ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260012299
NAT260012299 NAT · აუქციონის გარეშე not held On procurement.gov.ge ↗

საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს შენობის წყალმომარაგების მდგრადობის უზრუნველსაყოფად საჭირო ღონისძიებების საპროექტო მომსახურების შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 19% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260012299
შესყიდვის სტატუსიარ შედგა
შემსყიდველისაქართველოს ფინანსთა სამინისტრო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71300000-საინჟინრო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება25`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობასატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი15.06.2026 17:46
წინადადებების მიღება იწყება23.06.2026 00:08
წინადადებების მიღება მთავრდება25.06.2026 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი250.00 GEL
გარანტიის ოდენობა250 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 60 (სამოცი) კალენდარული დღის განმავლობაში, ექსპერტიზის ჩათვლით.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 15.06.2026 17:46 Announced
  • 23.06.2026 00:08 Bidding opens
  • 25.06.2026 13:00 Bidding closes
  • 23.08.2026 22:33 Current status: not held

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს შენობის წყალმომარაგების მდგრადობის უზრუნველსაყოფად საჭირო ღონისძიებების საპროექტო მომსახურების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
გასაწევი მომსახურების აღწერილობა (ტექნიკური დავალება) იხილეთ თანდართულ ფაილში. - მიმწოდებელმა წერილობით უნდა წარუდგინოს შემსყიდველს ექსპერტიზა გავლილი პროექტის, მოცულობათა უწყისის და ხარჯთაღრიცხვის ბეჭდური და ელექტრონული ვერსია. - მიღება-ჩაბარების აქტი გაფორმდება პროექტის, სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის და ექსპერტიზის დადებითი დასკვნის წარმოდგენის შემდეგ, რომელიც გაცემულ უნდა იქნას სსიპ ,,ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო“-ს ან სხვა შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული წესით აკრედიტებული ექსპერტიზის განმახორციელებელი პირის მიერ. - სსიპ "ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული წესით აკრედიტებული ექსპერტიზის განმახორციელებელი პირის შერჩევას, ექსპერტიზის დაკვეთას და ღირებულების ანაზღაურებას უზრუნველყოფს მიმწოდებელი დამატებითი ანაზღაურების გარეშე. იმ შემთხვევაში, თუ ექსპერტიზის დასკვნის გამცემი არ იქნება სსიპ "ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო", დასკვნასთან ერთად დამატებით წარმოდგენილ უნდა იქნას ექსპერტიზის განმახორციელებელი პირის შესაბამისი აკრედიტაციის სერტიფიკატი. - ექსპერტიზის დროს წარმოქმნილი გადაწყვეტილებების კორექტირებას მიმწოდებელი ორგანიზაცია ასრულებს დამატებითი ანაზღაურების გარეშე. - იმ შემთხვევაში თუ საჭირო გახდება სამუშაოების განხორციელების ეტაპზე საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაში ცვლილების შეტანის აუცილებლობა, შემსყიდველის მიმართვიდან განსაზღვრულ ვადაში მიმწოდებელი ვალდებულია დააკორექტიროს საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია და წარუდგინოს ექსპერტიზა გავლილი დამატებითი ანაზღაურების გარეშე. - მიმწოდებელმა წერილობით უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი საპროექტო დოკუმენტაცია 5 (ხუთი) ბეჭდვით ეგზემპლარად და ელექტრონული სახით (USB ფლეშ მეხსიერების ბარათი). - მიმწოდებელი ვალდებულია, შემსყიდველს მოუმზადოს და წარმოუდგინოს სრული დოკუმენტაცია და მასალები, რაც საჭიროა აღნიშნული პროექტის განსახორციელებლად ადგილობრივ თვითმმართველობისგან შესაბამისი ნებართვის მოსაპოვებლად. -მიმწოდებელი ვალდებულია პროექტის და სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადებისას ყველა დეტალი შეათანხმოს შემსყიდველთან. - პროექტი შესრულებული უნდა იყოს საქართველოში მოქმედი შესაბამის სფეროს ნორმების და წესების მიხედვით. -საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია უნდა შედგეს მიმდინარე საბაზრო ფასებით, რომელიც მომზადებული უნდა იქნას შესაბამისი კანონმდებლობის მიხედვით და CPP - სამშენებლო ფასების პორტალის (https://cpp.procurement.gov.ge) გამოყენებით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 60 (სამოცი) კალენდარული დღის განმავლობაში, ექსპერტიზის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ფინანსთა სამინისტროში, ქ. თბილისი, გორგასლის ქ. №16.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს მსგავსი ან/და ანალოგიური საპროექტო მომსახურების გაწევის გამოცდილება. აღნიშნულის დამადასტურებლად სისტემაში უნდა ატვირთოს გაფორმებული ხელშეკრულებ(ებ)ის და ამავე ხელშეკრულებ(ებ)ის შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლები ან/და აღნიშნული დოკუმენტაციის შესახებ მითითება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს ერთიანი ელექტრონული სისტემის შესაბამის შესყიდვის ნომრებზე (მაგ: NAT/CMR/SPA და ა.შ).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი ინფორმაცია: 1. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტს ერთიან ელექტრონულ სისტემაში მითითებული არ აქვს ხელმძღვანელის სახელი, გვარი და სრული საბანკო რეკვიზიტები, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს აღნიშნული ინფორმაცია. 2. ფასთა ცხრილი (1.3 პუნქტის შესაბამისად). 3. ინფორმაცია მომსახურების გაწევის ვადის შესახებ (1.4 პუნქტის შესაბამისად). 4. გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი (2.2.1 პუნქტის შესაბამისად).
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ’’ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული წესის მე-18 მუხლის მე-5 პუნქტის შესაბამისად, სატენდერო დოკუმეტაციის პროექტში არ არის გათვალისწინებული ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთების ვალდებულება, ვინაიდან შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ინტელექტუალური მომსახურება, რომლის შეფასების კრიტერიუმები და ფასწარმოქმნის დასაბუთების სტანდარტი რთული დასადგენია, ამასთანავე, ინტელექტუალური შრომის შეფასების დასაბუთება სუბიექტურია. შესაბამისად, იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი გათავისუფლდება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტების წარმოდგენის ვალდებულებისგან.
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
1. მიმწოდებელი უფლებამოსილია, შემსყიდველს წარუდგინოს წერილობითი თხოვნა წინასწარი ანგარიშსწორების თანხის (შემდგომში - ავანსი) გადახდის თაობაზე. 2. მიმწოდებლის მოთხოვნის შემთხვევაში შემსყიდველი უფლებამოსილია ავანსის სახით გადაუხადოს ხელშეკრულების ღირებულების არაუმეტეს 10%. 3. შემსყიდველის მიერ ავანსის გადახდასთან დაკავშირებით დადებითი გადაწყვეტილების მიღების შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია, შემსყიდველს წარუდგინოს საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად ლიცენზირებული დაწესებულების (უცხო ქვეყნის საბანკო დაწესებულების შემთხვევაში, იგი გადაზღვეული უნდა იყოს საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულების მიერ) მიერ გაცემული, ავანსის იდენტური ოდენობის საბანკო გარანტია, რომლის მოქმედების ვადა 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოხატული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. 2. მიმწოდებლის მიერ გაწეული მომსახურების ღირებულების ანაზღაურება მოხდება ინსპექტირების განმახორციელებელი პირის/პირების დადებითი დასკვნის, მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების, ექსპერტიზის დასკვნის და ანგარიშ-ფაქტურის საფუძველზე (თუ პირი დღგ-ს გადამხდელია). ანგარიშსწორების ვადა დამოკიდებულია, ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებული ვადის შესრულებაზე, კერძოდ: მიმწოდებლის მიერ, შემსყიდველისათვის, გაწეული მომსახურების ზემოხსენებული ვადის დაცვით წარდგენის შემთხვევაში, ანგარიშსწორება უნდა განხორციელდეს, ამ სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალისწინებული დოკუმენტების გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში. ხოლო ამ ვადის დარღვევის შემთხვევაში, ვადაგადაცილების კალენდარული დღეები აღირიცხება და მიღებული რიცხვი არის იმ კალენდარული დღეების რაოდენობა, რომელიც აითვლება მომსახურების დასრულებიდან (მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების თარიღიდან), რომლის ვადაშიც შემსყიდველი არ არის უფლებამოსილი განახორციელოს ანგარიშსწორება. მხოლოდ ამ ვადის ამოწურვის შემდეგ, მიმწოდებელი ვალდებულია, ვადის ამოწურვიდან ათი სამუშაო დღის განმავლობაში განახორციელოს ანგარიშსწორება. 3. ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში. 4. წინასწარი ანგარიშსწორების შემთხვევაში, ავანსის დაქვითვა მოხდება მომსახურების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტაციის წარმოდგენის შემდეგ, გადასახდელი თანხიდან.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის მიერ ანგარიშსწორებისთვის საჭირო დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში, სატენდერო დოკუმენტაციის 7.2 პუნქტის პირობების გათვალისწინებით.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ესმა გოგინავა, 577050512, e.goginava@mof.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნ და იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 2. სისტემაში ატვირთული პრეტენდენტის მიერ შექმნილი ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ხელმოწერილი უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთული უნდა იქნეს მინდობილობა). 3. პრეტენდენტის მიერ შექმნილი ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იყოს „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონისა და მის საფუძველზე გამოცემული ნორმატიული აქტ(ებ)ის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) შესაბამისად, გარდა იმ შემთხვევისა, როდესაც სატენდერო დოკუმენტაციის 2.9 პუნქტის მე-2 ქვეპუნქტით მოთხოვნილი დანართი N1 (ფასების ცხრილი) პრეტენდენტის მიერ სისტემაში წარმოდგენილი იქნება „MS Excel“-ის ფორმატში. 4. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 5. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში დანართის სახით, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის შესაძლებელია დაზუსტდეს სატენდერო წინადადების შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260014873 17.07.2026 not held same category · 100% title match · same buyer · similar size

საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს შენობის წყალმომარაგების მდგრადობის უზრუნველსაყოფად საჭ…

საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 25,000 ₾
NAT260016460 06.08.2026 evaluation same category · 100% title match · same buyer

საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს შენობის წყალმომარაგების მდგრადობის უზრუნველსაყოფად საჭ…

საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო 71300000საინჟინრო მომსახურებები 1 bidder 44,460 ₾
NAT260014265 09.07.2026 not held same category · 53% title match · same buyer · similar size

საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის შენობაში წყლის შედინების აღმოფხ…

საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 27,000 ₾
NAT260012549 18.06.2026 not held same category · 53% title match · same buyer · similar size

საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის შენობაში წყლის შედინების აღმოფხ…

საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 15,000 ₾
NAT260015489 27.07.2026 no result same category · 53% title match · same buyer

საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის შენობაში წყლის შედინების აღმოფხ…

საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო 71300000საინჟინრო მომსახურებები 1 bidder 55,000 ₾
NAT250001670 28.01.2025 contract signed same category · 34% title match · same buyer · similar size

საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის ადმინისტრაციული შენობის ფასადზე…

საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპსარკ ლაინ 1 bidder 34,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს კომპანია GEOSM
ელ
ფრანი
შ.პ.ს. "ალტა"
შპს ბენი მოტორსი