტიის ოდენობა625 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 45 (ორმოცდახუთი) კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

NAT260007141_დოკუმენტაცია.pdf.pdf ნანი მაჩხიძე 24.04.2026 23:18

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს შემოქმედი 15,000 12,000 won
NAT260007141_დანართი N1-ფასების ცხრილი ოფიტარას და მახაშის გზების საპროექტო (1).pdf.pdf
შპს თბილგზაპროექტი 17,500 17,500
NAT260007141_დანართი N1-ფასების ცხრილი ოფიტარას და მახაშის გზების საპროექტო .xlsx.xlsx · NAT260007141_დანართი N1-ფასების ცხრილი ოფიტარას და მახაშის გზების საპროექტო-signed.pdf.pdf · NAT260007141_დანართი N5 - სპეციალისტები-signed.pdf.pdf · NAT260007141_ირაკლი ცერცვაძე + შრომითი 3-signed.pdf.pdf · NAT260007141_ოთარ ხატიაშვილი საინფორმაციო + შრომითი 1 -signed.pdf.pdf · NAT260007141_რამაზ ნებიერიძე საინფორმაციო+შრომითი 2-signed.pdf.pdf · NAT260007141_უახლესი დანართი N3 - 2023 - დღემდე -signed.pdf.pdf · NAT260007141_ხელშეკრულება-მიღება ჩაბარებები 1 -signed.pdf.pdf · NAT260007141_ხელშეკრულება-მიღება ჩაბარებები 2 -signed.pdf.pdf · NAT260007141_ხელშეკრულება-მიღება ჩაბარებები 3 -signed.pdf.pdf · NAT260007141_ხელშეკრულება-მიღება ჩაბარებები 4 -signed.pdf.pdf · NAT260007141_ხელშეკრულება-მიღება ჩაბარებები 5 -signed.pdf.pdf · NAT260007141_ხელშეკრულება-მიღება ჩაბარებები 6 -signed.pdf.pdf · NAT260007141_ხელშეკრულება-მიღება ჩაბარებები 7 -signed.pdf.pdf · NAT260007141_ხელშეკრულება-მიღება ჩაბარებები 8 -signed.pdf.pdf
შპს Project action 61,900 17,850
NAT260007141_დანართი N1-ფასების ცხრილი ოფიტარას და მახაშის გზების საპროექტო.xlsx.xlsx · NAT260007141_დანართი N1-ფასების ცხრილი ოფიტარას და მახაშის გზების საპროექტო - შ.პ.ს Project action.pdf.pdf
შპს როად-ლაინი 19,720 19,720
NAT260007141_დანართი N1-ფასების ცხრილი ოფიტარას და მახაშის გზების საპროექტო-signed.pdf.pdf
შპს ერკო 50,000 50,000
NAT260007141_დანართი N1-ფასების ცხრილი ოფიტარას და მახაშის გზების საპროექტო.pdf.pdf · NAT260007141_დანართი N1-ფასების ცხრილი ოფიტარას და მახაშის გზების საპროექტო.xlsx.xlsx · NAT260007141_დანართი N3 - გამოცდილება.pdf.pdf
შპს კოორდინატი 53,000 53,000
NAT260007141_დანართი N1-ფასების ცხრილი ოფიტარას და მახაშის გზების საპროექტო.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 07.04.2026 16:08 Announced
  • 15.04.2026 00:02 Bidding opens
  • 15.04.2026 14:50 First bid placed (6 bidders in total)
  • 17.04.2026 16:55 Last bid activity
  • 17.04.2026 17:00 Bidding closes
  • 21.04.2026 12:33 Buyer published: NAT260007141_შეტყობინება პრეტენდენტისათვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის "კომისიამ დაადგინა" ნაწილში_ოქმი 15.1-SIGNED (1).pdf
  • 24.04.2026 23:18 Buyer published: NAT260007141_დოკუმენტაცია.pdf
  • 28.04.2026 14:49 Buyer published: NAT260007141_შეტყობინება პრეტენდენტისათვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის "კომისიამ დაადგინა" ნაწილში_ოქმი 15.2-SIGNED (1).pdf
  • 04.05.2026 00:00 Contract signed: N85 — 12,000 ₾
  • 23.08.2026 22:08 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფ. ოფიტარას და სოფ.მახაშის (კითხიჯის და ჯერის უბანში) შიდა საავტომობილო გზების რკ/ბეტონის საფარით მოწყობის სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურეობა და საექსპერტო დასკვნის მომზადება.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ცაგერის მუნიციპალიტეტის მიერ გამოცხადებული ტენდერი ითვალისწინებს ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფ.ოფიტარას და სოფ.მახაშის (კითხიჯის და ჯერის უბანში) შიდა საავტომობილო გზის რკ/ბეტონის საფარით მოწყობის სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურეობის შესყიდვას. სოფ.მახაშის (კითხიჯის და ჯერის უბნის) გზა წარმოადგენს გრუნტის საფარის გზას, შიდა საავტომობილო გზაზე მოსაწყობია რკ/ბეტონის საფარი 2000გრ/მ-ზე სოფ.ოფიტარას გზა წარმოადგენს გრუნტის საფარის გზას,შიდა საავტომობილო გზაზე მოსაწყობია რკ/ბეტონის საფარი 3000გრ/მ-ზე სოფლებში მისასვლელი გზის სიგრძე და სიგანე დაზუსტდეს ადგილზე და საპროექტო სამუშაოები განხორციელდეს დამკვეთის წარმომადგენლებთან ერთად. ძირითადი მოთხოვნები: პროექტის ფარგლებში საჭიროა გზის მონაკვეთის გეოლოგიური გამოკვლევა, ტოპოგეოდეზიური სამუშაოების ჩატარება, პროფილის მოწყობა რკ.ბეტონის საფარით, გვერდულებზე ღვარსადენების, სანიაღვრე არხების მოწყობა. პროექტში გათვალისწინებული უნდა იყოს: სამუშაოების მოცულობების უწყისი მასალების უწყისი საგზაო სამოსის კონსტრუქციული ნახაზი ტიპების მიხედვით გეგმასთან ერთად მაშტაბით 1:500, 1:1000 ლოკალური და კრებსითი ხარჯთაღრიცხვები სამუშაოთა წარმოების კალენდარული გეგმა სამხარაულის ან სხვა ლიცენზირებული ბიუროს მიერ გაცემული კონსტრუქციული და სახარჯთაღრიცხვო საექსპერტო დასკვნები ექსპერტიზა უნდა მოიცავდეს შემდეგ მიმართულებებს: • საპროექტო დოკუმენტაციის სამშენებლო ნორმებთან შესაბამისობის ექსპერტიზა. • საპროექტო დოკუმენტაციისა და ხარჯთაღრიცხვის ერთმანეთთან შესაბამისობის ექსპერტიზა. • ხარჯთაღრიცხვის ექსპერტიზა. • კონსტრუქციული ექსპერტიზა. სხვა დამატებითი მოთხოვნები: საჭიროების შემთხვევაში პროექტი შეთანხმდეს მიწისქვეშა საინჟინრო კომუნიკაციების (წყლის, ელექტროენერგიის, ინტერნეტი) მომწოდებელ ორგანიზაციებთან. საინჟინრო ნაგებობების შესწავლა: საჭიროების შემთხვევაში მიწისზედა და მიწისქვეშა საინჟინრო ნაგებობების შეკეთება (კიუვეტი, ღია ღვარსადენები, ხიდბოგირები, სასმელი წყლის სისტემები) მშენებლობის ღირებულების განსაზღვრა: მშენებლობის ღირებულება გაანგარიშებული იქნას მოქმედი სამშენებლო ნორმების და წესების მოთხოვნის შესაბამისად. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს 4(ოთხი) ეგზემპლარად (ქაღალდის ვერსია, რომლის ყველა გვერდი დამოწმებული უნდა იყოს მიმწოდებლის უფლებამოსილი პირის მიერ) და 1 ეგზემპლიარი ელექტრონული ვერსია(ნახაზები და არქიტექტურული ნაწილი PDF-ისა და archicad-ს ფორმატში, სახარჯთაღრიცხვო ნაწილი Exsel ფორმატში ჩაწერილი CD ან DVD დისკზე). მშენებლობის საორიენტაციო თანხა 2 500 000 ლარი 1.2.2. სამშენებლო სამუშაოების განხორციელებისას, საპროექტო დოკუმენტაციაში გამოვლენილი უზუსტობების ან/და შეუსაბამობები შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია, მუნიციპალიტეტის მიერ წერილობითი მიმართვიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში, საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოს საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის კორექტირება და კორექტირებული დოკუმენტაციის მუნიციპალიტეტისთვის მიწოდება. 1.2.3. მიმწოდებელი ვალდებულია 5 სამუშაო დღის ვადაში გამოასწოროს საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადების პროცესში ან/და მისი დასრულების შემდგომ, ინსპექტირების შედეგად გამოთქმული შენიშვნები (საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაში გამოვლენილი შეუსაბამობები ნორმატიულ-ტექნიკური დეკუმენტებთან და ტექნიკური დავალების მოთხონებთან) ან წარმოადგინოს მათზე არგუმენტირებული პასუხები.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მიმწოდებელმა ხელშეკრულების გაფორმებიდან 45 (ორმოცდახუთი) კალენდარულ დღეში უზრუნველყოს სრული საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენა და საექსპერტო დასკვნის მომზადება.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველ ორგანიზაციას სრული საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია ექსპერტიზის დასკვნასთან ერთად. ექსპერტიზა უნდა მოიცავდეს შემდეგ მიმართულებებს: • საპროექტო დოკუმენტაციის სამშენებლო ნორმებთან შესაბამისობის ექსპერტიზა. • საპროექტო დოკუმენტაციისა და ხარჯთაღრიცხვის ერთმანეთთან შესაბამისობის ექსპერტიზა. • ხარჯთაღრიცხვის ექსპერტიზა. • კონსტრუქციული ექსპერტიზა. 1.5.2. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს მხოლოდ ქართულ ენაზე. 1.5.3. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ეგზემპლიარების რაოდენობა: საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს 4(ოთხ) ეგზემპლიარად. (ქაღალდის ვერსია,რომლის ყველა გვერდი დამოწმებული უნდა იყოს მიმწოდებლის უფლებამოსილი პირის მიერ) და 1 ეგზემპლიარი ელექტრონული ვერსია (ნახაზები და არქიტექტურული ნაწილი PDF-ისა და archicad-ს ფორმატში,ხოლო სახარჯთაღრიცხვო ნაწილი Excel ფორმატში ჩაწერილი CD ან DVD დისკზე) 1.5.4. საბოლოო (სრული, გაექსპერტებული) საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია წარდგენილ უნდა იყოს შემდეგ მისამართზე: ქ. ცაგერი. რუსთაველის ქ. #58;
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
1. პრეტენდენტს 2023 წლიდან ტენდერის გამოცხადების დღემდე უნდა ჰქონდეს განხორციელებული არანაკლებ 93750 (ოთხმოცდაცამეტიათასშვიდასორმოცდაათი) ლარის ჯამური ღირებულების საავტომობილო გზების მშენებლობა; ან/და რეკონსტრუქცია; ან/და მოდერნიზაცია; ან/და რეაბილიტაციის სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურება. 2. პრეტენდენტს 2023 წლიდან ტენდერის გამოცხადების დღემდე 1 (ერთი) ხელშეკრულების ფარგლებში უნდა ჰქონდეს განხორციელებული არანაკლებ 31250 (ოცდათერთმეტიათასორასორმოცდაათი) ლარის საავტომობილო გზების მშენებლობა; ან/და რეკონსტრუქცია; ან/და მოდერნიზაცია; ან/და რეაბილიტაციის სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურება. 3.საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურების გამოცდილების დადასტურების მიზნით, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს, საანგარიშო პერიოდში მხარეთა მიერ ხელმოწერილი ხელშეკრულებები და შესაბამისი საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტები. სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულებ(ებ)ის არსებობის შემთხვევაში თუ მოცემული დოკუმენტები ატვირთულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში საკმარისია შესაბამისი განცხადების ნომრ(ებ)ის (SPA, NAT, DAP, CMR) წარმოდგენა.
2.4.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ
1. მომსახურების მიწოდებისას მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ქვემოთ მოთხოვნილი კვალიფიკაციისა და საპროექტო სამუშაოების ჩატარების კუთხით გამოცდილების მქონე, შესაბამისი რაოდენობის ძირითადი სპეციალისტების ჩართვა. მხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში მიმწოდებელს მუდმივად უნდა ჰყავდეს აყვანილი სპეციალისტების შემდეგი მინიმალური რაოდენობა: • სპეციალისტი - სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტების შედგენის არანაკლებ 5 წლის გამოცდილებით - 1 სპეციალისტი; • გზის ინჟინერ - მშენებელი - სპეციალობით მუშაობის არანაკლებ 5 წლის გამოცდილებით - 1(ერთი) სპეციალისტი; • გეოლოგი - სპეციალობით მუშაობის არანაკლებ 5 წლის გამოცდილებით - 1(ერთი) სპეციალისტი; 2. თითოეულ ძირითად სპეციალისტზე პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს: ა) პირადობის მოწმობის ასლი; ბ) უმაღლესი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტი; გ) მიმწოდებელსა და სპეციალისტს შორის გაფორმებული შრომითი ხელშეკრულება რომლის მოქმედების ვადაც არ უნდა იყოს ხელშეკრულების მოქმედების ვადაზე ნაკლები. 3. საჭიროების შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია მომსახურების დროს უზრუნველყოს იმ სპეციალისტების წარმოდგენა რომლებიც ჩამონათვალში არ არის გათვალისწინებული. დამატებითი სპეციალისტების შესახებ ინფორმაცია, მიმწოდებელმა შესათანხმებლად უნდა წარუდგინოს მუნიციპალიტეტს. 4. საჭიროების შემთხვევაში მომსახურების დროულად დასრულების მიზნით მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს ძირითადი სპეციალისტების რაოდენობის გაზრდა. ასევე, აუცილებლობის შემთხვევაში შემსყიდველი ორგანიზაციის დასაბუთებული არგუმენტაციის საფუძველზე უზრუნველყოს სპეციალისტ(ებ)ის ჩანაცვლება სხვა უფრო მაღალი კვალიფიკაციის სპეციალისტებით.
2.8.1 ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნები
1. მიმწოდებელმა წერილობით უნდა აცნობოს შემსყიდველ ორგანიზაციას მოცემული ხელშეკრულების ფარგლებში, ყველა ქვეკონტრაქტორთან დადებული ხელშეკრულებების შესახებ და მიიღოს მისგან წერილობითი თანხმობა; 2. ქვეკონტრაქტორი კომპანია ან კომპანიები არ უნდა იყვნენ რეგისტრირებული სახელმწიფო შესყიდვებში მონაწილე არაკეთილსინდისიერ პირთა რეესტრში – „შავი სია“; 3. ქვეკონტრაქტორ(ებ)ზე წარმოდგენილი იქნას შემდეგი სახის ინფორმაცია: შესასრულებელი სამუშაოების დასახელება და ქვეკონტრაქტის ასლი; 4.ქვეკონტრაქტორ(ებ)ის მიერ შესასრულებელი სამუშაოების ჯამური მოცულობა არ უნდა აღემატებოდეს შესასრულებელი მომსახურების მთლიანი მოცულობის 40%; 5. სამუშაოების ნაწილის ქვეკონტრაქტორ(ებ)ზე გადაცემით მიმწოდებელი არ თავისუფლდება ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებებიდან. 6. ხელშეკრულების ფარგლებში ყველა ქვეკონტრაქტორთან დადებული ხელშეკრულების ასლი უნდა წარედგინოს შემსყიდველ ორგანიზაციას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1. პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი დოკუმენტაციის ჩამონათვალი: ა) ფასების ცხრილი - იმ შემთხვევაში თუ ფასების ცხრილი არ იქნება წარმოდგენილი, ან წარმოდგენილი იქნება განფასების გარეშე, მისი დაზუსტების მოთხოვნა არ გამოიყენება, შესაბამისად განხორციელდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია შესყიდვის პროცედურებიდან. ფასების ცხრილის შევსების პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3. პუნქტში ატვირთულ დოკუმენტში; ბ) სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1. პუნქტით განსაზღვრული პრეტენდენტის გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტები - ხელშეკრულებები და შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტები. გ) ინფორმაცია იმ ძირითადი სპეციალისტების შესახებ, რომლებიც ჩართული იქნებიან მომსახურების მიწოდების დროს. ძირითადი სპეციალისტების მიმართ დადგენილი მოთხოვნები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციის 2.4.1. პუნქტში; 2. ფასი გამოსახული უნდა იყოს ლარში, რაც უნდა მოიცავდეს ტენდერით განსაზღვრული მომსახურების მიწოდებისთვის გათვალისწინებულ ყველა ხარჯსა და მოსაკრებელს და მიმწოდებლისთვის გათვალისწინებულ ყველა გადასახადს. სატენდერო წინადადების ფასის დაანგარიშებისას დადგენილი მოთხოვნები მოცემულია ხარჯთაღრიცხვაში, რომელიც ატვირთულია სატენდერო დოკუმეტაციის 1.3. პუნქტში; 3. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იყოს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის სხვა ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული სადავო საკითხების გადაწყვეტისას სხვაენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 4. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 5. საპროექტო სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადებაზე ზედამხედველობას განახორციელებს შემსყიდველი ან/და შემსყიდველის მიერ შერჩეული შესაბამის სფეროში აკრედიტირებული კომპანია. 6. იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტი არის ამხანაგობა, მაშინ მისმა მონაწილეებმა ტექნიკურ დოკუმენტაციაში მკაფიოდ უნდა განსაზღვრონ (შინაარსობრივად), თუ თითოეული მონაწილე კონკრეტულად რომელ ვალდებულებას შეასრულებს სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების ფარგლებში. ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N 4 შესაბამისად. 7. ამხანაგობის არცერთი წევრი არ უნდა იყოს რეგისტრირებული სახელმწიფო შესყიდვებში მონაწილე არაკეთილსინდისიერ პირთა რეესტრში – „შავი სია“; წინააღმდეგ შემთხვევაში მოხდება ამხანაგობის დისკვალიფიკაცია წინამდებარე ტენდერიდან დაზუსტების გარეშე.
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
წინამდებარე ტენდერში არ იქნება მოთხოვნილი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება, რადგან მომსახურების ღირებულების ძირითად კომპონენტს წარმოადგენს ინტელექტუალური ტიპის შრომის ანაზღაურება, რაც პოტენციურად შესაძლებელს ხდის აღნიშნული მომსახურების მიწოდება განხორციელდეს სავარაუდო ღირებულებაზე 20%-ით ნაკლებ ფასად.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
- მომსახურება დასრულებულად ჩაითვლება აკრედიტებული იურიდიული პირის მიერ დადებითი დასკვნის შემსყიდველ ორგანიზაციასთან წარდგენის შემდეგ, რომლის საფუძველზეც გაფორმდება მიღება-ჩაბარების აქტი. ექსპერტიზის დასკვნა გაცემული უნდა იყოს სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო“-ს ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ (იმ შემთხვევაში, თუ დასკვნის გამცემი ორგანო არ იქნება სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო”, მიმწოდებელმა დამატებით უნდა წარმოადგინოს დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი (აკრედიტაციის სფერო უნდა ფარავდეს მოთხოვნილ მომსახურებას); ექსპერტიზის ხარჯებს ანაზღაურებს მიმწოდებელი.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
შემსყიდველი ორგანიზაცია აუნაზღაურებს მიმწოდებელს გაწეული მომსახურების ღირებულებას, საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მერაბი საღინაძე, 599687509, merabisaginadze2017@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. მომსახურების გაწევის პროცესში, მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ზედამხედველობისა და კონტროლის განმახორციელებელ პირთა მიერ გაცემული, როგორც ზეპირი ასევე წერილობითი რეკომენდაციების და მითითებების შესრულება; 2. საკვლევაძიებო და საველე სამუშაოების განხორციელებამდე მიმწოდებელმა მინიმუმ ერთი დღით ადრე უნდა აცნობოს მუნიციპალიტეტს ან მის წარმომადგენელს (ზედამხედველს) რომლებიც დაესწრებიან აღნიშნულ პროცესებს. 3. ელექტრონული ტენდერისთვის ტენდერის სტატუსის „გამოცხადებულია“ მინიჭებიდან ტენდერის სტატუსის „წინადადებების მიღება დაწყებულია“ მინიჭებამდე, სისტემაში „მიმწოდებლად“ რეგისტრირებულ ნებისმიერ მომხმარებელს უფლება აქვს სისტემაში არსებული „კითხვა-პასუხის“ მოდულის მეშვეობით, მოითხოვოს სატენდერო პირობების კონკრეტული ჩანაწერის განმარტება. კითხვის დასმიდან არაუგვიანეს მომდევნო სამუშაო დღისა, „კითხვა-პასუხის“ მოდულის მეშვეობით განხორციელდება შესაბამისი განმარტება, რითაც შესაძლებელია იხელმძღვანელოს ნებისმიერმა დაინტერესებულმა პირმა. 4. ყველაზე დაბალი წინადადების ფასის მქონე პრეტენდენტს, სატენდერო კომისიის გადაწყვეტილების/ქმედების თაობაზე განმარტების მოთხოვნის უფლება აქვს ელექტრონული ტენდერისთვის ტენდერის სტატუსის „შერჩევა-შეფასება“ მინიჭებიდან ტენდერის სტატუსის „ხელშეკრულება დადებულია“ მინიჭებამდე. ასეთ შემთხვევაში შესაბამისი განმარტების გაკეთება განხორციელდება გონივრულ ვადაში.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250004516 05.03.2025 contract signed same category · 68% title match · same buyer · similar size

ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფლების: ხოჯის, ორბელის, გაგულეჩის, ლასხანის შიდა საავტომობილო…

ცაგერის მუნიციპალიტეტი 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს შემოქმედი 6 bidders 43,500 ₾
NAT250009589 23.05.2025 contract signed same category · 68% title match · same buyer

ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფ. მახურას, სოფ.გვესოს, სოფ.აღვი-ნაკურალეშის დამაკავშირებელი …

ცაგერის მუნიციპალიტეტი 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს შემოქმედი 5 bidders 29,000 ₾
NAT250004518 05.03.2025 contract signed same category · 78% title match · same buyer

ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფ. ალპანის და სოფ.ტვიშის ორ უბანში შიდა საავტომობილო გზების რ…

ცაგერის მუნიციპალიტეტი 71300000საინჟინრო მომსახურებები → ზაური ცვარიანი 7 bidders 15,000 ₾
NAT250004517 05.03.2025 contract signed same category · 72% title match · same buyer

ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფ. ქულბაქის , სოფ.ჩქუმის და სოფ.ქვ.ცაგერის ,,ახალდასახლების’’…

ცაგერის მუნიციპალიტეტი 71300000საინჟინრო მომსახურებები → ზაური ცვარიანი 6 bidders 17,500 ₾
NAT260009980 14.05.2026 contract signed same category · 57% title match · same buyer

ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჩქუმის წყალმომარაგების სისტემის მოწყობის სამუშაოების საპრ…

ცაგერის მუნიციპალიტეტი 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს ჰიდრო 1 bidder 25,000 ₾
NAT250016016 02.09.2025 contract signed same category · 57% title match · same buyer

ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფელ ორბელში მდინარე ლაჯანურზე საავტომობილო ხიდის მოწყობის საპ…

ცაგერის მუნიციპალიტეტი 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს კავკას როუდი 5 bidders 22,500 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ნოვა 10×
შპს მათენია
ზაური ცვარიანი
შპს ერგი
შპს დათი