ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260013303
NAT260013303 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლების ჯანმრთელობის დაზღვევის მომსახურების შესყიდვის უზრუნველყოფა (მრავალწლიანი შესყიდვა)

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 43% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 66500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N206 running 490 days remaining 3 amendments Contract PDF ↗
305,280 ₾ contract amount no payments recorded yet 04.08.2026 – 31.12.2027

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260013303
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიახალციხის მუნიციპალიტეტის მერია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) პრეისკურანტით
შესყიდვის კატეგორია66500000-სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი29.06.2026 15:52
წინადადებების მიღება იწყება17.07.2026 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება20.07.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი2.00 GEL
გარანტიის ოდენობა3`415 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 12 (თორმეტი) თვის ვადაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია
პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულება179.00 GEL
შესყიდვის ობიექტის სახელშეკრულებო ღირებულება341`532.00 GEL

Buyer documents & protocols (19)

NAT260013303_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf მარიამი გოგოლაძე 24.07.2026 17:34
NAT260013303_შპს თოდუას კლინიკა -.pdf.pdf სულხან სახამბერიძე 27.07.2026 22:26
NAT260013303_სინევო - ცნობა.pdf.pdf სულხან სახამბერიძე 27.07.2026 22:27
NAT260013303_ნათია 777 სტომატოლოგია.pdf.pdf სულხან სახამბერიძე 27.07.2026 22:27
NAT260013303_დაზუსტება-სადაზღვევო პაკეტი.pdf.pdf სულხან სახამბერიძე 27.07.2026 22:28
NAT260013303_დაზუსტება -დანართი 8.pdf (28/07/2026 04:07) სულხან სახამბერიძე 27.07.2026 22:30
NAT260013303_53 ყიფშიძე.pdf.pdf სულხან სახამბერიძე 27.07.2026 22:30
NAT260013303_13 რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრი.pdf.pdf სულხან სახამბერიძე 27.07.2026 22:30
NAT260013303_6.4 ამერიკან ჰოსპიტალ ნეთვორქ.pdf.pdf სულხან სახამბერიძე 27.07.2026 22:31
NAT260013303_ნათია 777.pdf (28/07/2026 04:07) სულხან სახამბერიძე 27.07.2026 22:34
NAT260013303_ნათია 777.pdf.pdf სულხან სახამბერიძე 28.07.2026 17:03
NAT260013303_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf ეთერი კაპანაძე 29.07.2026 17:06
NAT260013303_ოქმი.pdf.pdf ეთერი კაპანაძე 29.07.2026 17:07
NAT260013303_გარანტია.pdf.pdf სულხან სახამბერიძე 04.08.2026 11:01

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
სს არდი დაზღვევა 160 160 won
NAT260013303_ლიცენზია არდი (1).pdf.pdf · NAT260013303_აპლიკაცია-ეკრანის ანაბეჭდი.pdf.pdf · NAT260013303_პორტალი-ეკრანის ანაბეჭდი.pdf.pdf · NAT260013303_საზღვარგარეთი.pdf.pdf · NAT260013303_ფასდაკლებები.pdf.pdf · NAT260013303_კლინიკები - თბილისი.pdf.pdf · NAT260013303_სტომატოლოგია - თბილისი.pdf.pdf · NAT260013303_სტომატოლოგია - რეგიონები.pdf.pdf · NAT260013303_ფარმაცია.pdf.pdf · NAT260013303_კლინიკა ლჯ ცნობა.pdf.pdf · NAT260013303_კლინიკები - რეგიონები.pdf.pdf · NAT260013303_დანართი 8 გამოცდილება (8).pdf.pdf · NAT260013303_ტექნიკური დავალება N1.pdf.pdf · NAT260013303_ფასების ცხრილი. პაკეტები.pdf.pdf · NAT260013303_გამონაკლისებში არსებული დაავადებები.pdf.pdf · NAT260013303_ინფორმაცია პროვაიდერების შესახებ.pdf.pdf
სს რისკების მართვისა და სადაზღვევო კომპანია გლობალ ბენეფიტს ჯორჯია 167 167
NAT260013303_1. დაზღვევის ლიცენზიები.pdf.pdf · NAT260013303_2. დანართი N7 - ფასების ცხრილი.pdf.pdf · NAT260013303_3. სადაზღვევო პაკეტი.pdf.pdf · NAT260013303_4. გაუმჯობესებული ბარათი.pdf.pdf · NAT260013303_5. დანართი N2-N3-N4-N5-N6 - ინფორმაცია პროვაიდერების შესახებ (ასატვირთი).pdf.pdf · NAT260013303_6. ტექნიკური დავალება N1.pdf.pdf · NAT260013303_7. ფასდაკლებები საზღვარგარეთ.pdf.pdf · NAT260013303_8. სტომატოლოგია ფასდაკლებები.pdf.pdf · NAT260013303_9. ოჯახის ექიმები.pdf.pdf · NAT260013303_10. პროვაიდერი კლინიკები ქ. თბილისი I.pdf.pdf · NAT260013303_11. პროვაიდერი კლინიკები ქ. თბილისი II.pdf.pdf · NAT260013303_12. აუდიოლოგიის ერ. ცენტრი.pdf.pdf · NAT260013303_13. ჰელსიკორი.pdf.pdf · NAT260013303_14. პროვაიდერი კლინიკები რეგიონში.pdf.pdf · NAT260013303_15. სტომატოლოგიური კლინიკები ქ. თბილისი.pdf.pdf · NAT260013303_16. სტომატოლოგიური კლინიკები რეგიონში.pdf.pdf · NAT260013303_17. მინდობილობა.pdf.pdf · NAT260013303_18. სააფთიაქო ქსელი.pdf.pdf · NAT260013303_19. ფასდაკლებები.pdf.pdf · NAT260013303_20. გამოცდილება.pdf.pdf · NAT260013303_21. აპლიკაციის მოხმარების ინსტრუქცია.pdf.pdf · NAT260013303_22. პორტალის მოხმარების ინსტრუქცია.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 29.06.2026 15:52 Announced
  • 17.07.2026 00:09 Bidding opens
  • 20.07.2026 11:50 First bid placed (2 bidders in total)
  • 20.07.2026 11:51 Last bid activity
  • 20.07.2026 12:00 Bidding closes
  • 24.07.2026 17:34 Buyer published: NAT260013303_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 24.07.2026 17:35 Buyer published: NAT260013303_სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი.pdf
  • 27.07.2026 22:26 Buyer published: NAT260013303_შპს თოდუას კლინიკა -.pdf
  • 27.07.2026 22:27 Buyer published: NAT260013303_სინევო - ცნობა.pdf
  • 27.07.2026 22:27 Buyer published: NAT260013303_ნათია 777 სტომატოლოგია.pdf
  • 27.07.2026 22:28 Buyer published: NAT260013303_დაზუსტება-სადაზღვევო პაკეტი.pdf
  • 27.07.2026 22:29 Buyer published: NAT260013303_დაზუსტება -დანართი N7 - ფასების ცხრილი (1).pdf
  • 27.07.2026 22:30 Buyer published: NAT260013303_დაზუსტება -დანართი 8.pdf (28/07/2026 04:07)
  • 27.07.2026 22:30 Buyer published: NAT260013303_53 ყიფშიძე.pdf
  • 27.07.2026 22:30 Buyer published: NAT260013303_13 რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრი.pdf
  • 27.07.2026 22:31 Buyer published: NAT260013303_6.4 ამერიკან ჰოსპიტალ ნეთვორქ.pdf
  • 27.07.2026 22:32 Buyer published: NAT260013303_დაზუსტება-ინფორმაცია პროვაიდერების შესახებ.pdf
  • 27.07.2026 22:34 Buyer published: NAT260013303_ნათია 777.pdf (28/07/2026 04:07)
  • 28.07.2026 17:03 Buyer published: NAT260013303_ნათია 777.pdf
  • 28.07.2026 17:03 Buyer published: NAT260013303_დაზუსტება - 28.07 დანართი 8 გამოცდილება (1).pdf
  • 28.07.2026 17:14 Buyer published: NAT260013303_დაზუსტება დანართი #4- ინფორმაცია პროვაიდერი კლინიკების შესახებ.pdf
  • 29.07.2026 17:06 Buyer published: NAT260013303_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 29.07.2026 17:07 Buyer published: NAT260013303_ოქმი.pdf
  • 04.08.2026 00:00 Contract signed: N206 — 305,280 ₾
  • 04.08.2026 11:01 Buyer published: NAT260013303_გარანტია.pdf
  • 21.08.2026 16:01 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 20 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლების ჯანმრთელობის დაზღვევის მომსახურების შესყიდვის უზრუნველყოფა (მრავალწლიანი შესყიდვა);
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ტექნიკური დავალება მოცემულია დანართში №1 - "ტექნიკური დავალება", დანართში №7 - "ფასების ცხრილი" და დანართში №2-3-4-5-6 "ინფორმაცია პროვაიდერული კლინიკების შესახებ". 1.2.2 პრეტენდენტი ვალდებულია დეტალურად გაეცნოს დანართ №1-ში "ტექნიკური დავალება" მოცემულ პირობებს და წარმოადგინოს აღნიშნული დანართი №1 "ტექნიკური დავალება", ასევე ამავე დოკუმენტის საფუძველზე მოთხოვნილი ყველა დოკუმენტი/ინფორმაცია (ამ უკანასკნელის არსებობის შემთხვევაში). დაუშვებელია ტექნიკური დოკუმენტაციით გათვალისწინებული პირობების შეცვლა. 1.2.3 პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს სრულად შევსებული დანართი №2-3-4-5-6 "ინფორმაცია პროვაიდერული კლინიკების შესახებ". 1.2.4 იმ შემთხვევაში თუ მომსახურების გაწევის პერიოდში გამოცხადებულ იქნა კონსოლიდირებული ტენდერი ჯანმრთელობისა და სიცოცხლის დაზღვევის მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვის მიზნით, მაშინ შემსყიდველი ორგანიზაციის წერილობითი მოთხოვნის საფუძველზე, მიმწოდებელი ორგანიზაცია ვალდებულია შეწყვიტოს მომსახურების გაწევა, შემსყიდველი ორგანიზაციის მიმართ ყოველგვარი საჯარიმო სანქციის გამოყენების გარეშე. აღნიშნული შეწყვეტა გაფორმდება წერილობით, მხარეთა ურთიერთშეთანხმების საფუძველზე. ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოსა 159 თანამშრომელზე ჯანმრთელობის დაზღვევის მომსახურების შესყიდვა. იხილეთ ტექნიკური დავალება
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლების ჯანმრთელობის დაზღვევის მომსახურების გაწევა უნდა მოხდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 12 (თორმეტი) თვის ვადაში
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლების ჯანმრთელობის დაზღვევის მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს, როგორც საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე, ასევე საზღვარგარეთ სატენდერო პირობის შესაბამისად.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
- 2023 წლის 01 იანვრიდან ტენდერის გამოცხადების დღემდე პრეტენდენტს უნდა ჰქონდე ჯამში არანაკლებ ამ ტენდერის სავარაუდო ღირებულების ანალოგიური ტიპის, ხასიათის, სირთულის და შინაარსის მომსახურების (ჯანმრთელობის დაზღვევა)გაწევის გამოცდილება. ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იყოს დანართი №8-ის შესაბამისად. - პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს, საანგარიშო პერიოდში შესრულებული სამუშაოების გამოცდილების დამადასტურებელი, მხარეთა მიერ ხელმოწერილი დოკუმენტები: ხელშეკრულებები და მათი შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტები: მიღება-ჩაბარების აქტები, სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულებ(ებ)ის არსებობის შემთხვევაში თუ მოცემული დოკუმენტები ატვირთულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში საკმარისია შესაბამისი განცხადების ნომრ(ებ)ის (SPA, NAT, DAP, CMR) წარმოდგენა.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს შესაბამისი საქმიანობის მოქმედი ლიცენზია, რომელიც უნდა წარმოადგინოს ერთიანი ელექტრონული სისტემის საშუალებით.
2.8.1 ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნები
1. ხელშეკრულების გაფორმების შემდგომ მიმწოდებელმა წერილობით უნდა აცნობოს შემსყიდველს ქვეკონტრაქტორ(ებ)ის აყვანის ან/და შეცვლის შესახებ (ქვეკონტრაქტორის აყვანის აუცილებლობის მიზეზების დასაბუთებით). ქვეკონტრაქტორ(ებ)ის დასაშვებობის საკითხს წყვეტს შემსყიდველი და მიმწოდებელი ერთობლივი მოლაპარაკების საფუძველზე, რომელიც გაფორმდება წერილობითი ფორმით. 2. ქვეკონტრაქტორი ნებისმიერი მიმწოდებელი (როგორც ფიზიკური, ისე იურიდიული პირი) არ უნდა იყვნენ რეგისტრირებული სახელმწიფო შესყიდვებში მონაწილე არაკეთილსინდისიერ პირთა რეესტრში – „შავი სია“; წინააღმდეგ შემთხვევაში მოხდება მიმწოდებლის დისკვალიფიკაცია წინამდებარე ტენდერიდან. 3. ქვეკონტრაქტორზე წარმოდგენილი იქნას შემდეგი სახის ინფორმაცია: •მისაწოდებელი საქონლის დასახელება და ღირებულება; • ქვეკონტრაქტის ასლი. 4. ამ ხელშეკრულების ფარგლებში დადებული ყველა ქვეკონტრაქტის ხელშეკრულების ასლი უნდა წარედგინოს შემსყიდველს. 5. მისაწოდებელი საქონლის ნაწილის ქვეკონტრაქტორზე გადაცემით მიმწოდებელი არ თავისუფლდება ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებებიდან.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლების ჯანმრთელობის დაზღვევის მომსახურება, ქვემოთ მოცემული სადაზღვევო პირობების შესაბამისად. მიმწოდებლის მოვალეობები: 1. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს სადაზღვევო მომსახურების გაწევა სატენდერო დოკუმენტაციის პირობების შესაბამისად. 2. სურვილის შემთხვევაში, თანაგადახდის პირობით მათი ოჯახის წევრთა ინდივიდუალური და საოჯახო პაკეტით დაზღვევა. კერძოდ: საოჯახო პაკეტით ეზღვევა მეუღლე- ასაკის შეუზღუდავად, შვილები 0 დან 18 წლამდე. შვილები 18 დან 25 წლის ჩათვლით ეზღვევა ინდივიდუალური პრემიის გადახდის საფუძველზე. 3. იმ შემთხვევაში თუ შესაძლებელი იქნება მხოლოდ ერთი ოჯახის წევრის დაზღვევა იგივე პრემიით როგორც თანამშრომელი, მაშინ საოჯახო პაკეტზე კოეფიციენტი უნდა იყოს არაუმეტეს 3,2. 4. ახალციხის მუნიციპალიტეტში ადგილზე მომსახურეობისათვის უნდა ჰყავდეს ოჯახის ექიმი ან (წარმოდგენილი უნდა იქნეს ინფორმაცია ოჯახის ექიმის შესახებ: სახელი, გვარი და სამუშაო ადგილის მისამართი კლინიკის მიერ გაცემული ცნობის სახით, ცნობა გაცემული უნდა იყოს სტატუსი „გამოცხადებულია „ შემდეგომ პერიოდში), რომელმაც უნდა უზრუნველყოს მიმართვების დაწერა, მედიკამენტების გამოწერა, ასანაზღაურებლად წარმოდგენილი დოკუმენტების შემოწმება და სადაზღვევო კომპანიაში ჩაბარება-გადაგზავნა. ქ. თბილისში არანაკლებ 10 სხვადასხვა კლინიკაში, რომელთაგან არანაკლებ 5 კლინიკას ექნება ამბულატორია/სტაციონარული სერვისი და მაღალტექნოლოგიური კველევბის ჩატრების შესაძლობლობა როგორიც არის მრტ და კტ . ოჯახის ექიმების სამუშაო გრაფიკი ორშაბათი -პარასკევი 10.00 სთდან -18.00 სთმდე, შაბათს დილის 10.00სთდან -14.00ს თმდე- ოჯახის ექიმის განთავსების და სამუშაო საათების შესახებ ინფორმაცია უნდა დადასტურდეს უშუალოდ კლინიკის მიერ. ოჯახის ექიმებთან ასევე შესაძლებელი უნდა იყოს ონლაინ (ვიდეო ზარით ) კონსულტაცია. 5. პრეტენდენტს უნდა ემსახურებოდეს მინიმუმ 150 პროვაიდერი კლინიკა საქართველოში. თბილისში არანაკლებს 90 სამედიცინო ( სხვადასხვა ს/კ ) ლიცენზირებული დაწესებულება, რომელთაგან 30 კლინიკას ექნება სრული ამბულატორია/ სტაციონარული სერვისი და იქნება მრავალპროფილური ( მრავალპროფილური რაოდენობაში არ ჩაითვლება პედიატრიული პროფილის კლინიკები), ახალციხეში მინიმუმ 3 (სამი) სამედიცინო პროვაიდერი (არასტომატოლოგიური პროფილის). ამასთან ერთად უნდა წარმოადგინოს იმ პროვაიდერი კლინიკების დასახელება და მისამართები, ვისთანაც გაფორმებული აქვს ხელშეკრულებები და ემსახურება. 6. პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს ლიცენზირებული პროვაიდერი სააფთიაქო ქსელი -ახალციხეში მინიმუმ 14 სადაც დაზღვეულს შესაძლებლობა ექნება ექიმის მიერ დანიშნული მედიკამენტების მიღება, თანადაფინანსების ფარგლებში. ქ. ახალციხეში მინიმუმ 2 სააფთიაქო ქსელში და საქართველოს მასშტაბით ერთ სააფთიაქო ქსელში შესაძლებელი უნდა იყოს აფთიაქში არსებული ფასდაკლების /სააქციო ფაისის გავრცელება მიმართვით შეძენილ მედიკამენტზე. 7. პრეტენდენტს თბილისში უნდა ჰყავდეს 40 პროვაიდერი სტომატოლოგიური კლინიკა. ახალციხეში არანაკლებ 2 (ორი). 8. პრეტენდენტს უნდა ჰქონდეს ელექტრონული სერვისების უზრუნველყოფის შესაძლებლობა კერძოდ: -მობილური აპლიკაცია და ელექტრონული პორტალი, რომელთა ფუნქციონირებით შესაძლებელი უნდა იყოს: - ოჯახის ექიმთან ჩაწერა: 1. ვიზიტზე 2. სატელოფონო კონსულტაციაზე 3. ვიდეო ზარით კონსულტაციაზე. - ყველა პროვაიდერ კლინიკაში ელექტრონული მიმართვების მოთხოვნა/მიღება - გეგმიურ ამბულატორიაზე(კონსულტაცია, კვლევები ) , გეგმიურ ქირურგიულ მკურნალობისას, პროფილაქტიკურ კვლევებზე; - პროვაიდერ სააფთიაქო ქსელში მედიკამენტების შესაძენეად ე.წ სმს კოდების მოთხოვნა/მიღება; - ასანაზღაურებელი დოკუმენტაციის ატვირთვა და ანაზღაურების მიღება; - ოჯახის ექიმთან ვიზიტის დაჯავშნა მათ შორის სატელეფონო კონსულტაციაზე; - გახარჯული ნაშთი/ლიმიტის კონტროლი; - ელექტრონული ბარათები; აღნიშნული ფუნქციონალის არსებობა წარმოდგენილი უნდა იყოს წინადადებასტან ერთად, ინსტრუქციის სახით; 9. ინდივიდუალური პაკეტი/საბაზისო პაკეტი - სადაზღვევო კომპანია ვალდებულია უზრუნველყოს ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლების ჯანმრთელობის დაზღვევა საბაზისო პაკეტი დანართი N1-ს მიხედვით. 10. პრეტენდენტებმა დამატებით უნდა წარმოადგინონ საბაზისო პაკეტის გარდა ერთი დამატებითი გაუმჯობესებული პაკეტი არაუმეტეს საბაზისო პაკეტს +20 ლარი, პაკეტების ღირებულების მითითებით. დამატებითი პაკეტებით შემოთავაზებული დაზღვევის მომსახურების პირობები უნდა იყოს ძირითად პაკეტზე გაუმჯობესებული და მინიმუმ უნდა ვრცელდებოდეს ყველა ის მომსახურების პირობა და შეზღუდვა, რაც ძირითად პაკეტზე არის გათვალისწინებული. (სატენდერო კომისია ასეთ პაკეტებს ალტერნატიულად არ განიხილავს. შესაბამისად, შეფასება მოხდება მხოლოდ ერთი - ძირითადი პაკეტით/საბაზისო პაკეტით. თანამშრომლის სურვილის შემთხვევაში განსხვავებული პაკეტის არჩევისას სხვაობა დაიფარება მათი ხელფასიდან). 11. .შემსყიდველს უფლება აქვს შეიტანოს დაზღვეულ პირთა სიაში ცვლილებები რაოდენობის ზრდის გარეშე ხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში ნებისმიერ დროს, რაზეც არ დაეკისრება არანაირი პასუხისმგებლობა. თანამშრომლის სამსახურიდან გათავისუფლების შემთხვევაში, მოცემული პირის სადაზღვევო მომსახურება შეწყდება და შემსყიდველს არ დაეკისრება ვალდებულება განაგრძოს მოცემული პირის სადაზღვევო თანხის გადახდა და არ დაეკისრება არანაირი პირგასამტეხლო. 12. დაზღვეული საკუთარი შეხედულებისამებრ მიმართავს საქართველოში ნებისმიერ ლიცენზირებულ (არაპროვაიდერ) სამედიცინო დაწესებულებას, იღებს შესაბამის მომსახურეობას და გადახდილი ღირებულების ყველა თანმხლებ სამედიცინო და ფინანსურ დოკუმენტაციას სრულად წარადგენს სადაზღვევო კომპანიის სათაო ოფისში ან ოჯახის ექიმთან ასანაზღაურებლად. 13. მიღება-ჩაბარების აქტში გამიჯნული უნდა იყოს ყოველთვიურად საბაზისო-სადაზღვეო პაკეტით მოსარგებლე დაზღვეულთა რაოდენობა სადაზღვეო პრემიის ჩვენებით და არჩეული სასურველი სადაზღვეო პაკეტით მოსარგებლე დაზღვეულთა რაოდენობა და სადაზღვეო პრემია.
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
სატენდერო დოკუმენტაციის თანახმად, არ მოითხოვება პრეტენდენტის მიერ ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტაციის წარმოდგენის ვალდებულება, რადგან შესყიდვის თავისებურებიდან გამომდინარე, ის არ არის დაკავშირებული წარმოებასთან და სადაზღვევო კომპანიებს შორის არსებული კონკურენციის გათვალისწინებით, პრეტენდენტებს შეუძლიათ შემსყიდველს ადეკვატურ ფასში შესთავაზონ სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული სადაზღვევო მომსახურება, ამასთან მაღალი რისკების თავიდან აცლიებისათვის სადაზღვევო კომპანიები ახდენენ თავისი ვალდებულებების გადაზღვევას სხვა სადაზღვევო კომპანიებთან. გარდა აღნიშნულისა, სადაზღვევო საქმიანობა ექვემდებარება სახელმწიფო ზედამხედველობას და კონკურენციის გაზრდისა და ხელსაყრელი ფასის მიღების მიზნით, პრეტენდენტს არ მოეთხოვება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება.
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
2 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
5
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
საბანკო გარანტიის მოქმედების ვადა 60 (სამოცი) დღით უნდა აღემატებოდეს მომსახურების გაწევის საბოლოო მიწოდების ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
6.4.1. გარანტია წარმოდგენილი უნდა იყოს, საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად, საბანკო ან სადაზღვეო კომპანიის მიერ (ან უცხო ქვეყნის საბანკო დაწესებულებიდან, რომელიც გადაზღვეული იქნება საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულების მიერ) გაცემული ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის უპირობო გამოუთხოვადი საბანკო გარანტია. 6.4.2. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად გამარჯვებული მიმწოდებლის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20 %-ით ან მეტით დაბალია შესაბამისი ტენდერის შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტს მოეთხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიის წარმოდგენა ხელშეკრულების ღირებულების 5%-ის ჩათვლით. 6.4.3. თეთრ სიაში რეგისტრირებული მიმწოდებელი შემსყიდველ ორგანიზაციას წარუდგენს მოთხოვნილი ოდენობის ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიის ნახევარს. 6.4.4. უპირობო, გამოუთხოვადი ხელშეკრულების შესრულების გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. 6,4,5. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიაში არ უნდა იყოს მითითებული, რომ გარანტია მცირდება შესრულების პროპორციულად. 6.4.7. პრეტენდენტის მიერ გარანტია წარმოდგენილი უნდა იყოს შემდეგი ფორმის დაცვით: დაბეჭდილი გარანტიის გამცემი დაწესებულების ტიტულიან ფურცელზე (ბლანკი), ხელმოწერილი უფლებამოსილი პირის მიერ და ბეჭედდასმული, დანართი N10-ში მოცემული პირობების შესაბამისად.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება ლარში, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, მიმწოდებლის საბანკო რეკვიზიტებზე. 2. სადაზღვევო პრემიის გადახდა წარმოებს ყოველთვიურად გამომუშავებული სადაზღვევო პრემიის შესაბამისი ოდენობით და შემსყიდველ ორგანიზაციასთან შრომით ურთიერთობაში მყოფი პირების სახელფასო ანგარიშიდან თანხის ავტომატურად ჩამოჭრის გზით, რომლის ორგანიზებასაც უზრუნველყოფს შემსყიდველი. სადაზღვევო პრემიის ანგარიშსწორება წარმოებს ყოველთვიურად, უფლებამოსილი პირების მიერ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით/კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით დამოწმებული მიღება-ჩაბარების აქტისა და მზღვეველის მიერ ინვოისის/ელექტრონული საგადასახადო ანგარიშფაქტურის (თუ მიმწოდებელი არის დღგ-ს გადამხდელი) წარმოდგენის საფუძველზე. 3. არასრული თვის შემთხვევაში, ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება შემდეგი პრინციპით: პრეისკურანტით შესაბამის პოზიციაზე გათვალისწინებული ერთი თვის ღირებულება გაყოფილი საანგარიშო თვეში შემავალი დღეების რაოდენობაზე და გამრავლებული იმ დღეების რაოდენობაზე, რომელზეც ხორციელდება მომსახურების გაწევა. 4. საბაზისო პაკეტის 75% დაფინანსდება ადგილობრივი ბიუჯეტის სახსრებით, ხოლო 25% დაიფარება თანამშრომლის ხელფასიდან.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიღება ჩაბარების აქტის მხარეთა მიერ ხელმოწერიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ეთერი კაპანაძე, 591449610, axalcixeshesyidvebi@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – „სისტემა“) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 3. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 4. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იქნეს უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნეს მინდობილობა ან რწმუნებულება). 5. იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 6. განფასების წარმოუდგენლობა ან/ და განუფასებლად წარმოდგენა პრეტენდენტი დაზუსტების გარეშე დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას) წარმოუდგენლობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. 7. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი დამოწმებული უნდა იყოს ტენდერის დასრულების დღეს მოქმედი მარეგულირებელი კანონმდებლობის შესაბამისად. 8. იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტი არის ამხანაგობა, მაშინ მისმა მონაწილეებმა ტექნიკურ დოკუმენტაციაში მკაფიოდ უნდა განსაზღვრონ (შინაარსობრივად), თუ თითოეული მონაწილე კონკრეტულად რომელ ვალდებულებას შეასრულებს სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების ფარგლებში. ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N 9 შესაბამისად. ამასთან, დასაშვებია ამხანაგობის მონაწილეთა ფინანსური და მატერიალურ-ტექნიკური შესაძლებლობების დაჯამება, ხოლო არ დაიშვება გამოცდილების შეკრება. 9. ამხანაგობის არცერთი წევრი არ უნდა იყოს რეგისტრირებული სახელმწიფო შესყიდვებში მონაწილე არაკეთილსინდისიერ პირთა რეესტრში – „შავი სია“; წინააღმდეგ შემთხვევაში მოხდება ამხანაგობის დისკვალიფიკაცია წინამდებარე ტენდერიდან დაზუსტების გარეშე.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250010262 05.06.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლების ჯანმრთელობის დაზღვევის მ…

ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერია 66500000სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები → სს არდი დაზღვევა 1 bidder 155 ₾
NAT250010221 05.06.2025 terminated same category · 100% title match · same buyer

ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლების ჯანმრთელობის დაზღვევის მ…

ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერია 66500000სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები 0 bidders 279,000 ₾
NAT260000626 20.01.2026 contract signed same category · 68% title match · similar size

ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლების ჯანმრთელობის დაზღვევის მო…

ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერია 66500000სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები → სს არდი დაზღვევა 1 bidder 155 ₾
NAT250020778 20.11.2025 contract signed same category · 67% title match · similar size

ბორჯომის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლების ჯანმრთელობის დაზღვევის მო…

ბორჯომის მუნიციპალიტეტი 66500000სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები → სს არდი დაზღვევა 1 bidder 155 ₾
NAT260003316 20.02.2026 contract signed same category · 68% title match · similar size

ასპინძის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლების ჯანმრთელობის დაზღვევის მო…

ასპინძის მუნიციპალიტეტი 66500000სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები → სს არდი დაზღვევა 1 bidder 116 ₾
NAT250000111 05.01.2025 contract signed same category · 68% title match · similar size

ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლების ჯანმრთელობის დაზღვევის მო…

ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერია 66500000სადაზღვევო და საპენსიო მომსახურებები → სს არდი დაზღვევა 1 bidder 110 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპსტატო-მესხეთი 15×
შპს დეკა ბილდინგი 11×
შპს კავკასი
შპს საგზაო სამშენებლო სამმართველო №2
შპს მშენსერვისი