ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT260009241
NAT260009241 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

რაიონის ტერიტორიაზე ქ.თბილისის მუნიციპალიტეტის ისნის რაიონის გამგეობის ტერიტორიაზე, რკინა ბეტონის საყრდენი კედლების მიმდინარე შეკეთებითი სამუშაოებისათვის საპროექტო დოკუმენტაციის მომზადება საპროექტო (კონსტრუქციული ნაწილის საჭიროების შემთხვევაში) და სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ექსპერტიზის ჩათვლით

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N02.09.16 running 64 days remaining Contract PDF ↗
16,520 ₾ contract amount 16,224 ₾ (98%) actually paid 21.05.2026 – 31.10.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
16,224.22 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 23.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260009241
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიქ.თბილისის ისნის რაიონის გამგეობა
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71300000-საინჟინრო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება25`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი05.05.2026 17:10
წინადადებების მიღება იწყება11.05.2026 00:08
წინადადებების მიღება მთავრდება13.05.2026 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი250.00 GEL
გარანტიის ოდენობა250 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 01 სექტემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

NAT260009241_ინტ.კონფ.032-SIGNED.pdf.pdf მარეხი გამცემლიძე 14.05.2026 15:37
NAT260009241_ოქმი-032-2-SIGNED.pdf.pdf მარეხი გამცემლიძე 14.05.2026 15:37

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს გიასი 14,000 14,000 won
NAT260009241_დანართი 1 - კედლები.pdf.pdf · NAT260009241_დანართი #2 გამოცდილება.pdf.pdf
ხალი 18,350 18,350
NAT260009241_დანართი 1 - კედლები.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 05.05.2026 17:10 Announced
  • 11.05.2026 00:08 Bidding opens
  • 12.05.2026 20:51 First bid placed (2 bidders in total)
  • 12.05.2026 22:24 Last bid activity
  • 13.05.2026 14:00 Bidding closes
  • 14.05.2026 15:37 Buyer published: NAT260009241_ინტ.კონფ.032-SIGNED.pdf
  • 14.05.2026 15:37 Buyer published: NAT260009241_ოქმი-032-2-SIGNED.pdf
  • 21.05.2026 00:00 Contract signed: N02.09.16 — 16,520 ₾
  • 23.08.2026 22:25 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
რაიონის ტერიტორიაზე ქ.თბილისის მუნიციპალიტეტის ისნის რაიონის გამგეობის ტერიტორიაზე, რკინა ბეტონის საყრდენი კედლების მიმდინარე შეკეთებითი სამუშაოებისათვის საპროექტო დოკუმენტაციის მომზადება საპროექტო (კონსტრუქციული ნაწილის საჭიროების შემთხვევაში) და სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ექსპერტიზის ჩათვლით.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. გასაწევი მომსახურება და მოცულობა განსაზღვრულია სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N1-ში, რომელიც თან ერთვის სატენდერო დოკუმენტაციას. 2. წარმოსადგენი საპროექტო დოკუმენტაციის ჩამონათვალი: - განმარტებითი ბარათი დასკვნა-რეკომენდაციებით; - სიტუაციური გეგმები; - სამშენებლო სამუშაოთა წარმოების ტექნოლოგია, თანმიმდევრობა ეტაპების მიხედვით (საჭიროების შემთხვევაში); - სამშენებლო სამუშაოთა შესრულების ვადა და საერთო ღირებულება; - წინასაპროექტო მოსამზადებელი სამუშაოების ჩატარება, არსებული საინჟინრო ქსელების და კომუნიკაციების შესწავლა და დატანა გენგეგმებზე (საჭიროების შემთხვევაში); - სამუშაოების კონსტრუქციული პროექტები - ნახაზები, ჭრილები, დეტალები და სპეციფიკაციები (საჭიროების შემთხვევაში); - სამუშაოთა მოცულობების უწყისების და ხარჯთაღრიცხვის (რესურსული და სტანდარტული) შედგენა; - საპროექტო დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს ნაბეჭდი (4 ეგზ) და ელექტრონული ვერსიის სახით (პროექტები DWG და PDF, ხარჯთაღრიცხვები EXCEL ფორმატში). 3. შესასრულებელი სამუშაოებისას მიმწოდებელმა უნდა იხელმძღვანელოს ქვეყანაში მოქმედი სამშენებლო ნორმებით და სტანდარტებით: 4. მიმწოდებელს შესყიდვის ობიექტის კონკრეტული მისამართ(ებ)ი, გასაწევი მომსახურება და ვადა გადაეცემა ეტაპობრივად, შემსყიდველის მიერ გაცემული წერილობითი დავალების საფუძველზე. 5. მომსახურების სპეციფიკიდან გამომდინარე შემსყიდველი არ იღებს ვალდებულებას მომსახურების გაწევის ვადაში ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებული მომსახურების მოცულობების სრულად დაკვეთის შესახებ. 6. შემსყიდველი უფლებამოსილია, აცნობოს მიმწოდებელს რაიმე წუნის (ხარვეზის) აღმოჩენის შესახებ, ხოლო მიმწოდებელი ვალდებულია, შენიშვნ(ებ)ის გაცნობიდან არაუგვიანეს 3 (სამი) სამუშაო დღის ვადაში საკუთარი ხარჯებით აღმოფხვრას აღმოჩენილი წუნი (ხარვეზი). 7. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს: 7.1 კონსულტაციების გაწევა, საჭიროების შემთხვევაში სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციისა და ესკიზური ნახაზების კორექტირება შემსყიდველთან შეთანხმებით. 7.2 საპროექტო (კონსტრუქციული ნაწილის) და სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ექსპერტიზის წარმოდგენა სსიპ-ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროდან ან სსიპ–აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანო-აკრედიტაციის ცენტრის მიერ სხვა აკრედიტირებული პირიდან,ექსპერტიზის დასკვნის ხარჯებს აანაზღაურებს მიმწოდებელი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 01 სექტემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ისნის რაიონის გამგეობა, მის. ნავთლუღის ქუჩა N8-1.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს 2023 წლის 1იანვრიდან ტენდერის გამოცხადებამდე განხორციელებული უნდა ჰქონდეს ანალოგიური მიწოდება (რკინა-ბეტონის საყრდენი კედლების მიმდინარე შეკეთებითი, მოწყობა-რეაბილიტაციის სამუშაოებისათვის საპროექტო დოკუმენტაციის მომზადება), ჯამური ღირებულებით მინიმუმ შესყიდვის ობიექტის ღირებულების 100%-ის ოდენობის. საკმარისია ერთი წელიც.აღნიშნულის დასადასტურებლად პრედენდენტის მიერ წარმოდგენილ იქნას დამადასტურებელი დოკუმენტაცია-ხელშეკრულებ(ები)ა და ამ ხელშეკრულების საფუძველზე გაფორმებული: 1. მიღება-ჩაბარების აქტები; 2. ფორმა N2 (არსებობის შემთხვევაში) და 3. გადახდის დამადასტურებელი დოკუმენტი, რომლითაც გარკვევით დადასტურდება პრეტენდენტის მიერ შესრულებული სამუშაო. 2. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ ანალოგიური შესყიდვ(ები)ა განხორციელებულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის გამოყენებით და სისტემაში სრულყოფილად არის ატვირთული შესრულების შესახებ ინფორმაცია/დოკუმენტაცია, სატენდერო განცხადების SPA/NAT/CMR... ნომრ(ებ)ი-ს მითითების შემთხვევაში შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი-ს წარმოდგენა სავალდებულო არ არის. შენიშვნა: წარმოდგენილ უნდა იქნას ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ დანართი N2–ის შესაბამისად.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1 მიღება-ჩაბარების აქტი გაფორმდება მხოლოდ სრული საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ექსპერტიზის დადებითი დასკვნის წარმოდგენის შემდეგ, რომელიც გაცემულ უნდა იქნას სსიპ ,,ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო“-ს ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ (ექსპერტიზის ხარჯებს ანაზღაურებს მიმწოდებელი). 2.7.2 წარმოდგენილ ექსპერტიზის დასკვნას უნდა ახლდეს სამშენებლო სამუშაოების სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია, რომელსაც ჩაუტარდა ექსპერტიზა და მიეცა შესაბამისი ექსპერტის დადებითი დასკვნა/რეკომენდაცია.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
შესყიდვის თავისებურებიდან (მომსახურების სპეციფიკიდან) გამომდინარე, ვინაიდან აღნიშნული შესყიდვის ობიექტი წარმოადგენს ინტელექტუალურ მომსახურებას, ხოლო ინტელექტუალური მომსახურების დანახარჯებს ძირითადად წარმოადგენს ადამიანური რესურსის შრომითი გასამრჯელო, მიმწოდებელს აქვს შესაძლებლობა აღნიშნული ინტელექტუალური მომსახურება განახორციელოს საბაზრო ღირებულებასთან შედარებით დაბალ ფასად. ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე, პრეტენდენტის მიერ სისტემაში შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებასთან 20%-ით ან მეტით დაბალი საბოლოო ფასის დაფიქსირების შემთხვევაში არ წარმოეშვება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთების ვალდებულება.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. სატენდერო წინადადების ფასი წარმოდგენილი უნდა იქნას დღგ-ს გარეშე (იმის მიუხედავად არის თუ არა პრეტენდენტი დღგ-ს გადამხდელად რეგისტრირებული). გამარჯვებულთან ხელშეკრულების დადებისას, ხელშეკრულების ღირებულებაში დამატებით იქნება გათვალისწინებული დღგ-ს ოდენობა, თუ ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის გამარჯვებული არის დღგ-ს გადამხდელად რეგისტრირებული საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად-თანახმად „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ 21-ე მუხლის მე-5 პუნქტისა; 2. ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მოხდება 2026 წლის ადგილობრივი ბიუჯეტის სახსრებით, ეტაპობრივად, მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გია ბულაშვილი, 577158615, g.bulashvili@tbilisi.gov.ge სატენდერო პროცედურების საკითხებზე - მარეხი გამცემლიძე 571 20 31 77, ტექნიკურ საკითხებზე რამაზ თაბაგარი 595 31 30 45
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3 პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული სატენდერო დოკუმენტაციის დანართ N1-ის (ფასების ცხრილი/მომსახურების ხარჯთაღრიცხვა/პრეისკურანტი) შესაბამისი ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს MS Excel-ის ფორმატის ფაილის სახით, რომელიც არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს), ხოლო პრეტენდენტის მიერ ტენდერის ფარგლებში შედგენილ სხვა დოკუმენტაციაზე სავალდებულოა კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა; 10.1.4 სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, უცხოური საწარმოს/უცხოური საწარმოს ფილიალის/წარმომადგენლობის ან სხვა პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოდგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული. 10.1.5 სატენდერო დოკუმენტაციაში განსაზღვრულ შესასყიდ საქონელზე, სადაც მითითებული იქნება კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) იგულისხმება „მსგავსი“ ან „ეკვივალენტური“. 10.1.6 სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.7 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 1. ხარჯთაღრიცხვა დანართი N1–ის მიხედვით (ხარჯთაღრიცხვის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას). 2. ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ დანართი N2–ის შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260016538 07.08.2026 evaluation same category · 100% title match · same buyer · similar size

რაიონის ტერიტორიაზე ქ.თბილისის მუნიციპალიტეტის ისნის რაიონის გამგეობის ტერიტორიაზე, რკი…

ქ.თბილისის ისნის რაიონის გამგეობა 71300000საინჟინრო მომსახურებები 1 bidder 25,000 ₾
NAT250012743 16.07.2025 contract signed same category · 57% title match · same buyer · similar size

ისნის რაიონის გამგეობის ტერიტორიაზე, რკინა ბეტონის საყრდენი კედლების მიმდინარე შეკეთები…

ქ.თბილისის ისნის რაიონის გამგეობა 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს გიასი 3 bidders 20,000 ₾
NAT260010135 15.05.2026 contract signed same category · 43% title match · same buyer · similar size

ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის ისნის რაიონში მდებარე საჯარო სკოლების ეზოების და მიმდებარე …

ქ.თბილისის ისნის რაიონის გამგეობა 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს მრავალკუთხედი 1 bidder 25,000 ₾
NAT260015530 28.07.2026 contract prep same category · 30% title match · same buyer · similar size

ქ. თბილისში, ისნის რაიონში ცისკრის ქუჩის გზის რეაბილიტაციის სამუშაოების საპროექტო-სახარ…

ქ.თბილისის ისნის რაიონის გამგეობა 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს ოთო 1 bidder 20,532 ₾
NAT260006415 30.03.2026 not held same category · 42% title match · similar size

ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის კრწანისის რაიონის ტერიტორიაზე, არსებულ სკოლებში კაპიტალური …

ქ. თბილისის კრწანისის რაიონის გამგეობა 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 27,000 ₾
NAT260015606 29.07.2026 contract prep same category · same buyer

ქალაქ თბილისში, ისნის რაიონის ტერიტორიაზე ბინათმესაკუთრეთა ამხანაგობების საერთო საკუთრე…

ქ.თბილისის ისნის რაიონის გამგეობა 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს სითი პროგრეს გრუპ 1 bidder 51,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს არსაკიძე-2000
ირაკლი ჩაჩანიძე
შპს პროგრეს სერვისი
შპს სითი პროგრეს გრუპ
შ.პ.ს. ''სააგენტო სერვის ცენტრი ტ.გ.მ…