ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT260012134
NAT260012134 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით განსაზღვრული შუახევის მუნიციპალიტეტზე გადასაცემი კაპიტალური ტრანსფერის ფარგლებში განსახორციელებელი კაპიტალური პროექტი (სოფლებში და სამთო იალაღებზე სასმელი წყლის სისტემის მოწყობა, არსებულის რეაბილიტაცია) - სოფელ ტომაშეთში სასმელი წყლის სისტემის მოწყობა

შუახევის მუნიციპალიტეტი 624 tenders 1.6 avg bidders 181 failed 69 CMR deals
7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 19% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N176 running 490 days remaining Contract PDF ↗
54,880 ₾ contract amount no payments recorded yet 09.07.2026 – 31.12.2027

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260012134
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშუახევის მუნიციპალიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45200000-მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება56`365.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ ტექნიკური დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი11.06.2026 18:34
წინადადებების მიღება იწყება19.06.2026 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება22.06.2026 17:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი300.00 GEL
გარანტიის ოდენობა564 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადასატენდერო დოკუმენტაციის 1.4 პუნქტის შესაბამისად
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ი/მ ზვიად დიასამიძე 53,400 53,400
NAT260012134_ფასების 53400.xlsx.xlsx
შპს გრანდე 54,880 54,880 won
NAT260012134_ფასების ცხრილი ტომაშეთის წყალი 3.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 11.06.2026 18:34 Announced
  • 19.06.2026 00:07 Bidding opens
  • 19.06.2026 20:14 First bid placed (2 bidders in total)
  • 22.06.2026 14:45 Last bid activity
  • 22.06.2026 17:00 Bidding closes
  • 24.06.2026 14:52 Buyer published: NAT260012134_2134 - ხელწერილი ინტერესთა კონფლიქტის არ არსებობის შესახებ და სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N2.pdf
  • 02.07.2026 16:53 Buyer published: NAT260012134_ხელწერილი ინტერესთა კონფლიქტის არარსებობის შესახებ და სატენდეროკომისიის სხდომის ოქმი N3.pdf
  • 03.07.2026 12:14 Buyer published: NAT260012134_ხელწერილი ინტერესთა კონფლიქტის არარსებობის შესახებ და სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N4.pdf
  • 03.07.2026 16:27 Buyer published: NAT260012134_ფასების ცხრილი ტომაშეთის წყალი 3 (8).xlsx
  • 09.07.2026 00:00 Contract signed: N176 — 54,880 ₾
  • 23.08.2026 22:34 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით განსაზღვრული შუახევის მუნიციპალიტეტზე გადასაცემი კაპიტალური ტრანსფერის ფარგლებში განსახორციელებელი კაპიტალური პროექტი (სოფლებში და სამთო იალაღებზე სასმელი წყლის სისტემის მოწყობა, არსებულის რეაბილიტაცია) - სოფელ ტომაშეთში სასმელი წყლის სისტემის მოწყობა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით განსაზღვრული შუახევის მუნიციპალიტეტზე გადასაცემი კაპიტალური ტრანსფერის ფარგლებში განსახორციელებელი კაპიტალური პროექტი (სოფლებში და სამთო იალაღებზე სასმელი წყლის სისტემის მოწყობა, არსებულის რეაბილიტაცია) - სოფელ ტომაშეთში სასმელი წყლის სისტემის მოწყობა (იხ. ნახაზები და ფასების ცხრილი).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომწოდებელმა სამუშაოები უნდა დაიწყოს ხელშეკრულების გაფორმების თარიღის მომდევნო კალენდარული დღიდან და დაასრულოს 45 (ორმოცდახუთი) კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ელექტრონულ ტენდერში გამარჯვებული მიმწოდებელი სამუშაოებს ასრულებს ეტაპობრივად, სამუშაოები სრულდება - სოფელ ტომაშეთში.
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
შესრულებული და გადმოცემული სამუშაოების საგარანტიო პერიოდი შეადგენს 3 (სამი) წელს სამუშაოების დასრულებიდან.
2.5.1 მოთხოვნა საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
ელექტრონულ ტენდერში გამარჯვებული მიმწოდებელი სამუშაოებს ასრულებს ეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმების თარიღის მომდევნო კალენდარული დღიდან 45 (ორმოცდახუთი) კალენდარული დღის ვადაში. ● „ეტაპი“ - იგულისხმება წინასწარ დადგენილი კალენდარული დღე. ეტაპის სამუშაოების შესრულების წარმოდგენა განისაზღვრება შემდეგნაირად: I ეტაპი - 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღე სახელშეკრულებო ღირებულების 70 %-ის სამუშაოების შესრულების წარმოდგენა. II ეტაპი - 15 (თხუთმეტი) კალენდარული დღე სახელშეკრულებო ღირებულების 30 %-ის სამუშაოების შესრულების წარმოდგენა. მიმწოდებელი ვალდებულია ეტაპის განმავლობაში მინიმუმ ერთხელ წარმოადგინოს შესრულებული სამუშაოების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია მიღება-ჩაბარების აქტი (ფორმა N2). ● ეტაპების მიხედვით შესრულებული სამუშაოების მიღება-ჩაბარებისათვის მიმწოდებელმა უნდა წარმოუდგინოს შემსყიდველს მიღება-ჩაბარების აქტი (ფორმა N2) და ფარული სამუშაოების აქტ(ებ)ი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) დადასტურებული შემსყიდველის წარმომადგენლ(ებ)ის მიერ. ● საბოლოო მიღება-ჩაბარებისათვის (სამუშაოების საბოლოოდ დასრულებისთვის) მიმწოდებელმა უნდა წარმოუდგინოს შემსყიდველს მიღება-ჩაბარების აქტი (ფორმა N2), ფარული სამუშაოების აქტი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ზედნადები ხარჯებისა და გეგმიური მოგების ზღვრული ოდენობა არ უნდა აღემატებოდეს საქართველოს მოქმედი კანონმდებლობით დადგენილ ნორმებს.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
ა) თუ ელექტრონულ ტენდერში ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტებული პირის დასკვნა (აკრედიტებული პირის მიერ გაცემულ დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი). აღნიშნული დასაბუთების და/ან ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა გამოიწვევს ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ბ) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით. წარმოდგენილ ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს ხარჯთაღრიცხვა, რომლის საფუძველზეც მოხდა დასკვნის შედგენა. გ) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი შედგენილი და გაცემული უნდა იყოს საქართველოს მთავრობის 2017 წლის 26 სექტემბრის N439 დადგენილებით დამტკიცებული "სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდის" მოთხოვნების შესაბამისად.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 8 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორების ფორმა - უნაღდო, ვალუტა - ლარი; ბ) შესრულებული სამუშოების ანაზღაურება (ანგარიშსწორება) მიმწოდებელთან განხორციელდება ეტაპობრივად შემდეგი წესით: ბ.ა. კონკრეტული ეტაპით სრულად გათვალისწინებულ სამუშაოებზე ხელშეკრულების შესაბამისად გაფორმებული შუალედური მიღება-ჩაბარების აქტის (ფორმა №2) და საგადასახადო დოკუმენტაციის (ანგარიშ-ფაქტურა/ინვოისი) წარმოდგენის შემდეგ. ზემოთაღნიშნული დოკუმენტაციის წარმოუდგენლობის ან/და ხარვეზით წარმოდგენის შემთხვევაში, შემსყიდველს უფლება აქვს უარი თქვას ანგარიშსწორებაზე. შენიშვნა: მიღება-ჩაბარების აქტი (ფორმა №2) გაფორმდება მხოლოდ კონკრეტული ეტაპით გათვალისწინებული პროცენტული ოდენობით შესრულებულ სამუშაოებზე. კონკრეტულ ეტაპზე წინსწრებით შესრულებული სამუშაოები ჩაითვლება მომდევნო ეტაპით გათვალისწინებულ სამუშაოებში და შეიყვანება მომდევნო ეტაპის მიღება-ჩაბარების აქტში (ფორმა №2). გ) თუ შემსყიდველის მიერ ხელშეკრულებით განსაზღვრული შესასრულებელი სამუშაოების ღირებულებამ არ შეადგინა გამარჯვებულ ორგანიზაციასთან დადებული ხელშეკრულებით გათვალისწინებული თანხა, ასეთ შემთხვევაში შემსყიდველი გადაუხდის მიმწოდებელს ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოების მოცულობების ღირებულებას. აღნიშნულიდან გამომდინარე მიმწოდებელს პრეტენზია არ უნდა გააჩნდეს აუთვისებელ სამუშაოთა მოცულობების ღირებულების ანაზღაურებაზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიმწოდებელთან ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორება განხორციელდება საგადასახადო დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გიორგი ივანაძე, 577154386, giorgi.i1992@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260009940 13.05.2026 contract signed same category · 90% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით განსაზღვრული შუახევის მუ…

NAT260009155 04.05.2026 contract signed same category · 90% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით განსაზღვრული შუახევის მუ…

NAT250015696 26.08.2025 contract signed same category · 83% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2025 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით გათვალისწინებული შუახევი…

NAT260006025 25.03.2026 not held same category · 83% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით განსაზღვრული შუახევის მუ…

NAT260010514 20.05.2026 contract signed same category · 79% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2026 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით განსაზღვრული შუახევის მუ…

NAT250008150 28.04.2025 contract signed same category · 88% title match · same buyer

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2025 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით განსაზღვრული შუახევის მუ…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს გაბ ბილდინგი 18×
მურმან ბეჟანიძე 18×
შპს ზურა-2012 16×
შპს ნენია 2023 15×
შპს რ.მ 2025 13×