ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260010350
NAT260010350 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

(სამი) ერთეული მძლავრი პორტაბელური კომპიუტერების (ლეპტოპები) სახელმწიფო შესყიდვა

79% strong

Can we win this?

79% — strong, helped by expected competition and helped by deal size.

  • Expected competition this category averages 1.6 bidders, 40% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Our line of business reads like our own bids (პორტაბელური, კომპიუტერების, ლეპტოპები) — 83% match to our bidding history. Closest thing we have bid on: "პორტაბელური კომპიუტერების (ლეპტოპები) სახელმწიფო შესყიდვა".
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 30200000: 10 wins from 27 bids.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N10 18 running 3 days remaining Contract PDF ↗
16,188 ₾ contract amount 16,188 ₾ (100%) actually paid 17.06.2026 – 31.08.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
16,188.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 29.06.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260010350
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისსიპ - თბილისის ტრანსპორტისა და ურბანული განვითარების სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია30200000-კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება17`097.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია.
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი18.05.2026 18:54
წინადადებების მიღება იწყება27.05.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება29.05.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი171.00 GEL
გარანტიის ოდენობა171 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT260010350_ოქმი N2-SIGNED.pdf.pdf ნიკოლოზი ილურიძე 04.06.2026 18:36
NAT260010350_დაზუსტება.pdf.pdf ნათია ლატარია 08.06.2026 12:53
NAT260010350_ოქმი N3 - SIGNED.pdf.pdf ნიკოლოზი ილურიძე 11.06.2026 17:16

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
პისიშოპ.ჯი 16,188 16,188 won
NAT260010350_ფასების ცხრილი_NAT260010350 - ფასების ცხრილი დანართი N1.xlsx.xlsx
შპს ლიდი 16,548 16,548
NAT260010350_შპს ლიდი_ფასების ცხრილი დანართი N1-signed.pdf.pdf
შპს აიტიკრაფტი 16,584 16,584
NAT260010350_ფასების ცხრილი (19)-signed.pdf.pdf
ულტრა 16,755 16,755
NAT260010350_NAT260010350 შეთავაზება 3 ლეპტოპი ULTRA.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 18.05.2026 18:54 Announced
  • 27.05.2026 00:05 Bidding opens
  • 27.05.2026 12:27 First bid placed (4 bidders in total)
  • 29.05.2026 14:36 Last bid activity
  • 29.05.2026 15:00 Bidding closes
  • 04.06.2026 18:36 Buyer published: NAT260010350_ოქმი N2-SIGNED.pdf
  • 08.06.2026 12:53 Buyer published: NAT260010350_NAT260010350 - ფასების ცხრილი დანართი N1.xlsx
  • 08.06.2026 12:53 Buyer published: NAT260010350_დაზუსტება.pdf
  • 11.06.2026 17:16 Buyer published: NAT260010350_ოქმი N3 - SIGNED.pdf
  • 17.06.2026 00:00 Contract signed: N10 18 — 16,188 ₾
  • 23.08.2026 22:18 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
3 (სამი) ერთეული მძლავრი პორტაბელური კომპიუტერების (ლეპტოპები) სახელმწიფო შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
დეტალური ტექნიკური მახასიათებლები მოცემულია ფასების ცხრილი დანართი N1-ში. შენიშვნა: ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობის ან განუფასებლად წარმოდგენის შემთხვევაში პრეტენდენტი ექვემდებარება დისკვალიფიკაციას.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდების ვადა: ხელშეკრულების გაფორმებიდან 15 (თხუთმეტი) კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მოწოდების ადგილი: ქ. თბილისი, ჟ. შარტავას ქ. N7.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1 შემოთავაზებული საქონელი უნდა იყოს ახალი და უნაკლო. 1.7.1.2 შესყიდვის ობიექტის საგარანტიო ვადა უნდა შეადგენდეს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 2 (ორი) წელს. 1.7.1.3.პრეტენდენტმა ფასების ცხრილი დანართი N1-ის შესაბამის გრაფაში უნდა მიუთოთოს ინფორმაცია საგარანტიო ვადის შესახებ. 1.7.1.4 საგარანტიო პერიოდში მოწოდებული საქონლის მიერ წუნის/დეფექტის/ხარვეზის გამოვლენის ან მწყობრიდან გამოსვლის შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის დავალებიდან არაუგვიანეს 30 (ოცდაათი) კალენდარულ დღეში შეაკეთოს ან შეცვალოს ახლით წუნის/დეფექტის/ხარვეზის მქონე ან მწყობრიდან გამოსული საქონელი. 1.7.1.5 წუნის/ხარვეზის/დეფექტის მქონე საქონლის შეკეთების ან შეცვლის შემთხვევაში საქონლის ტრანსპორტირება უნდა უზრუნველყოს მიმწოდებელმა.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენტენტმა ფასების ცხრილში (დანართი N1) უნდა მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანა, მწარმოებელი კომპანია ან/და ბრენდის დასახელება, მოდელი. 2.1.1.2 აღნიშნული ინფორმაციის წარმოუდგენლობის შემთხვევაში პრეტენდენტი ექვემდებარება დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1. პრეტენდენტმა ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკური დოკუმენტაცია (მწარმოებლის მიერ გაცემული ინფორმაცია/დოკუმენტი ან/და ვებ-ბმული მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდიდან, ან კატალოგიდან, რომლითაც დადასტურდება შემოთავაზებული საქონლის შესაბამისობა ტექნიკურ პირობებთან), უცხოენოვანის შემთხვევაში (გარდა ინგლისურისა) ქართულ ენაზე ნათარგმანი და ნოტარიულად დამოწმებული.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), რომლებშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო მომსახურების ხარჯთაღრიცხვაში/ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე მომსახურების ხარჯთაღრიცხვით/ფასების ცხრილით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობა. დასკვნის წარმოუდგენლობა ან უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში, ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის სსიპ – ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის ტრანსპორტისა და ურბანული განვითარების სააგენტოს 2026 წლის საკუთარი სახსრებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მოხდება 2026 წლის საკუთარი სახსრებით, მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნიკოლოზი ილურიძე, 599095205, Nikolozi.Iluridze@tbilisi.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. 10.1.2 დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.3 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.4 პრეტენდენტმა „ფასების ცხრილი დანართი N1“ უნდა წარმოადგინოს excel-ის ან/და PDF ფორმატში. 10.1.5 პრეტენდენტის მიერ გაცემული დოკუმენტი, რომელიც წარმოდგენილ იქნება წინამდებარე ტენდერში, დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (გარდა excel-ის ფორმატში წარმოდგენილი დოკუმენტ(ებ)ისა). 10.1.6 სატენდერო დოკუმენტაციაში განსაზღვრულ შესასყიდ საქონელზე, სადაც მითითებული იქნება კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) იგულისხმება „მსგავსი“ ან „ეკვივალენტური“. 10.1.7 სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.8 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.9. პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი დოკუმენტაცია/ინფორმაცია: * ფასების ცხრილი, დანართი N1 (სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტის მოთხოვნის შესაბამისად). * მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით (სატენდერო დოკუმენტაციის 2.1.1. პუნქტის მოთხოვნის შესაბამისად); * მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ (სატენდერო დოკუმენტაციის 1.7.1. პუნქტის მოთხოვნის შესაბამისად); * დოკუმენტაცია ლიცენზიასთან, სტანდარტებთან, აკრედიტაციასთან, ხარისხის შესაბამისობასთან დაკავშირებით (სატენდერო დოკუმენტაციის 2.7.1 ქვეპუნქტის მოთხოვნის შესაბამისად).
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250010927 18.06.2025 contract signed same category · 75% title match · similar size

(ექვსი) ერთეული პორტაბელური კომპიუტერების (ლეპტოპი) სახელმწიფო შესყიდვა

საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია 30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები → შპს მედეგი 6 bidders 20,000 ₾
NAT260009352 06.05.2026 contract signed same category · 75% title match · similar size

პორტაბელური კომპიუტერების (ლეპტოპები) სახელმწიფო შესყიდვა

შპს ფსიქიკური ჯანმრთელობის და ნარკომა… 30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები → შპს აითი თექ 2 bidders 14,250 ₾
NAT260007057 06.04.2026 contract signed same category · 71% title match · similar size

პორტაბელური კომპიუტერების 2in1 (ლეპტოპები) სახელმწიფო შესყიდვა

საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო 30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები → პისიშოპ.ჯი 2 bidders 13,995 ₾
NAT260013964 07.07.2026 contract signed same category · 73% title match

ერთეული პორტაბელური კომპიუტერის (ლეპტოპის) სახელმწიფო შესყიდვა

სსიპ „ინფორმაციული ტექნოლოგიების სააგ… 30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები → ულტრა 1 bidder 9,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს დელტა კონსალტინგი
გზაჯვარედინი
შპს გამა ტური
შპს როუდ სეიფთი სისტემს
შ.პ.ს ,,თაიმსერვისი"