ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260010532
NAT260010532 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით გათვალისწინებული შუახევის მუნიციპალიტეტზე გადმოსაცემი კაპიტალური ტრანსფერის ფარგლებში განსახორციელებელი კაპიტალური პროექტი (მეწყერსაწინააღმდეგო ღონისძიებები) - სოფელ ჭალაში ედნარ შარაშიძის სახლთან ფერდსამაგრი კედლის მოწყობა

შუახევის მუნიციპალიტეტი 624 tenders 1.6 avg bidders 181 failed 69 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 17% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N143 running 490 days remaining Contract PDF ↗
21,950 ₾ contract amount 21,310 ₾ (97%) actually paid 12.06.2026 – 31.12.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
59.26 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 12.08.2026
21,251.19 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 12.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260010532
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშუახევის მუნიციპალიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45200000-მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება23`425.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ ტექნიკური დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი20.05.2026 15:09
წინადადებების მიღება იწყება29.05.2026 00:06
წინადადებების მიღება მთავრდება01.06.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი100.00 GEL
გარანტიის ოდენობა234 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადასატენდერო დოკუმენტაციის 1.4 პუნქტის შესაბამისად
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

NAT260010532_ფასების ცხრილი (8).xlsx.xlsx ედნარ შარაშიძე 08.06.2026 11:40

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს სუმბაური 23,425 21,950 won
NAT260010532_ფასების ცხრილი (8).xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 20.05.2026 15:09 Announced
  • 29.05.2026 00:06 Bidding opens
  • 29.05.2026 22:43 First bid placed (1 bidders in total)
  • 31.05.2026 09:10 Last bid activity
  • 01.06.2026 15:00 Bidding closes
  • 05.06.2026 18:14 Buyer published: NAT260010532_10532 ხელწერილი ინტერესთა კონფლიქტის არარსებობის შესახებ და სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N2.pdf
  • 08.06.2026 11:40 Buyer published: NAT260010532_ფასების ცხრილი (8).xlsx
  • 12.06.2026 00:00 Contract signed: N143 — 21,950 ₾
  • 23.08.2026 22:17 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით გათვალისწინებული შუახევის მუნიციპალიტეტზე გადმოსაცემი კაპიტალური ტრანსფერის ფარგლებში განსახორციელებელი კაპიტალური პროექტი (მეწყერსაწინააღმდეგო ღონისძიებები) - სოფელ ჭალაში ედნარ შარაშიძის სახლთან ფერდსამაგრი კედლის მოწყობა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით გათვალისწინებული შუახევის მუნიციპალიტეტზე გადმოსაცემი კაპიტალური ტრანსფერის ფარგლებში განსახორციელებელი კაპიტალური პროექტი (მეწყერსაწინააღმდეგო ღონისძიებები) - სოფელ ჭალაში ედნარ შარაშიძის სახლთან ფერდსამაგრი კედლის მოწყობა (იხ. ნახაზები და ფასების ცხრილი).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომწოდებელმა სამუშაოები უნდა დაიწყოს ხელშეკრულების გაფორმების თარიღის მომდევნო კალენდარული დღიდან და დაასრულოს 45 (ორმოცდახუთი) კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ელექტრონულ ტენდერში გამარჯვებული მიმწოდებელი სამუშაოებს ასრულებს ეტაპობრივად, სამუშაოები სრულდება - სოფელ ჭალაში.
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
შესრულებული და გადმოცემული სამუშაოების საგარანტიო პერიოდი შეადგენს 3 (სამი) წელს სამუშაოების დასრულებიდან.
2.5.1 მოთხოვნა საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
ელექტრონულ ტენდერში გამარჯვებული მიმწოდებელი სამუშაოებს ასრულებს ეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმების თარიღის მომდევნო კალენდარული დღიდან 45 (ორმოცდახუთი) კალენდარული დღის ვადაში. ● „ეტაპი“ - იგულისხმება წინასწარ დადგენილი კალენდარული დღე. ეტაპის სამუშაოების შესრულების წარმოდგენა განისაზღვრება შემდეგნაირად: I ეტაპი - 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღე სახელშეკრულებო ღირებულების 70 %-ის სამუშაოების შესრულების წარმოდგენა. II ეტაპი - 15 (თხუთმეტი) კალენდარული დღე სახელშეკრულებო ღირებულების 30 %-ის სამუშაოების შესრულების წარმოდგენა. მიმწოდებელი ვალდებულია ეტაპის განმავლობაში მინიმუმ ერთხელ წარმოადგინოს შესრულებული სამუშაოების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია მიღება-ჩაბარების აქტი (ფორმა N2). ● ეტაპების მიხედვით შესრულებული სამუშაოების მიღება-ჩაბარებისათვის მიმწოდებელმა უნდა წარმოუდგინოს შემსყიდველს მიღება-ჩაბარების აქტი (ფორმა N2) და ფარული სამუშაოების აქტ(ებ)ი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) დადასტურებული შემსყიდველის წარმომადგენლ(ებ)ის მიერ. ● საბოლოო მიღება-ჩაბარებისათვის (სამუშაოების საბოლოოდ დასრულებისთვის) მიმწოდებელმა უნდა წარმოუდგინოს შემსყიდველს მიღება-ჩაბარების აქტი (ფორმა N2), ფარული სამუშაოების აქტი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ზედნადები ხარჯებისა და გეგმიური მოგების ზღვრული ოდენობა არ უნდა აღემატებოდეს საქართველოს მოქმედი კანონმდებლობით დადგენილ ნორმებს.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
ა) თუ ელექტრონულ ტენდერში ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტებული პირის დასკვნა (აკრედიტებული პირის მიერ გაცემულ დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი). აღნიშნული დასაბუთების და/ან ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა გამოიწვევს ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ბ) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით. წარმოდგენილ ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს ხარჯთაღრიცხვა, რომლის საფუძველზეც მოხდა დასკვნის შედგენა. გ) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი შედგენილი და გაცემული უნდა იყოს საქართველოს მთავრობის 2017 წლის 26 სექტემბრის N439 დადგენილებით დამტკიცებული "სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდის" მოთხოვნების შესაბამისად.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 8 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორების ფორმა - უნაღდო, ვალუტა - ლარი; ბ) შესრულებული სამუშოების ანაზღაურება (ანგარიშსწორება) მიმწოდებელთან განხორციელდება ეტაპობრივად შემდეგი წესით: ბ.ა. კონკრეტული ეტაპით სრულად გათვალისწინებულ სამუშაოებზე ხელშეკრულების შესაბამისად გაფორმებული შუალედური მიღება-ჩაბარების აქტის (ფორმა №2) და საგადასახადო დოკუმენტაციის (ანგარიშ-ფაქტურა/ინვოისი) წარმოდგენის შემდეგ. ზემოთაღნიშნული დოკუმენტაციის წარმოუდგენლობის ან/და ხარვეზით წარმოდგენის შემთხვევაში, შემსყიდველს უფლება აქვს უარი თქვას ანგარიშსწორებაზე. შენიშვნა: მიღება-ჩაბარების აქტი (ფორმა №2) გაფორმდება მხოლოდ კონკრეტული ეტაპით გათვალისწინებული პროცენტული ოდენობით შესრულებულ სამუშაოებზე. კონკრეტულ ეტაპზე წინსწრებით შესრულებული სამუშაოები ჩაითვლება მომდევნო ეტაპით გათვალისწინებულ სამუშაოებში და შეიყვანება მომდევნო ეტაპის მიღება-ჩაბარების აქტში (ფორმა №2). გ) თუ შემსყიდველის მიერ ხელშეკრულებით განსაზღვრული შესასრულებელი სამუშაოების ღირებულებამ არ შეადგინა გამარჯვებულ ორგანიზაციასთან დადებული ხელშეკრულებით გათვალისწინებული თანხა, ასეთ შემთხვევაში შემსყიდველი გადაუხდის მიმწოდებელს ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოების მოცულობების ღირებულებას. აღნიშნულიდან გამომდინარე მიმწოდებელს პრეტენზია არ უნდა გააჩნდეს აუთვისებელ სამუშაოთა მოცულობების ღირებულების ანაზღაურებაზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიმწოდებელთან ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორება განხორციელდება საგადასახადო დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გიორგი ივანაძე, 577154386, giorgi.i1992@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250006056 25.03.2025 contract signed same category · 86% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2024 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით გათვალისწინებული შუახევი…

შუახევის მუნიციპალიტეტი 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → ინდივიდუალური მეწარმეიგორ… 2 bidders 24,390 ₾
NAT260013149 26.06.2026 contract signed same category · 87% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით გათვალისწინებული შუახევი…

NAT250010894 17.06.2025 contract signed same category · 84% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2025 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით გათვალისწინებული შუახევი…

NAT260004773 10.03.2026 contract signed same category · 85% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით გათვალისწინებული შუახევი…

NAT260006862 03.04.2026 contract signed same category · 87% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით გათვალისწინებული შუახევი…

NAT260010235 15.05.2026 contract signed same category · 86% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით გათვალისწინებული შუახევი…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს გაბ ბილდინგი 18×
მურმან ბეჟანიძე 18×
შპს ზურა-2012 16×
შპს ნენია 2023 15×
შპს რ.მ 2025 13×