ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260007938
NAT260007938 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

შპს რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრის მიერ 2026 წლის საკუთარი შემოსავლების დაფინანსების ფარგლებში სამედიცინო დაწესებულებებში სადიალიზო აპარატურა-დანადგარების ტექნიკური მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 20% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.0 bidders, 66% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 50400000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract NTEN010 running 156 days remaining Contract PDF ↗
50,000 ₾ contract amount no payments recorded yet 11.05.2026 – 31.01.2027

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260007938
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) პრეისკურანტით
შესყიდვის კატეგორია50400000-სამედიცინო და ზუსტი საზომი აპარატურის შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობასატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი20.04.2026 17:19
წინადადებების მიღება იწყება26.04.2026 00:04
წინადადებების მიღება მთავრდება28.04.2026 15:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი700.00 GEL
გარანტიის ოდენობა500 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ.სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია
პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულება159`638.24 GEL
შესყიდვის ობიექტის სახელშეკრულებო ღირებულება50`000.00 GEL

Buyer documents & protocols (1)

NAT260007938_ოქმი N2 NAT260007938.pdf.pdf გიორგი ცქიფური 04.05.2026 15:54

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ჰოსპიმედ ჯორჯია 159,638 159,638 won
NAT260007938_პრეისკურანტი- დანართი N1.pdf.pdf · NAT260007938_გამოცდილება- დანართი N3.pdf.pdf · NAT260007938_წერილი.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 20.04.2026 17:19 Announced
  • 26.04.2026 00:04 Bidding opens
  • 27.04.2026 17:34 First bid placed (1 bidders in total)
  • 27.04.2026 17:34 Last bid activity
  • 28.04.2026 15:30 Bidding closes
  • 04.05.2026 15:54 Buyer published: NAT260007938_ოქმი N2 NAT260007938.pdf
  • 11.05.2026 00:00 Contract signed: NTEN010 — 50,000 ₾
  • 23.08.2026 22:03 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შპს რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრის მიერ 2026 წლის საკუთარი შემოსავლების დაფინანსების ფარგლებში სამედიცინო დაწესებულებებში სადიალიზო აპარატურა-დანადგარების ტექნიკური მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 პრეტენდენტმა უნდა უზრუნველყოს შპს რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრის სამედიცინო დაწესებულებებში განთავსებული დანართი N2-ის განსაზღვრული სადიალეზო აპარატურა-დანადგარების ტექნიკური მომსახურების სამუშაობის განხორციელება პრეისკურანტის ფასების ცხრილის (დანართი N1) შესაბამისად. ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტმა ასევე უნდა გაითვალისწინოს შემდეგი: ა) ტენდერში გამარჯვებულ პრეტენდენტთან ხელშეკრულება გაფორმდება 50000.00 ლარზე, სატენდერო წინადადების ფასი კი წარმოდგენილი უნდა იყოს სატენდერო დოკუმენტაციის, ფასების ცხრილი, დანართი N1-ში მოცემულ გრაფაში: „განფასება სამუშაოს სახეობის მიხედვით პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული ერთეულის ფასი ლარებში“ შესაბამისად, მაგრამ არაუმეტეს შემსყიდველის მიერ განსაზღვრული ერთეულების ზღვრული ღირებულებისა, წინააღმდეგ შემთხვევაში მოხდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია ყოველგვარი დაზუსტების გარეშე; ბ) პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ საბოლოო ფასს და პრეისკურანტის საწყის ფასს (შემსყიდველის მიერ დაფიქსირებული სავარაუდო ღირებულება) შორის სხვაობა შემსყიდველის მიერ გამოანგარიშდება პროცენტულად, რომლის მიხედვითაც დაევალება პრეტენდენტს, წარმოადგინოს კორექტირებული დანართი N1, ფასების ცხრილი ზემოაღნიშნული პროცენტული მაჩვენებლის პროპორციულად, კლებადობის პრინციპით, თითოეული საქონელისა და მომსახურებისათვის.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. მომსახურების გაწევა მოხდება ეტაპობრივად, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 24 საათის განმავლობაში, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. მიმწოდებელმა მომსახურების გაწევა უნდა უზრუნველყოს შპს რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრის შემდეგი რეგიონების სამედიცინო დაწესებულებებში(საჭიროების შესაბამისად): 1. შპს "რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრი'' (ამბროლაური) - ამბროლაური, ბრატისლავა-რაჭის ქ.N11 2. შპს რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრი (სტეფანწმინდა) - სტეფანწმინდა, ალ. ყაზბეგის ქ. # 35 3. შპს რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრი (ლანჩხუთი) - ლანჩხუთი, ჭანტურიას ქუჩა N21 4. შპს რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრი (თიანეთი) - თიანეთი, რუსთაველის ქ. # 75 5. შპს რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრი (ცაგერი) - ცაგერი, რუსთაველის ქ N31 6. შპს "რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრი" (ფოთი) - ფოთი (ქალაქი) / ფოთი, 9 აპრილის ხეივანი N26 7. შპს "რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრი" ო.ჩხობაძის სახელობის ქუთაისის მრავალპროფილური სამედიცინო დაწესებულება - ქუთაისი - ო. ჩხობაძის # 20 1.5.2. მომსახურების პერიოდში შესაძლებელია მოხდეს არსებულ მისამართებზე განყოფილების გაუქმება ან/და ორაგანიზაციას დაემატოს ახალი სამედიცინო დაწესებულება, ასეთ შემთხვევაში მიმწოდებელმა მხარეთა შორის გაფორმებული შეთანხმების საფუძველზე უნდა უზრუნველყოს მომსახურების გაწევა ახალ მისამართებზე სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული პირობების და ერთეულის ღირებულების ცვლილების გარეშე. 1.5.3. შემსყიდველი იტოვებს უფლებას სრულად არ აითვისოს ხელშეკრულებით განსაზღვრული საქონელი/მომსახურება.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1. აპარატურის შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება უნდა აკმაყოფილებდეს შემსყიდველის მოთხოვნებს, მომსახურება გაწეული უნდა იქნეს მაღალკვალიფიციურ დონეზე. გამოცვლილი სათადარიგო ნაწილი/დეტალი უნდა იყოს ახალი, ქარხნული წარმოების და არ უნდა გამოიწვიოს შეკეთებული ტექნიკის მუშაობის ხარისხის გაუარესება. მიმწოდებელმა უნდა გაავრცელოს მის მიერ გამოცვლილ სათადარიგო ნაწილზე და გაწეულ მომსახურებაზე საგარანტიო ვადა არანაკლებ 6 თვის ვადით; 2. იმ შემთხვევაში, თუ აღმოჩნდება რომ მიმწოდებლის მიერ არ არის სრულყოფილად შესრულებული მომსახურება და/ან შეცვლილი ნაწილი აღმოჩნდება მეორადი ან/და წუნდებული, მიმწოდებელი ვალდებულია აღმოჩენილი ხარვეზი აღმოფხვრას საკუთარი ხარჯებით, ტრანსპორტირების ჩათვლით, 3 (სამი) კალენდარული დღის ვადაში.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1 პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის მომსახურების გაწევის გამოცდილება გამოცდილება((ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის მომსახურებას მიეკუთვნება: სამედიცინო აპარატურის შეკეთება-ტექნიკური მომსახურება) 2023 წლის 1 იანვრიდან მოცემულ ტენდერში წინადადებების მიღების დასრულების დღემდე, არანაკლებ 25 000 ლარის ღირებულების(ჯამურად). აღნიშნული გამოცდილების დასადასტურებლად ერთიანი ელექტრონული სისტემის საშუალებით წარმოდგენილი უნდა იქნეს: დამკვეთთან გაფორმებული ხელშეკრულებები და მიღება-ჩაბარების აქტები, შესაძლებელია წარმოდგენილი იქნას დადასტურებული ანგარიშფაქტურები. 2.2.1.2 იმ შემთხვევაში, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1.1 მუხლით მოთხოვნილი დოკუმენტაცია ატვირთულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, პრეტენდენტს შეუძლია გამოცდილების შესახებ დანართში N3-ში მიუთითოს შესაბამისი CMR ან/და SPA ან/და NAT ან/და სხვა შესყიდვის საშუალების ნომრები და არ წარმოადგინოს მოთხოვნილი დოკუმენტაცია.
2.8.1 ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნები
2.8.1 პრეტენდენტი ვალდებულია ქვეკონტრაქტორის არსებობის შემთხვევაში წარმოადგინოს შესაბამისი ინფორმაცია. 2.8.2 ქვეკონტრაქტორ(ებ)ის არსებობის შემთხვევში მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით ქვეკონტრაქტორთან გაფორმებული დამადასტურებელი დოკუმენტი. 2.8.3 „შემსყიდველის“ მოთხოვნის შემთხვევაში, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ქვეკონტრაქტორის მიერ წერილობითი თანხმობა, სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილი ვალდებულების შესრულების შესახებ. 2.8.4 ქვეკონტრაქტორ(ებ)ი არ უნდა იყვნენ რეგისტრირებული სახელმწიფო შესყიდვებში მონაწილე არაკეთილსინდისიერ პირთა რეესტრში – „შავი სია“. 2.8.5 იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტს, ტენდერისათვის „წინადადებების მიღება დასრულებულია“ სტატუსის მინიჭების შემდეგ, წარმოეშობა ქვეკონტრაქტორი, ამ შესახებ წერილობით უნდა აცნობოს „შემსყიდველს“. 2.8.6 პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ქვეკონტრაქტორის სახელზე გაცემული სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილი შესაბამისი დოკუმენტაცია.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა/ანგარიში, რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. 4.1.1.2 დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდაი იქნას „ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, დასკვნაზე/ანგარიშზე ხელმომწერი პირის, ქონების ან/და ბიზნესის შემფასებლის მოქმედი სერტიფიკატ(ებ)ის ასლი, რომელიც გაცემული უნდა იყოს სსიპ საქართველოს აკრედიტაციის ეროვნული ორგანოს - აკრედიტაციის ცენტრის მიერ, აკრედიტებულ შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად ფაქტიურად გაწეული მომსახურების მიხედვით, უნაღდო ანგარიშსწორებით, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, მხარეთა შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტისა და მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი შესაბამისი ანგარიშ-ფაქტურის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება გაწეული მომსახურების საფუძველზე გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გიორგი მაღლაკელიძე, 579454525, rhc@procurement.gov.ge ელექტრონული ტენდერისთვის ტენდერის სტატუსის „გამოცხადებულია“ მინიჭებიდან ტენდერის სტატუსის „წინადადებების მიღება დაწყებულია“ მინიჭებამდე, სისტემაში „მიმწოდებლად“ რეგისტრირებულ ნებისმიერ მომხმარებელს უფლება აქვს, სისტემაში არსებული „კითხვა-პასუხის“ მოდულის მეშვეობით, მოითხოვოს სატენდერო პირობების კონკრეტული ჩანაწერის განმარტება. სატენდერო კომისია კითხვის დასმიდან არაუგვიანეს მომდევნო სამუშაო დღისა, „კითხვა-პასუხის“ მოდულის მეშვეობით, გააკეთებს შესაბამის განმარტებას. აღნიშნულით შესაძლებელია იხელმძღვანელოს ნებისმიერმა დაინტერესებულმა პირმა
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები ან/და ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 10.1.2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3. ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ განიხილება. 10.1.4. სატენდერო წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული მიმწოდებლის ყველა ხარჯის (მ.შ კანონმდებლობით გათვალისწინებული გადასახადები) გათვალისწინებით. 10.1.5. პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადების ფასი, (კანონმდებლობით გაითვალისწინებულ შემთხვევებში) უნდა მიუთითოს დღგ-ს გათვალისწინებით. 10.1.6. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 10.1.7. სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის" მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად. 10.1.8. თუ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასიდან გამომდინარე ერთეულის ღირებულებები დაჯდება მრავალნიშნა ათწილადი, პრეტენდენტი ვალდებულია ერთეულის ღირებულება შეამციროს და დაამრგვალოს მეასედებამდე, შესაბამისად შეამციროს საერთო ღირებულებაც.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250001885 30.01.2025 contract signed same category · 98% title match · same buyer · similar size

შპს რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრის მიერ 2025 წლის საკუთარი შემოსავლების დაფინანსების ფარგლ…

შპს რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრი 50400000სამედიცინო და ზუსტი საზომი აპარატურის შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შპს ჰოსპიმედ ჯორჯია 1 bidder 119,982 ₾
NAT260007214 07.04.2026 not held same category · 100% title match · same buyer

შპს რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრის მიერ 2026 წლის საკუთარი შემოსავლების დაფინანსების ფარგლ…

NAT250001036 21.01.2025 not held same category · 98% title match · same buyer

შპს რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრის მიერ 2025 წლის საკუთარი შემოსავლების დაფინანსების ფარგლ…

NAT260002620 13.02.2026 contract signed same category · 66% title match

შპს აკადემიკოს ნიკოლოზ ყიფშიძის სახელობის ცენტრალური საუნივერსიტეტო კლინიკის მიერ 2026 …

შპს აკადემიკოს ნიკოლოზ ყიფშიძის სახელ… 50400000სამედიცინო და ზუსტი საზომი აპარატურის შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შპს ჰოსპიმედ ჯორჯია 1 bidder 74,860 ₾
NAT260003012 17.02.2026 contract signed same category · 33% title match · similar size

შესყიდვის ობიექტია ჰემოდიალიზის სამედიცინო აპარატურის სერვისული ტექნიკური მომსახურების …

შპს ბათუმის რესპუბლიკური კლინიკური სა… 50400000სამედიცინო და ზუსტი საზომი აპარატურის შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შპს ჰოსპიმედ ჯორჯია 1 bidder 145,990 ₾
NAT260008700 29.04.2026 contract signed same category · 30% title match · similar size

საჩხერის რაიონული კლინიკის დიალიზის განყოფილებაში არსებული ჰემოდიალიზის სეანსისთვის საჭ…

ს.ს. საჩხერის რაიონული საავადმყოფო პო… 50400000სამედიცინო და ზუსტი საზომი აპარატურის შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შპს ჰოსპიმედ ჯორჯია 1 bidder 159,638 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ავერსი-ფარმა
ვესტფარმ
შპს ნიუ ლაბი
შპს მედიქალ ბიოს ჯორჯია
შპს ჰოსპიმედ ჯორჯია