ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260008586
NAT260008586 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

წინამდებარე სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ფარმაცევტული პროდუქტ(ებ)ი სხვადასხვა ჯგუფის ვეტერინარული დანიშნულების მედიკამენტი (CPV 33600000) - შემდგომში, „საქონელი/მედიკამენტ(ებ)ი“

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 13% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 0.9 bidders, 51% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 33600000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N51 running 64 days remaining Contract PDF ↗
31,100 ₾ contract amount 31,100 ₾ (100%) actually paid 14.05.2026 – 31.10.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
21,500.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 12.06.2026
9,600.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 28.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260008586
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველია(ა)იპ მიუსაფარი შინაური ცხოველების მართვის შიდა ქართლის ინტერმუნიციპალური სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია33600000-ფარმაცევტული პროდუქტები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება35`900.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო პირობები
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი28.04.2026 12:59
წინადადებების მიღება იწყება04.05.2026 00:06
წინადადებების მიღება მთავრდება06.05.2026 18:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი150.00 GEL
გარანტიის ოდენობა359 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 ივლისის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

NAT260008586_ოქმი #2-signed-signed-signed-signed-signed-signed.pdf.pdf გიორგი ბალახაშვილი 07.05.2026 13:31

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
"მეგავეტი" 31,100 31,100 won
NAT260008586_ფასების ცხრილი დანართი #2,-signed.pdf.pdf
შპს ზოოლოგიკა 34,720 34,720
NAT260008586_ფასების ცხრილი.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 28.04.2026 12:59 Announced
  • 04.05.2026 00:06 Bidding opens
  • 04.05.2026 15:15 First bid placed (2 bidders in total)
  • 06.05.2026 12:14 Last bid activity
  • 06.05.2026 18:00 Bidding closes
  • 07.05.2026 13:31 Buyer published: NAT260008586_ოქმი #2-signed-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 07.05.2026 13:32 Buyer published: NAT260008586_ინტერესთა კონფლიქტი-signed-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 14.05.2026 00:00 Contract signed: N51 — 31,100 ₾
  • 23.08.2026 21:58 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
წინამდებარე სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ფარმაცევტული პროდუქტ(ებ)ი სხვადასხვა ჯგუფის ვეტერინარული დანიშნულების მედიკამენტი (CPV 33600000) - შემდგომში, „საქონელი/მედიკამენტ(ებ)ი“
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. მედიკამენტ(ებ)ი უნდა იყოს საქართველოს ფარმაცევტულ ბაზარზე დაშვების უფლების მქონე, დაშვებული შეფუთვა-მარკირებით. 2. პროდუქტის ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს სანიტარულ–ჰიგიენური ნორმებისა და პირობების დაცვით. 3. ფარმაცევტული პროდუქტების ვარგისიანობის ვადა მოწოდების თარიღიდან უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 12 თვეს. 4. წინამდებარე ტენდერით გათვალისწინებული შემსყიდველი ორგანიზაციები და მათ მიერ მოთხოვნილი შესასყიდი რაოდენობა, ასევე მიწოდების ადგილის შესახებ დეტალური ინფორმაცია, მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 პუნქტის N1 დანართში. 5. პრეტენდეტმა უნდა უზრუნველყოს მედიკამენტ(ებ)ის შეუფერხებელი მიწოდება, ასევე, საქონლის ტრანსპორტირების, შენახვისა და გაცემის ორგანიზაციულ-ტექნიკური საკითხების უზრუნველყოფა თავისივე ხარჯით. 6. მიმწოდებლის მიერ შეთავაზებული ფარმაცევტული პროდუქტი უნდა აკმაყოფილებდეს „წამლისა და ფარმაცევტული საქმიანობის შესახებ“ საქართველოს კანონით დადგენილ სტანდარტს ფარმაცევტული პროდუქტის უსაფრთხოების შესახებ, რაც გულისხმობს ფარმაცევტული პროდუქტის ეფექტიანობისა და ზიანის გამოწვევის რისკის შეფასების შედარებითი ანალიზის შედეგად, ფარმაცევტული პროდუქტის ეფექტიანობისა და ზიანის გამოწვევის რისკის არარსებობის შესახებ მონაცემების დადასტურებას, შესაბამისი ფარმაკოპეის სტანდარტების დაცვით. 7. მიმწოდებლის მიერ შეთავაზებული ფარმაცევტული პროდუქტი, „წამლისა და ფარმაცევტული საქმიანობის შესახებ“ საქართველოს კანონის თანახმად, უნდა იყოს ხარისხიანი – იდენტურობის, რაოდენობრივი შემადგენლობის, სიწმინდის, ქიმიური და ბიოლოგიური კომპონენტების ფარმაკოპეის სტანდარტთან შესაბამისი. 8. იმ შემთხვევაში, თუ შემსყიდველ ორგანიზაციას/სატენდერო კომისიას გაუჩნდება გონივრული ეჭვი შემოთავაზებული/მიწოდებული ფარმაცევტული პროდუქტის ხარისხთან ან/და შემადგენლობასთან დაკავშირებით, იგი უფლებამოსილია, შეატყობინოს სსიპ „სამედიცინო და ფარმაცევტული საქმიანობის რეგულირების სააგენტოს“. 9. დაცული უნდა იქნეს „პროდუქტის უსაფრთხოებისა და თავისუფალი მიმოქცევის“ კოდექსით განსაზღვრული მოთხოვნები. 10. შემსყიდველისათვის მიწოდებული მედიკამენტ(ებ)ის ყოველი პარტია უნდა აკმაყოფილებდეს კანონმდებლობით დასაშვებ და ფარმაცევტული პროდუქტისათვის დამახასიათებელ მაჩვენებლებს. 11. შესასყიდი მედიკამენტ(ებ)ის ჯამური საორიენტაციო რაოდენობა და დეტალური ინფორმაცია მოცემულია N1 დანართში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მედიკამენტ(ებ)ის მიწოდება განხორციელდება ეტაპობრივად ან/და ერთჯერადად, ტენდერში გამარჯვებულის გამოვლენიდან და შესაბამისი ხელშეკრულებების გაფორმების შემდეგ 2026 წლის 31 ივლისის ჩათვლით, სატენდერო დოკუმენტაციის N1 დანართისა და შემსყიდველი ორგანიზაციის მოთხოვნების შესაბამისად.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1. საქონლის მიწოდების ადგილია: ქ. გორი, შინდისის გზატკეცილი მე-2 კმ (ა(ა)იპ მიუსაფარი შინაური ცხოველების მართვის შიდა ქართლის ინტერმუნიციპალური სააგენტო)
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
საგარანტიო ვადა განისაზღვრება 12 თვით
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
1. პრეტენდენტმა უნდა მიუთითოს მედიკამენტ(ებ)ის სავაჭრო დასახელება, წარმოების ქვეყანა და მწარმოებელი კომპანია, ფასების ცხრილის მოთხოვნების შესაბამისად. 2. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტი არ მიუთითებს მედიკამენტ(ებ)ის სავაჭრო დასახელებას, მწარმოებელ ქვეყანასა და მწარმოებელი კომპანიას, ის დაზუსტების გარეშე დაექვემდბარება დისკვალიფიკაციას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი). იმ შემთხვევაში თუ, პრეტენდენტის მიერ არ იქნა წარმოდგენილი ან წარმოდგენილი დასაბუთება შემსყიდველის მიერ არ ჩაითვლება დამაკმაყოფილებლად, მოხდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად მიწოდებული საქონლის მიხედვით, რომელიც დაფიქსირდება მხარეებს შორის გაფორმებულ მიღება-ჩაბარების აქტში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღე
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გიორგი ბალახაშვილი, 599446745, shidakartlipets@procurement.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250005574 19.03.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

წინამდებარე სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ფარმაცევტ…

ა(ა)იპ მიუსაფარი შინაური ცხოველების … 33600000ფარმაცევტული პროდუქტები → შპს ზოოლოგიკა 1 bidder 24,420 ₾
CON260000244 01.05.2026 not held same category · 81% title match · similar size

წინამდებარე სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს 6 სხვადას…

სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტო 33600000ფარმაცევტული პროდუქტები 0 bidders 36,713 ₾
CON260000235 01.05.2026 winner identified same category · 81% title match · similar size

წინამდებარე სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს 3 სხვადას…

სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტო 33600000ფარმაცევტული პროდუქტები → ავერსი-ფარმა 2 bidders 37,817 ₾
CON260000211 20.04.2026 winner identified same category · 81% title match · similar size

წინამდებარე სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს 5 სხვადას…

სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტო 33600000ფარმაცევტული პროდუქტები → სს გეფა 1 bidder 37,228 ₾
CON260000294 20.05.2026 winner identified same category · 81% title match · similar size

წინამდებარე სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს 3 სხვადას…

სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტო 33600000ფარმაცევტული პროდუქტები → პსპ ფარმა 1 bidder 39,051 ₾
CON260000300 20.05.2026 not held same category · 81% title match · similar size

წინამდებარე სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს 3 სხვადას…

სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტო 33600000ფარმაცევტული პროდუქტები 0 bidders 39,108 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

"მეგავეტი"
ვესტფარმ
შპს ედისონ სთორი
პი.ემ.ჯი
ციალა გოგლიძე