ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › SPA260000524
SPA260000524 SPA · რევერსული აუქციონი no result On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტია სპელეოლოგების აღჭურვილობა მღვიმეებში სამუშაოდ

დაცული ტერიტორიების სააგენტო 273 tenders 1.5 avg bidders 71 failed 491 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 11% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.9 bidders, 32% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 1× with this buyer and won 0.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Category fit 37400000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA260000524
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველიდაცული ტერიტორიების სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA)
შესყიდვის კატეგორია37400000-სპორტული საქონელი და აღჭურვილობა - (ინვენტარი)
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება15`872.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა2 კომპლექტი
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი02.06.2026 15:55
წინადადებების მიღება იწყება08.06.2026 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება10.06.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი159.00 GEL
გარანტიის ოდენობა159 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სასტენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (2)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
მოგზაური 15,872 15,872
SPA260000524_ფასების ცხრილი (ტექ. დავალება) შპს მოგზაურის შეთავაზება-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 02.06.2026 15:55 Announced
  • 08.06.2026 00:01 Bidding opens
  • 09.06.2026 19:07 First bid placed (1 bidders in total)
  • 09.06.2026 19:07 Last bid activity
  • 10.06.2026 15:00 Bidding closes
  • 16.06.2026 12:05 Buyer published: SPA260000524_ოქმი 2- დაზუსტება(სპელეო აღჭურვილობა) (1).pdf
  • 24.06.2026 10:13 Buyer published: SPA260000524_ოქმი N3 - შპს მოგზაური (დისკვალიფიკაცია).pdf
  • 23.08.2026 22:38 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტია სპელეოლოგების აღჭურვილობა მღვიმეებში სამუშაოდ
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტია 2 კომპელქტი სპელეოლოგების აღჭურვილობა მღვიმეებში სამუშაოდ. შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური მახასიათებლები მათი სპეციპიკიდან გამომდინარე მოცემულია ფასების ცხრილში (პუნქტი 1.3). შესყიდვის ონიექტი უნდა იყოს ახალი, ექსპლუატაციაში არ მყოფი და შეესაბამებოდეს ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებულ სტანდარტებს. მიმწოდებელს უფლება აქვს შემოგვთავაზოს უკეთესი (გაუმჯობესებული საქონელი). პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ყველა იმ სტანდარტთან შესაბამისობის დოკუმენტაცია, რომელსაც ითვალისწინებს სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური მახასიათებლები (დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს ქართულ ენაზე, ხოლო უცხოენოვანი დოკუმენტაციის წარმოდგენის შემთხვევაში უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მოწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრლების გაფორმებიდან 45 კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მოწოდების ადგილია წყალტუბო სოფელი ქვილიშორის ტერიტორია (პრომეთეს მღვიმის ვიზიტორთა ცენტრი)
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
მოწოდებული საქონელი უნდა იყოს ახალი, ექსპლუატაციაში არ მყოფი და უნდა შეესაბამებოდეს ხელშეკრულებით გათვალისწინებულ პირობებს და ამ სფეროში აღიარებულ სტანდარტებს. მოწოდებულ საქონელზე სწორი ექსპლუატაციის პირობებში ვრცელდება 1 წლიანი საგარანტიო პერიოდი და გარანტიის მოქმედების ვადაში საქონლის შეკეთების ან ახალი, ანალოგიური პარამეტრების მქონე საქონლით შეცვლის დრო არ უნდა აღემატებოდეს შემსყიდველის მოთხოვნიდან 10 (ათი) სამუშაო დღეს.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული საქონლის ბრენდის შესახებ ინფორმაცია. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული საქონლის მოდელის ან/და პროდუქტის ნომერი (Part Number) შესახებ ინფორმაცია (არსებობის შემთხვევაში)
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ყველა იმ სტანდარტთან შესაბამისობის დოკუმენტაცია, რომელსაც ითვალისწინებს სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური მახასიათებლები (დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს ქართულ ენაზე, ხოლო უცხოენოვანი დოკუმენტაციის წარმოდგენის შემთხვევაში უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი წინადადების ფასის მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად უზრუნველყოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება (დასაბუთება შესაძლებელია განხორციელდეს სსიპ ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლოს ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან დამოუკიდებელი ექსპერტის/აუდიტორის მიერ გაცემული დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად სატენდერო წინადადებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას). იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ არ იქნა წარმოდგენილი, ან წარმოდგენილი დასაბუთება შემსყიდველის მიერ არ ჩაითვლება დამაკმაყოფილებლად, მოხდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია; პრეტენდენტის მიერ წარდგენილი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება დაზუსტებას არ ექვემდებარება. 2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით, ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. ანგარიშსწორება მოხდება, უნაღდო ანგარისწორებით ლარებში. 2. ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება ფაქტიურად მოწოდებული საქონლის ღირებულების შესაბამისად გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის საფუძველზე, (იმ შემთხვევაში, თუ მიმწოდებელი დარეგისტრირებულია დღგ-ს გადამხდელად).
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
სატენდერო დოკუმენტაციის 7.2 ველის მე-2 პუნქტში მითითებული დოკუმენტების წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშო დღის განმავლობაში. ხელშეკრულების პროექტი
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გიგა მენაბდიშვილი, 577925757, giga.menabdishvili@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მიღება პრეტენდენტს შეუძლია „კითხვა-პასუხის“ მოდულის საშუალებით სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის ბრძანება №12-ის მე-8 მუხლის გათვალისწინებით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA260000591 24.06.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

შესყიდვის ობიექტია სპელეოლოგების აღჭურვილობა მღვიმეებში სამუშაოდ

დაცული ტერიტორიების სააგენტო 37400000სპორტული საქონელი და აღჭურვილობა - (ინვენტარი) → მოგზაური 1 bidder 15,872 ₾
NAT260007024 06.04.2026 contract signed same category · similar size

ააიპ მესტიის მუნიციპალიტეტის სპორტული ცენტრისთვის საჭირო, სხვადასხვა სახეობის სპოეტული …

მესტიის მუნიციპალიტეტის სპორტული ცენტ… 37400000სპორტული საქონელი და აღჭურვილობა - (ინვენტარი) → ლაშა ფირცხელიანი 1 bidder 20,000 ₾
NAT260005229 16.03.2026 no result same category · similar size

ფეხბურთის და კალათბურთის სპორტული მოედნებისათვის საჭირო აღჭურვილობა

ქალაქ ფოთის მუნიციპალიტეტის სერვისები… 37400000სპორტული საქონელი და აღჭურვილობა - (ინვენტარი) 1 bidder 9,950 ₾
NAT260015721 30.07.2026 contract signed same category · similar size

ააიპ ბავშვთა და მოზარდთა საფეხბურთო სპორტული სკოლისათვის სხვადასხვა სპორტული ინვენტარი …

ჭიათურის ბავშვთა და მოზარდთა საფეხბურ… 37400000სპორტული საქონელი და აღჭურვილობა - (ინვენტარი) → შპს გეოპროფი 4 bidders 14,981 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ელ შოპი
ფავორიტი სტილი
შპს კომპანია GEOSM
შპს VITA
ელექტრონი