ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260008170
NAT260008170 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ალკოტესტერები და ერთჯერადი მილაკები (მუშტუკი)

6% outside our line

Can we win this?

6% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.6 bidders, 44% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 1× with this buyer and won 0.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 38400000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N№01 fulfilled Contract PDF ↗
79,250 ₾ contract amount 79,250 ₾ (100%) actually paid 02.07.2026 – 10.11.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
67,161.02 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 23.07.2026
12,088.98 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 23.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260008170
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს შსს სსიპ დაცვის პოლიციის დეპარტამენტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია38400000-ფიზიკური მახასიათებლების კონტროლის ხელსაწყოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება79`250.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი22.04.2026 16:34
წინადადებების მიღება იწყება02.05.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება04.05.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი350.00 GEL
გარანტიის ოდენობა793 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 45 (ორმოცდახუთი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (23)

NAT260008170_პატაკი.pdf.pdf ანი ჭრელაშვილი 07.05.2026 14:26
NAT260008170_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf ანი ჭრელაშვილი 07.05.2026 14:27
NAT260008170_დისკვალიფიკაცია_ოქმი N3.pdf.pdf ანი ჭრელაშვილი 02.06.2026 12:05
NAT260008170_შპს ჯი-თი-ელ_ამონაწერი_88202635456738712448.pdf.pdf თეიმურაზ თაკვარელია 08.06.2026 16:32
NAT260008170_პატაკი.pdf.pdf ნატო გოგიჩაიშვილი 11.06.2026 13:44
NAT260008170_59357926.pdf.pdf ნატო გოგიჩაიშვილი 19.06.2026 17:35
NAT260008170_პატაკი.pdf.pdf ნატო გოგიჩაიშვილი 26.06.2026 17:49

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ინტეგრატორი 71,600 71,600
NAT260008170_ფასების ცხრილი - ალკოტესტერი და ერთჯერადი მილაკი (მუშტუკი)-2026-signed.pdf.pdf · NAT260008170_იჯარა[1].pdf.pdf · NAT260008170_ამონაწერი_88202636163638719499.pdf.pdf · NAT260008170_შესაბამისობა _Letter of compliance.pdf.pdf
შპს ჯი-თი-ელ 73,470 73,470
NAT260008170_სატენდერო დოკუმენტაცია_GTL LTD-signed.pdf.pdf
შპს ემ-სი ტექნოლოჯი 79,250 79,250 won
NAT260008170_დანართი N1-signed.pdf.pdf · NAT260008170_უკამერო Ap338 - datasheet- ნოტარიული თარგმანით.pdf.pdf · NAT260008170_ამონაწერი საჯარო რეესტრიდან.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 22.04.2026 16:34 Announced
  • 02.05.2026 00:05 Bidding opens
  • 03.05.2026 21:11 First bid placed (3 bidders in total)
  • 04.05.2026 11:38 Last bid activity
  • 04.05.2026 12:00 Bidding closes
  • 07.05.2026 14:25 Buyer published: NAT260008170_შეტყობინება პრეტენდენტს_ოქმი N2.pdf
  • 07.05.2026 14:26 Buyer published: NAT260008170_პატაკი.pdf
  • 07.05.2026 14:27 Buyer published: NAT260008170_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 29.05.2026 18:09 Buyer published: NAT260008170_ინტეგრატორი-წერილი ნიმუშის ვადის გაგრძელებაზე.pdf
  • 02.06.2026 12:05 Buyer published: NAT260008170_დისკვალიფიკაცია_ოქმი N3.pdf
  • 03.06.2026 10:58 Buyer published: NAT260008170_შეტყობინება პრეტენდენტს_ოქმი №4 შერჩევა-შეფასება ალკოტესტერები და ერთჯერადი მილაკების (მუშტუკი) შესყიდვა ( შპს ჯი-თი-ელ).pdf
  • 04.06.2026 15:20 Buyer published: NAT260008170_ოქმი №5 ცვლილების შესახებ ალკოტესტერები და ერთჯერადი მილაკების (მუშტუკი) შესყიდვა ( შპს ჯი-თი-ელ).pdf
  • 08.06.2026 16:27 Buyer published: NAT260008170_შპს ჯი-თი-ელ_ფასების ცხრილის დაზუსტება_GTL LTD-signed.pdf
  • 08.06.2026 16:29 Buyer published: NAT260008170_შპს ჯი-თი-ელ_ნოტარიალურად დამოწმებული თარგმანი_Manufacturer’s Letter_01_Notary.pdf
  • 08.06.2026 16:31 Buyer published: NAT260008170_შპს ჯი-თი-ელ_იჯარის ხელშეკრულება-signed-signed.pdf
  • 08.06.2026 16:32 Buyer published: NAT260008170_შპს ჯი-თი-ელ_ამონაწერი_88202635456738712448.pdf
  • 11.06.2026 10:28 Buyer published: NAT260008170_შპს ჯი-თი-ელ_წერილი ნიმუშის წარდგენაზე-signed.pdf
  • 11.06.2026 13:44 Buyer published: NAT260008170_შეტყობინება პრეტენდენტს_ოქმი №6 შუალედური ალკოტესტერები და ერთჯერადი მილაკების (მუშტუკი) შესყიდვა ( შპს ჯი-თი-ელ).pdf
  • 11.06.2026 13:44 Buyer published: NAT260008170_პატაკი.pdf
  • 11.06.2026 14:15 Buyer published: NAT260008170_შპს ჯი-თი-ელ_წერილი ნიმუშის წარდგენაზე-signed.pdf
  • 16.06.2026 15:45 Buyer published: NAT260008170_შეტყობინება პრეტენდენტს_ოქმი №7 დისკვალიფიკაცია ალკოტესტერები და ერთჯერადი მილაკების (მუშტუკი) შესყიდვა ( შპს ჯი-თი-ელ).pdf
  • 19.06.2026 17:35 Buyer published: NAT260008170_შეტყობინება პრეტენდენტს_ოქმი №8 ნიმუშების მოთხოვნა ალკოტესტერები და ერთჯერადი მილაკების (მუშტუკი) შესყიდვა ( შპს ემ-სი ტექნოლოჯი).pdf
  • 19.06.2026 17:35 Buyer published: NAT260008170_59357926.pdf
  • 24.06.2026 22:48 Buyer published: NAT260008170_წერილი ნიმუშის წარდგენაზე-signed.pdf
  • 24.06.2026 22:48 Buyer published: NAT260008170_წერილი ნიმუშის წარდგენაზე-signed.pdf (24/06/2026 10:06)
  • 24.06.2026 22:49 Buyer published: NAT260008170_წერილი ნიმუშის წარდგენაზე-signed.pdf (24/06/2026 10:06)
  • 26.06.2026 17:49 Buyer published: NAT260008170_შეტყობინება პრეტენდენტს_ოქმი №9 ხელშეკრულებაზე მოწვევა ალკოტესტერები და ერთჯერადი მილაკების (მუშტუკი) შესყიდვა ( შპს ემ-სი ტექნოლოჯი).pdf
  • 26.06.2026 17:49 Buyer published: NAT260008170_პატაკი.pdf
  • 02.07.2026 00:00 Contract signed: N№01 — 79,250 ₾
  • 23.08.2026 22:01 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 21 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ალკოტესტერები და ერთჯერადი მილაკები (მუშტუკი)
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. ალკოტესტერი - 45 ცალი; 1. ალკოტესტერის ზომა: 208მმx90მმx37მმ/ +- 20%; 2. წონა: არაუმეტეს 440 გრ; 3. სენსორული ეკრანი: არანაკლებ 3,5 ინჩი; 4. ეკრანის ტიპი: თხევად-კრისტალური TFT ან LCD 5. გაზომვის დიაპაზონი: მინიმალური - არაუმეტეს 0.0‰ BAC, მაქსიმალური - არანაკლებ 4.0‰ BAC/საშ (სისხლში ალკოჰოლის შემცველობა); 6. გაზომვის ცდომილება: არაუმეტეს 5 %; 7. მრავალჯერადი დამუხტვადი ბატარეა: არანაკლებ 3.7 ვ. სიმძლავრის, მრავალჯერადი Li-ion ელემენტი 8. SD ბარათი: არანაკლებ 4 GB 9. ალტერნატიული პროგრამული უზრუნველყოფა: მონაცემების კომპიუტერზე ჩატვირთვა-გადაცემის ფუნქციით; 10. ალკოტესტერში შესაძლებელი უნდა იყოს შემდეგი ინფორმაციის შეყვანა: საკვლევი პირის საპასპორტო მონაცემების (სახელი, გვარი), კვლევის ჩამტარებელი პირის საპასპორტო მონაცემების (სახელი, გვარი), ტესტის ჩატარების თარიღის (კონკრეტული დროის მითითებით), ადგილმდებარეობის შესახებ ინფორმაციის შეყვანა; 11. არსებული მონაცემების ამობეჭდვა ამავე ალკომეტრში ჩაშენებული თერმული პრინტერით. 12. ჩაშენებული პრინტერის თავსებადობა თერმულ ქაღალდთან: ქაღალდის სიგანე: არანაკლებ 54 მმ და არაუმეტეს 56 მმ; 13. ალკოტესტერს უნდა გააჩნდეს აპარატში ჩაშენებული, ერთჯერადი ჩიბუხის დასამაგრებელი მილაკი, რომლის მოხსნა და მასზე ფიზიკური ზემოქმედება შეუძლებელი იქნება აპარატის გახსნის გარეშე. 14. კომპლექტში უნდა მოყვებოდეს: მრავალჯერადი გამოყენების ყუთი ან ჩანთა, 1ც საავტომობილო დასამუხტი მოწყობილობა, 1 ც ოთახის დამტენი, 1 ც შალითა და ერთჯერადი მილაკი - 5 ცალი, პრინტერის ქაღალდი - 4ც , პროგრამული უზრუნველყოფის CD. 15. ალკოტესტერის ფერი: შავი, თეთრი, რუხი ან მათი კომბინირებული. 16. ალკოტესტერს უნდა მოყვებოდეს პირველადი კალიბრაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი. 17. ალკოტესტერს ეკრანზე დაკრული უნდა ჰქონდეს ეკრანის ზომის შესაბამისი, ბრონირებული შუშის დამცავი ფირი, სისქით - არაუმეტეს 0.4მმ. 1.2.2. ალკოტესტის ერთჯერადი მილაკი (მუშტუკი) 70 000 ცალი; ერთჯერადი მილაკი (მუშტუკი) თავსებადი უნდა იყოს ალკოტესტთან; დაფასოებული უნდა იყოს პოლიეთილენის ტომარაში 500 ცალად; თითოეული დამატებით უნდა იყოს შეფუთული პოლიმერული მასალის პაკეტში; პოლიმერული პაკეტის გახსნისას უნდა მოხდეს პაკეტის დაზიანება; ერთჯერადი მილაკი დამზადებული უნდა იყოს ინერტული პოლიმერული მასალისგან დამზადებისას არ უნდა იქნას გამოყენებული ადამიანისთვის მავნე ნივთიერებები. შენიშვნა: *შემოთავაზებული ალკოტესტერი თავსებადი უნდა იყოს შესაბამისი ალკოტესტის ერთჯერად მილაკებთან ; *შემოთავაზებულ საქონელს უნდა მოყვებოდეს პირველადი კალიბრაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი; *ტექნიკური დავალების მე-9, მე-11, მე-13, მე-14, მე-15 და მე-16 პუნქტებით განსაზღვრული ტექნიკური მახასიათებლები შემსყიდველის მხრიდან გადამოწმებულ იქნება შემოთავაზებული საქონლის ნიმუშის წარმოდგენის ეტაპზე;
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. ხელშეკრულების გაფორმებიდან 45 (ორმოცდახუთი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. სსიპ დაცვის პოლიციის დეპარტამენტი ც/საწყობი, ქ. თბილისი, ლ ფირცხელიანის ქ.N1. მომწოდებელმა საქონლის მოწოდება და ჩამოტვირთვა უნდა უზრუნველყოს საკუთარი მუშა ხელითა და ტრანსპორტირებით.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
• შემოთავაზებული საქონლის საგარანტიო ვადის ათვლა იწყება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების დღიდან და მიუხედავად ხელშეკრულების მოქმედების ვადისა მოქმედებს არანაკლებ 1 წელი; • საგარანტიო პირობები: საგარანტიო პერიოდში გამოვლენილი დეფექტის აღმოფხვრა უნდა განხორციელდეს შეკეთების ან ახლით შეცვლის პირობით; • დეფექტის აღმოფხვრის ოპერატიულობა: შეკეთების შემთხვევაში, შემსყიდველის მხრიდან შეტყობინების მიღებიდან 5 სამუშაო დღის განმავლობაში, ხოლო ახლით შეცვლის შემთხვევაში, შემსყიდველის მხრიდან შეტყობინების მიღებიდან 30 კალენდარული დღის განმავლობაში. • შეტყობინება შესაძლებელია განხროციელდეს როგორც წერილობითი და სატელეფონო შეტყობინების, ისე ელექტრონული ფოსტის საშულებით ერთიან ელექტრონულ სისტემაში მიმწოდებლის პროფილში მითითებულ ელექტრონულ ფოსტაზე, ან მიმწოდებლის მიერვე შემსყიდველისთვის მითითებულ სხვა ელექტრონულ ფოსტაზე. შეტყობინება ასევე შესაძლებელია განხორციელდეს მხარეთა მიერ შეთანხმებული სხვა ნებისმიერი ფორმით. • ერთჯერადი მილაკების შემთხვევაში - ხელშეკრულების მოქმედების ნებისმიერ ეტაპზე და ასევე მისი მოქმედების დასრულების შემდგომ, აღმოჩენილი ხარვეზის ან/და ნაკლის გამოვლენის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია 5 (ხუთი) სამუშაო დღის ვადაში შეცვალოს ახლით, შემსყიდველის მხრიდან დამატებითი დანახარჯების გაწევის გარეშე. მოთხოვნა/შეტყობინება შესაძლებელია განხორციელდეს ელ-ფოსტის ან/და ოფიციალური წერილის საშუალებით.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანა, მწარმოებელი/ბრენდი და მოდელი/დასახელება. 2.1.1.2. პრედენდენტის მიერ 2.1.1.1.პუნქტით მოთხოვნილი ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ ექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას.
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
• პრეტენდენტს ქ.თბილისში საკუთრებაში ან/და სარგებლობაში უნდა გააჩნდეს მინიმუმ 1 (ერთი) სერვის-ცენტრი, სადაც განახორციელებს საგარანტიო პერიოდში ალკოტესტერების ტექნიკურ მომსახურებას. • აღნიშნულის დამადასტურებლად პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ უნდა იქნეს საკუთრების/ფლობის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია, კერძოდ: ა) იმ შემთხვევაში, თუ სერვის-ცენტრი წარმოადგენს პრეტენდენტის საკუთრებას პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს საკუთრების დამადასტურებელი შესაბამისი დოკუმენტაცია (განახლებული ამონაწერ(ებ)ი საჯარო რეესტრიდან); ბ) იმ შემთხვევაში, თუ სერვის-ცენტრი პრეტენდენტს აქვს სარგებლობის უფლებით, ატვირთულ უნდა იქნეს იჯარის ხელშეკრულება, რომლის მიხედვითაც იჯარის ვადა უნდა იყოს არაუადრეს 2026 წლის 31 დეკემბრისა. ასევე, ყველა ის დოკუმენტი რომლითაც დადასტურდება, მეიჯარის უფლებამოსილება ქონების იჯარით გადაცემის თაობაზე. საიჯარო ხელშეკრულებას თან უნდა ახლდეს მეიჯარე(ები)ს სახელზე განახლებული ამონაწერ(ებ)ი საჯარო რეესტრიდან. შენიშვნა: მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს წინამდებარე ტენდერის გამოცხადების შემდგომი თარიღით განახლებული საჯარო რეესტრის ამონაწერი.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
• პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნეს შემოთავაზებული საქონლის ინფორმაცია/დოკუმენტი მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდიდან (მათ შორის ვებ ბმული), ან კატალოგიდან ან/და მწარმოებლის მიერ გაცემული ინფორმაცია/დოკუმენტი რომელიც დაადასტურებს შემოთავაზებული საქონლის შესაბამისობას სატენდერო პირობების 1.2 პუნქტში ატვირთული ტექნიკური დავალების 1-ლი, მე-2, მე-3, მე-4, მე-5, მე-6, მე-7, მე-8, მე-10, მე-12 და მე-17 პუნქტებით განსაზღვრულ მოთხოვნებთან, ან აღნიშნული ინფორმაცია ქარხნულად უნდა იქნას დატანილი შემოთავაზებული საქონელზე ან/და მითითებული უნდა იყოს ეტიკეტზე და პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს აღნიშნულის დამადასტურებელი დოკუმენტი (მაგ. ფოტო სურათები), ხოლო მე-9, მე-11, მე-13, მე-14, მე-15 და მე-16 პუნქტებით განსაზღვრული ტექნიკური მახასიათებლები შემსყიდველის მხრიდან გადამოწმებულ იქნება ნიმუშის წარმოდგენის ეტაპზე. შ ე ნ ი შ ვ ნ ა: იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ, დოკუმენტებში, მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდზე, ეტიკეტის ფოტო-სურათზე ან/და საქონლს ფოტო-სურათზე ინფორმაცია იქნება უცხო ენაზე პრეტენდენტი ვალდებულია მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად წარმოადგინოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი". • თუ, ალკოტეტერი არ არის დარეგისტრირებული სახელმწიფო რეესტრში, მომწოდებელმა საქონლის მოწოდებამდე, არაუგვიანეს ხელშეკრულების ძალაში შესვლის დღიდან 30 კალენდარული დღის განმავლობაში უნდა უზრუნველყოს ალკოტესტერის ტიპის დამტკიცება და მისი რეგისტრირება დაკანონებული გაზომვის საშუალებების ტიპების სახელმწიფო რეესტრში საქართველოს კანონის „პროდუქტის უსაფრთხოებისა და თავისუფალი მიმოქცევის კოდექსის“ 82-ე და 86-ე მუხლების შესაბამისად და წარმოადგინოს შესაბამისი დოკუმენტ(ებ)ი.“ - წინააღმდეგ შემთხვევაში შემსყიდველი არ მოახდენს საქონლის მიღებას, შეწყვეტს ხელშეკრულებას, ხოლო მიმწოდებლის მიმართ გატარდება კანონმდებლობით განსაზღვრული ღონისძიებები.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
• პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას შემოთავაზებული საქონლის ნიმუში; • შემოთავაზებული საქონლის ნიმუში უნდა შეესაბამებოდეს ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ელექტრონულად შევსებული სატენდერო დოკუმენტაციის ველებში ასახულ მოთხოვნებსა და პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ ფასების ცხრილში განსაზღვრულ მოთხოვნებს; • ტენდერში მონაწილე „დისკვალიფიცირბულ" პრეტენდენტს ნიმუშების დაბრუნების მოთხოვნა შეუძლია წინამდებარე ტენდერის საფუძველზე ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ 30 დღის განმავლობაში, ხოლო „გამარჯვებულ" პრეტენდენტს საქონლის სრულად მიწოდების შემდეგ 30 დღის განმავლობაში. აღნიშნული ვადის გასვლის შემდეგ, შემსყიდველი ორგანიზაცია იხსნის ყოველგვარ პასუხისმგებლობას პრეტენდენტ(ებ)ის მიერ წარმოდგენილი ნიმუშის დაბრუნებაზე; • შემოთავაზებული საქონლის ნიმუში დაზუსტებას არ ექვემდებარება.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 15 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
სსიპ დაცვის პოლიციის დეპარტამენტი ც/საწყობი, ქ. თბილისი, ლ ფირცხელიანის ქ.N1
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. ,,იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. 4.1.1.2. ექსპერტიზის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. 4.1.1.3. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები“.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ანგარიშსწორება განხორცილდება ეტაპობრივად უნაღდო ანგარიშსწორებით, ლარებში, მიმწოდებლის საბანკო ანგარიშზე, მიღება-ჩაბარების აქტის და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში). 7.2.2. ანგარიშსწორება შემსყიდველის მიერ განხორციელდება ფაქტობრივად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის მიხედვით, უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1. ანგარიშსწორება განხორციელდება 7,2 პუნქტში მითითებული დოკუმენტების წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ანი ჭრელაშვილი, 555151672, a.chrelashvili@spd.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტი წარმოდგენილი უნდა იყოს მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2. „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე პრეტენდენტები ვალდებულები არიან სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე (გარდა სატენდერო დოკუმენტაციის 2.3.1, 2.7.1 და 4.1.1 პუნქტებით მოთხოვნილი დოკუმენტ(ებ)ისა) შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. ინსტრუქცია შემდეგ ბმულზე: (http://procurement.gov.ge/getattachment/News/news-(50)/eSignature_25-Dec-18.pdf.aspx). თუ აღნიშნული ვალდებულება დროებით/მუდმივად შეჩერებულ/გაუქმებულ იქნა სხვა ნორმატიული აქტით, პრეტენდენტი თავისუფლდება მოცემული პირობისგან. ასეთ შემთხვევაში დოკუმენტზე შესრულებულ უნდა იქნეს ხელმძღვანელის ან სხვა უფლებამოსილი პირის მიერ სველი ხელმოწერა (ერთიან ელექტრონულ სისტემაში უფლებამოსილი პირის მიერ ხელმოწერილი დოკუმენტების ატვირთვის შემთხვევაში, ასევე ატვირთულ უნდა იქნეს მისი უფლებამოსილების დამადასტურებელი შესაბამისი დოკუმენტ(ებ)ი). 10.1.3. ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.4. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.5. იმ შემთხვევაში თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი/მომსახურება. ამასთან, ტექნიკურ დავალებაში მოცემული პარამეტრები არის შემსყიდველის მიერ დადგენილი მინიმალური მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტი. 10.1.6 პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, შსს სსიპ დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის მიერ, „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250019487 04.11.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer

ალკოტესტერები და ერთჯერადი მილაკები (მუშტუკი)

საქართველოს შსს სსიპ დაცვის პოლიციის … 38400000ფიზიკური მახასიათებლების კონტროლის ხელსაწყოები → შპს ემ-სი ტექნოლოჯი 1 bidder 18,100 ₾
NAT250003245 17.02.2025 contract signed same category · 62% title match

ალკოტესტერები და მასთან თავსებადი ერთჯერადი მილაკები

საგანგებო სიტუაციების კოორდინაციისა დ… 38400000ფიზიკური მახასიათებლების კონტროლის ხელსაწყოები → შპს ემ-სი ტექნოლოჯი 1 bidder 36,900 ₾
NAT250021981 02.12.2025 contract signed same category · same buyer

სხვადასხვა დასახელების სადენიანი დეტექტორების სახელმწიფო შესყიდვა

საქართველოს შსს სსიპ დაცვის პოლიციის … 38400000ფიზიკური მახასიათებლების კონტროლის ხელსაწყოები → შპს ჯი-თი-ელ 1 bidder 192,375 ₾
SPA260000747 07.08.2026 announced same category · similar size

ელექტრო ენერგიის ხარისხის (POWERQUALITY) მაფიქსირებელი მოწყობილობისა და მისი პროგრამული…

სს "საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსის… 38400000ფიზიკური მახასიათებლების კონტროლის ხელსაწყოები 0 bidders 78,411 ₾
NAT260005526 19.03.2026 contract signed same category · 43% title match

ალკომეტრი და მასთან თავსებადი ერთჯერადი მილაკები

ხონის კომუნალური სერვის ცენტრი 38400000ფიზიკური მახასიათებლების კონტროლის ხელსაწყოები → შპს ემ-სი ტექნოლოჯი 1 bidder 2,335 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ლუმენი
შპს სოლუშენ გრუპ
შპს SANDIKO
კაცხი
ულტრა