ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260009583
NAT260009583 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

სოფელ თეთრიწყლებში „აბიკას გორაზე“ გამოვლენილი ობიექტების კონსერვაციის და გადახურვის სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 14% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260009583
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველითელავის მუნიციპალიტეტის მერია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71300000-საინჟინრო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება19`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი08.05.2026 16:20
წინადადებების მიღება იწყება17.05.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება19.05.2026 13:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი76.00 GEL
გარანტიის ოდენობა190 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა90 კალენდარული დღე ხელშეკრულების დადებიდან
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (10)

NAT260009583_ოქმი 2.pdf.pdf ნათია ღაღაშვილი 19.05.2026 16:03
NAT260009583_დანართი N3 - გამოცდილება-signed.pdf.pdf თათია სირბილაძე 22.05.2026 10:30
NAT260009583_ოქმი 3.pdf.pdf ნათია ღაღაშვილი 25.05.2026 17:20
NAT260009583_ოქმი 4.pdf.pdf ნათია ღაღაშვილი 27.05.2026 11:42
NAT260009583_დეველოპერი.pdf.pdf გიორგი სეხნიაიძე 01.06.2026 21:53
NAT260009583_კესელოო.pdf.pdf გიორგი სეხნიაიძე 01.06.2026 21:54
NAT260009583_ხელშეკრულება სეხნიაიძე-signed.pdf.pdf გიორგი სეხნიაიძე 01.06.2026 21:58
NAT260009583_gamocdileba-signed.pdf.pdf გიორგი სეხნიაიძე 01.06.2026 22:03
NAT260009583_ოქმი 5.pdf.pdf ნათია ღაღაშვილი 04.06.2026 10:27

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს არქ დიზაინ ჯგუფი 25 11,400 11,400
NAT260009583_ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf
გიორგი სეხნიაიძე 18,880 18,880
NAT260009583_აბიკა 18880-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 08.05.2026 16:20 Announced
  • 17.05.2026 00:00 Bidding opens
  • 19.05.2026 09:59 First bid placed (2 bidders in total)
  • 19.05.2026 11:54 Last bid activity
  • 19.05.2026 13:30 Bidding closes
  • 19.05.2026 16:03 Buyer published: NAT260009583_ოქმი 2.pdf
  • 22.05.2026 10:30 Buyer published: NAT260009583_დანართი N3 - გამოცდილება-signed.pdf
  • 25.05.2026 17:20 Buyer published: NAT260009583_ოქმი 3.pdf
  • 27.05.2026 11:42 Buyer published: NAT260009583_ოქმი 4.pdf
  • 01.06.2026 21:53 Buyer published: NAT260009583_დეველოპერი.pdf
  • 01.06.2026 21:54 Buyer published: NAT260009583_კესელოო.pdf
  • 01.06.2026 21:58 Buyer published: NAT260009583_N55 სეხნიაიძე_ მიღება ჩაბარება სოფ პროგრამა-signed.pdf
  • 01.06.2026 21:58 Buyer published: NAT260009583_ხელშეკრულება სეხნიაიძე-signed.pdf
  • 01.06.2026 22:03 Buyer published: NAT260009583_gamocdileba-signed.pdf
  • 04.06.2026 10:27 Buyer published: NAT260009583_ოქმი 5.pdf
  • 23.08.2026 22:23 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 14 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სოფელ თეთრიწყლებში „აბიკას გორაზე“ გამოვლენილი ობიექტების კონსერვაციის და გადახურვის სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია მომზადებული უნდა იყოს „სამშენებლო სამუშაოების სახელმწიფო შესყიდვებთან დაკავშირებით გასატარებელი ზოგიერთი ღონისძიების შესახებ“ საქართველოს მთავრობის 2025 წლის 1 დეკემბრის №2006 განკარგულებით გათვალისწინებული წესითა და შესაბამისი საბაზრო ღირებულებით. 1.2.2 მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს პროექტირებას დაქვემდებარებულ კონკრეტულ ობიექტზე, მუნიციპალიტეტის მიერ მიმწოდებლისთვის გადაცემული დეტალური ტექნიკური დავალებითა და დასაპროექტებელი სამშენებლო ობიექტის შინაარსიდან გამომდინარე, ზოგადი ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებული პირობებისა და საქართველოში მოქმედი ნორმატიული დოკუმენტების შესაბამისად. 1.2.3 დეტალური ტექნიკური დავალება მოიცავს: საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია შედგენილი უნდა იქნეს კანონით გათვალისწინებული ნორმების შესაბამისად და უნდა მოიცავდეს: ა) ობიექტის დასახელება და მისამართი; ბ) განმარტებით ბარათი; გ) სადეფექტო აქტი (თელავის მერიის ინფრასტრუქტურის სამსახურთან შეთანხმებული); დ) სქემატური ნახაზები კოორდინატთა სისტემაში; ე) სამუშაოთა მოცულობის უწყისი; ვ) სიტუაციური გეგმები სათანადო დეტალიზაციით; ზ) ლოკალური და კრებსითი ხარჯთაღიცხვები; თ) მშენებლობის ორგანიზაციის პროექტი; ი) სამუშაოს შესრულების და მისი ექსპლუატაციის ვადები; კ) სხვა დამატებითი ინფორმაცია და დოკუმენტაცია საჭიროების შემთხვევაში. 1.2.4 სამშენებლო სამუშაოების განხორციელებისას, საპროექტო დოკუმენტაციაში გამოვლენილი უზუსტობების ან/და შეუსაბამობები შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია, მუნიციპალიტეტის მიერ წერილობითი მიმართვიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში, საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოს საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის კორექტირება და კორექტირებული დოკუმენტაციის მუნიციპალიტეტისთვის მიწოდება. 1.2.5 მიმწოდებელი ვალდებულია 5 სამუშაო დღის ვადაში გამოასწოროს საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადების პროცესში ან/და მისი დასრულების შემდგომ, ინსპექტირების შედეგად გამოთქმული შენიშვნები (საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაში გამოვლენილი შეუსაბამობები ნორმატიულ-ტექნიკური დოკუმენტებთან და ტექნიკური დავალების მოთხოვნებთან) ან წარმოადგინოს მათზე არგუმენტირებული პასუხები.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. მომსახურების მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების დადებიდან 90 კალენდარული დღის ვადაში, აღნიშნული ვადა მოიცავს ექსპერტიზის წარმოდგენის ვადას. 1.4.2. პროექტირებას დაქვემდებარებულ კონკრეტულ ობიექტზე, საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურების მიწოდების ვადები, მათ შორის აუცილებლობის შემთხვევაში მომსახურების მიწოდების ცალკეული ეტაპები და ეტაპების შესრულების ვადები განისაზღვრება დეტალური ტექნიკური დავალებით, რომელსაც მიმწოდებელს გადასცემს მუნიციპალიტეტი. პროექტების მიწოდების ვადის დარღვევის შემთხვევაში მიმწოდებელს დაეკისროს პირგასამტეხლო ყოველ ვადაგადაცილებულ დღეზე სახელშეკრულებო ღირებულების 0,1% ოდენობით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველ ორგანიზაციას სრული საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია. 1.5.2. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს მხოლოდ ქართულ ენაზე. 1.5.3. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ეგზემპლიარების რაოდენობა: ა) საპროექტო დოკუმენტაცია _ 3 ეგზემპლიარი ბეჭდური (A-3 და A-4 ფორმატები); ბ) სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია _ 3 ეგზემპლიარი ბეჭდური (A-4 ფორმატი); გ) საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის სრული ელექტრო (PDF და Excel ფაილები) ვერსია _ 1 CD/DWD დისკი; დ) საჭიროების შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველ ორგანიზაციას საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის სამუშაო ელექტრონული ფაილები (MS Word, Excel, AutoCAD, ArchiCAD და სხვა). 1.5.4. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია წარდგენილ უნდა იყოს შემდეგ მისამართზე: თელავი ერეკლე II გამზ N16.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
1. პრეტენდენტს 2023 წლიდან უნდა ქონდეს განხორციელებული არანაკლებ 38 000 (ოცდათვრამეტი ათასი) ლარის ჯამური (საპროექტო) ღირებულების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის (მათ შორის მინიმუმ 1 კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლის) შედგენის მომსახურება. 2. სამშენებლო-სარეაბილიტაციო სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურების გამოცდილების დადასტურების მიზნით, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს SPA/NAT/CMR ნომრები, ან და მხარეთა მიერ ხელმოწერილი ხელშეკრულებები და შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტები. 3. საქართველოს ზოგადი ადმინისტრაციული კოდექსის 96-ე მუხლით გათვალისწინებული ვალდებულებების შესრულების მიზნით, სატენდერო კომისია არ განიხილავს პრეტენდენტის მიერ გამოცდილების (სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1 პუნქტის) დაკმაყოფილების მიზნით წარდგენილ დოკუმენტაციას, რომლითაც დგინდება ვალდებულებების შესრულების ფაქტი იმ ქვეყანაში, რომელთანაც საქართველოს არ აქვს დიპლომატიური ან სავაჭრო ურთიერთობა, ან მისი სახელმწიფოებრივი მოწყობიდან/რეჟიმიდან გამომდინარე, შეუძლებელია პრეტენდენტის მიერ წარდგენილი ინფორმაციის სისწორის გადამოწმება. 4. ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ წარმოდგენილი უნდა იყოს დანართი N3–ის შესაბამისად;
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1. პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი დოკუმენტაციის ჩამონათვალი: ა) ფასების ცხრილი - იმ შემთხვევაში თუ ფასების ცხრილი არ იქნება წარმოდგენილი, ან წარმოდგენილი იქნება განფასების გარეშე, მისი დაზუსტების მოთხოვნა არ გამოიყენება, შესაბამისად განხორციელდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია შესყიდვის პროცედურებიდან. ფასების ცხრილის შევსების პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3. პუნქტში ატვირთულ დოკუმენტში; ბ) სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1. პუნქტით განსაზღვრული პრეტენდენტის გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტები - ხელშეკრულებები და შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტები. 2. ფასი გამოსახული უნდა იყოს ლარში, რაც უნდა მოიცავდეს ტენდერით განსაზღვრული მომსახურების მიწოდებისთვის გათვალისწინებულ ყველა ხარჯსა და მოსაკრებელს და მიმწოდებლისთვის გათვალისწინებულ ყველა გადასახადს, დღგ-ს გარეშე. 3. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იყოს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის სხვა ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული სადავო საკითხების გადაწყვეტისას სხვაენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 4. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება.
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
წინამდებარე ტენდერში არ იქნება მოთხოვნილი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება, რადგან მომსახურების ღირებულების ძირითად კომპონენტს წარმოადგენს ინტელექტუალური ტიპის შრომის ანაზღაურება, რაც პოტენციურად შესაძლებელს ხდის აღნიშნული მომსახურების მიწოდება განხორციელდეს სავარაუდო ღირებულებაზე 20%-ით ნაკლებ ფასად.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
(1) საბოლოო ანგარიშსწორება განხორციელდება საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაზე სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან სხვა აკრედიტებული პირის მიერ გაცემული ექსპერტიზის დასკვნის და მერიის ინსპექტირების ჯგუფის მოხსენებითი ბარათის საფუძველზე. ექსპერტიზის დასკვნის მომზადების ღირებულება ანაზღაურდება მიმწოდებლის მიერ (იმ შემთხვევაში, თუ დასკვნის გამცემი ორგანო არ იქნება სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო”, მიმწოდებელმა დამატებით უნდა წარმოადგინოს დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი (აკრედიტაციის სფერო უნდა ფარავდეს მოთხოვნილ მომსახურებას).
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
შემსყიდველი ორგანიზაცია აუნაზღაურებს მიმწოდებელს გაწეული მომსახურების ღირებულებას მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ვაჟა გიგოიძე, 598207733, vazha.gigoidze@telavi.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების შესაბამისად. 2. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ., ფასების ცხრილი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.). დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: • ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; • გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260005278 17.03.2026 no result same category · 100% title match · same buyer · similar size

სოფელ თეთრიწყლებში „აბიკას გორაზე“ გამოვლენილი ობიექტების კონსერვაციის და გადახურვის სა…

თელავის მუნიციპალიტეტის მერია 71300000საინჟინრო მომსახურებები 1 bidder 19,000 ₾
NAT260006995 06.04.2026 not held same category · 100% title match · same buyer · similar size

სოფელ თეთრიწყლებში „აბიკას გორაზე“ გამოვლენილი ობიექტების კონსერვაციის და გადახურვის სა…

თელავის მუნიციპალიტეტის მერია 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 19,000 ₾
NAT260011777 05.06.2026 not held same category · 100% title match · same buyer · similar size

სოფელ თეთრიწყლებში „აბიკას გორაზე“ გამოვლენილი ობიექტების კონსერვაციის და გადახურვის სა…

თელავის მუნიციპალიტეტის მერია 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 19,000 ₾
NAT260012510 18.06.2026 not held same category · 100% title match · same buyer · similar size

სოფელ თეთრიწყლებში „აბიკას გორაზე“ გამოვლენილი ობიექტების კონსერვაციის და გადახურვის სა…

თელავის მუნიციპალიტეტის მერია 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 19,000 ₾
NAT260015743 30.07.2026 contract prep same category · same buyer · similar size

თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ლაფანყურში 2026 წლის 20 ივნისს მომხდარი სტიქიის შედეგად (…

თელავის მუნიციპალიტეტის მერია 71300000საინჟინრო მომსახურებები → ზურაბ ნაცვლიშვილი 1 bidder 18,932 ₾
NAT260016859 12.08.2026 bids open same category · 34% title match · same buyer · similar size

თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ვარდისუბანში სანიაღვრე არხის საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დო…

თელავის მუნიციპალიტეტის მერია 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 12,710 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ელიზი 29×
შპს ლუქს 1 ჯგუფი 11×
შპს ევრო გზა
შპს თელავის მუნიციპალიტეტის კეთილმოწყ…
შპს საგზაო 333