ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260007872
NAT260007872 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

GNSS ბაზა-როვერის, მიმღები ანტენის და საველე კონტროლერის შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 39% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 38200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract Nე.ტ.N84-26 running 469 days remaining Contract PDF ↗
9,427 ₾ contract amount 9,427 ₾ (100%) actually paid 07.07.2026 – 10.12.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
9,427.02 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 10.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260007872
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტროს გამგებლობაში არსებული სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება - საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია38200000-გეოლოგიური და გეოფიზიკური ხელსაწყოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება9`990.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი17.04.2026 22:05
წინადადებების მიღება იწყება15.05.2026 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება18.05.2026 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი100.00 GEL
გარანტიის ოდენობა100 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (24)

NAT260007872_ოქმი N3.pdf.pdf ზურაბ ზამთარაძე 25.05.2026 22:57
NAT260007872_2.კონტროლერი_H9-signed.pdf.pdf სერგო კირაკოსოვი 26.05.2026 13:18
NAT260007872_4.მწარმოებლის_დეკლარაცია-signed.pdf.pdf სერგო კირაკოსოვი 26.05.2026 13:19
NAT260007872_5.CE_სერტიფიკატი-signed.pdf.pdf სერგო კირაკოსოვი 26.05.2026 13:19
NAT260007872_6.სერტიფიკატი_1-signed.pdf.pdf სერგო კირაკოსოვი 26.05.2026 13:19
NAT260007872_7.სერტიფიკატი_2-signed.pdf.pdf სერგო კირაკოსოვი 26.05.2026 13:20
NAT260007872_ოქმი N4 და ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf გვანცა ბაბულეიშვილი 03.06.2026 19:12
NAT260007872_ოქმი N5 და დასკვნა.pdf.pdf ზურაბ ზამთარაძე 05.06.2026 18:20
NAT260007872_ისო სერტიფიკატი_1.1_ISO.pdf.pdf ნიკოლოზ ბერუჩაშვილი 15.06.2026 17:13
NAT260007872_სე სერტიფიკატი_1.2_CE.pdf.pdf ნიკოლოზ ბერუჩაშვილი 15.06.2026 17:14
NAT260007872_ავტორიზაციის სერტიფიკატი_2_MAF.pdf.pdf ნიკოლოზ ბერუჩაშვილი 15.06.2026 17:14
NAT260007872_სპეფიფიკაციები მიმღები_3.1_GNSS.pdf.pdf ნიკოლოზ ბერუჩაშვილი 15.06.2026 17:15
NAT260007872_სპეციფიკაციები კონტროლერი_3.2_Controller.pdf.pdf ნიკოლოზ ბერუჩაშვილი 15.06.2026 17:15
NAT260007872_სითი მეფი გამოცდილება_5_Experience_CITY.pdf.pdf ნიკოლოზ ბერუჩაშვილი 15.06.2026 17:18

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს გეოთაიმ 7,890 7,890
NAT260007872_ფასების ცხრილი - დანართი N1-signed.pdf.pdf
შპს სითი მეფი 7,989 7,989 won
NAT260007872_დანართი 2_ტექნიკური მახასიათებლები - დანართი 2-signed.pdf.pdf · NAT260007872_დანართი 1 _ფასების ცხრილი - დანართი N1-signed.pdf.pdf
შპს გეოინსტრუმენტი 9,000 9,000
NAT260007872_ფასების ცხრილი - დანართი N1-signed.pdf.pdf · NAT260007872_ტექნიკური დავალება_გეოინსტრუმენტი-signed.pdf.pdf · NAT260007872_Matrix Ultra_ნოტარიულად.pdf.pdf · NAT260007872_Matrix II Lite_ნოტარიულად.pdf.pdf · NAT260007872_MAF_ ნოტარიულად.pdf.pdf · NAT260007872_Certificate of Registration_ნოტარიულად.pdf.pdf · NAT260007872_A Tab ნოტარიულად.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 17.04.2026 22:05 Announced
  • 15.05.2026 00:09 Bidding opens
  • 18.05.2026 10:25 First bid placed (3 bidders in total)
  • 18.05.2026 11:55 Last bid activity
  • 18.05.2026 13:00 Bidding closes
  • 25.05.2026 22:57 Buyer published: NAT260007872_ოქმი N3.pdf
  • 26.05.2026 13:07 Buyer published: NAT260007872_დაზუსტებული_ფასების ცხრილი - დანართი N1-signed.pdf
  • 26.05.2026 13:18 Buyer published: NAT260007872_1.ტექნიკური_მახასიათებლები_ROVA3-signed.pdf
  • 26.05.2026 13:18 Buyer published: NAT260007872_2.კონტროლერი_H9-signed.pdf
  • 26.05.2026 13:18 Buyer published: NAT260007872_3.ავტორიზაციის_სერტიფიკატი-signed.pdf
  • 26.05.2026 13:19 Buyer published: NAT260007872_4.მწარმოებლის_დეკლარაცია-signed.pdf
  • 26.05.2026 13:19 Buyer published: NAT260007872_5.CE_სერტიფიკატი-signed.pdf
  • 26.05.2026 13:19 Buyer published: NAT260007872_6.სერტიფიკატი_1-signed.pdf
  • 26.05.2026 13:20 Buyer published: NAT260007872_7.სერტიფიკატი_2-signed.pdf
  • 26.05.2026 13:20 Buyer published: NAT260007872_8.აფილირებისა და სერტიფიკატების ნამდვილობის სერტიფიკატი-signed.pdf
  • 26.05.2026 13:20 Buyer published: NAT260007872_9.შპს_გეოთაიმ-ის-გამოცდილება-signed.pdf
  • 03.06.2026 19:12 Buyer published: NAT260007872_ოქმი N4 და ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 05.06.2026 18:20 Buyer published: NAT260007872_ოქმი N5 და დასკვნა.pdf
  • 11.06.2026 19:50 Buyer published: NAT260007872_ოქმი N6 და ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 15.06.2026 17:13 Buyer published: NAT260007872_ისო სერტიფიკატი_1.1_ISO.pdf
  • 15.06.2026 17:14 Buyer published: NAT260007872_სე სერტიფიკატი_1.2_CE.pdf
  • 15.06.2026 17:14 Buyer published: NAT260007872_ავტორიზაციის სერტიფიკატი_2_MAF.pdf
  • 15.06.2026 17:15 Buyer published: NAT260007872_სპეფიფიკაციები მიმღები_3.1_GNSS.pdf
  • 15.06.2026 17:15 Buyer published: NAT260007872_სპეციფიკაციები კონტროლერი_3.2_Controller.pdf
  • 15.06.2026 17:17 Buyer published: NAT260007872_მწარმოებლის გამოცდილება და დაზუსტება_4_Experience_STEC.pdf
  • 15.06.2026 17:18 Buyer published: NAT260007872_სითი მეფი გამოცდილება_5_Experience_CITY.pdf
  • 19.06.2026 20:34 Buyer published: NAT260007872_ოქმი N7 ინტერესთა კონფლიქტი და დასკვნა..pdf
  • 24.06.2026 10:16 Buyer published: NAT260007872_დასკვა ფასწარმოქმნა_07872 შპს სითი მეფი - დასკვნა.pdf
  • 30.06.2026 17:40 Buyer published: NAT260007872_ოქმი N8 და ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 07.07.2026 00:00 Contract signed: Nე.ტ.N84-26 — 9,427 ₾
  • 21.08.2026 15:30 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
GNSS ბაზა-როვერის, მიმღები ანტენის და საველე კონტროლერის შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური მახასიათებლები და რაოდენობა იხილეთ თანდართულ ფაილში - ტექნიკური დავალება. 2. თითოეული შესყიდვის ობიექტი (ყველა მაკომპლექტებელი ნაწილით) უნდა იყოს ახალი, არ უნდა იყოს ექსპლუატაციაში ნამყოფი. ამასთან, თითოეული შესყიდვის ობიექტი/კომპლექტი სრულად უნდა იყოს აღჭურვილი ყველა იმ მატერიალური თუ არამატერიალური კომპონენტით (მაგ: ფუნქციონირებისათვის საჭირო აგრეგატით, ნაწილით, პროგრამით), რაც საჭიროა შესყიდვის ობიექტების სრულფასოვანი ფუნქციონირებისთვის, ზუსტი ცდების/გაზომვების ჩასატარებლად და მიღებული მონაცემების დასამუშავებლად. 3. თითოეული კომპლექტის შემადგენლობაში შემავალი საქონელი უნდა იყოს ტექნიკურად და პროგრამულად (საჭიროების შემთხვევაში) ერთმანეთთან სრულად თავსებადი. ასევე თავსებადი უნდა იყოს DJI Matrice 300-ის ტიპის საფრენ მოწყობილობასთან. 4. მიმწოდებელმა GNSS მიმღები მოწყობილობა საველე კონტროლერით შემსყიდველს უნდა მიაწოდოს ტექნიკურ დავალებაში მითითებული - სრული კომპლექტაციით, შესაბამისი ლიცენზიებით, შესაბამის ქსელში ჩართული. გთხოვთ იხილოთ თანდართული დოკუმენტი:
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1. ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებული საქონლის სრულად მოწოდება/ინსტალაცია/პროგრამულად გამართვა და საცდელი ცდა/გაზომვა, (მათ შორის DJI Matrice 300 rtk-სთან დაკავშირება) სრულად უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 60 (სამოცი) კალენდარული დღის ვადაში. 2. ტექნიკური დავალების ყველა პოზიციით გათვალისწინებული საქონლის სრული კომპლექტაციით მოწოდების დამადასტურებელი მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების დღიდან 1 წლის განმავლობაში, მომწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს თანმდევი მომსახურების გაწევა და ტექნიკური მხარდაჭერა ტექნიკური დავალების მოთხოვნათა შესაბამისად.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1. შესყიდვის ობიექტის მოწოდება და თანმდევი მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მისამართზე, რომელიც განსაზღვრულია ხელშეკრულებით, ან, ქ. თბილისში, შემსყიდველის მიერ მითითებულ მისამართზე, რომელიც მიმწოდებელს ეცნობება დამატებით. 2. მიმწოდებელმა საქონლის ტრანსპორტირება/მოწოდება და თანმდევი მომსახურების გაწევა უნდა უზრუნველყოს უსაფრთხოების ნორმებისა და სტანდარტების განუხრელი დაცვით.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.მოწოდებულ შესყიდვის ობიექტზე ვრცელდება გარანტია შემდეგი პირობებით: 1.1. GNSS ბაზა-როვერის და საველე კონტროლერის საგარანტიო ვადა უნდა შეადგენდეს მხარეთა შორის შესყიდვის ობიექტის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 1 (ერთი) წელს. 2. საგარანტიო ვადის განმავლობაში მიმწოდებელი ვალდებულია, შემსყიდველის მიმართვის შემდეგ, საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოს შესაბამისი საქონლის ქარხნული წუნის/დეფექტებისა ან/და ნორმალური ექსპლუატაციის პროცესში, მიმწოდებლის მიზეზით წარმოქმნილი ხარვეზების, ასევე, ტექნიკური დავალებით განსაზღვრული თანმდევი მომსახურების ხარვეზ(ებ)ის აღმოფხვრა, საჭიროების შემთხვევაში წუნდებული საქონლის შეცვლა ახლით (ტრანსპორტირების ჩათვლით), ასეთი დეფექტის/ხარვეზის/წუნის დაფიქსირების დღიდან შემსყიდველთან შეთანხმებულ გონივრულ ვადაში. 3. ტექნიკური დავალების ყველა პოზიციით გათვალისწინებული საქონლის სრული კომპლექტაციით მოწოდების დამადასტურებელი მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების დღიდან 1 წლის განმავლობაში, მომწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს თანმდევი მომსახურების გაწევა და ტექნიკური მხარდაჭერა, კერძოდ: 3.1 მიმწოდებელმა საგარანტიო პერიოდში, შემსყიდველის მოთხოვნის შემდეგ, მოთხოვნიდან 20 კალენდარული დღის ვადაში, უნდა უზრუნველყოს თანმდევი მომსახურების გაწევა, რაც მოიცავს: 3.1.1 შემსყიდველის არაუმეტეს 5 თანამშრომლის ტრენინგი მოწყობილობების ექსპლუატაციასთან დაკავშირებულ საკითხებზე და მასთან დაკავშირებული ყველა სახის ხარჯის გაწევა. საჭიროების შემთხვევაში ტრენინგი უნდა მოიცავდეს თეორიულ და პრაქტიკულ ნაწილს. 3.1.2 თანმდევი მომსახურების გაწევა უნდა დადასტურდეს შესაბამისი მომსახურების გაწევის აქტით 3.2 მიმწოდებელმა საგარანტიო პერიოდში, უნდა განახორციელოს ტექნიკური მხარდაჭერა, რაც მოიცავს: 3.2.1 შესყიდვის ობიექტების არამატერიალური კომპონენტების გამართულ ფუნქციონირებას, პროგრამული განახლების (საჭიროების შემთხვევაში ლიცენზიების განახლება) უზრუნველყოფას და ნორმალური ექსპლუატაციის პროცესში, მისი გაუმართაობის მიზეზით წარმოშობილი ხარვეზების აღმოფხვრას შემსყიდველთან შეთანხმებულ გონივრულ ვადებში. 3.2.2 შემსყიდველის კონსულტირებას ხელსაწყოების ფუნქციონირებასთან დაკავშირებულ საკითხებზე. 4. გარანტიასთან დაკავშირებული სხვა პირობები განისაზღვრება ხელშეკრულების პროექტით.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
1. პრეტენდენტმა, სატენდერო დოკუმენტაციის ფასების ცხრილში, ფასების ცხრილის მოთხოვნათა შესაბამისად, უნდა მიუთითოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებლის, მწარმოებელი ქვეყნისა და მოდელის (ან საქონლის ნომრის/იდენტიფიკატორის) შესახებ. იმ შემთხვევაში თუ შემოთავაზებულ საქონელს მოდელი არ გააჩნია, პრეტენდენტმა აღნიშნულის შესახებ უნდა მიუთითოს მოდელის დასახელებაში. 2. შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტ(ებ)ის - GNSS ანტენისა და საველე კონტროლერის მწარმოებელს უნდა გააჩნდეს არანაკლებ 2 (ორი) წლიანი გამოცდილება, ანალოგიური საქონლის (გეოდეზიური მოწყობილობების/ინსტრუმენტების) წარმოების სფეროში, რის დასტურადაც წარმოდგენილი უნდა იყოს მწარმოებლის მიერ გაცემული წერილი/დოკუმენტი ან/და ამონაბეჭდი მწარმოებლის ოფიციალური საიტიდან წყაროს/ბმულის მითითებით. ინფორმაცია/დოკუმენტაცია სისტემაში ატვირთულ უნდა იქნას სატენდერო დოკუმენტაციის 10.1. მუხლის მე-2 პუნქტის მოთხოვნათა გათვალისწინებით.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
1. პრეტენდენტს, 2021 წლის პირველი იანვრიდან უნდა გააჩნდეს გეოდეზიური მოწყობილობების/ინსტრუმენტების მიწოდების გამოცდილება, რის დამადასტურებლადაც უნდა წარმოადგინოს მხარეთა მიერ ხელმოწერილი ხელშეკრულებების და შესაბამისი საქონლის მიწოდების დამადასტურებელი დამკვეთის ან/და მის მიერ განსაზღვრული უფლებამოსილი პირის მიერ ხელმოწერილი დოკუმენტების ასლები, საიდანაც უნდა იკვეთებოდეს შესყიდვის ობიექტის დასახელება და ღირებულება (მიღება-ჩაბარების აქტი, ან/და დამკვეთის მიერ გაცემული, შესყიდვის ობიექტის მიწოდების დამადასტურებელი ნებისმიერი წერილობითი დოკუმენტი). იმ შემთხვევაში, თუ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში განთავსებულია ამ პუნქტით მოთხოვნილი ინფორმაცია და დოკუმენტაცია, საკმარისია აღნიშნული შესყიდვის შესაბამისი სარეგისტრაციო ნომრის (SPA/NAT/CMR და სხვა) მითითება. 2. იმ შემთხვევაში, თუ ამ მუხლის 1-ლი პუნქტით მოთხოვნილი გამოცდილება შესრულებულია საქართველოს ტერიტორიაზე და დამკვეთს წარმოადგენს კერძო სამართლის სუბიექტი (არა შესყიდველი ორგანიზაციები), პრეტენდენტმა, დამატებით უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურები“.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
1. შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებელი უნდა აკმაყოფილებდეს ISO 9001:2015; სტანდარტების მოთხოვნებს და უნდა გააჩნდეს ძალაში მყოფი შესაბამისი სერთიფიკატი, რომლებიც გაცემული უნდა იყოს ან EA(uropean co-operation for Accreditation)-ის ან ANAB(ANSI National Accreditation Board)-ის ან A2LA(American Association for Laboratory Accreditation)-ის ან IAS(International Accreditation Service)-ის მიერ აკრედიტებული სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ. 2. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული GNSS ანტენისა და საველე კონტროლერის მწარმოებლის ავტორიზაციის წერილ(ებ)ი (MAF)/დოკუმენტი, რომელიც დაადასტურებს, რომ პრეტენდენტი არის შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებლის ოფიციალური წარმომადგენელი ან/და პრეტენდენტს გააჩნია შემოთავაზებული საქონლის გაყიდვის ავტორიზაცია. დოკუმენტი სისტემაში ატვირთულ უნდა იქნას სატენდერო დოკუმენტაციის 10.1. მუხლის მე-2 პუნქტის მოთხოვნათა გათვალისწინებით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის მწარმოებლის მიერ ოფიციალურად დეკლარირებული ინფორმაცია (მწარმოებლის წერილი ან/და მისაწოდებელი საქონლის პასპორტი ან/და ბმული მწარმოებლის ოფიციალური საიტიდან, ამობეჭდილი და თარგმნილი ქართულ ენაზე), ტექნიკური დავალებით განსაზღვრული თითოეული კომპონენტის ტექნიკური მონაცემების შესახებ, დეტალური სპეციფიკაციით განსაზღვრულ მოთხოვნათა შესაბამისად. ინფორმაცია/დოკუმენტაცია სისტემაში ატვირთულ უნდა იქნას სატენდერო დოკუმენტაციის 10.1.2 პუნქტის მოთხოვნათა გათვალისწინებით.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად დაფიქსირებული წინადადების საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით ნაკლებია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, სატენდერო კომისია პრეტენდენტისგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარდგენას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს სსიპ "ლევან სამხარაულის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო"-ს ან/და საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული ან/და საშემფასებლო დასკვნით, რომლითაც ცალსახად უნდა დასტურდებოდეს ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა, როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილის ერთეულებთან მიმართებით. პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ხელშეკრულების ფარგლებში ანგარიშსწორება ხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, საქართველოს ეროვნულ ვალუტაში, ხელშეკრულებით გათვალისწინებულ რეკვიზიტებზე, შესყიდვის ობიექტის სრულად მიწოდების შემდეგ, მხარეთა შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის დადასტურებიდან (თუ მიმწოდებელი რეგისტრირებულია დღგ-ის გადამხდელად) არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორებისთვის განსაზღვრული დოკუმენტების სრულყოფილად გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გვანცა ბაბულეიშვილი, 598633263, gvantsa.babuleishvili@georoad.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – „სისტემა“) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად; 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე, რომელშიც, თარგმანის სისწორე ან/და მთარგმნელის ხელმოწერის ნამდვილობა დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიული წესით. 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 4. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ ტექნიკური დოკუმენტაციის სახით წარმოდგენილი დოკუმენტ(ებ)ი შედგენილია და მხარეთა მიერ ხელმოწერილია ელექტრონულად, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს აღნიშნული ელექტრონული დოკუმენტ(ებ)ის ორიგინალი ეგზემპლარ(ებ)ი, ან მისი დამოწმებული ამონაბეჭდი, საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად; 5. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად; 6. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება; 7. მოცემულ ელექტრონულ ტენდერში, პრეტენდენტის სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით, გარდა დღგ-ისგადასახადისა. თუგამარჯვებული პრეტენდენტი ხელშეკრულების დადების მომენტისთვის; საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად, არის დღგ-ის გადამხდელი, ხელშეკრულების ღირებულებაში გათვალისწინებულ იქნება წინადადების ფასის შესაბამისი დღგ-ის ოდენობა; 8. პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში მითითებული ერთეულისა და საერთო ფასები, მათი ათწილადით გამოსახვის შემთხვევაში, გამოსახოს და შესაბამისად გაინაგარიშოს მძიმის შემდეგ ორი ციფრის (მეასედის) სიზუსტით; 9. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი ან ის წარმოდგენილი იქნება განუფასებლად. ასევე, თუ მის მიერ, სატენდერო პირობების და კანონმდებლობის მოთხოვნათა გათვალისწინებით, არ იქნება წარმოდგენილი სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებლის, მწარმოებელი ქვეყნისა და მოდელის (ან საქონლის ნომრის/იდენტიფიკატორის) შესახებ; 10. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 11. პრეტენდენტი ვალდებულია, დაიცვას „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის მოთხოვნები და ინფორმაცია დაამუშავოს ამავე კანონით განსაზღვრული წესითა და პირობებით. 12. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ადასტურებს, რომ მის სატენდერო წინადადებაში მითითებული, ფიზიკური პირების პერსონალური მონაცემები (ასეთის არსებობის შემთხვევაში), მოპოვებულია „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის მოთხოვნათა შესაბამისად და პირი თანახმაა მიმწოდებლის მიერ შემსყიდველისთვის აღნიშნული ინფორმაციის წარდგენაზე, ასევე, მიმწოდებლის და შემსყიდველის მიერ მათი პერსონალური მონაცემების დამუშავებაზე ამავე კანონის მოთხოვნათა დაცვით. 13. იმ შემთხვევაში, თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი. ამასთან, ტექნიკურ დავალებაში მოცემული პარამეტრები არის შემსყიდველის მიერ დადგენილი მინიმალური მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტი.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250014770 13.08.2025 terminated same category · 34% title match · same buyer

GNSS მიმღები მოწყობილობა საველე კონტროლერით და მაკომპლექტებელი ნაწილებით

საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტრ… 38200000გეოლოგიური და გეოფიზიკური ხელსაწყოები 0 bidders 34,464 ₾
NAT250015295 21.08.2025 contract signed same category · 34% title match · same buyer

GNSS მიმღები მოწყობილობა საველე კონტროლერით და მაკომპლექტებელი ნაწილებით

საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტრ… 38200000გეოლოგიური და გეოფიზიკური ხელსაწყოები → ტექნო S 2 bidders 68,928 ₾
NAT260011834 05.06.2026 contract signed same category · 32% title match

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს გეოლოგიური და გეოდეზიური ხელსაწყო GNSS ანტენა და საველე კ…

სსიპ მინერალური რესურსების ეროვნული ს… 38200000გეოლოგიური და გეოფიზიკური ხელსაწყოები → შპს გეოინსტრუმენტი 4 bidders 21,000 ₾
NAT250023197 11.12.2025 contract signed same category · same buyer

გრუნტის და საფუძვლის ფენების დინამიკური დრეკადობის მოდულის (მზიდუნარიანობის) მზომი ხელს…

საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტრ… 38200000გეოლოგიური და გეოფიზიკური ხელსაწყოები → შპს სოლენოიდ 1 bidder 27,288 ₾
NAT260015681 29.07.2026 contract prep same category · similar size

ერთეული გეოდეზიური ხელსაწყოს (ლაზერული მანზილმზომი) სახელმწიფო შესყიდვა

საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტო 38200000გეოლოგიური და გეოფიზიკური ხელსაწყოები → შპს გეოინსტრუმენტი 1 bidder 11,214 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ერ ტე დე
შპს ნიუ ტრანს როუდი
,,საგზაო სამშენებლო სამმართველო №1"
შპს კავკასენერგო
შპს ელიტ ბილდერს გრუპი