ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260012166
NAT260012166 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ევრო სტანდარტის ხის პალეტებისა და ხის კოჭების სახელმწიფო შესყიდვა

შპს „გარდაბნის თბოსადგური 2" 94 tenders 1.4 avg bidders 26 failed 304 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 14% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.7 bidders, 35% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 44100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N12-020726-01 fulfilled Contract PDF ↗
1,864 ₾ contract amount 1,864 ₾ (100%) actually paid 02.07.2026 – 31.08.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
1,864.40 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 27.07.2026
1,864.04 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 27.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260012166
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს „გარდაბნის თბოსადგური 2"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია44100000-სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება1`580.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობასატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი12.06.2026 14:30
წინადადებების მიღება იწყება20.06.2026 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება22.06.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი15.00 GEL
გარანტიის ოდენობა16 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 15 კალენდარული დღისა
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT260012166_სხდომის ოქმი №2.pdf.pdf სალომე ვასაძე 23.06.2026 15:20
NAT260012166_დანართი1 (1)-signed.pdf (25/06/2026 04:06) ნატალია ბახტაძე 25.06.2026 13:11
NAT260012166_დანართი1 (1)-signed.pdf.pdf ნატალია ბახტაძე 25.06.2026 18:21
NAT260012166_სხდომის ოქმი №3.pdf.pdf სალომე ვასაძე 26.06.2026 15:38

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს სამი ძმა -2023 ლ.ნ 1,580 1,580 won
NAT260012166_დანართი1 (1) (1)-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 12.06.2026 14:30 Announced
  • 20.06.2026 00:07 Bidding opens
  • 22.06.2026 10:48 First bid placed (1 bidders in total)
  • 22.06.2026 10:48 Last bid activity
  • 22.06.2026 12:00 Bidding closes
  • 23.06.2026 15:20 Buyer published: NAT260012166_სხდომის ოქმი №2.pdf
  • 25.06.2026 13:11 Buyer published: NAT260012166_დანართი1 (1)-signed.pdf (25/06/2026 04:06)
  • 25.06.2026 18:21 Buyer published: NAT260012166_დანართი1 (1)-signed.pdf
  • 26.06.2026 15:38 Buyer published: NAT260012166_სხდომის ოქმი №3.pdf
  • 02.07.2026 00:00 Contract signed: N12-020726-01 — 1,864 ₾
  • 23.08.2026 22:34 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ევრო სტანდარტის ხის პალეტებისა და ხის კოჭების სახელმწიფო შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ევრო სტანდარტის ხის პალეტები: ზომა: სიგრძე - 1200 მმ; სიგანე - 800 მმ; სიმაღლე - არანაკლებ 130 მმ. რაოდენობა - 40 ცალი აღწერილობა: საქონელი შესაძლებელია იყოს მეორადი. საქონელი უნდა იყოს კარგ მდგომარეობაში, ექსპლუატაციისთვის ვარგისი. არ უნდა იყოს დეფორმირებული, დეფექტიანი, ბზარებიანი. ხის კოჭები: 1) ხის კოჭი - ზომა: სიგრძე - 1000 მმ; სიგანე - 100 მმ; სისქე - 50 მმ. რაოდენობა - 30 ცალი აღწერილობა: კოჭის ზედაპირები უნდა იყოს სუფთა, დაზიანების გარეშე, არ უნდა იყოს ექსპლუატაციაში ნამყოფი. 2) ხის კოჭი - ზომა: სიგრძე - 500 მმ; სიგანე - 200 მმ; სისქე - 200 მმ. რაოდენობა - 8 ცალი აღწერილობა: კოჭის ზედაპირები უნდა იყოს სუფთა, დაზიანების გარეშე, არუნდა იყოს ექსპლუატაციაში ნამოფი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მოწოდება უნდა განხორციელდეს ერთიანად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 15 კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მოწოდებას ახორციელებს მიმწოდებელი. მომსახურების გაწევის ადგილია ქ. გარდაბანი, დ. აღმაშენებლის 2ბ., შპს „გარდაბნის თბოსადგური 2" (შემდგომში "ობიექტი").
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა, მის მიერ წარმოდგენილ ფასების ცხრილში უნდა მიუთითოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის წარმოშობის ქვეყნის შესახებ. შენიშვნა: პრეტენდენტის მიერ, „წინადადების მიღება დასრულებულია“ ეტაპზე, საქონლის წარმოშობის ქვეყნის შესახებ ინფორმაციის წარმოუდგენლობა ან ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობა გამოიწვევს სატენდერო პროცედურებიდან პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას დაზუსტების მექანიზმის გამოყენების გარეშე.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9 პრეტენდენტის მიერ სისტემაში ასატვირთი ტექნიკური დოკუმენტაცია/ინფორმაცია: 2.9.1 ფასების ცხრილი 1.3 პუნქტის შესაბამისად (ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობა ან განუფასებლად წარმოდგენა ან წარდგენილ ფასების ცხრილში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა თუ აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს გამოიწვევს დისკვალიფიკაციას დაზუსტების პროცედურების გარეშე).
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია უზრუნველყოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება შემსყიდველის მიერ განსაზღვრულ ვადაში. დასაბუთება შესაძლებელია განხორციელდეს სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს მიერ გაცემული საექსპერტო დასკვნით ან/და შესაბამისი უფლებამოსილების მქონე აუდიტის მიერ გაცემული აუდიტორული დასკვნით ან/და აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო დასკვნით (იმ შემთხვევაში, თუ დასკვნის გამცემი ორგანო არ იქნება სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო, დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი). - იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ არ იქნა წარმოდგენილი ან წარმოდგენილი დასაბუთება შემსყიდველის მიერ არ ჩაითვლება დამაკმაყოფილებლად, მოხდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია; - ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილის ერთეულებთან მიმართებით; - პრეტენდენტის მიერ წარდგენილი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება დაზუსტებას არ ექვემდებარება.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება ლარში, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, ფაქტიურად მოწოდებული საქონლის შესაბამისად, მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულებით გათვალისწინებული დოკუმენტების საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება ლარში, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, ხელშეკრულებით განსაზღვრული დოკუმენტების წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
სალომე ვასაძე, 593177177, s.vasadze@tpp.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები 10.1.1 შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაა 1 580 ლარი, დღგ-ს გარეშე; 10.1.2 შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში - სისტემა) წინადადების ფასი დაფიქსირებულ უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში და უნდა მოიცავდეს პრეტენდენტის/მიმწოდებლის ყველა ხარჯს დაკავშირებულს მომსახურების შემსყიდველისათვის გაწევასთან, მათ შორის, საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ ყველა გადასახადს, მოსაკრებელსა და სახდელს, დღგ-ს გარდა; 10.1.3 წინადადების ფასად განიხილება სისტემის მეშვეობით შესყიდვის ელექტრონული ტენდერის შესაბამის ველში დაფიქსირებული ფასი; 10.1.4 ხარჯები, რომლებიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული, არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას; 10.1.5 შემსყიდველი ორგანიზაციის მიერ ხელშეკრულების ღირებულებაში გათვალისწინებული იქნება წინადადების ფასის დღგ-ს შესაბამისი ოდენობა, თუ ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის პრეტენდენტი არის დღგ-ს გადამხდელი საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად (იმ შემთხვევაში, თუ მიმწოდებელი ხელშეკრულების გაფორმების შემდგომ გახდა დღგ-ს გადამხდელი სუბიექტი, დღგ-ს თანხის დამატებით გათვალისწინება ხელშეკრულების ღირებულებაში არ განხორციელდება); 10.1.6 იმ შემთხვევაში, თუ სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილ, ერთიან ელექტრონულ სისტემაში პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ დოკუმენტში (გარდა სატენდერო დოკუმენტაციის 10.3.1 პუნქტით განსაზღვრული დოკუმენტისა, რომელიც წარმოდგენილი უნდა იქნას ლარში), განსაზღვრული იქნება უცხოური ვალუტა, სატენდერო კომისია მის შეფასებას/დადარებას სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან განახორციელებს წარმოდგენილ დოკუმენტში მითითებული თარიღისათვის/დღისათვის არსებული საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ დადგენილი ლარის ოფიციალური გაცვლითი კურსის შესაბამისად. 10.2 ზოგადი პირობები 10.2.1 პრეტენდენტს უფლება აქვს წარმოადგინოს მხოლოდ ერთი სატენდერო წინადადება; 10.2.2 სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილი, ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული პრეტენდენტის მიერ შექმნილი ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ,,ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, სავალდებულოა დამოწმებული/დადასტურებული იყოს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით. ამასთანავე, ხელმოწერა უნდა განხორციელდეს შესაბამისი უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთული უნდა იქნეს მინდობილობა); შენიშვნა: ,,ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 პუნტქით გათვალისწინებული ვალდებულება არ ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში „მიმწოდებლად“ რეგისტრირებულ არარეზიდენტ მომხმარებლებზე (საქართველოს მთავრობის განკარგულება №2380 20.12.2022 წ). 10.2.3 სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილი, სისტემაში ასატვირთი ყველა დოკუმენტი წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე; დოკუმენტების და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.2.4 ტენდერში ამხანაგობის მონაწილეობის შემთხვევაში, პრეტენდენტი ვალდებულია იმოქმედოს სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ 24-ე მუხლის მოთხოვნათა სრული დაცვით; 10.2.5 სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში (დანართი №2), რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის შესაძლებელია დაზუსტდეს სატენდერო წინადადების შესაბამისად; 10.2.6 შემსყიდველი ორგანიზაცია ვალდებულია, კანონმდებლობით დადგენილი წესით, ერთიანი ელექტრონული სისტემის კითხვა/პასუხის მოდულის მეშვეობით, პრეტენდენტის მოთხოვნის შემთხვევაში, განახორციელოს სატენდერო განცხადებასთან და დოკუმენტაციასთან დაკავშირებით შესაბამისი დაზუსტება/განმარტება; 10.2.7 შემსყიდველ ორგანიზაციასა და პრეტენდენტს შორის ნებისმიერი მიმოწერა/შეტყობინების გაგზავნა ხდება სისტემის შესაბამისი მოდულის მეშვეობით და სისტემის გამოყენების გარეშე მიმოწერა/შეტყობინება სავალდებულო არ არის. მიმოწერა/შეტყობინება მიღებულად ჩაითვლება მისი სისტემაში ატვირთვის მომენტიდან; 10.2.8 ტენდერში მონაწილეობის მიღებით, პრეტენდენტი ადასტურებს მის თანხმობას ამ სატენდერო დოკუმენტაციაში მოცემული პირობების შესრულებაზე, იმის მიუხედავად, შეიცავს თუ არა მისი სატენდერო წინადადება ასეთ თანხმობას/დადასტურებას. ამის საწინააღმდეგო ნებისმიერი დათქმა თუ ჩანაწერი პრეტენდენტის სატენდერო წინადადებაში ბათილია. 10.3 პრეტენდენტის მიერ სისტემაში ასატვირთი ტექნიკური დოკუმენტაცია/ინფორმაცია: 10.3.1 ფასების ცხრილი, დანართი №1-ის შესაბამისად (პუნქტი 1.3).
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260013896 06.07.2026 contract signed same category · similar size

სხვადსხვა დასახელების სამეურნეო საქონლის შესყიდვა (სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშ…

ქალაქ ქუთაისის მერია 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → ჯაბა ჩუბინიძე 1 bidder 1,638 ₾
NAT260015487 27.07.2026 contract prep same category · similar size

შესყიდვის ობიექტია ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის ძიმითის ტერიტორიული ერთეულისათვის სხვადასხ…

ოზურგეთის მუნიციპალიტეტი 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → ამირან ქართველიშვილი 1 bidder 1,950 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს Made To Make
შპს გამა-გ
შპს ტრანფიბერ-სერვისი
შპს ვაიზერ
შპს ედისონ სთორი