ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260008223
NAT260008223 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ტრავმატოლოგიური მიმართულების სამედიცინო სახარჯი მასალების შესყიდვა სატენდერო დოკუმენტაციის (კითხვარის)

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 45% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 33100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N270 running 184 days remaining Contract PDF ↗
93,340 ₾ contract amount 3,206 ₾ (3%) actually paid 27.05.2026 – 28.02.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
637.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 21.08.2026
143.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 21.08.2026
143.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 21.08.2026
143.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 21.08.2026
448.50 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 21.08.2026
486.50 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 21.08.2026
320.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 21.08.2026
362.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 21.08.2026
380.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 21.08.2026
143.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 21.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260008223
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს ბათუმის რესპუბლიკური კლინიკური საავადმყოფო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია33100000-სამედიცინო მოწყობილობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება122`453.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი22.04.2026 18:26
წინადადებების მიღება იწყება28.04.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება30.04.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`225 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია (მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში).
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (14)

NAT260008223_ოქმი N2 - NAT260008223.pdf.pdf ნინო ცინცაძე 04.05.2026 20:55
NAT260008223_CE certificate Jiangsu Shuangyang MedicaL..pdf.pdf ლელა წიკლაური 07.05.2026 17:05
NAT260008223_ISO 13485 Jiangsu Shuangyang MedicaL..pdf.pdf ლელა წიკლაური 07.05.2026 17:06
NAT260008223_CE certificate Madura Orthosurge Pvt. Ltd..pdf.pdf ლელა წიკლაური 07.05.2026 17:06
NAT260008223_ISO 13485 certificate Madura Orthosurge Pvt. Ltd..pdf.pdf ლელა წიკლაური 07.05.2026 17:06
NAT260008223_Manufacturer Letter Jianqsu..pdf.pdf ლელა წიკლაური 07.05.2026 17:06
NAT260008223_Manufacturer Letter Madura..pdf.pdf ლელა წიკლაური 07.05.2026 17:06
NAT260008223_ოქმი N3 - NAT260008223.pdf.pdf ნინო ცინცაძე 13.05.2026 11:47
NAT260008223_სერტიფიკატები..pdf.pdf ლელა წიკლაური 18.05.2026 17:22
NAT260008223_ოქმი N4 - NAT260008223.pdf.pdf ნინო ცინცაძე 20.05.2026 15:40

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ახალი ხედვა 93,340 93,340 won
NAT260008223_ფასების ცხრილი შპს ახალი ხედვა NAT260008223..pdf.pdf
შპს 4 ჰოსპიტალს 116,989 116,989
NAT260008223_ფასების ცხრილი (დანართი №1) -signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 22.04.2026 18:26 Announced
  • 28.04.2026 00:05 Bidding opens
  • 30.04.2026 10:15 First bid placed (2 bidders in total)
  • 30.04.2026 10:50 Last bid activity
  • 30.04.2026 15:00 Bidding closes
  • 04.05.2026 20:55 Buyer published: NAT260008223_ოქმი N2 - NAT260008223.pdf
  • 07.05.2026 17:04 Buyer published: NAT260008223_ფასების ცხრილი შპს ახალი ხედვა NAT260008223 დაზუსტებული..pdf (07/05/2026 05:05)
  • 07.05.2026 17:05 Buyer published: NAT260008223_CE certificate Jiangsu Shuangyang MedicaL..pdf
  • 07.05.2026 17:06 Buyer published: NAT260008223_ISO 13485 certificate Madura Orthosurge Pvt. Ltd..pdf
  • 07.05.2026 17:06 Buyer published: NAT260008223_Manufacturer Letter Jianqsu..pdf
  • 07.05.2026 17:06 Buyer published: NAT260008223_Manufacturer Letter Madura..pdf
  • 07.05.2026 17:06 Buyer published: NAT260008223_ISO 13485 Jiangsu Shuangyang MedicaL..pdf
  • 07.05.2026 17:06 Buyer published: NAT260008223_CE certificate Madura Orthosurge Pvt. Ltd..pdf
  • 07.05.2026 17:26 Buyer published: NAT260008223_ფასების ცხრილი შპს ახალი ხედვა NAT260008223 დაზუსტებული 7May..pdf
  • 13.05.2026 11:47 Buyer published: NAT260008223_ოქმი N3 - NAT260008223.pdf
  • 18.05.2026 14:09 Buyer published: NAT260008223_წერილი ნიმუშის წარდგენაზე NAT260008223..pdf
  • 18.05.2026 17:22 Buyer published: NAT260008223_სერტიფიკატები..pdf
  • 18.05.2026 17:22 Buyer published: NAT260008223_საექსპერტო დასკვნა_NAT260008223-signed.pdf
  • 20.05.2026 15:40 Buyer published: NAT260008223_ოქმი N4 - NAT260008223.pdf
  • 27.05.2026 00:00 Contract signed: N270 — 93,340 ₾
  • 23.08.2026 22:01 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 20 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ტრავმატოლოგიური მიმართულების სამედიცინო სახარჯი მასალების შესყიდვა სატენდერო დოკუმენტაციის (კითხვარის) 1.3. პუნქტში მიმაგრებული ფასების ცხრილის (დანართი N1) შესაბამისად.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. საქონლის დეტალური ტექნიკური მახასიათებლების აღწერა და რაოდენობა/მოცულობა მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციის/კითხვარის 1.3. პუნქტის შესაბამის ველში ატვირთული ფასების ცხრილის (დანართი N1) სახით. 1.2.2. შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს შესაბამისი სეტების მეშვეობით. სეტში უნდა შედიოდეს როგორც სახარჯი მასალები, ასევე, სახარჯი მასალებისათვის აუცილებელი შესაბამისი თავსებადი ინსტრუმენტების სრული კომპლექტი; შენიშვნა: * ხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში, მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველი უზრუნველყოს უსასყიდლოდ სეტში განთავსებული სათანადო ინსტრუმენტების სრული ნაკრების დროებით სარგებლობაში გადაცემით. * მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს სრულყოფილი სეტი ტენდერში მითითებული ყველა ზომის გათვალისწინებით. * შესყიდვის ობიექტების ტექნიკურ აღწერილობაში თუ გამოყენებულია (მითითებულია) კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, პატენტი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი იგულისხმება „მსგავსი“ ან „ეკვივალენტური“;
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება (სეტების მიწოდება/დასაწყობება) შემსყიდველ ორგანიზაციაში უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან არაუმეტეს 1 სამუშაო დღის ვადაში, 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით. ხოლო, მოწოდებული სეტში მოთავსებული იმ საქონლის შევსება და დასაწყობება, რომელიც გაიხარჯება ეტაპობრივად, შემსყიდველის კონკრეტული საჭიროებიდან გამომდინარე (კლინიკაში დაგეგმილი ოპერაციების შესაბამისად), მიმწოდებლის მხრიდან უნდა განხორციელდეს დაუყოვნებლივ, მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 3 საათის განმავლობაში;
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება შემსყიდველისათვის უნდა განხორციელდეს შემდეგ მისამართზე: ქალაქი ბათუმი, პუშკინის ქუჩა, N164/ტბელ აბუსერიძის ქუჩა, N2; შპს "ბათუმის რესპუბლიკური კლინიკური საავადმყოფო" (შემსყიდველის მხრიდან სეტის შევსებაზე მოთხოვნა უნდა წარადგინოს შესაბამისმა პასუხისმგებელმა პირმა).
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
ვარგისიანობის ვადასთან დაკავშირებული მოთხოვნა: მოსაწოდებელ საქონელს უნდა გააჩნდეს ვარგისიანობის ვადა მიწოდების მომენტიდან არანაკლებ 1 (ერთი) წელი. ვარგისიანობის ვადის შესახებ ზემოთ აღნიშნული ინფორმაცია, მითითებული უნდა იქნას სატენდერო დოკუმენტაციის/კითხვარის 1.3. პუნქტში მიმაგრებულ ფაილში (ფასების ცხრილი - დანართი N1), რომელიც პრეტენდენტმა უნდა დაადასტუროს ხელმოწერით (არსებობის შემთხვევაში ორგანიზაციის ბეჭდით) და წარმოადგინოს სატენდერო წინადადებასთან ერთად; შენიშვნა: „მიმწოდებელი“ ვალდებულია მიწოდებული „საქონლის“ წუნდების შესახებ წერილობითი შეტყობინების მიღებიდან არაუმეტეს 1 (ერთი) კალენდარული დღეში განახორციელოს წუნდებული „საქონლის“ შეცვლა “შემსყიდველის” მხრიდან რაიმე დამატებითი დანახარჯის გაწევის გარეშე.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ფასების ცხრილის (დანართი N1) მოცემულ პოზიციებზე შემოთავაზებული/მოსაწოდებელი შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი ქვეყნის და მწარმოებელი კომპანიის/მოდელის შესახებ ინფორმაცია (იმ შემთხვევაში, თუ შესყიდვის ობიექტს არ გააჩნია მოდელი, პრეტენდენტმა/მიმწოდებელმა უნდა გააკეთოს შესაბამისი ჩანაწერი მოდელის არარსებობასთან დაკავშირებით), რომელიც უნდა მიუთითოს სატენდერო დოკუმენტაციის (კითხვარის) 1.3. პუნქტში მიმაგრებულ ფაილში - ფასების ცხრილში (დანართი N1); აღნიშნული ინფორმაციის მიუთითებლობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას, ყოველგვარი დაზუსტების პროცედურის გამოყენების გარეშე. ასევე, პრეტენდენტის მიერ დაზუსტებული სატენდერო წინადადების წარმოდგენის შემდგომ შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებელი ქვეყნის და მწარმოებელი კომპანიის/მოდელის დასახელების ცვლილება გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
1. შემოთავაზებულ საქონელს უნდა გააჩნდეს შემდეგი ვალიდური დოკუმენტები: ISO13485 სერტიფიკატი და CE (ან EC) მარკირების დამადასტურებელი დოკუმენტი ან CE (ან EC) ან MDR მარკირების დამადასტურებელი შესაბამისობის დოკუმენტი ან/და ხარისხის დამადასტურებელი FDA (ამერიკული) სერტიფიკატი. 2. შემოთავაზებულ საქონელზე პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ უნდა იქნას მწარმოებლის მიერ დადასტურებული ბროშურა/კატალოგი ან/და მწარმოებლის ოფიციალური წერილი (ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით), ტექსტობრივი და ვიზუალური ინფორმაციით, რომლითაც დადასტურდება შემოთავაზებული საქონლის მახასიათებლების სატენდერო დოკუმენტაციით დადგენილ მახასიათებლებთან შესაბამისობა. (იმ შემთხვევაში, თუ დოკუმენტაცია არის უცხოურ ენაზე, მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიალურად დამოწმებული ქართული თარგმანი);
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. მისაწოდებელი „საქონლის“ ხარისხი უნდა შეესაბამებოდეს სატენდერო წინადადებით წარმოდგენილ ინფორმაციას, უნდა შეესაბამებოდეს ფასების ცხრილში მითითებულ მახასიათებლებს, ასევე გათვალისწინებული უნდა იყოს ყველა ისე გარემოება, რამაც შეიძლება ხარისხზე გავლენა მოახდინოს. 2.9.2. საქონლის ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს სანიტარულ–ჰიგიენური ნორმებისა და პირობების დაცვით. 2.9.3. შემოთავაზებული სამედიცინო სახარჯი მასალები უნდა იყოს ახალი, ექსპლუატაციაში არმყოფი, ნივთობრივად და უფლებრივად უნაკლო, სეტში არსებული შესაბამისი თავსებადი ინსტრუმენტების მდგომარეობა - ახალი, არაამორტიზებული, სრული კომპლექტაციით, ტექნიკური წუნის გარეშე; 2.9.4. საქონლის შეფუთვა არ უნდა იყოს დაზიანებული, ხოლო წარწერები საქონელსა ან/და ეტიკეტ(ებ)ზე უნდა იყოს კითხვადი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში). 2.9.5. პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი დოკუმენტები: 2.9.5.1. სატენდერო დოკუმენტაციის (კითხვარის) 1.3. პუნქტით განსაზღვრული ფასების ცხრილი (დანართი #1); აღნიშნულ დანართი #1-ში უნდა მიეთითოს სატენდერო დოკუმენტაციის 2.1.1. და 1.7.1 პუნქტებით გათვალისწინებული მოთხოვნები. 2.9.5.2. სატენდერო დოკუმენტაციის (კითხვარის) 2.7.1 პუნქტით განსაზღვრული მოთხოვნები ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ.
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
3.1.1.1. პრეტენდენტი ვალდებულია შემსყიდველ ორგანიზაციაში წარმოადგინოს სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2. და 1.3. პუნქტებით გათვალისწინებული - ფასების ცხრილის (დანართი N1) პოზიციების შესაბამისად, თითოეული პოზიციიდან ერთი ნიმუში. წარმოდგენილი ნიმუშები უნდა შეესაბამებოდეს პრეტენდენტის სატენდერო წინადადებასა და სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ მოთხოვნებს; 3.1.1.2. პრეტენდენტის მიერ წარდგენილი შესყიდვის ობიექტის ნიმუშები დაზუსტებას არ ექვემდებარება. 3.1.1.3. ტენდერში „გამარჯვებულ“ პრეტენდენტს ნიმუში უკან დაუბრუნდება საქონლის სრულად მიწოდების ან/და ხელშეკრულებით გათვალისწინებული საქონლის მიწოდების ვადის გასვლიდან 30 დღის განმავლობაში.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
ქ. ბათუმი, ტბელ აბუსერიძის ქ. N2/პუშკინის ქ.164, შპს "ბათუმის რესპუბლიკური კლინიკური საავადმყოფო" (აფთიაქი-მედიკამენტებისა და სამედიცინო სახარჯი მასალების მარაგების სამსახური).
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი წინადადების ფასის მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით ნაკლებია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, რომელიც შესაძლებელია, დასაბუთდეს შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული დასკვნით ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი); 4.1.1.2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის 20%-ით ან მეტით ფასის კლების შემთხვევაში, პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე, ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტების მიხედვით, მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი მიღება-ჩაბარების აქტისა და შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის საფუძველზე (საგადასახადო დოკუმენტაციაში დამატებით მითითებული უნდა იქნას ხელშეკრულების ნომერი); 7.2.2. ანგარიშსწორება განხორციელდება ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, მიმწოდებლის მიერ ფაქტიურად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის ღირებულების შესაბამისად; 7.2.3. ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის საბანკო რეკვიზიტებზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1. ანგარიშსწორება განხორციელდება მიღება-ჩაბარების აქტის და საგადასახადო დოკუმენტაციის საფუძველზე, აღნიშნული დოკუმენტაციის მიმწოდებლის მიერ შემსყიდველისათვის წარდგენიდან არაუმეტეს 30 (ოცდაათი) სამუშაო დღის განმავლობაში. შენიშვნა: ორგანიზაციის სპეციფიკური დაფინანსებიდან გამომდინარე, ვერ განხორციელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციის გათვალისწინება ანგარიშსწორების განხორციელების ვადებთან დაკავშირებით.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნინო ცინცაძე, 577464525, ninocincadze02@gmail.com ელექტრონული ტენდერისთვის ტენდერის სტატუსის „გამოცხადებულია“ მინიჭებიდან ტენდერის სტატუსის „წინადადებების მიღება დაწყებულია“ მინიჭებამდე, სისტემაში „მიმწოდებლად“ რეგისტრირებულ ნებისმიერ მომხმარებელს უფლება აქვს, სისტემაში არსებული „კითხვა-პასუხის“ მოდულის მეშვეობით, მოითხოვოს სატენდერო პირობების კონკრეტული ჩანაწერის განმარტება. სატენდერო კომისია კითხვის დასმიდან არაუგვიანეს მომდევნო სამუშაო დღისა, „კითხვა-პასუხის“ მოდულის მეშვეობით, გააკეთებს შესაბამის განმარტებას. აღნიშნულით შესაძლებელია იხელმძღვანელოს ნებისმიერმა დაინტერესებულმა პირმა.
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ განიხილება. 10.1.2. სატენდერო წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული მიმწოდებლის ყველა ხარჯის (მ.შ. კანონმდებლობით გათვალისწინებული გადასახადები) გათვალისწინებით. 10.1.3. პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადების ფასი უნდა მიუთითოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული ყველა გადასახადის ჩათვლით. 10.1.4. საავანსო ანგარიშსწორება არ გამოიყენება; 10.1.5. შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა არის სავარაუდო და მისი შესყიდვა განხორციელდება შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად (საჭიროებისამებრ), ანუ შემსყიდველი იტოვებს უფლებას არ აითვისოს სრულად დანართი #1-ში (ფასების ცხრილი) მითითებული შესყიდვის ობიექტი; 10.1.6. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები ან/და ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი/მიმწოდებელი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 10.1.7. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.8. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 10.1.9. სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის" მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად. 10.1.10. პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას, თუ მის მიერ არ იქნება წარმოდგენილი ფასების ცხრილი ან ფასების ცხრილი წარმოდგენილი იქნება განფასების გარეშე ან წარდგენილ ფასების ცხრილში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5 %-ს. 10.1.11. პრეტენდენტი ვალდებულია სატენდერო დოკუმენტაციის/კითხვარის პუნქტში მიმაგრებული დანართი წარმოადგინოს იმ ფორმით, რა ფორმითაც არის მითითებული სატენდერო დოკუმენტაციაში. 10.1.12. შემსყიდველი უფლებამოსილია, ხელშეკრულების ვადის გასვლიდან არაუმეტეს 45 კალენდარული დღის განმავლობაში, დაუბრუნოს მიმწოდებელს მიწოდებული სეტებიდან გამოუყენებელი საქონელი. შესაბამისად, დაბრუნებული, გამოუყენებელი საქონელი არ ექვემდებარება შემსყიდველის მიერ ანაზღაურებას. 10.1.13. მოწოდებული სეტებიდან, შემსყიდველი ორგანიზაციის პასუხისმგებელი პირის მიერ, ოპერაციის მსვლელობის პერიოდში შერჩეული იქნება საჭირო სახარჯი მასალა, შესაბამისად, მიღება-ჩაბარების აქტი გაფორმდება და შესყიდული იქნება მხოლოდ შერჩეული შესყიდვის ობიექტი. ყოველი თვის ბოლოს გაფორმდება მიღება-ჩაბარების აქტი, რომელშიც აღრიცხული და ასახული იქნება გახარჯული, გამოყენებული მასალები. ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება, ფაქტობრივად გამოყენებული შესყიდვის ობიექტების მიხედვით, მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 30 (ოცდაათი) სამუშაო დღის ვადაში (მიმწოდებელი წარუდგენს შემსყიდველს მიწოდებულ/ფაქტობრივად გამოყენებულ საქონელზე მიღება-ჩაბარების აქტს ყოველი თვის ბოლოს). 10.1.14. მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 3 საათისა, უზრუნველყოს სეტის შევსება მოთხოვნილი საქონლის ზომებით. 10.1.15. საქონლის შესყიდვა ხორციელდება 2026 წლის სახსრებით;
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260000375 14.01.2026 terminated same category · 100% title match · same buyer

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ტრავმატოლოგიური მიმართულების სამედიცინო სახარჯი მასალების…

შპს ბათუმის რესპუბლიკური კლინიკური სა… 33100000სამედიცინო მოწყობილობები 4 bidders 228,748 ₾
NAT260000629 20.01.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ტრავმატოლოგიური მიმართულების სამედიცინო სახარჯი მასალების…

შპს ბათუმის რესპუბლიკური კლინიკური სა… 33100000სამედიცინო მოწყობილობები → შპს 4 ჰოსპიტალს 2 bidders 516,650 ₾
NAT250024513 27.12.2025 contract signed same category · 76% title match · same buyer · similar size

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ნეიროქირურგიული მიმართულების სამედიცინო სახარჯი მასალების…

შპს ბათუმის რესპუბლიკური კლინიკური სა… 33100000სამედიცინო მოწყობილობები → შპს პრიმაქს-ჯორჯია 2 bidders 149,625 ₾
NAT250022011 02.12.2025 contract signed same category · 75% title match · same buyer · similar size

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ყბა-სახის სამედიცინო სახარჯი მასალების შესყიდვა სატენდერო…

შპს ბათუმის რესპუბლიკური კლინიკური სა… 33100000სამედიცინო მოწყობილობები → შპს პრიმაქს-ჯორჯია 3 bidders 101,390 ₾
NAT260000377 14.01.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ტრავმატოლოგიური მიმართულების სამედიცინო სახარჯი მასალების…

შპს ბათუმის რესპუბლიკური კლინიკური სა… 33100000სამედიცინო მოწყობილობები → შპს ახალი ხედვა 2 bidders 22,860 ₾
NAT250010996 18.06.2025 contract signed same category · 92% title match · same buyer

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ტრავმატოლოგიური მიმართულების სახარჯი მასალების შესყიდვა ს…

შპს ბათუმის რესპუბლიკური კლინიკური სა… 33100000სამედიცინო მოწყობილობები → შპს ახალი ხედვა 2 bidders 33,500 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ავერსი-ფარმა 25×
პსპ ფარმა 22×
შპს პრიმაქს-ჯორჯია 12×
შპს ახალი ხედვა 10×
შპს ჰოსპიმედ ჯორჯია