ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260012235
NAT260012235 NAT · აუქციონის გარეშე contract prep On procurement.gov.ge ↗

ლედ პროჟექტორების სახელმწიფო შესყიდვა

შ.პ.ს. ,,თბილსერვის ჯგუფი” 483 tenders 1.7 avg bidders 128 failed 0 CMR deals
5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 21% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 1.9 bidders, 43% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 31500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260012235
შესყიდვის სტატუსიმიმდინარეობს ხელშეკრულების მომზადება
შემსყიდველიშ.პ.ს. ,,თბილსერვის ჯგუფი”
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია31500000-გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება439`450.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხი.სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი12.06.2026 17:55
წინადადებების მიღება იწყება08.07.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება13.07.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი4`395.00 GEL
გარანტიის ოდენობა4`395 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხი.სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (16)

NAT260012235_საექსპერტო დასკვნა_NAT260012235-signed.pdf.pdf გელა დარახველიძე 20.07.2026 15:00
NAT260012235_სერტიფიკატები.pdf.pdf გელა დარახველიძე 20.07.2026 15:00
NAT260012235_შპს თორნიკე- გარანტია.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 27.07.2026 11:20
NAT260012235_CE.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 27.07.2026 15:06
NAT260012235_DATA-SHEEET.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 27.07.2026 15:06
NAT260012235_მწარმოებლის წერილი.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 29.07.2026 15:05
NAT260012235_შპს თორნიკე- ნიმუში.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 04.08.2026 15:58
NAT260012235_საბანკო გარანტია.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 19.08.2026 15:04

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ევრონათება 325,000 325,000 won
NAT260012235_დანართი N1-ფასების ცხრილი . (3).pdf.pdf · NAT260012235_დანართი N1-ფასების ცხრილი . (3).xlsx.xlsx · NAT260012235_შპს ევრონათება - გარანტია.pdf.pdf
თორნიკე 439,450 365,000
NAT260012235_დანართი N1-ფასების ცხრილი ..pdf.pdf · NAT260012235_დანართი N1-ფასების ცხრილი . (3).xlsx.xlsx · NAT260012235_შპს თორნიკე- გარანტია.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 12.06.2026 17:55 Announced
  • 08.07.2026 00:05 Bidding opens
  • 13.07.2026 11:08 First bid placed (2 bidders in total)
  • 13.07.2026 11:49 Last bid activity
  • 13.07.2026 12:00 Bidding closes
  • 15.07.2026 16:02 Buyer published: NAT260012235_ოქმი N2 ტექნიკური დოკუმენტაციის დაზუსტება, ნიმუშების წარმოდგენა.pdf
  • 20.07.2026 15:00 Buyer published: NAT260012235_საექსპერტო დასკვნა_NAT260012235-signed.pdf
  • 20.07.2026 15:00 Buyer published: NAT260012235_სერტიფიკატები.pdf
  • 21.07.2026 18:42 Buyer published: NAT260012235_ოქმი N3 ლედ პროჟექტორები დისკვალიფიკაცია-SIGNED.pdf
  • 22.07.2026 16:43 Buyer published: NAT260012235_ოქმი N4 ტექნიკური დოკუმენტაციის დაზუსტება, ნიმუშის წარმოდგენა.pdf
  • 27.07.2026 11:16 Buyer published: NAT260012235_დაზუსტებული დანართი N1-ფასების ცხრილი.pdf
  • 27.07.2026 11:17 Buyer published: NAT260012235_დაზუსტებული დანართი N1-ფასების ცხრილი ..xlsx
  • 27.07.2026 11:20 Buyer published: NAT260012235_შპს თორნიკე- გარანტია.pdf
  • 27.07.2026 15:06 Buyer published: NAT260012235_CE.pdf
  • 27.07.2026 15:06 Buyer published: NAT260012235_DATA-SHEEET.pdf
  • 29.07.2026 15:05 Buyer published: NAT260012235_წერილი ვადის გახანგრძლივებაზე.pdf
  • 29.07.2026 15:05 Buyer published: NAT260012235_მწარმოებლის წერილი.pdf
  • 30.07.2026 18:31 Buyer published: NAT260012235_ოქმი N5 ტექნიკური დოკუმენტაციის შესაბამისობა, ნიმუშების ვადის გაზრდა SIGNED.pdf
  • 04.08.2026 15:58 Buyer published: NAT260012235_შპს თორნიკე- ნიმუში.pdf
  • 07.08.2026 17:54 Buyer published: NAT260012235_ოქმი N6 ლედ პროჟექტორები ხელშეკრულებაზე დაბარება-SIGNED.pdf
  • 19.08.2026 15:04 Buyer published: NAT260012235_საბანკო გარანტია.pdf
  • 23.08.2026 22:34 Current status: contract prep

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 24 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ლედ პროჟექტორების სახელმწიფო შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 ლედ პროჟექტორების სახელმწიფო შესყიდვა; შენიშვნა: 1.2.2 შესყიდვის ობიექტის დეტალური ტექნიკური მახასიათებლები, რაოდენობებით, ზღვრული ერთეულის ფასებით და საილუსტრაციო ფოტოსურათებით, იხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტში ატვირთული დანართი N1 - ფასების ცხრილი (Excel)-ი; 1.2.3 შესყიდვის სავარაუდო ღირებულების კლების შემთხვევაში, პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ ფასების ცხრილში, თითოეული პოზიციის ერთეული ფასის კლება უნდა განხორციელდეს სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N1 - ფასების ცხრილით განსაზღვრული ზღვრული ერთეულის ფასებიდან, არანაკლებ, სატენდერო განცხადებაში მოცემულ შესყიდვის სავარაუდო ღირებულებასა და პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებულ სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასს შორის არსებული პროცენტული სხვაობით. 1.2.4 პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტში ატვირთული დანართი N1 - ფასების ცხრილი (Excel)-ის ფორმატის სახით; 1.2.5 პრეტენდენტი ვალდებულია, დანართი N1 - ფასების ცხრილში (Excel) "პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული ბოლო შეთავაზება"-ის გრაფაში მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის შემოთავაზებული ჯამური ღირებულება. რის შემდგომ ფორმულა ავტომატურად გადაანაწილებს შესყიდვის ობიექტის ყველა პოზიციაზე როგორც ერთეულის ფასს, ასევე ჯამურ ღირებულებას მე-9 და მე-10 სვეტებში. 1.2.6 დანართი N1 - ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობის ან განუფასებლად წარმოდგენის შემთხვევაში, პრეტენდენტი ექვემდებარება დისკვალიფიკაციას; 1.2.7 პროჟექტორებზე დატანილი უნდა იყოს ინფორმაცია მათი წარმოების თარიღის, მწარმოებელი ან/და სავაჭრო ნიშნის/ბრენდის დასახელების და ასევე, პროჟექტორის მარკა ან/და მოდელის შესახებ; 1.2.8 გამოშვების თარიღი მითითებული უნდა იყოს ტექნიკური საინფორმაციო მარკირების ცხრილში;
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება განხორციელდება ხელშეკრულების გაფორმებიდამ არაუგვიანეს 60 (სამოცი) კალენდარული დღის განმაავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება განხორციელდება - ქ. თბილისში, ა. თვალჭრელიძის პირველი შესახვევი N25;
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1 შესყიდვის ოებიქტის საგარანტიო ვადა განისაზღვრება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 5 (ხუთი) წლის ვადით; 1.7.1.2 სწორი/მიზნობრივი ექსპლუატაციის შემთხვევაში, საგარანტიო ვადის განმავლობაში მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით (ტრანსპორტირების ჩათვლით) უზრუნველყოს წუნდებული (მწყობრიდან გამოსული) საქონლის შეკეთება, თუ მწყობრიდან გამოსული საქონელი არ ექვემდებარება შეკეთებას, მიმწოდებელი ვალდებულია შეცვალოს მწყობრიდან გამოსული საქონელი იგივე მარკა ან/და მოდელის საქონლით (ახალი) ან გაუმჯობესებული ტექნიკური პარამეტრების მქონე საქონლით (ახალი) გამოვლენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) კალენდარული დღის ვადაში, შემსყიდველსა და მიმწოდებელს შორის ურთიერთშეთანხმების საფუძველზე.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1პრეტენდენტმა ფასების ცხრილში უნდა მიუთითოს შემოთავაზებული ლედ პროჟექტორების: წარმოშობის ქვეყანა, მწარმოებელი ან/და სავაჭრო ნიშანი/ბრენდი და მარკა ან/და მოდელი; შენიშვნა: 2.1.1.2 აღნიშნული ინფორმაციის წარმოუდგენლობის შემთხვევაში, პრეტენდენტი ექვემდებარება დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1 პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული პროჟექტორებისთვის ე.წ. "data sheet", რომელშიც უნდა იკითხებოდეს: სანათიდან გამომავალი სინათლის ნაკადის ეფექტურობა (ლმ/ვტ), ფერთა ტემპერატურა, გაბარიტული ზომები, სიმძლავრის ნიშნული, მუშაობის ტემპერატურა, დაცვის კლასი (IP/IK); 2.7.1.2 5. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებულ ლედ (LED) პროჟექტორის ტიპზე/სერიაზე CE მარკირების მოქმედი დოკუმენტი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
3.1.1.1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დაფიქსირებული ყველაზე დაბალი ფასის მქონე პრეტენდენტი, ვალდებულია შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, წარმოადგინოს ყველა პოზიციაზე შემოთავაზებული ლედ პროჟექტორის თითო ცალი ნიმუში; 3.1.1.2 შემსყიდველი პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ ნიმუშს შეინახავს წარმოდგენის თარიღიდან 30 კალენდარული დღის განმავლობაში, ამ ვადის გასვლის შემდგომ შემსყიდველი არ იღებს პასუხისმგებლობას ნიმუშის დაბრუნების შესახებ.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
ქ. თბილისი, კახეთის გზატკეცილი N67.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი და დასკვნაზე ხელმომწერი ქონების შემფასებელი პირის (საქართველოს აკრედიტაციის ეროვნულ ორგანოს - აკრედიტაციის ცენტრის მიერ, საერთაშორისო სტანდარტის – ISO/IEC 17024 შესაბამისად აკრედიტირებული სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ გაცემული) ქონების შემფასებლის მოქმედი სერტიფიკატ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიის მოქმედების ვადა, არანაკლებ 60 (სამოცი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს შესყიდვის ობიექტის საბოლოო მიწოდების ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
6.4.1 გამარჯვებულმა პრეტენდენტმა ხელშეკრულების დადებამდე უნდა წარმოადგინოს ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის (გამოუთხოვადი და უპირობო) გარანტია სახელშეკრულებლო ღირებულების 5%-ის ოდენობით; 6.4.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში გამარჯვებულმა პრეტენდენტმა ხელშეკრულების დადებამდე უნდა წარმოადგინოს ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის (გამოუთხოვადი და უპირობო) გარანტია სახელშეკრულებლო ღირებულების 10%-ის ოდენობით; 6.4.3 ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია უნდა იყოს უპირობო და გამოუთხოვადი და წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ ,,საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით ეროვნულ ვალუტაში, მიღება - ჩაბარების აქტის შესაბამისად.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
შესყიდვის ობიექტის ღირებულება ანაზღაურდება, მიღება-ჩაბარების (შესრულების) აქტის გაფორმებისა და ანგარიშ-ფაქტურის (საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრულ შემთხვევაში) გამოწერის თარიღიდან (რომელიც უფრო გვიან დადგება) არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღისა.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ქეთევან გოგიბერიძე, 551526284, q.gogiberidze@tbsg.ge ტექნიკურ საკითხებთან დაკავშირებით საკონტაქტო პირი - ლუკა იმნაიშვილი, ტელ - 579 01 00 69; ნიმუშის წარმოდგენის ეტაპზე საკონტაქტო პირი: ილია დავლაძე, ტელ.596 013 399 ან/და გიორგი ჯიჯელავა, ტელ. 591 749 749;
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი; 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 10.1.3 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) ატვირთული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ხელმოწერილი უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთულ უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3. პუნქტით გათვალისწინებული დანართ(ებ)ი შესაძლებელია წარმოდგენილ იქნეს MS Excel-ის ფორმატის ფაილის სახით, რაც არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს), ხოლო პრეტენდენტის მიერ ტენდერის ფარგლებში შედგენილ დოკუმენტაციაზე სავალდებულოა კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა. 10.1.4 სატენდერო დოკუმენტაციაში განსაზღვრულ შესასყიდ საქონელზე, სადაც მითითებული იქნება კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) იგულისხმება „მსგავსი“ ან „ექვივალენტური“; 10.1.5 სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში; 10.1.6 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.7 პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 10.1.7.1 სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული დანართი N1 - ფასების ცხრილი (MS Excel)-ის ფორმატის სახით; 10.1.7.2 სატენდერო დოკუმენტაციის 1.7.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაცია; 10.1.7.3 სატენდერო დოკუმენტაციის 2.7.1 პუნქტით გათვალისწინებული დოკუმენტაცია;
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

თეგეტა მოტორსი 16×
ჯი-თი გრუპ 13×
თორნიკე 10×
შპს Light Time
შპს გარდენა სერვისი