ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260009305
NAT260009305 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სხვადასხვა გასანათებელი მოწყობილობების და ელექტრო ნათურების შესყიდვა

4% outside our line

Can we win this?

4% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 26% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.9 bidders, 43% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Incumbent თორნიკე has won 6 of the last 7 awards from this buyer here.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 31500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N73 running 124 days remaining Contract PDF ↗
97,000 ₾ contract amount 97,000 ₾ (100%) actually paid 17.06.2026 – 30.12.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
97,000.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 29.06.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260009305
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიწყალტუბოს მუნიციპალიტეტის გამწვანების,გარე განათების და კეთილმოწყობის ცენტრი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია31500000-გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება98`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი06.05.2026 12:46
წინადადებების მიღება იწყება16.05.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება18.05.2026 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი400.00 GEL
გარანტიის ოდენობა980 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 20 დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (12)

NAT260009305_ოქმი 2_0001.pdf.pdf თინა ჟვანია 25.05.2026 14:32
NAT260009305_დაზუსტებული ფასების ცხრილი 315.pdf.pdf იოსებ ფანქველაშვილი 26.05.2026 11:24
NAT260009305_DATA-SHEET.pdf.pdf იოსებ ფანქველაშვილი 26.05.2026 11:24
NAT260009305_CE.pdf.pdf იოსებ ფანქველაშვილი 26.05.2026 11:25
NAT260009305_ROHS.pdf.pdf იოსებ ფანქველაშვილი 26.05.2026 11:25
NAT260009305_იბუს ნათურები ROHS.pdf.pdf იოსებ ფანქველაშვილი 26.05.2026 11:25
NAT260009305_ხელშეკრულება შპს ჯეოლაით-თორნიკე.pdf.pdf იოსებ ფანქველაშვილი 26.05.2026 11:25
NAT260009305_oqmi 3_0001.pdf.pdf თინა ჟვანია 03.06.2026 13:31
NAT260009305_interests konfl_k.pdf.pdf თინა ჟვანია 03.06.2026 13:31
NAT260009305_შპს ჯეოლაით - ნიმუში.pdf.pdf იოსებ ფანქველაშვილი 05.06.2026 12:00
NAT260009305_4- oqmi 315_0001.pdf.pdf თინა ჟვანია 11.06.2026 11:52

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს "ჯეოლაით" 98,000 97,000 won
NAT260009305_დანართი 1.pdf.pdf · NAT260009305_ფასების ცხრილი 315.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 06.05.2026 12:46 Announced
  • 16.05.2026 00:00 Bidding opens
  • 16.05.2026 13:32 First bid placed (1 bidders in total)
  • 18.05.2026 12:10 Last bid activity
  • 18.05.2026 13:00 Bidding closes
  • 25.05.2026 14:32 Buyer published: NAT260009305_ინტერესთა კონფლიქტი ოქმი_0001.pdf
  • 25.05.2026 14:32 Buyer published: NAT260009305_ოქმი 2_0001.pdf
  • 26.05.2026 11:24 Buyer published: NAT260009305_დაზუსტებული ფასების ცხრილი 315.pdf
  • 26.05.2026 11:24 Buyer published: NAT260009305_DATA-SHEET.pdf
  • 26.05.2026 11:25 Buyer published: NAT260009305_CE.pdf
  • 26.05.2026 11:25 Buyer published: NAT260009305_ROHS.pdf
  • 26.05.2026 11:25 Buyer published: NAT260009305_იბუს ნათურები ROHS.pdf
  • 26.05.2026 11:25 Buyer published: NAT260009305_ხელშეკრულება შპს ჯეოლაით-თორნიკე.pdf
  • 03.06.2026 13:31 Buyer published: NAT260009305_oqmi 3_0001.pdf
  • 03.06.2026 13:31 Buyer published: NAT260009305_interests konfl_k.pdf
  • 05.06.2026 12:00 Buyer published: NAT260009305_შპს ჯეოლაით - ნიმუში.pdf
  • 11.06.2026 11:52 Buyer published: NAT260009305_4- oqmi 315_0001.pdf
  • 17.06.2026 00:00 Contract signed: N73 — 97,000 ₾
  • 23.08.2026 22:25 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 20 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სხვადასხვა გასანათებელი მოწყობილობების და ელექტრო ნათურების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური მახასიათებლები და რაოდენობა იხ. დანართი 1.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 20 დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიმწოდებელმა საკუთარი ხარჯებით უნდა უზრუნველყოს შესყიდვის ობიექტის მიწოდება ქ.წყალტუბოს რუსთაველის ქ.#25.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
საგარანტიო ვადა განისაზღვრება ფასების ცხრილში მითითებულ ელ. საქონელზე და აითვლება მხარეთა შორის მიღება-ჩაბარების აქტის შედგენის დღიდან. საგარანტიო ვადის განმავლობაში მიმწოდებელმა საკუთარი სახსრებით უნდა უზრუნველყოს ხარვეზის/ნაკლის აღმოფხვრა ან საჭიროების შეთხვევაში ახლით შეცვლა, შემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 5 (ხუთი) კალენდარული დღის ვადაში.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანასთან და მწარმოებელ კომპანიასთან დაკავშირებული ინფორმაციის მითითება უნდა მოხდეს ფასების ცხრილში; შენიშვნა: აღნიშნული ინფორმაციის წარმოუდგენლობის შემთხვევაში პრეტენდენტი ექვემდებარება დისკვალიფიკაციას. - დაზუსტებას არ ექვემდებარება ტექნიკური დოკუმენტაცია, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად არ არის წარდგენილი ან მასში არ არის მითითებული ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის მწარმოებლის შესახებ.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
მიმწოდებელმა უნდა წარმოაადინოს დანართი 1 -ის მიხედვით, პირველ, მეორე და მესამე პოზიციებზე მოთხოვნილი დოკუმენტაცია.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1. ყველა მოსაწოდებელი შესყიდვის ობიექტი უნდა იყოს ახალი, ექსპლოატაციაში არ მყოფი, ქარხნული შეფუთვით. 2. იმ შემთხვევაში, თუ მიწოდებული შესყიდვის ობიექტი აღმოაჩნდება უხარისხო, საწარმოო წუნით ან/და დეფექტით ან/და ტექნიკური დავალებით განსაზღვრულ პარამეტრებთან შეუსაბამო, ტენდერში გამარჯვებული ვალდებულია დაუყოვნებლივ განახორციელოს წუნდებული შესყიდვის ობიექტის შეცვლა, ახალი, იდენტური პარამეტრების მქონე შესყიდვის ობიექტით, შემსყიდველის მხრიდან რაიმე დამატებითი დანახარჯის გაწევის გარეშე. 3. სატენდერო წინადადების ღირებულება, შესყიდვის ობიექტის ღირებულების გარდა წარმოდგენილი უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი გადასახადების, მიწოდების ადგილამდე ტრანსპორტირებისა და სხვა ხარჯის გათვალისწინებით.
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
1. ყველა მოსაწოდებელი შესყიდვის ობიექტი უნდა იყოს ახალი, ექსპლოატაციაში არ მყოფი, ქარხნული შეფუთვით. 2. იმ შემთხვევაში, თუ მიწოდებული შესყიდვის ობიექტი აღმოაჩნდება უხარისხო, საწარმოო წუნით ან/და დეფექტით ან/და ტექნიკური დავალებით განსაზღვრულ პარამეტრებთან შეუსაბამო, ტენდერში გამარჯვებული ვალდებულია დაუყოვნებლივ განახორციელოს წუნდებული შესყიდვის ობიექტის შეცვლა, ახალი, იდენტური პარამეტრების მქონე შესყიდვის ობიექტით, შემსყიდველის მხრიდან რაიმე დამატებითი დანახარჯის გაწევის გარეშე. 3. სატენდერო წინადადების ღირებულება, შესყიდვის ობიექტის ღირებულების გარდა წარმოდგენილი უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი გადასახადების, მიწოდების ადგილამდე ტრანსპორტირებისა და სხვა ხარჯის გათვალისწინებით.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
ქ.წყალტუბო რუსთაველის ქ.#25.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, კერძოდ: უნდა წარმოადგინოს/ატვირთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს სსიპ ლევან სამხარაულის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული ან/და საშემფასებლო დასკვნით ან/და პროფორმა ინვოის(ებ)ით ან/და შესაბამისი საქონლის მიღებისათვის გაფორმებული ხელშეკრულებ(ებ)ით. დასკვნასთან ერთად ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი. დასკვნა ცალსახად უნდა ადასტურებდეს დაფიქსირებულ ფასად, მოცემული ტენდერის ფარგლებში, ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას, როგორც ერთეულის ასევე საერთო ღირებულებასთან მიმართებით. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 28-ე მუხლით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება შემსყიდველის მიერ მოხდება შესყიდვის ობიექტის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და შესაბამისი დოკუმენტაციის (ანგარიშ-ფაქტურა, სასაქონლო ზედნადები და სხვა) წარმოდგენის შემდეგ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარისწორება განხორციელდება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღეში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თინა ჟვანია, 599343044, tinajvania@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
• სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. • თუ პრეტენდენტის მიერ ფასების ცხრილში არ იქნება მითითებული შემოთავაზებული საქონლის წარმოშობის ქვეყნის და მწარმოებლის შესახებ ინფორმაცია, მითითებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა ან შემდგომში შეცვლა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას ყოველგვარი დაზუსტების პროცედურის გარეშე. • სატენდერო წინადადებასთან დაკავშირებული შემსყიდველსა და პრეტენდენტს შორის გაცვლილი მთელი კორესპოდენცია და დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე. • სატენდერო წინადადების საერთო და თითოეული ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარი. • ტენდერში მონაწილეთა მხრიდან სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ” საქართველოს კანონისა და "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების შესაბამისად. http://procurement.gov.ge. • განფასებაში თუ ერთეულის ფასები დაჯდება მრავალნიშნა ათწილადად, პრეტენდენტი ვალდებულია აღნიშნული ფასები შეამციროს და კლებადობით დაამრგვალოს მეასედამდე, როგორც სატენდერო წინადადებაში აგრეთვე დაზუსტების მოთხოვნის შემთხვევაშიც საერთო და ერთეულის ფასთან მიმართ, წინააღმდეგ შემთხვევაში პრეტედენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან. • ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. სატენდერო დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული განმარტებების მიღება პრეტენდენტს შეუძლია ერთიანი ელექტრონული სისტემის შესაბამისი მოდულის მეშვეობით. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი სატენდერო წინადადება და სატენდერო დოკუმენტაცია „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების მოთხოვნათა შესაბამისად დამოწმებული უნდა იყოს უფლებამოსილი ან მისი ნდობით აღჭურვილი (სათანადო წესით დამოწმებული მინდობილობის საფუძველზე) პირის კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250003490 19.02.2025 no result same category · 100% title match · same buyer · similar size

სხვადასხვა გასანათებელი მოწყობილობების და ელექტრო ნათურების შესყიდვა

წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის გამწვანები… 31500000გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები 3 bidders 107,650 ₾
NAT250012032 04.07.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

სხვადასხვა გასანათებელი მოწყობილობების და ელექტრო ნათურების შესყიდვა

წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის გამწვანები… 31500000გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები → თორნიკე 1 bidder 80,700 ₾
NAT250002707 10.02.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

სხვადასხვა გასანათებელი მოწყობილობების და ელექტრო ნათურების შესყიდვა

წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის გამწვანები… 31500000გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები → თორნიკე 1 bidder 65,220 ₾
NAT250009901 30.05.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer

სხვადასხვა გასანათებელი მოწყობილობების და ელექტრო ნათურების შესყიდვა

წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის გამწვანები… 31500000გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები → თორნიკე 1 bidder 45,025 ₾
NAT260000913 23.01.2026 no result same category · 100% title match · same buyer

სხვადასხვა გასანათებელი მოწყობილობების და ელექტრო ნათურების შესყიდვა

წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის გამწვანები… 31500000გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები 1 bidder 258,460 ₾
NAT260003661 25.02.2026 no result same category · 100% title match · same buyer

სხვადასხვა გასანათებელი მოწყობილობების და ელექტრო ნათურების შესყიდვა

წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის გამწვანები… 31500000გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები 1 bidder 258,460 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

თორნიკე
შპს აგრო - ტექნიკა
საქკაბელი
შპს სანი
შპს "ჯეოლაით"