ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260012974
NAT260012974 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

კონდიციონერების (თანმდევი მონტაჟით) შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.3 bidders, 31% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 42500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260012974
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველისაჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია42500000-გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება22`650.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი24.06.2026 18:38
წინადადებების მიღება იწყება30.06.2026 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება02.07.2026 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი220.00 GEL
გარანტიის ოდენობა227 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ჰიდროფოინთი 19,800 19,800
NAT260012974_დანართი N2 - ფასთა ცხრილი (2)-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 24.06.2026 18:38 Announced
  • 30.06.2026 00:01 Bidding opens
  • 02.07.2026 01:54 First bid placed (1 bidders in total)
  • 02.07.2026 01:54 Last bid activity
  • 02.07.2026 13:00 Bidding closes
  • 07.07.2026 13:13 Buyer published: NAT260012974_სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N2-signed-signed-signed-signed-signed-si....pdf
  • 08.07.2026 22:01 Buyer published: NAT260012974_დანართი_დანართი N2 - ფასთა ცხრილი (2)-signed (1).pdf
  • 08.07.2026 22:02 Buyer published: NAT260012974_დანართი_შემოთავაზებული საქონლის შესაბამისობის დამადასტურებელი დანართი..xlsx
  • 15.07.2026 17:35 Buyer published: NAT260012974_სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N3.pdf
  • 23.08.2026 22:30 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
კონდიციონერების (თანმდევი მონტაჟით) შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. სპლიტ სისტემის ინვერტორული ერთ ფაზიანი კონდიციონერი (თანმდევი მასალით და მომსახურებით - იხ. ტექნიკური დავალება) - (100-120კვ.მ) არანაკლებ 36000BTU – 1 ცალი; სისტემა: ზამთარ-ზაფხული; უნდა მოყვებოდეს დისტანციური მართვის პულტი; ფრეონის ტიპი: R410A ან R32; ძაბვის დიაპაზონი: 220-240V - 1 ცალი; 2. სპლიტ სისტემის ინვერტორული ერთ ფაზიანი კონდიციონერი (თანმდევი მასალითა და მომსახურებით - იხ. ტექნიკური დავალება) - (100-120კვ.მ) არანაკლებ 36000BTU – 1 ცალი; სისტემა: ზამთარ-ზაფხული; უნდა მოყვებოდეს დისტანციური მართვის პულტი; ფრეონის ტიპი: R410A ან R32; ძაბვის დიაპაზონი: 220-240V - 1 ცალი; 3. სპლიტ სისტემის ინვერტორული ერთ ფაზიანი კონდიციონერი (თანმდევი მასალითა და მომსახურებით - იხ. ტექნიკური დავალება) - (20-25კვ.მ) არანაკლებ 9000BTU – 1 ცალი; სისტემა: ზამთარ-ზაფხული; უნდა მოყვებოდეს დისტანციური მართვის პულტი; ფრეონის ტიპი: R410A ან R32; ძაბვის დიაპაზონი: 220-240V - 1 ცალი; 4. კედლის სპლიტ სისტემის კონდიციონერი (თანმდევი მასალითა და მომსახურებით - იხ. ტექნიკური დავალება) - 30-40 კვ.მ; რეჟიმები არანაკლებ:გაგრილება/გათბობა; სიმძლავრე არანაკლებ: 12000 BTU; ფრეონის ტიპი: R410A ან R32; დისტანციური მართვა; უნდა მოყვებოდეს დისტანციური მართვის პულტი; სამუშაო ძაბვა: 220-240V - 1 ცალი; 5. კედლის სპლიტ სისტემის კონდიციონერი (თანმდევი მასალითა და მომსახურებით - იხ. ტექნიკური დავალება) - 100-120 კვ.მ; რეჟიმები არანაკლებ: გაგრილება/გათბობა; სიმძლავრე არანაკლებ: 36000 BTU; ფრეონის ტიპი: R410A ან R32; დისტანციური მართვა; უნდა მოყვებოდეს დისტანციური მართვის პულტი; სამუშაო ძაბვა: 220-240V - 1 ცალი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდება (თანმდევი მომსახურებით) უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
კონდიციონერების მიწოდება, თანმდევი მომსახურებით, უნდა განხორციელდეს შემდეგ მისამართებზე: ქუთაისის იუსტიციის სახლი, მის: ირაკლი აბაშიძის ქ. N20; ფოთის იუსტიციის სახლი, მის: რუსთაველის რკალი N26; ზუგდიდის იუსტიციის სახლი, მის: თეატრის ქუჩა N2.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1 კონდიციონერების საგარანტიო ვადა უნდა შეადგენდეს, მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 2 (ორი) წელს, საგარანტიო პერიოდში ნებისმიერი საგარანტიო მომსახურება მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს საკუთარი სახსრებით; 1.7.2 მიმწოდებელმა საგარანტიო ვადის განმავლობაში, კონდიციონერის ყველა დეტალზე, ნებისმიერი სახის პრობლემების აღმოფხვრა (საჭიროების შემთხვევაში დაზიანებული ნაწილების სათადარიგო ნაწილებით ჩანაცვლების გზით) უნდა განახორციელოს დაუყოვნებლივ, შეტყობინების მიღებიდან გონივრულ ვადაში,მაგრამ არაუგვიანეს 3 (სამი) სამუშაო დღის ვადაში; 1.7.3. საგარანტიო ვადის წარმოდგენა უნდა განხორციელდეს სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტში ატვირთულ ფასების ცხრილში (საგარანტიო ვადა).
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
1. ინფორმაცია საქონლის წარმოშობის ქვეყნის, მწარმოებელისა და მარკის ან/და მოდელის შესახებ ასახული უნდა იყოს ატვირთულ ფასების ცხრილში (დანართი N2–ფასების ცხრილი). 2. პრეტენდენტის მიერ, მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებელისა და მარკის ან/და მოდელის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) მიუთითებლობა არ ექვემდებარება დაზუსტებას და გამოიწვევს ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას; 3. შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის მარკა ან/და მოდელის არ არსებობის შემთხვევაში, ფასების ცხრილის შესაბამის სვეტში, შესაბამის პოზიციაზე, პრეტენდენტმა უნდა მიუთითოს ინფორმაცია, რომ მისაწოდებელ შესყიდვის ობიექტს არ გააჩნია მარკა ან/და მოდელი.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1 პრეტენდენტმა ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებლის მიერ გაცემული ინფორმაცია/დოკუმენტი ან/და ვებ-ბმული მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდიდან, ან კატალოგიდან, რომელიც დაადასტურებს სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური დავალების შესაბამისად შემოთავაზებული საქონლის შესაბამისობას სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ მოთხოვნებთან ან აღნიშნული ინფორმაცია ქარხნულად უნდა იქნას დატანილი შემოთავაზებული საქონელზე ან/და მითითებული უნდა იყოს ეტიკეტზე და პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს აღნიშნულის დამადასტურებელი დოკუმენტი (მაგ. ფოტო სურათები). შენიშვნა: იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ დოკუმენტებში, მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდზე, ეტიკეტის ფოტოსურათზე ან/და საქონლს ფოტოსურათზე ინფორმაცია იქნება უცხო ენაზე პრეტენდენტი ვალდებულია მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად წარმოადგინოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1 მიმწოდებელი (კონტრაქტორი) ვალდებულია სამუშაოების შესრულებისას სრულად დაიცვას საქართველოს კანონმდებლობა, მათ შორის: საქართველოს ორგანული კანონი „შრომის უსაფრთხოების შესახებ“ და ამ სფეროში მოქმედი ყველა სხვა კანონქვემდებარე ნორმატიული აქტი (მათ შორის, ტექნიკური რეგლამენტები). 2.9.2 სამუშაო პროცესში დასაქმებულების ან/და მესამე პირების ჯანმრთელობის დაზიანებაზე, პროფესიულ დაავადებებსა და უბედურ შემთხვევებზე სრული პასუხისმგებლობა ეკისრება მიმწოდებელს. შემსყიდველი თავისუფლდება ნებისმიერი ზიანის ანაზღაურების ვალდებულებისაგან, რომელიც გამოწვეულია მიმწოდებლის მიერ შრომის უსაფრთხოების ნორმების დარღვევით. 2.9.3 შემსყიდველს უფლება აქვს ნებისმიერ დროს შეამოწმოს სამუშაო პროცესში უსაფრთხოების ნორმების დაცვის მდგომარეობა და დარღვევის აღმოჩენის შემთხვევაში, მოითხოვოს სამუშაოს შეჩერება მათ აღმოფხვრამდე.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა უნდა დასაბუთდეს სსიპ ლევან სამხარაულის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად, როგორც ჯამური, ისე ერთეულის ფასების მიმართებაში, ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი. აუდიტორული დასკვნის წარმოდგენის შემთხვევაში, უნდა წარმოდგენილ იქნას დასკვნის გამცემი, როგორც აუდიტორული კომპანიის, ისე ფიზიკური პირის სახელმწიფო რეგისტრაციების შესახებ სათანადო ბრძანებები).
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორებით, ეროვნულ ვალუტაში (ლარში). 2. ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტობრივად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად, მიწოდებულ საქონელზე შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და საგადახადო დოკუმენტაციის (არსებობის შემთხვევაში) წარმოდგენის შემდეგ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და საგადახადო დოკუმენტაციის (არსებობის შემთხვევაში) წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მარიამ ჩოფლიანი, 591202011, mchopliani@napr.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად; 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იყოს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული, თარგმანები ქართულ ენაზე. დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული, სადავო საკითხების გადაწყვეტისას, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 3. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება, სატენდერო წინადადების შესაბამისად; 4. იმ შემთხვევაში, თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა), ან წარდგენილ ფასთა ცხრილში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს, პრეტენდენტი ექვემდებარება დისკვალიფიკაციას, დაზუსტების გარეშე; 5. სატენდერო წინადადების ღირებულება უნდა მოიცავდეს ტენდერით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებულ ყველა ხარჯსა და კანონმდებლობით გათვალისწინებულ გადასახადებს. ხარჯები, რომლებიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული, არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას; 6. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და/ან ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 7. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები, (მაგ. გეგმა-გრაფიკი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.). დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების თანახმად, პრეტენდენტის მიერ ფასების ცხრილის Excel-ის სახით წარმოდგენილი დოკუმენტი არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათშორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს). 8. ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ განიხილება; 9. სატენდერო დოკუმენტაციასთან დაკავშირებით განმარტების მიღება პრეტენდენტს შეუძლია სისტემის მოდულის „კითხვა/პასუხის“ მეშვეობით. 10. სატენდერო წინადადების წარმომდგენი პრეტენდენტი ავტომატურად ეთანხმება ტექნიკური დავალებით განსაზღვრულ პირობებს. 11. პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს მიერ, „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260015463 27.07.2026 contract signed same category · 86% title match · similar size

კოლონური კონდიციონერების (თანმდევი მონტაჟით) შესყიდვა

საქართველოს უზენაესი სასამართლო 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → გაბ ჯგუფი 1 bidder 16,170 ₾
NAT260012642 19.06.2026 contract signed same category · 90% title match

კედლის კონდიციონერების თანმდევი მონტაჟით შესყიდვა

შპს ფსიქიკური ჯანმრთელობის და ნარკომა… 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს სერვის მედ ჯორჯია 2 bidders 9,990 ₾
SPA260000637 07.07.2026 contract signed same category · 87% title match

კონდიციონერის შესყიდვა თანმდევი მონტაჟით

შ.პ.ს. "საქართველოს ტელერადიოცენტრი" 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს სმარტერ ელექტრონიქს 2 bidders 8,880 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს კომპანია GEOSM
შპს დელტა კონსალტინგი
შპს ჰასკო
ფავორიტი სტილი
შპს გეოინსტრუმენტი