ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260010342
NAT260010342 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

კონდიციონერების სახელმწიფო შესყიდვა (თანმდევი მონტაჟით)

6% outside our line

Can we win this?

6% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.3 bidders, 31% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 1× with this buyer and won 0.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 42500000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N154 running 125 days remaining Contract PDF ↗
111,779 ₾ contract amount 111,779 ₾ (100%) actually paid 29.06.2026 – 31.12.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
1,035.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 10.07.2026
15,109.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 10.07.2026
95,635.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 19.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260010342
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს იუსტიციის უმაღლეს საბჭოსთან არსებული სსიპ საერთო სასამართლოების დეპარტამენტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია42500000-გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება124`678.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი18.05.2026 18:09
წინადადებების მიღება იწყება25.05.2026 00:04
წინადადებების მიღება მთავრდება27.05.2026 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`250.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`247 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 60 კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (15)

NAT260010342_ოქმი N2 ინტ. კონფლიქტი.pdf.pdf ნიკოლოზ კილასონია 02.06.2026 16:15
NAT260010342_ოქმი N3.pdf.pdf ნიკოლოზ კილასონია 10.06.2026 15:56
NAT260010342_ოქმი N4 ინტ.კონფლიქტი.pdf.pdf ნიკოლოზ კილასონია 16.06.2026 17:05
NAT260010342_თარგმანი.pdf.pdf გივი სამადაშვილი 18.06.2026 14:21
NAT260010342_ოქმი N5.pdf.pdf ნიკოლოზ კილასონია 22.06.2026 16:07

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს სერვის მედ ჯორჯია 106,240 104,520
NAT260010342_ფასების ცხრილი_ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf
შპს ელ შოპი 124,678 111,780 won
NAT260010342_ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf
შპს კლიმატ არეა 2023 118,105 112,211
NAT260010342_ფასების ცხრილი.pdf.pdf
შპს "ტექნოჰაუს" 117,760 117,760
NAT260010342_ფასების ცხრილი სასამართლოები.xlsx.xlsx · NAT260010342_12 ინდეზიტ.pdf.pdf · NAT260010342_18 ინდეზიტ.pdf.pdf · NAT260010342_24 ინდეზიტ.pdf.pdf · NAT260010342_მიღება-ჩაბარება 134000.00 ლარი შემოსავლების სამსახური.pdf.pdf · NAT260010342_მიღება-ჩაბარება სასაზღვრო.pdf.pdf · NAT260010342_მიღება-ჩაბარების აქტი (შპს ტექნოჰაუსი)1.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 18.05.2026 18:09 Announced
  • 25.05.2026 00:04 Bidding opens
  • 26.05.2026 14:43 First bid placed (4 bidders in total)
  • 27.05.2026 13:57 Last bid activity
  • 27.05.2026 14:00 Bidding closes
  • 02.06.2026 16:15 Buyer published: NAT260010342_ოქმი N2 ინტ. კონფლიქტი.pdf
  • 05.06.2026 14:48 Buyer published: NAT260010342_დაზუსტებული ფასების ცხრილი_VEETEK ტექნიკური მახასიათებლები.onoff ნოტარიული თარგმანი.PDF (05/06/2026 02:06)
  • 05.06.2026 14:49 Buyer published: NAT260010342_ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ_გამოცდილება 3 მიღება-ჩაბარება-signed.pdf
  • 05.06.2026 14:50 Buyer published: NAT260010342_ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ_გამოცდილება 2 მიღება-ჩაბარება-signed.pdf
  • 05.06.2026 14:50 Buyer published: NAT260010342_ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ_გამოცდილება 1 მიღება-ჩაბარება-signed.pdf
  • 05.06.2026 14:52 Buyer published: NAT260010342_დაზუსტებული ფასების ცხრილი_ფასების ცხრილი-signed.pdf
  • 05.06.2026 14:53 Buyer published: NAT260010342_ნოტარიულად დამოწმებული ტექ. პასპორტი_VEETEK ტექნიკური მახასიათებლები.onoff ნოტარიული თარგმანი.PDF
  • 05.06.2026 23:41 Buyer published: NAT260010342_გამოცდილება_ხელშეკრულება1-signed.pdf
  • 05.06.2026 23:42 Buyer published: NAT260010342_გამოცდილება_ხელშეკრულება2-signed.pdf
  • 10.06.2026 15:56 Buyer published: NAT260010342_ოქმი N3.pdf
  • 16.06.2026 17:05 Buyer published: NAT260010342_ოქმი N4 ინტ.კონფლიქტი.pdf
  • 18.06.2026 11:17 Buyer published: NAT260010342_ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ-signed.pdf
  • 18.06.2026 12:50 Buyer published: NAT260010342_დაზუსტებული ფასების ცხრილი-signed.pdf
  • 18.06.2026 14:21 Buyer published: NAT260010342_თარგმანი.pdf
  • 22.06.2026 16:07 Buyer published: NAT260010342_ოქმი N5.pdf
  • 29.06.2026 00:00 Contract signed: N154 — 111,779 ₾
  • 23.08.2026 22:18 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
კონდიციონერების სახელმწიფო შესყიდვა (თანმდევი მონტაჟით).
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1)კედლის სპლიტ ON/OF კონდიციონერი 12 000 ბტუ - 56 ცალი მახასიათებლები: სპლიტ-სისტემა on/of (ზამთარ-ზაფხული); შიდა და გარე ბლოკით.გარე ბლოკის მეტალის სამაგრით (ე.წ"კრონშტეინით"). ნომინალური გაგრილების შესაძლებლობა არანაკლებ - 11 000 ბტუ (BTU). ნომინალური გათბობის შესაძლებლობა არანაკლებ - 11 000 ბტუ (BTU). რეჟიმები არანაკლებ ჩამოთვლილისა:ზამთარ-ზაფხულის რეჟიმი,ჰაერის ფილტრაცია,მართვის (დისტანციური) პულტი. ფრეონის ტიპი: /R410/R32, სტანდარტული მონტაჟის შემთხვევაში შიდა და გარე აგრეგატის დამაკავშირებელი მილების და ელ სადენის სიგრძე არაუმეტეს 3 მეტრი. არასტანდარტული მონტაჟის შემთხვევაში სიგრძე მოცემულია ფასების ცხრილში. 2) კედლის სპლიტ ON/OF კონდიციონერი 18 000ბტუ - 19 ცალი. მახასიათებლები: სპლიტ-სისტემა on/of (ზამთარ-ზაფხული); შიდა და გარე ბლოკით. გარე ბლოკის მეტალის სამაგრით (ე.წ"კრონშტეინით"). ნომინალური გაგრილების შესაძლებლობა არანაკლებ - 17 000 ბტუ (BTU). ნომინალური გათბობის შესაძლებლობა არანაკლებ - 17 000 ბტუ (BTU). რეჟიმები არანაკლებ ჩამოთვლილისა: ზამთარ-ზაფხულის რეჟიმი, ჰაერის ფილტრაცია,მართვის (დისტანციური) პულტი. ფრეონის ტიპი: R410/R32; სტანდარტული მონტაჟის შემთხვევაში შიდა და გარე აგრეგატის დამაკავშირებელი მილების და ელ სადენის სიგრძე არაუმეტეს 3 მეტრი. არასტანდარტული მონტაჟის შემთხვევაში სიგრძე მოცემულია ფასების ცხრილში. 3)კედლის სპლიტ ON/OF კონდიციონერი 24 000ბტუ - 17 ცალი მახასიათებლები: სპლიტ-სისტემა on/of (ზამთარ-ზაფხული); შიდა და გარე ბლოკით. გარე ბლოკის მეტალის სამაგრით (ე.წ"კრონშტეინით"). ნომინალური გაგრილების შესაძლებლობა არანაკლებ - 23 000 ბტუ (BTU). ნომინალური გათბობის შესაძლებლობა არანაკლებ - 23 000 ბტუ (BTU). რეჟიმები არანაკლებ ჩამოთვლილისა: ზამთარ-ზაფხულის რეჟიმი, ჰაერის ფილტრაცია,მართვის (დისტანციური) პულტი. ფრეონის ტიპი: R410/R32; სტანდარტული მონტაჟის შემთხვევაში შიდა და გარე აგრეგატის დამაკავშირებელი მილების და ელ სადენის სიგრძე არაუმეტეს 3 მეტრი. არასტანდარტული მონტაჟის შემთხვევაში სიგრძე მოცემულია ფასების ცხრილში. შესაძლებელია პრეტენდენტმა წარმოადგინოს სხვადასხვა მწარმოებლის და მოდელების კონდიციონერები, იმ პირობით, რომ: 1) შემოთავაზებული კონდიციონერების ტექნიკური მახასიათებლები შესაბამისობაში იქნება სატენდერო დოკუმნტაციის მოთხოვნებთან; 2) არსებობის შემთხვევაში შემოთავაზებული განსხვავებული მწარმოებლის მოდელი დამონტაჟებული უნდა იქნას იმ მისამართზე, რომელ გრაფაშიც (სტრიქონში) იქნება მითითებული კონკრეტული მწარმოებელი და მოდელი. კონდიციონერები უნდა იყოს ახალი, ქარხნულად ყუთებში შეფუთული. შენიშვნა: 1. სტანდარტული მონტაჟის კონდიციონერებს უნდა მოყვებოდეს 3 მეტრი სიგრძის შესაბამისი განაკვეთის და დიამეტრის მაკავშირებული მილები და ელ.სადენი; 2. არასტანდარტული მონტაჟის კონდიციონერებზე ინფორმაცია განსაზღვრულია ინდივიდუალურად და მოცემულია ფასების ცხრილში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მიწოდება - მონტაჟი უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 60 კალენდარული დღის ვადაში. თუ მიწოდების ბოლო დღე ემთხვევა არასამუშაო დღეს, მიწოდების ვადა გადაიწევს პირველივე სამუშაო დღეზე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდება - მონტაჟის ადგილი განისაზღვრება თითოეული პოზიციის მიხედვით ინდივიდუალურად და მოცემულია ფასების ცხრილში.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
საგარანტიო ვადა განისაზღვრება არანაკლებ 2 წლით და აითვლება მხარეთა შორის მიღება-ჩაბარების აქტის შედგენის დღიდან. საგარანტიო ვადის განმავლობაში, მიმწოდებელი ვალდებულია შეაკეთოს დაზიანებული კონდიციონერი, ხოლო შეკეთების შეუძლებლობის შემთხვევაში შეცვალოს ახლით* - საკუთარი სახსრებით, შემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 14 კალენდარული დღის განმავლობაში. * ახლით შეცვლის აუცილებლობის შემთხვევაში კონდიციონერი უნდა შეიცვალოს იგივე მოდელის ან/და არანაკლებ იგივე ტექნიკური მახასიათებლების მქონე ახალი კონდიციონერით.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
1. წარმოშობის ქვეყანა; 2. მწარმოებელი ან/და სასაქონლო ნიშანი; 3. მოდელი შენიშვნა: ამ ქვეპუნქტით მოთხოვნილი ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ ექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2022 წლის 1 იანვრის შემდგომ პერიოდში, პრენდენტს უნდა გააჩნდეს კონდიციონერების მიწოდების (თანმდევი მონტაჟით) გამოცდილება არანაკლებ ორჯერ (დამოუკიდებელი შესყიდვის ფარგლებში), რის დასადასტურებლადაც უნდა წარმოადგინოს შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტები (მიღება-ჩაბარების აქტი ან დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურა) ან/და მითითება სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის შესაბამის ნომერზე.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
იმ შემთხვევაში, თუ შემსყიდველი მწარმოებლის ვებ გვერდის მეშვეობით ვერ შეძლებს მიიღოს სრული ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილ ტექნიკურ მახასიათებლებთან შესაბამისობის შესახებ, შემსყიდველი უფლებამოსილია აღნიშნულის დასადასტურებლად მოითხოვოს დამატებითი დოკუმენტი: მწარმოებლის მიერ გაცემული ინფორმაცია ან/და ტექნიკური პასპორტი.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტი(ზი)ს/აუდიტორული/საშემფასებლო დასკვნით. დასკვნას თან უნდა დაერთოს დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება კონდიციონერების სრულად მიწოდება მონტაჟის შესახებ, მხარეთა შორის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდგომ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნიკოლოზ კილასონია, 595558751, GeneralCourts@procurement.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილი ყველა დოკუმენტი წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2 სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით.ხარჯები, რომელიც სატენდერო წინადადებაში არ არის გათვალისწინებული არ ანაზღაურდება. 10.1.3 სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მიღება პრეტენდენტს შეუძლია სისტემის მოდულის-,,კითხვა/პასუხის“ მეშვეობით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250007625 16.04.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

კონდიციონერების სახელმწიფო შესყიდვა (თანმდევი მონტაჟით)

საქართველოს იუსტიციის უმაღლეს საბჭოსთ… 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს ელ შოპი 5 bidders 211,588 ₾
NAT260012375 16.06.2026 terminated same category · 82% title match · similar size

კედლის კონდიციონერების (თანმდევი მომსახურებით/მონტაჟით) სახელმწიფო შესყიდვა

აღსრულების ეროვნული ბიურო 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები 3 bidders 75,600 ₾
NAT260015075 21.07.2026 contract signed same category · 82% title match

კედლის კონდიციონერების (თანმდევი მომსახურებით/მონტაჟით) სახელმწიფო შესყიდვა

აღსრულების ეროვნული ბიურო 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს სერვის მედ ჯორჯია 2 bidders 68,000 ₾
NAT250021104 24.11.2025 contract signed same category · 85% title match

ჭერის კონდიციონერის თანმდევი მონტაჟით სახელმწიფო შესყიდვა

საქ. ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო… 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს კლიმატ არეა 2023 1 bidder 45,125 ₾
NAT250007931 23.04.2025 contract signed same category · 80% title match

კონდიციონერების (თანმდევი მომსახურებით: დემონტაჟი - მონტაჟი) სახელმწიფო შესყიდვა

ქ. თბილისის მერია 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შ.პ.ს. "ალტა" 9 bidders 43,180 ₾
NAT260014381 10.07.2026 contract signed same category · 82% title match

კედლის კონდიციონერების სახელმწიფო შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟით

საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა … 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს სერვის მედ ჯორჯია 5 bidders 38,300 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ვესტა
სილქნეტი
შპს ტექსტილი და უნიფორმა
შპს ჯეო-ტეჩი
შპს "ოფის სერვისი"