ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260009737
NAT260009737 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ლითონის კარადები

6% outside our line

Can we win this?

6% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.9 bidders, 34% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 1× with this buyer and won 0.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 44400000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract NMDF running 125 days remaining Contract PDF ↗
76,800 ₾ contract amount no payments recorded yet 04.06.2026 – 31.12.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260009737
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია44400000-სხვადასხვა ქარხნული წარმოების მასალა და მათთან დაკავშირებული საგნები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება136`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა160 (ასსამოცი) ცალი
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი11.05.2026 17:43
წინადადებების მიღება იწყება17.05.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება19.05.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`360.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`360 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღე.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ნოვი სტილი ჯორჯია 136,000 76,800 won
NAT260009737_დანართი N2 - ფასების ცხრილი (6)-signed.pdf.pdf
შპს სოლიდ 76,960 76,960
NAT260009737_დანართი N2 - ფასების ცხრილი (8)-signed.pdf.pdf
შპს FLORA 117,200 117,200
NAT260009737_დანართი N1 (ტექნიკური მახასიათებლები)-signed.pdf.pdf · NAT260009737_დანართი N2 - ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf
შპს ტრაფიკი 125,000 125,000
NAT260009737_9737-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 11.05.2026 17:43 Announced
  • 17.05.2026 00:00 Bidding opens
  • 19.05.2026 10:51 First bid placed (4 bidders in total)
  • 19.05.2026 11:42 Last bid activity
  • 19.05.2026 12:00 Bidding closes
  • 20.05.2026 12:41 Buyer published: NAT260009737_ოქმი 2-ლითონის კარადა -დაზუსტება-ფასწარმოქმნა.pdf
  • 20.05.2026 15:08 Buyer published: NAT260009737_დაზუსტებული_დანართი N2 - ფასების ცხრილი (6)-signed.pdf
  • 21.05.2026 16:46 Buyer published: NAT260009737_NAT260009737 შპს ნოვი სტილი ჯორჯია საშემფასებლო დასკვნა-signed.pdf
  • 28.05.2026 11:44 Buyer published: NAT260009737_ოქმი 3-ლითონის კარადა -მოწვევა.pdf
  • 04.06.2026 00:00 Contract signed: NMDF — 76,800 ₾
  • 23.08.2026 22:22 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ლითონის კარადები
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტის აღწერა მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციის დანართ N1-ში (ტექნიკური მახასიათებლები), ხოლო რაოდენობა - სატენდერო დოკუმენტაციის დანართ N2-ში (ფასების ცხრილი). შესყიდვის ობიექტის მიწოდების სავალდებულო პირობები: • შემოთავაზებული საქონელი უნდა იყოს ახალი, არ უნდა იყოს ნამყოფი ექსპლუატაციაში. • მიმწოდებელი ვალდებულია, საქონლის მიწოდების მისამართზე (შემსყიდველის ოფისი;სხვადასხვა ოთახში) ააწყოს და გამართულ საექსპლუატაციო მდგომარეობაში მოიყვანოს მიწოდებული საქონელი. შენიშვნა: დანართი N1 (ტექნიკური მახასიათებლები) და დანართი N2-ში (ფასების ცხრილი) შემდგომში განისაზღვრება როგორც სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების განუყოფელი ნაწილი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ვადაა სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ შესაბამისი ხელშეკრულების გაფორმებიდან 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ადგილია ქალაქი თბილისი, დავით აღმაშენებლის გამზირი N150 (შემსყიდველის მისამართი).
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
მიწოდებული საქონლის საგარანტიო ვადებთან დაკავშირებული, სავალდებულოდ გასათვალისწინებელი მოთხოვნები შემდეგია: 1) მიწოდებულ საქონელზე უნდა ვრცელდებოდეს გარანტია, მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 1 (ერთი) კალენდარული წლის განმავლობაში. აღნიშნულ საქონელზე გავრცელებული, 1 (ერთი) კალენდარულწლიანი საგარანტიო ვადის განმავლობაში, შემსყიდველის მხრიდან საქონლის ექსპლუატაციის ნორმების დაცვის შემთხვევაში, ექსპლუატაციის პროცესში გამოვლენილი ნებისმიერი დეფექტის (ხარვეზი/წუნი) აღმოჩენისას, მიმწოდებელმა საკუთარი სახსრებით (ტრანსპორტირების ჩათვლით) უნდა უზრუნველყოს დეფექტიანი საქონლის შეცვლა ახლით, შემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუმეტეს 1 (ერთი) კალენდარული თვის ვადაში. 2) მიმწოდებელმა საკუთარი სახსრებით (ტრანსპორტირების ჩათვლით) უნდა უზრუნველყოს წუნდებული (ქარხნული წუნი) საქონლის შეცვლა ახლით, ქარხნული წუნის აღმოჩენიდან არაუმეტეს 1 (ერთი) კალენდარული თვის ვადაში.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N2-ით (ფასების ცხრილი) განსაზღვრულია შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყნის, მწარმოებელი ორგანიზაციის და მოდელი ან/და კატალოგის ნომერი (არსებობის შემთხვევაში) შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენის ვალდებულება.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტის მიერ, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით წარმოსადგენი დოკუმენტი: განფასებული დანართი N2, შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყნისა და მწარმოებელი ორგანიზაციის შესახებ ინფორმაციის სავალდებულოდ მითითებით. სავალდებულოდ გასათვალისწინებელი შენიშვნები: • დანართი N2-ის წარმოდგენილი უნდა იყოს PDF დოკუმენტის სახით. იმ შემთვევაში, თუ პრეტენდენტი არის რეზიდენტი პირი, PDF დოკუმენტი სავალდებულოდ დამოწმებული უნდა იყოს პრეტენდენტის უფლებამოსილი წარმომადგენლის კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან ორგანიზაციის კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. იმ შემთვევაში, თუ პრეტენდენტი არ არის რეზიდენტი პირი, PDF დოკუმენტი სავალდებულოდ დამოწმებული უნდა იყოს პრეტენდენტის უფლებამოსილი პირის ხელმოწერით და (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) ორგანიზაციის ბეჭდით. • იმ შემთხვევაში, თუ დანართი N2 არ იქნება წარმოდგენილი ან განუფასებლად იქნება წარმოდგენილი, დაზუსტების მოთხოვნა არ გამოიყენება, შესაბამისად განხორციელდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია შესყიდვის პროცედურებიდან. სავალდებულოდ გასათვალისწინებელი შენიშვნები: • წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით და საქონლის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯის ჩათვლით, მათ შორის საქონლის მიწოდების მისამართზე (შემსყიდველის ოფისი) საქონლის აწყობისა და გამართულ საექსპლუატაციო მდგომარეობაში მოყვანის ხარჯის ჩათვლით. წინადადების ფასი შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში მითითებული უნდა იქნეს დღგ-ს ჩათვლით. • ხარჯები, რომლებიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული, არ ანაზღაურდება. • გამარჯვებულ პრეტენდენტთან ხელშეკრულება გაფორმდება ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. • წინადადების ფასად განიხილება სისტემის მეშვეობით, ელექტრონული ტენდერის შესაბამის ველში დაფიქსირებული სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასი. • ხელშეკრულებით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის ღირებულება არ შეიძლება აღემატებოდეს ელექტრონულ ტენდერში გამარჯვებული პრეტენდენტის მიერ სისტემის მეშვეობით დაფიქსირებულ სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასს. • პრეტენდენტის მიერ დაშვებული მექანიკური შეცდომა, როგორიცაა არასწორი ჯამის ან ნამრავლის მითითება, სიტყვიერი და ციფრობრივი გამოსახულების შეუსაბამობა, შესაძლებელია შესწორდეს დაზუსტების გარეშე, ერთეულის ფასის უპირატესობის პრინციპის გათვალისწინებით, იმ შემთხვევაში, თუ აღნიშნული არ აღემატება სისტემის შესაბამის ველში დაფიქსირებულ სატენდერო წინადადების საბოლოო საბოლოო ფასს. • წინამდებარე ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხო ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოთ საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული სადავო საკითხების გადაწყვეტისას, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. • პრედენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
ა) იმ შემთხვევაში, როდესაც ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, მაშინ პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს საექსპერტო, აუდიტორული ან/და საშემფასებლო დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას, აღნიშნული დასაბუთების წარმოუდგენლობა გამოიწვევს წინამდებარე ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის საქმიანობის კანონმდებლობით გათვალისწინებული ფორმით გაცემული შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი); ბ) წარმოდგენილ დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს ფასების ცხრილი, რომლის საფუძველზეც მოხდა დასკვნის შედგენა.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება ლარში, მიმწოდებლის საბანკო რეკვიზიტებზე, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ შესაბამისი ხელშეკრულების პირობების თანახმად: 1. მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველს საქონელი გადასცეს საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად გამოწერილი სასაქონლო ზედნადებით. 2. მხარეებს (შემსყიდველი და მიმწოდებელი) შორის გაფორმდება ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტი.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება მიწოდებული საქონლის შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 15 (თხუთმეტი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნინო გოგია, 599133412, ngogia@mdf.org.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესი“-ს შესაბამისად. 2. სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება გამარჯვებული პრეტენდენტის სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასის შესაბამისად. 3. სატენდერო პირობების კონკრეტული ჩანაწერის და სატენდერო კომისიის გადაწყვეტილების/ქმედების თაობაზე განმარტების მიღების საკითხი რეგულირდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესი“-ს მე-8 მუხლის შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA250000806 30.07.2025 contract signed same category · 49% title match · same buyer

შესყიდვის ობიექტია ლითონის კარადები

საქართველოს მუნიციპალური განვითარების… 44400000სხვადასხვა ქარხნული წარმოების მასალა და მათთან დაკავშირებული საგნები → პი.ემ.ჯი 3 bidders 39,000 ₾
NAT260011216 29.05.2026 contract signed same category · 35% title match

სეიფები და რკინის კარადები

საქართველოს შსს ქ.თბილისის პოლიციის დ… 44400000სხვადასხვა ქარხნული წარმოების მასალა და მათთან დაკავშირებული საგნები → ნოვი სტილი ჯორჯია 3 bidders 48,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს საბა კონსტრაქშენ
შპს თიმ თუ
შპს სამეცნიერო, საპროექტო-ტექნოლოგიურ…
შპს ABEKA
შპს აისინქი