ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260006329
NAT260006329 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

1.1.1. ქ. თბილისის დიდუბის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული საჯარო სკოლების გამწვანებულ ტერიტორიებზე სამშენებლო ნარჩენების გატანის, ნიადაგის მოჭრის, საჭირო ნიშნულზე მოსწორების და ნოყიერი ნიადაგის ნაზავით (ორგანული სუბსტრატი) შევსების სამუშაოები

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 18% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.6 bidders, 26% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N07.02.06.03 fulfilled 1 amendment Contract PDF ↗
62,410 ₾ contract amount 62,410 ₾ (100%) actually paid 04.05.2026 – 31.01.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
62,409.92 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 04.06.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260006329
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიქალაქ თბილისის დიდუბის რაიონის გამგეობა
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45100000-სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება78`222.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი27.03.2026 17:09
წინადადებების მიღება იწყება14.04.2026 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება17.04.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`564.00 GEL
გარანტიის ოდენობა782 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 27 დეკემბრამდე, ეტაპობრივად
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (8)

NAT260006329_დანართი N1 - ხარჯთაღრიცხვა.xlsx (24/04/2026 02:04) გიორგი მანჩხაშვილი 23.04.2026 21:45
NAT260006329_დანართი N1 - ხარჯთაღრიცხვა.pdf (24/04/2026 02:04) გიორგი მანჩხაშვილი 23.04.2026 21:45
NAT260006329_დანართი N1 - ხარჯთაღრიცხვა.pdf.pdf გიორგი მანჩხაშვილი 24.04.2026 14:04
NAT260006329_დანართი N1 - ხარჯთაღრიცხვა.xlsx.xlsx გიორგი მანჩხაშვილი 24.04.2026 14:04

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს სგ ჯგუფი 62,578 62,578 won
NAT260006329_დიდუბე 78000.xlsx.xlsx · NAT260006329_დიდუბე 78000.pdf.pdf
შპს ბიგ ავტო სერვისი 68,836 68,836
NAT260006329_დანართი N1 - ხარჯთაღრიცხვა-დიდუბე.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 27.03.2026 17:09 Announced
  • 14.04.2026 00:01 Bidding opens
  • 14.04.2026 00:03 First bid placed (2 bidders in total)
  • 17.04.2026 11:31 Last bid activity
  • 17.04.2026 12:00 Bidding closes
  • 21.04.2026 17:15 Buyer published: NAT260006329_ოქმი N2 - შეტყობინება პრეტენდენტისათვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის -კომისიამ დაადგინა - ნაწილში (იხილეთ მიმაგრებული ოქმი N2).pdf
  • 21.04.2026 17:16 Buyer published: NAT260006329_წერილი ინტერესთა კონფლიქტის შესახებ.pdf
  • 23.04.2026 21:45 Buyer published: NAT260006329_დანართი N1 - ხარჯთაღრიცხვა.xlsx (24/04/2026 02:04)
  • 23.04.2026 21:45 Buyer published: NAT260006329_დანართი N1 - ხარჯთაღრიცხვა.pdf (24/04/2026 02:04)
  • 23.04.2026 21:45 Buyer published: NAT260006329_დანართი N2-ინფორმაცია ანალოგიური გამოცდილების შესახებ.pdf
  • 24.04.2026 14:04 Buyer published: NAT260006329_დანართი N1 - ხარჯთაღრიცხვა.pdf
  • 24.04.2026 14:04 Buyer published: NAT260006329_დანართი N1 - ხარჯთაღრიცხვა.xlsx
  • 28.04.2026 16:00 Buyer published: NAT260006329_ოქმი N3 - შეტყობინება პრეტენდენტისათვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის -კომისიამ დაადგინა - ნაწილში (იხილეთ მიმაგრებული ოქმი N3).pdf
  • 04.05.2026 00:00 Contract signed: N07.02.06.03 — 62,410 ₾
  • 23.08.2026 21:41 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
1.1.1. ქ. თბილისის დიდუბის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული საჯარო სკოლების გამწვანებულ ტერიტორიებზე სამშენებლო ნარჩენების გატანის, ნიადაგის მოჭრის, საჭირო ნიშნულზე მოსწორების და ნოყიერი ნიადაგის ნაზავით (ორგანული სუბსტრატი) შევსების სამუშაოები
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 შესასრულებელი სამუშაოების ჩამონათვალი და რაოდენობა განსაზღვრულია სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N1-ში. 1.2.2 პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ერთეულის ფასები არ უნდა აღემატებოდეს დანართი N1-ში მითითებული შესაბამისი ერთეულის ზღვრული ფასების ოდენობას. 1.2.3. პრეტენდენტის მიერ, სატენდერო პირობებით განსაზღვრული შესყიდვის სავარაუდო ღირებულების კლების შემთხვევაში, თითოეული პოზიციის ერთეულის ფასის კლება უნდა განხორციელდეს ზღვრული ერთეულის ფასებიდან, არანაკლებ შესყიდვის სავარაუდო ღირებულებასა და პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებულ საბოლოო ფასს შორის არსებული პროცენტული შემცირებით. პრეტენდენტი ვალდებულია ერთეულის ფასები დაამრგვალოს კლების პრინციპით, მეასედის სიზუსტით (მძიმის შემდეგ დატოვოს მხოლოდ ორი ციფრი, რისთვისაც შეუძლია გამოიყენოს „Excel“-ის ე.წ. „ROUNDDOWN“ ფუნქცია) („Excel“-ის ე.წ. „ROUNDDOWN“ ფუნქციის გამოყენების ინსტრუქცია შეგიძლიათ იხილოთ შემდეგ ბმულზე: https://www.youtube.com/watch?v=180asDJg74k). 1.2.4. პრეტენდენტის მიერ ხარჯთაღრიცხვა ატვირთულ უნდა იქნას Excel-ის ფორმატის ფაილის სახითაც, დანართი N1–ის მიხედვით (ხარჯთაღრიცხვის წარმოუდგენლობა ან განუფასებელი ხარჯთაღრიცხვის წარმოდგენა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას). 1.2.5. სამუშაოების შესრულება განხორციელდება შემსყიდველის (წარმოდგენილი ქ. თბილისის დიდუბის რაიონის გამგეობის სახით) მოთხოვნის საფუძველზე. კონკრეტული მისამართი, შესრულების კონკრეტული ვადები და მოცულობა ეცნობება მიმწოდებელს. 1.2.6. 3მიმწოდებელს უნდა გააჩნდეს საშუალება ერთდროულად აწარმოოს სამუშაოები შემსყიდველის მიერ მითითებულ არანაკლებ 3 მისამართზე (უნდა ყავდეს არანაკლებ 3 მუშა ჯგუფი). 1.2.7. თუ სამუშაოს დასრულების ვადა დაემთხვევა დასვენების დღეს მიწოდების ვადად განისაზღვრება მომდევნო სამუშაო დღე. 1.2.8. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს მიწის მოსწორება ერთ ნიშნულზე. ერთ ნიშნულზე მოსწორებულ მიწას არ უნდა ეტყობოდეს ტალღები, ჩავარდნები და უსწორმასწოროები. 1.2.9. ტერიტორიაზე არსებული კომუნიკაციების და სხვა ინფრასტრუქტურის, სამუშაო პროცესში დაზიანების შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოს დაზიანებების აღდგენა პირვანდელ მდგომარეობამდე. 1.2.10. მიმწოდებელი ვალდებულია მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებამდე (მთლიანი ან ნაწილობრივ შესრულებულ სამუშაოებზე) საკუთარი ხარჯებით წარმოადგინოს სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დადებითი დასკვნა შესრულებული სამუშაოებისა და მიწოდებული პროდუქციის ხელშეკრულების პირობებთან შესაბამისობაზე, როგორც ხილულ, ასევე ფარულ სამუშაოებზე. მიღება-ჩაბარების აქტი გაფორმდება დადებითი დასკვნის შემთხვევაში. 1.2.11. მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს ლაბორატორიული დასკვნა შეტანილი ნიადაგის ნოყიერი ნაზავის დანართი N4-ში („ნოყიერი მიწის ნაზავის საკვები ელემენტების შემადგენლობა და პარამეტრები“) მოთხოვნილ პარამეტრებთან შესაბამისობის შესახებ (აღნიშნული მომსახურების ანაზღაურებას მიმწოდებელი უზრუნველყოფს საკუთარი ხარჯებით). მიღება-ჩაბარების აქტი გაფორმდება დადებითი დასკვნის შემთხვევაში. 1.2.12.მიმწოდებელი ვალდებულია სამუშაოების შესრულებისას წარმოქმნილი ნარჩენები (ინერტული) განათავსოს მუნიციპალიტეტის მიერ სპეციალურად საამისოდ გამოყოფილ ადგილზე, სანქცირებულ ნაგავსაყრელზე. 1.2.13. სამუშაოების დასრულების შემდეგ შემსრულებელი ვალდებულია დაუყოვნებლივ გაათავისუფლოს სამუშაო ადგილი მოწყობილობა-დანადგარებისაგან, მასალებისაგან და ა. შ.; 1.2.14. ნოყიერი მიწის ნაზავის პარამეტრები - დანართი - 3 და ხარჯთაღრიცხვის MS Excel-ის ფორმატის ფაილი (დანართი N1) ატვირთულია სატენდერო დოკუმენტაციასთან ერთად.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. სამუშაოების მიწოდების ვადაა ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 27 დეკემბრამდე, ეტაპობრივად.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. სამუშაოების მიწოდება განხორციელდება ეტაპობრივად, შემსყიდველის მხრიდან გაცემული წერილობითი დავალების შესაბამისად. 1.5.2. სამუშაოს შესრულების ადგილია ქალაქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის დიდუბის რაიონის ტერიტორია.
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
არ მოითხოვება
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1. ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტს 2022 წლის 01 იანვრიდან უნდა გააჩნდეს ჯამურად არანაკლებ სავარაუდო ღირებულების 150%-ის ოდენობის ანალოგიური (გამწვანებულ ტერიტორიებზე ნიადაგის მოჭრის, საჭირო ნიშნულზე მოსწორების და ნოყიერი ნიადაგის ნაზავით (ორგანული სუბსტრატი) შევსების ან/და გამწვანების ღონისძიებების) სამუშაოების შესრულების გამოცდილება. აღნიშნული ინფორმაცია უნდა წარმოადგინოს სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N2-ის შესაბამისად. 2.2.1.2 თუ ინფორმაციაში მითითებული შესყიდვ(ებ)ა არ განხორციელებულა სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის გამოყენებით, ან შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში არ არის ან არასრულად არის ატვირთული შესაბამისი დოკუმენტები, ამ შემთხვევაში გამოცდილების დასადასტურებლად პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ უნდა იქნას: მხარეთა მიერ ხელმოწერილი ხელშეკრულებ(ები)ა, ამ ხელშეკრულებ(ებ)ის შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტები: (1. მიღება-ჩაბარების აქტი; 2. ფორმა N2 3. დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურა ან/და გადახდის დამადასტურებელი დოკუმენტი). შენიშვნა: სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალისწინებული გამოცდილების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები და ხელმომწერი პირების უფლებამოსილება დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული. დანართი N2-ზე სავალდებულოა კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1.მიმწოდებელი ვალდებულია მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებამდე (მთლიანი ან ნაწილობრივ შესრულებულ სამუშაოებზე) საკუთარი ხარჯებით წარმოადგინოს სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დადებითი დასკვნა შესრულებული სამუშაოებისა და მიწოდებული პროდუქციის ხელშეკრულების პირობებთან შესაბამისობაზე, როგორც ხილულ, ასევე ფარულ სამუშაოებზე. მიღება-ჩაბარების აქტი გაფორმდება დადებითი დასკვნის შემთხვევაში. 2.7.1.2. მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისას მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს ლაბორატორიული დასკვნა შეტანილი ნიადაგის ნოყიერი ნაზავის დანართი N4-ში („ნოყიერი მიწის ნაზავის საკვები ელემენტების შემადგენლობა და პარამეტრები“) მოთხოვნილ პარამეტრებთან შესაბამისობის შესახებ (აღნიშნული მომსახურების ანაზღაურებას მიმწოდებელი უზრუნველყოფს საკუთარი ხარჯებით).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან სხვა აკრედიტებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), რომელშიც ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს, 2017 წლის 26 სექტემბრის საქართველოს მთავრობის N439 დადგენილებით განსაზღვრული ტექნიკური რეგლამენტის - „სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდიკის“ მოთხოვნებთან დასკვნის შესაბამისობა. წარმოდგენილი დასკვნით უნდა დასტურდებოდეს პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ სატენდერო ხარჯთაღრიცხვაში (სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასის შესაბამისი ხარჯთაღრიცხვა) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით (თითოეულ ერთეულთან მიმართებით) და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ხარჯთაღრიცხვით განსაზღვრული სამუშაოების შესრულების შესაძლებლობა. ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს სატენდერო ხარჯთაღრიცხვა და რესურსული მეთოდით შედგენილი ხარჯთაღრიცხვა. ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული პირობები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. 7.2.2. ანგარიშსწორება მოხდება ეტაპობრივად, უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში. 7.2.3. დაფინანსების წყაროა ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის 2026 წლის ბიუჯეტით დიდუბის რაიონის გამგეობისთვის დამტკიცებული ასიგნებები.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1. ანგარიშსწორება განხორციელდება ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღეში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნანა ნასყიდაშვილი, 598441185, nana.naskidashvili.90@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. 2019 წლის 1 იანვრიდან, შემსყიდველი ორგანიზაციები და შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში 25.12.2018წ. ატვირთული „სახელმძღვანელო ინსტრუქცია, სახელმწიფო შესყიდვების განხორციელებისას, დოკუმენტებზე კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულების ან/და დოკუმენტების კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით დამოწმების თაობაზე“). 10.1.2 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.3 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.4 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) ატვირთული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ხელმოწერილი უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთულ უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). 10.1.5 სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ხარჯის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.6 პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება 10.1.7. სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები და ხელმომწერი პირების უფლებამოსილება დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული. 10.1.8 იმ შემთხვევაში თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი/მომსახურება. ამასთან, ტექნიკურ დავალებაში მოცემული პარამეტრები არის შემსყიდველის მიერ დადგენილი მინიმალური მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტი. 10.2 პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 1.ხარჯთაღრიცხვა დანართი N1–ის მიხედვით, Excel-ის ფორმატის ფაილის სახით (ხარჯთაღრიცხვის წარმოუდგენლობა, ან განუფასებელი ხარჯთაღრიცხვის წარმოდგენა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას). 2. ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ დანართი N2–ის და სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1 პუნქტის მოთხოვნების შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260014725 16.07.2026 contract signed same category · 30% title match · same buyer

1.1.1. ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის დიდუბის რაიონის ტერიტორიაზე დაზიანებული შენობა-ნა…

ქალაქ თბილისის დიდუბის რაიონის გამგეო… 45100000სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები → შპს ბგ გრუპი 77 3 bidders 191,033 ₾
NAT250011774 02.07.2025 contract signed same category · 32% title match · same buyer

1.1.1. ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის დიდუბის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული სპორტული მოედნე…

ქალაქ თბილისის დიდუბის რაიონის გამგეო… 45100000სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები → შპს სერვისი 2015 5 bidders 337,738 ₾
NAT260009788 11.05.2026 contract signed same category · 32% title match · same buyer

1.1.1. ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის დიდუბის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული სპორტული მოედნე…

ქალაქ თბილისის დიდუბის რაიონის გამგეო… 45100000სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები → შპს სერვისი 2015 5 bidders 402,652 ₾
NAT250004122 26.02.2025 contract signed same category · 32% title match · same buyer

1.1.1. ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის დიდუბის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული სპორტული მოედნე…

ქალაქ თბილისის დიდუბის რაიონის გამგეო… 45100000სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები → "ფერმო ფენსი" 8 bidders 458,026 ₾
NAT250003430 18.02.2025 contract signed same category · 70% title match

ქ. თბილისში, გამწვანებულ ტერიტორიებზე ნიადაგის მოჭრის, საჭირო ნიშნულზე მოსწორების და ნო…

ქ. თბილისის მერია 45100000სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები → ერთობლივი საქმიანობის ამხ… 2 bidders 1,999,794 ₾
NAT250014635 12.08.2025 contract signed same category · 70% title match

ქ. თბილისში, გამწვანებულ ტერიტორიებზე ნიადაგის მოჭრის, საჭირო ნიშნულზე მოსწორების და ნო…

ქ. თბილისის მერია 45100000სამშენებლო უბნის მოსამზადებელი სამუშაოები → ერთობლივი საქმიანობის ამხ… 2 bidders 887,201 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს სგ ჯგუფი
ხალი
შპს ნიუ სერვისი
შპს როუდექსპერტ
შპს ბარათაშვილის სამშენებლო კომპანია