ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT260012331
NAT260012331 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სოფელ ალავერდში არსებული ხიდ/ბოგირის რეაბილიტაციაზე საპროექტო სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის დამზადების მომსახურეობის შესყიდვა. წარმოდგენილი საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია უნდა იყოს დაექსპერტებული (როგორც პროექტი ისე ხარჯთაღრიცხვა)

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 14% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N162 running 38 days remaining Contract PDF ↗
5,200 ₾ contract amount 5,200 ₾ (100%) actually paid 15.07.2026 – 05.10.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
5,200.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 25.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260012331
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველითვითმმართველი ერთეული ზესტაფონის მუნიციპალიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71300000-საინჟინრო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება10`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაფასების ცხრილის მიხედვით
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი16.06.2026 14:18
წინადადებების მიღება იწყება24.06.2026 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება26.06.2026 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი40.00 GEL
გარანტიის ოდენობა100 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (13)

NAT260012331_ხელწერილი და ოქმი 2.PDF.pdf გიორგი ამილახვარი 30.06.2026 15:38
NAT260012331_დანართი N3 - გამოცდილება-signed.pdf.pdf თათია სირბილაძე 03.07.2026 09:06
NAT260012331_2. ზაზა სამარჯიშვილი.pdf.pdf თათია სირბილაძე 03.07.2026 09:07
NAT260012331_3. სონია მურვანიძე.pdf.pdf თათია სირბილაძე 03.07.2026 09:07
NAT260012331_4. ლალი ჯინჭარაძე.pdf.pdf თათია სირბილაძე 03.07.2026 09:07
NAT260012331_5. ია მათიაშვილი.pdf.pdf თათია სირბილაძე 03.07.2026 09:07
NAT260012331_6. ლაშა ყორშია.pdf.pdf თათია სირბილაძე 03.07.2026 09:08
NAT260012331_დანართი-N4-სპეციალისტები-signed.pdf.pdf თათია სირბილაძე 03.07.2026 09:09
NAT260012331_10. ლეილა ქრისტესიაშვილი.pdf.pdf თათია სირბილაძე 03.07.2026 09:09
NAT260012331_11. დავით სიხარულიძე.pdf.pdf თათია სირბილაძე 03.07.2026 09:10
NAT260012331_12. თენგიზ გურგენიძე.pdf.pdf თათია სირბილაძე 03.07.2026 09:10
NAT260012331_9. იოსებ არჩვაძე.pdf.pdf თათია სირბილაძე 03.07.2026 09:10
NAT260012331_ოქმი 3 და ხელწერილი.PDF.pdf გიორგი ამილახვარი 08.07.2026 16:47

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს არქ დიზაინ ჯგუფი 25 5,200 5,200 won
NAT260012331_დანართი 1 ფასების ცხრილი -10000-signed.pdf.pdf
შ.პ.ს. აიდიემი 9,912 9,912
NAT260012331_ღირებულება_01 - IDM Costs.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 16.06.2026 14:18 Announced
  • 24.06.2026 00:09 Bidding opens
  • 25.06.2026 15:15 First bid placed (2 bidders in total)
  • 26.06.2026 12:02 Last bid activity
  • 26.06.2026 12:30 Bidding closes
  • 30.06.2026 15:38 Buyer published: NAT260012331_ხელწერილი და ოქმი 2.PDF
  • 03.07.2026 09:06 Buyer published: NAT260012331_დანართი N3 - გამოცდილება-signed.pdf
  • 03.07.2026 09:07 Buyer published: NAT260012331_2. ზაზა სამარჯიშვილი.pdf
  • 03.07.2026 09:07 Buyer published: NAT260012331_3. სონია მურვანიძე.pdf
  • 03.07.2026 09:07 Buyer published: NAT260012331_4. ლალი ჯინჭარაძე.pdf
  • 03.07.2026 09:07 Buyer published: NAT260012331_5. ია მათიაშვილი.pdf
  • 03.07.2026 09:08 Buyer published: NAT260012331_6. ლაშა ყორშია.pdf
  • 03.07.2026 09:09 Buyer published: NAT260012331_დანართი-N4-სპეციალისტები-signed.pdf
  • 03.07.2026 09:09 Buyer published: NAT260012331_10. ლეილა ქრისტესიაშვილი.pdf
  • 03.07.2026 09:10 Buyer published: NAT260012331_11. დავით სიხარულიძე.pdf
  • 03.07.2026 09:10 Buyer published: NAT260012331_12. თენგიზ გურგენიძე.pdf
  • 03.07.2026 09:10 Buyer published: NAT260012331_9. იოსებ არჩვაძე.pdf
  • 08.07.2026 16:47 Buyer published: NAT260012331_ოქმი 3 და ხელწერილი.PDF
  • 15.07.2026 00:00 Contract signed: N162 — 5,200 ₾
  • 23.08.2026 22:33 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სოფელ ალავერდში არსებული ხიდ/ბოგირის რეაბილიტაციაზე საპროექტო სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის დამზადების მომსახურეობის შესყიდვა. წარმოდგენილი საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია უნდა იყოს დაექსპერტებული (როგორც პროექტი ისე ხარჯთაღრიცხვა).
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 მომსახურება მიზნად ისახავს ინფრასტრუქტურის აღდგენისთვის საჭირო საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენა. 1.2.2 მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს პროექტირებას დაქვემდებარებულ ობიექტზე, მუნიციპალიტეტის მიერ მიმწოდებლისთვის გადაცემული დეტალური ტექნიკური დავალებითა და დასაპროექტებელი სამშენებლო ობიექტის შინაარსიდან გამომდინარე და საქართველოში მოქმედი ნორმატიული დოკუმენტების შესაბამისად პროექტების მომზადება. საპროექტო დოკუმენტაცია უნდა მოიცავდეს : დეტალურ საპროექტო დოკუმენტაციას, სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციას, თანმდევი ტექნიკური ექსპერტიზით. ტექნიკური ექსპერტიზა უნდა იყოს გეოლოგიურ ნაწილზე, კონსტრუქციულ ნაწილზე და ხარჯთაღრიცხვაზე. 1.2.3 დეტალური ტექნიკური დავალება მოიცავს, მომსახურების გაწევის ვადებს, დასაპროექტებელი ობიექტის დასახელებას, მის ადგილ-მდებარეობას, საპროექტო მომსახურების ძირითადი სახეობებს, პროექტით განსახორციელებელი სამშენებლო- სარემონტო სამუშაოების ჩამონათვალს და მათ საორიენტაციო ღირებულებას. 1.2.4 მიმწოდებელი ვალდებულია საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის დასრულების შემდგომ მუნიციპალიტეტის მიერ წერილობითი მიმართვიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში,გაითვალისწინოს და გამოასწოროს შემსყიდველის მხრიდან ინსპექტირების შედეგად გამოთქმული შენიშვნები (საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაში გამოვლენილი შეუსაბამობები ნორმატიულ-ტექნიკური დეკუმენტებთან და ტექნიკური დავალების მოთხონებთან) ან წარმოადგინოს მათზე არგუმენტირებული პასუხები. 1.2.5 სამშენებლო სამუშაოების განხორციელებისას, საპროექტო დოკუმენტაციაში გამოვლენილი უზუსტობების ან/და შეუსაბამობები შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია, მუნიციპალიტეტის მიერ წერილობითი მიმართვიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში, საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოს საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის კორექტირება და კორექტირებული დოკუმენტაციის მუნიციპალიტეტისთვის მიწოდება.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1.-მომსახურების მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 45 კალენდარული დღე. 1.4.2. სატენდერო დოკუმენტაციაში მოცემული პროექტების დაკვეთა ხდება ერთიანად.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. -მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველ ორგანიზაციას სრული საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია 1.4.1პუნქტში მითითებულ ვადებში. 1.5.2. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს მხოლოდ ქართულ ენაზე. 1.5.3. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ეგზემპლიარების რაოდენობა: ა) საპროექტო დოკუმენტაცია _ 5 ეგზემპლიარი ბეჭდური (A-3 და A-4 ფორმატები); ბ) სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია _ 5 ეგზემპლიარი ბეჭდური (A-4 ფორმატი); გ) საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის სრული ელექტრო (PDF და Excel ფაილები) ვერსია _ 1 CD/DWD დისკზე ჩაწერილი. დ) საჭიროების შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველ ორგანიზაციას საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის სამუშაო ელექტრონული ფაილები (MS Word, Excel, AutoCAD/ ArchiCAD და სხვა). 1.5.4. საბოლოო (სრული) საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია წარდგენილ უნდა იყოს შემდეგ მისამართზე: ქ. ზესტაფონი , წერეთლის ქ. #11 მერიის ადმინისტრაციული შენობა.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
1. -2023 წლის პირველი იანვრიდან მოცემული ტენდერის გამოცხადების დღემდე უნდა ქონდეს განხორციელებული არანაკლებ 50000 ლარის ჯამური (საპროექტო) ღირებულების სამშენებლო სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურება. მათ შორის ერთი შესრულებული ხელშეკრულების ფარგლებში უნდა ქონდეს განხორციელებული არანაკლებ 5000ლ. ღირებულების სამშენებლო სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურება. 2.პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს,საინჟინრო სამუშაოების გამოცდილების დამადასტურებელი, საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურების გამოცდილების დადასტურების მიზნით საანგარიშო პერიოდში მხარეთა მიერ ხელმოწერილი ხელშეკრულებები და შესაბამისი საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტები.თუ მოცემული დოკუმენტები ატვირთულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში საკმარისია შესაბამისი განცხადების ნომრ(ებ)ის (SPA, NAT, DAP, CMR) წარმოდგენა.
2.4.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ
კვალიფიკაციისა და საპროექტო სამუშაოების ჩატარების კუთხით გამოცდილების მქონე, 1. -მომსახურების მიწოდებისას მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ქვემოთ მოთხოვნილი შესაბამისი რაოდენობის ძირითადი სპეციალისტების ჩართვა. მხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში მიმწოდებელს მუდმივად უნდა ჰყავდეს აყვანილი სპეციალისტების შემდეგი მინიმალური რაოდენობა: • გუნდის ხელმძღვანელი - ინჟინერი, სპეციალობით მუშაობის არანაკლებ 10 წლის გამოცდილებით - 1 სპეციალისტი; •სამოქალაქო მშენებლობის სპეციალისტი - სპეციალობით მუშაობის არანაკლებ 5 წლის გამოცდილებით - 1 სპეციალისტი; • სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტების შედგენის სპეციალისტი არანაკლებ 5 წლის გამოცდილებით - 1 სპეციალისტი. 2. თითოეულ ძირითად სპეციალისტზე პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს: ა) პირადობის მოწმობის ასლი; ბ) უმაღლესი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტი; გ) სპეციალისტის ბიოგრაფიული მონაცემები სატენდერო დოკუმენტაციის დანართით N4 გათვალისწინებული მოთხოვნების შესაბამისად, რომელიც ხელმოწერილი უნდა იყოს ძირითადი სპეციალისტი მიერ. დ) მიმწოდებელსა და სპეციალისტს შორის გაფორმებული შრომითი ხელშეკრულება რომლის მოქმედების ვადაც არ უნდა იყოს ნაკლები 2026 წლის 31 დეკემბერისა. 3. საჭიროების შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია მომსახურების დროს უზრუნველყოს იმ სპეციალისტების წარმოდგენა რომელებიც ჩამონათვალში არ არის გათვალისწინებული. დამატებითი სპეციალისტების შესახებ ინფორმაცია, მიმწოდებელმა შესათანხმებლად უნდა წარუდგინოს მუნიციპალიტეტს. 4. საჭიროების შემთხვევაში მომსახურების დროულად დასრულების მიზნით მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს ძირითადი სპეციალისტების რაოდენობის გაზრდა. ასევე, აუცილებლობის შემთხვევაში შემსყიდველი ორგანიზაციის დასაბუთებული არგუმენტაციის საფუძველზე უზრუნველყოს სპეციალისტ(ებ)ის ჩანაცვლება სხვა უფრო მაღალი კვალიფიკაციის სპეციალისტებით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1. პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი დოკუმენტაციის ჩამონათვალი: ა) ფასების ცხრილი - იმ შემთხვევაში თუ ფასების ცხრილი არ იქნება წარმოდგენილი, ან წარმოდგენილი იქნება განფასების გარეშე, მისი დაზუსტების მოთხოვნა არ გამოიყენება, შესაბამისად განხორციელდება პრეტენდენტის დისკვალიფიკაცია შესყიდვის პროცედურებიდან. ბ) სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1. პუნქტით განსაზღვრული პრეტენდენტის გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტები - ხელშეკრულებები და შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტები. გ) ინფორმაცია იმ ძირითადი სპეციალისტების შესახებ, რომლების ჩართული იქნებიან მომსახურების მიწოდების დროს. ძირითადი სპეციალისტების მიმართ დადგენილი მოთხოვნები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციის 2.4.1. პუნქტში; 2. ფასი გამოსახული უნდა იყოს ლარში, რაც უნდა მოიცავდეს ტენდერით განსაზღვრული მომსახურების მიწოდებისთვის გათვალისწინებულ ყველა ხარჯსა და მოსაკრებელს და მიმწოდებლისთვის გათვალისწინებულ ყველა გადასახადს, სატენდერო წინადადების ფასის დაანგარიშებისას დადგენილი მოთხოვნები მოცემულია ხარჯთაღრიცხვაში, რომელიც ატვირთულია სატენდერო დოკუმეტაციის 1.3. პუნქტში; 3. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იყოს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის სხვა ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული სადავო საკითხების გადაწყვეტისას სხვაენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 4. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება.
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
-წინამდებარე ტენდერში არ იქნება მოთხოვნილი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება, რადგან მომსახურების ღირებულების ძირითად კომპონენტს წარმოადგენს ინტელექტუალური ტიპის შრომის ანაზღაურება, რაც პოტენციურად შესაძლებელს ხდის აღნიშნული მომსახურების მიწოდება განხორციელდეს სავარაუდო ღირებულებაზე 20%-ით ნაკლებ ფასად.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება ხელშეკრულების დასრულების შენდეგ , საპროექტო მომსახურეობაზე მიღება ჩაბარების აქტის გაფორმების და წარმოდგენილი ანგარიშ-ფაქტურის მიხედვით. 1) ანგარიშსწორება განხორციელდება სახელშეკრულებო ღირებულებიდან გამომდინარე. 2)-თუ ხელშეკრულების დადების მომენტისთვის პრეტენდენტი არის დღგ-ის გადამხდელი (აღნიშნულის დასადასტურებლად პრეტენდენტმა სისტემის შესაბამის მოდულში უნდა ატვირთოს ცნობა დღგ-ის გადამხდელობის შესახებ) საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად ხელშეკრულების ღირებულებაში გათვალისწინებული იქნება სატენდერო წინადადების ფასის შესაბამისი დღგ-ის ოდენობა. 3) საბოლოო ანგარიშსწორება განხორციელდება ობიექტის საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაზე სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან სხვა აკრედიტებული პირის მიერ გაცემული ობიექტის ხარჯთაღრიცხვის ინსპექტირების (ექსპერტიზის) დადებითი დასკვნის საფუძველზე. იმ შემთხვევაში, თუ დასკვნის გამცემი ორგანო არ იქნება სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო”, მიმწოდებელმა დამატებით უნდა წარმოადგინოს დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი (აკრედიტაციის სფერო უნდა ფარავდეს მოთხოვნილ მომსახურებას). აღნიშნული დასკვნ(ებ)ის ღირებულება უნდა დაფაროს მიმწოდებელმა საკუთარი ხარჯებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღე)
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ტარიელსახელაშვილი, 599247158, tariel.saxelashvili@gmail.com გიორგი ამილახვარი 551187719 დამატებიათი ინფორმაციისათვის თემური წიწილაშვილი 595335460
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში მონაწილე პირი უცხოეთის მოქალაქეა ან უცხოეთში რეგისტრირებული იურიდიული პირია, აუცილებელია წარმოდგენილ იქნას პირის ადმინისტრაციული ორგანოებიდან წარმოსადგენი სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტები. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და/ან ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 5. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 6. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. 7. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს. 8. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ. ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.). დაამოწმოს ელექტრონულად. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: • ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს ელექტრონულად; • გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს ელექტრონულად. 9.ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260011715 04.06.2026 contract signed same category · 47% title match · same buyer · similar size

ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის მერიის შენობაში არსებული სარეაბილიტაციო ოთახების, იატაკების,…

თვითმმართველი ერთეული ზესტაფონის მუნი… 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს არქ დიზაინ ჯგუფი 25 2 bidders 6,500 ₾
NAT260011707 04.06.2026 contract signed same category · 46% title match · same buyer · similar size

სხვადსხვა ინფრასტრუქტურული სამუშაოების საპროექტო სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის დამზადებ…

თვითმმართველი ერთეული ზესტაფონის მუნი… 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს არქ დიზაინ ჯგუფი 25 2 bidders 6,500 ₾
NAT250024388 26.12.2025 not held same category · 41% title match · same buyer

საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურეობის შესყიდვა თანმდევი ექსპერ…

თვითმმართველი ერთეული ზესტაფონის მუნი… 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 5,000 ₾
NAT250019748 07.11.2025 contract signed same category · 46% title match · similar size

ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტში არსებული სკოლების რეაბილიტაციის საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკ…

ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტი 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს ხუროთმოძღვარი 1 bidder 6,800 ₾
NAT260013194 26.06.2026 not held same category · 43% title match · similar size

1. ბაღდათის N1 საბავშვო ბაგა-ბაღის შენობისა და ეზოს რეაბილიტაციის; 2. დიმის N2 საბავშვო…

თვითმმართველი ერთეული ბაღდათის მუნიცი… 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 8,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შ.პ.ს ზესტაფონპროექტი 13×
შპს ქონქრით მენ 11×
შპს იმესი 10×
შპს აისი
შპს ალპედე