ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260012685
NAT260012685 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ჭაბურღილის წყლის ტუმბოები და ძრავები

ა(ა)იპ სოფლის წყალი 12 tenders 2.5 avg bidders 3 failed 64 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 8% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 36% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 42100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N27 running 156 days remaining Contract PDF ↗
26,640 ₾ contract amount no payments recorded yet 21.07.2026 – 31.01.2027

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260012685
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველია(ა)იპ სოფლის წყალი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია42100000-დანადგარები მექანიკური ენერგიის წარმოებისა და გამოყენებისთვის
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება46`950.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.ფასების ცხრილში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი19.06.2026 17:42
წინადადებების მიღება იწყება04.07.2026 00:04
წინადადებების მიღება მთავრდება06.07.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი500.00 GEL
გარანტიის ოდენობა470 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა2026 წლის 31 დეკემბრამდე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (7)

NAT260012685_New Document,.pdf.pdf ზურაბ თეთრაშვილი 13.07.2026 11:40
NAT260012685_New Document.pdf.pdf ზურაბ თეთრაშვილი 13.07.2026 11:40
NAT260012685_საექსპერტო დასკვნა_NAT260012685-signed.pdf.pdf ზურაბ თეთრაშვილი 13.07.2026 13:19
NAT260012685_სერტიფიკატები.pdf.pdf ზურაბ თეთრაშვილი 13.07.2026 13:19

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ტუმბო 26,640 26,640 won
NAT260012685_რედაქტირებული ფასების ცხრილი_25 ივნისი სოფლის წყალი-signed.pdf.pdf
შპს ახალი ქართული ბიზნეს ჯგუფი 32,950 32,950
NAT260012685_რედაქტირებული ფასების ცხრილი 25 ივნისი სოფლის წყალი.pdf.pdf
შპს ნემო 38,140 38,140
NAT260012685_რედაქტირებული ფასების ცხრილი 25 ივნისი სოფლის წყალი (NAT260012685)-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 19.06.2026 17:42 Announced
  • 04.07.2026 00:04 Bidding opens
  • 06.07.2026 10:03 First bid placed (3 bidders in total)
  • 06.07.2026 10:37 Last bid activity
  • 06.07.2026 12:00 Bidding closes
  • 08.07.2026 17:15 Buyer published: NAT260012685_ინეტრესთა კონფლიქტი შპს ტუმბო-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 08.07.2026 17:15 Buyer published: NAT260012685_ოქმი N 3 08.07. 2026 წელი...-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 13.07.2026 11:40 Buyer published: NAT260012685_New Document,.pdf
  • 13.07.2026 11:40 Buyer published: NAT260012685_New Document.pdf
  • 13.07.2026 13:19 Buyer published: NAT260012685_საექსპერტო დასკვნა_NAT260012685-signed.pdf
  • 13.07.2026 13:19 Buyer published: NAT260012685_სერტიფიკატები.pdf
  • 15.07.2026 19:16 Buyer published: NAT260012685_ოქმი N4 15 ივლისი-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 21.07.2026 00:00 Contract signed: N27 — 26,640 ₾
  • 21.08.2026 15:35 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 20 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ჭაბურღილის წყლის ტუმბოები და ძრავები.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
იმ შემთხვევაში, თუ მიწოდებული შესყიდვის ობიექტი, ექსპლუატაციაში შესვლის შემდეგ აღმოჩნდება უხარისხო, წუნით ან/და დეფექტით ტენდერში გამარჯვებული ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით 2 (ორი) სამუშაო დღის ვადაში უზრუნველყოს წუნდებული საქონლის ახლით შეცვლა, ახალი იდენტური პარამეტრების მქონე შესყიდვის ობიექტით, შემსყიდველის მხრიდან რაიმე დამატებითი დანახარჯის გაწევის გარეშე. ტექნიკური მახასიათებლები იხილეთ ფასების ცხრილში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრამდე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
კასპის მუნიციპალიტეტის ტერიტორია(წინასწარი შეთანხმების საფუძველზე) ან ქ. კასპი სააკაძის 110.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
მიწოდებული საქონლის საგარანტიო ვადა უნდა იყოს არანაკლებ 1 (ერთი) წელი.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა ფასების ცხრილის წარმოდგენისას უნდა მიუთითოს ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანასთან , მწარმოებელ კომპანიასთან და მოდელთან დაკავშირებით. (მოწოდებისას საქონელს თან უნდა ახლდეს ტექნიკური პასპორტი).
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური მახასიათებლების /პარამეტრების შესაბამისობის დადგენის მიზნით, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური პასპორტი და მწარმოებლის ოფიციალურ ვებ გვერდზე შესაბამისი შესყიდვის ობიექტის შესახებ ინფორმაცია, სადაც ძრავისა და ტუმბოს პარამეტრები უნდა დასტურდებოდეს მწარმოებლის ვებ გვერდზე ან უნდა წარმოადგინონ მწარმოებლის წერილი .
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
საუკეთესო ფასის მქონე პრეტენდენტმა, შემსყიდველ ორგანიზაციაში უნდა წარმოადგინოს საქონლის ნიმუშები
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
კასპი სააკაძის 110.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა შემსყიდველი ორგანიზაციის წერილობითი მოთხოვნის შემდეგ, არაუმეტეს 3 (სამი) სამუშაო დღის ვადაში უნდა წარმოადგინოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს აუდიტორული დასკვნით, წარმოდგენილი დოკუმენტი უნდა ადასტურებდეს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. -ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარისწორებით ლარში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მოხდება მიღება ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდეგ არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ზურაბ ბახტაძე, 597173417, soflis.wyali@mail.ru ინგა შაქარაშვილი 598159585
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
ტუმბო ძრავის ჭაბურღილში ჩადგმისას უნდა მოხდეს მონტაჟი(დაერთება) მომწოდებელი კომპანიის თანამშრომლების საშუალებით წინასწარი შეთანხმების საფუძველზე შემსყიდველი იტოვებს უფლებას არ მოხდეს საქონლის სრულად შესყიდვა 2026 წლის ბოლომდე (საჭიროების მიხედვით მოხდება მოთხოვნა).
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ინდივიდუალური მეწარმე გოჩა გიორგაშვილი
შპს ჯი.ემ.ეს ჯგუფი 2024
შპს ტუმბო
შპს ნემო
შპს ერა ჯორჯია 2023