ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260013183
NAT260013183 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

1. ქ. ბათუმში, შატბერდის I ჩიხი N4-N5-ის მიმდებარედ ასფალტო-ბეტონის საფარისა და სანიაღვრე სისტემების მოწყობა. 2. ქ. ბათუმში, მიხეილ შარაშიძის ქუჩა №50-ის მიმდებარედ სანიაღვრე არხის და ბეტონის გზის მოწყობა. 3. ქ. ბათუმში, თამარ მეფის IV შესახვევი N12-დან სასაფლაოსთან მისასვლელი გზის ბეტონის საფარის მოწყობა. 4. ქ. ბათუმში, მარკოზ აჭარელის ქუჩა №29ა-ს მიმდებარედ სანიაღვრე არხის და ბეტონის გზის მოწყობა. 5. ქ. ბათუმში, პეტრე იბერის VI ჩიხი №18ა-ში სანიაღვრე არხის მოწყობა

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 11% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N83 running 166 days remaining 1 amendment Contract PDF ↗
556,000 ₾ contract amount no payments recorded yet 07.08.2026 – 10.02.2027

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260013183
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველია(ა)იპ საქალაქო ინფრასტრუქტურისა და კეთილმოწყობის სამმართველო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45200000-მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება646`436.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი26.06.2026 15:42
წინადადებების მიღება იწყება12.07.2026 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება17.07.2026 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი6`464.00 GEL
გარანტიის ოდენობა6`464 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა2026 წლის 10 დეკემბრის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (5)

NAT260013183_-ფასები დაზუსტებული-NAT260013183.pdf.pdf დავითი დანელია 22.07.2026 18:45
NAT260013183_ფასები დაზუსტებული-NAT260013183.xlsx.xlsx დავითი დანელია 22.07.2026 18:45

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ვი-აი-პი 556,000 556,000 won
შპს კოხტის ძირი 2010 559,000 559,000
NAT260013183_კომპანიის გამოცდილება ახალი 2025-2026 წელი-signed.pdf.pdf · NAT260013183_საერთო ფასების ცხრილი (2).xlsx.xlsx · NAT260013183_1. ქ. ბათუმში შატბერდის I ჩიხი N4-N5-ის მიმდებარედ ასფალტო-ბეტონის საფარისა და სანიაღვრე სისტემების მოწყობა (1).xlsx.xlsx · NAT260013183_2. ქ. ბათუმში მიხეილ შარაშიძის ქუჩა №50-ის მიმდებარედ სანიაღვრე არხის და ბეტონის გზის მოწყობა.xls.xls · NAT260013183_3. ქ. ბათუმში თამარ მეფის IV შესახვევი N12-დან სასაფლაოსთან მისასვლელი გზის ბეტონის საფარის მოწყობა.xlsx.xlsx · NAT260013183_4. ქ. ბათუმში მარკოზ აჭარელის ქუჩა №29ა-ს მიმდებარედ სანიაღვრე არხის და ბეტონის გზის მოწყობა.xls.xls · NAT260013183_5. ქ. ბათუმში პეტრე იბერის VI ჩიხი №18ა-ში სანიაღვრე არხის მოწყობა.xls.xls
შპს დაჩი 617,756 588,888
NAT260013183_1. ქ. ბათუმში შატბერდის I ჩიხი N4-N5-ის მიმდებარედ ასფალტო-ბეტონის საფარისა და სანიაღვრე სისტემების მოწყობა (1).xlsx.xlsx · NAT260013183_1. ქ. ბათუმში შატბერდის I ჩიხი N4-N5-ის მიმდებარედ ასფალტო-ბეტონის საფარისა და სანიაღვრე სისტემების მოწყობა (1)-signed.pdf.pdf · NAT260013183_2. ქ. ბათუმში მიხეილ შარაშიძის ქუჩა №50-ის მიმდებარედ სანიაღვრე არხის და ბეტონის გზის მოწყობა.xls.xls · NAT260013183_2. ქ. ბათუმში მიხეილ შარაშიძის ქუჩა №50-ის მიმდებარედ სანიაღვრე არხის და ბეტონის გზის მოწყობა-signed.pdf.pdf · NAT260013183_3. ქ. ბათუმში თამარ მეფის IV შესახვევი N12-დან სასაფლაოსთან მისასვლელი გზის ბეტონის საფარის მოწყობა.xlsx.xlsx · NAT260013183_3. ქ. ბათუმში თამარ მეფის IV შესახვევი N12-დან სასაფლაოსთან მისასვლელი გზის ბეტონის საფარის მოწყობა-signed.pdf.pdf · NAT260013183_4. ქ. ბათუმში მარკოზ აჭარელის ქუჩა №29ა-ს მიმდებარედ სანიაღვრე არხის და ბეტონის გზის მოწყობა.xls.xls · NAT260013183_4. ქ. ბათუმში მარკოზ აჭარელის ქუჩა №29ა-ს მიმდებარედ სანიაღვრე არხის და ბეტონის გზის მოწყობა-signed.pdf.pdf · NAT260013183_5. ქ. ბათუმში პეტრე იბერის VI ჩიხი №18ა-ში სანიაღვრე არხის მოწყობა.xls.xls · NAT260013183_5. ქ. ბათუმში პეტრე იბერის VI ჩიხი №18ა-ში სანიაღვრე არხის მოწყობა-signed.pdf.pdf · NAT260013183_საერთო ფასების ცხრილი (27).xlsx.xlsx · NAT260013183_საერთო ფასების ცხრილი (27)-signed.pdf.pdf
შპს ფირმა იმედი 646,436 626,626
NAT260013183_ხარჯთაღრიცხვები-signed.pdf.pdf · NAT260013183_1. ქ. ბათუმში შატბერდის I ჩიხი N4-N5-ის მიმდებარედ ასფალტო-ბეტონის საფარისა და სანიაღვრე სისტემების მოწყობა.xlsx.xlsx · NAT260013183_2. ქ. ბათუმში მიხეილ შარაშიძის ქუჩა №50-ის მიმდებარედ სანიაღვრე არხის და ბეტონის გზის მოწყობა.xls.xls · NAT260013183_3. ქ. ბათუმში თამარ მეფის IV შესახვევი N12-დან სასაფლაოსთან მისასვლელი გზის ბეტონის საფარის მოწყობა.xlsx.xlsx · NAT260013183_4. ქ. ბათუმში მარკოზ აჭარელის ქუჩა №29ა-ს მიმდებარედ სანიაღვრე არხის და ბეტონის გზის მოწყობა.xls.xls · NAT260013183_5. ქ. ბათუმში პეტრე იბერის VI ჩიხი №18ა-ში სანიაღვრე არხის მოწყობა.xls.xls · NAT260013183_საერთო ფასების ცხრილი.xlsx.xlsx · NAT260013183_გამოცდილება ფირმა „იმედი“-ს-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 26.06.2026 15:42 Announced
  • 12.07.2026 00:07 Bidding opens
  • 14.07.2026 11:45 First bid placed (4 bidders in total)
  • 17.07.2026 12:52 Last bid activity
  • 17.07.2026 13:00 Bidding closes
  • 20.07.2026 17:52 Buyer published: NAT260013183_სატენდერო კომისიის ოქმი N65-2.pdf
  • 22.07.2026 16:29 Buyer published: NAT260013183_ინფორმაცია პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ ვიპ+.pdf
  • 22.07.2026 18:45 Buyer published: NAT260013183_-ფასები დაზუსტებული-NAT260013183.pdf
  • 22.07.2026 18:45 Buyer published: NAT260013183_ფასები დაზუსტებული-NAT260013183.xlsx
  • 24.07.2026 17:44 Buyer published: NAT260013183_სატენდერო კომისიის ოქმი N65-3.pdf
  • 07.08.2026 00:00 Contract signed: N83 — 556,000 ₾
  • 23.08.2026 22:28 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 21 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
1. ქ. ბათუმში, შატბერდის I ჩიხი N4-N5-ის მიმდებარედ ასფალტო-ბეტონის საფარისა და სანიაღვრე სისტემების მოწყობა. 2. ქ. ბათუმში, მიხეილ შარაშიძის ქუჩა №50-ის მიმდებარედ სანიაღვრე არხის და ბეტონის გზის მოწყობა. 3. ქ. ბათუმში, თამარ მეფის IV შესახვევი N12-დან სასაფლაოსთან მისასვლელი გზის ბეტონის საფარის მოწყობა. 4. ქ. ბათუმში, მარკოზ აჭარელის ქუჩა №29ა-ს მიმდებარედ სანიაღვრე არხის და ბეტონის გზის მოწყობა. 5. ქ. ბათუმში, პეტრე იბერის VI ჩიხი №18ა-ში სანიაღვრე არხის მოწყობა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 იხილეთ მიმაგრებული ფაილები:
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1. სამუშაოს შესრულების ვადაა ხელშეკრულების დადებიდან 2026 წლის 10 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1 სამუშაოს შესრულების ადგილებია: 1. ქ. ბათუმში, შატბერდის I ჩიხი N4-N5-ის მიმდებარედ; 2. ქ. ბათუმში, მიხეილ შარაშიძის ქუჩა №50-ის მიმდებარედ; 3. ქ. ბათუმში, თამარ მეფის IV შესახვევი N12-დან სასაფლაოსთან მისასვლელი გზა; 4. ქ. ბათუმში, მარკოზ აჭარელის ქუჩა №29ა-ს მიმდებარედ; 5. ქ. ბათუმში, პეტრე იბერის VI ჩიხი №18ა.
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
1.6.1 შესრულებული სამუშაოს ხარისხის საგარანტიო ვადა შეადგენს 24 თვეს სამუშაოების დასრულებიდან. 1.6.2 შესრულებულ სამუშაოებზე, ხარისხის გარანტიის უზრუნველსაყოფად, საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისას, მიმწოდებელი ვალდებულია ანგარიშსწორებამდე წარმოადგინოს ხარისხის უზრუნველყოფის უპირობო, გამოუთხოვადი გარანტია 2 (ორი) წლის ვადით, ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ფაქტიურად შესრულებული სამუშაობის მთლიანი ღირებულების 2,5%-ის ოდენობით.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1 ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტს 2023 წლის 1 იანვრიდან ტენდერის გამოცხადების დღემდე შესრულებული უნდა ჰქონდეს ტენდერით გათვალისწინებული ანალოგიური ხასიათის, სირთულისა და შინაარსის (საავტომობილო გზების ან/და გზატკეცილების ან/და ქუჩების მშენებლობა ან/და რეკონსტრუქცია ან/და რეაბილიტაცია ან/და სანიაღვრე არხების მოწყობა) სამუშაოები საერთო ღირებულებით არანაკლებ 800 000 (რვაასი ათასი) ლარის ოდენობით. 2.2.1.2. ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტს 2023 წლის 1 იანვრიდან ტენდერის გამოცხადების დღემდე უშუალოდ ერთი ხელშეკრულების ფარგლებში შესრულებული უნდა ჰქონდეს ანალოგიური ხასიათის, სირთულისა და შინაარსის (საავტომობილო გზების ან/და გზატკეცილების ან/და ქუჩების მშენებლობა ან/და რეკონსტრუქცია ან/და რეაბილიტაცია ან/და სანიაღვრე არხების მოწყობა) სამუშაოები 200 000 (ორასი ათასი) ლარის ოდენობით. 2.2.1.3 პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ტენდერით გათვალისწინებული ანალოგიური ხასიათის, სირთულისა და შინაარსის სამუშაოს შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტების ასლები პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ტენდერით გათვალისწინებული ანალოგიური ხასიათის, სირთულისა და შინაარსის სამუშაოს შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტების ასლები (ხელშეკრულების ასლები, მიღება-ჩაბარების აქტის ასლები, ფორმა №2 ან/და ანალოგიური ტიპის დოკუმენტები, საიდანაც შესაძლებელია სამუშაოების შინაარსისა და ღირებულებების იდენტიფიცირება). 2.2.1.4 იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტი გამოცდილების სახით წარმოადგენს არასახელმწიფო შესყიდვის ხელშეკრულებებსა და მათი შესრულების დოკუმენტაციას, გარდა 2.2.1.3 პუნქტით მოთხოვნილი დოკუმენტაციისა, პრეტენდენტი ვალდებულია დამატებით წარმოადგინოს აღნიშნულ სამუშაოებზე დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურების ქსეროასლები. ამასთან, სახელმწიფო შესყიდვის ხელშეკრულების ქვეკონტრაქტორობის შემთხვევაში, პრეტედენდენტმა დამატებით უნდა წარმოადგინოს ძირითადი ხელშეკრულება (რის საფუძველზეც დაიდო ქვეკონტრაქტი) და ამ ხელშეკრულებაში მითითებული ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნების შესაბამისი დოკუმენტები (შეტყობინება, ან/და თანხმობა, ან/და % შეზღუდვა და სხვა (ხელშეკრულებაში ასეთი მოთხოვნის არსებობის შემთხვევაში). 2.2.1.5 სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, უცხოური საწარმოს/უცხოური საწარმოს ფილიალის/წარმომადგენლობის მიერ ან სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში სხვა პრეტენდენტის მიერ წარმოგენილ უცხო ქვეყანაში შედგენილ გამოცდილების შესახებ დოკუმენტზე ხელმოწერები დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯარო სამართლებრივი უფლება-მოსილების მქონე პირის მიერ, მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 2.2.1.6 სახელმწიფო შეყიდვის შემთხვევაში თუ პრეტენდენტის მიერ მითითებული იქნება NAT/SPA/CMR... ნომრები და ხელშეკრულების შესრულების მიმდინარეობის ანგარიშში ატვირთული იქნება ყველა ის შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტი, რაც გათვალისწინებულია სატენდერო დოკუმენტაციით, დამატებით სხვა დოკუმენტების წარმოდგენის საჭიროება არ არსებობს.
2.8.1 ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნები
2.8.1.1. მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველს წერილობითი ფორმით მიაწოდოს ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტზე მომუშავე ყველა ქვეკონტრაქტორი ორგანიზაციის შესახებ ამ ორგანიზაციათა გამოცდილების შესახებ ინფორმაციაზე მითითებით არაუგვიანეს 5 დღით ადრე სანამ ქვეკონტრაქტორი შეუდგება საქმიანობას. ქვეკონტრაქტორს შეუძლია შეუდგეს საქმიანობას მხოლოდ შემსყიდველის მიერ წერილობითი თანხმობის გაცემის შემთხვევაში. 2.8.1.2 აღნიშნულ ვადაში შესაბამისი ინფორმაციის წარმოუდგენლობის ან/და არასრულად წარმოდგენის შემთხვევაში, მიმწოდებელს დაეკისრება ერთჯერადი ჯარიმა 1000 (ათასი) ლარის ოდენობით, ხოლო აღნიშნული პუნქტით განსაზღვრული ვადის 10 (ათი) კალენდარულ დღეზე მეტით დარღვევის შემთხვევაში, შემსყიდველი უფლებამოსილია ცალმხრივად შეწყვიტოს ხელშეკრულება და მოითხოვოს ზიანის ანაზღაურება. 2.8.1.3. მიმწოდებელი ვალდებულია, შემსყიდველის დასაბუთებული მოთხოვნის შემთხვევაში, შეცვალოს ქვეკონტრაქტორი კომპანია, რომელიც არაჯეროვნად (უხარისხოდ/დაგვიანებით) ასრულებს სამუშაოებს. აღნიშნული მოთხოვნა უნდა დაკმაყოფილდეს არაუგვიანეს 15 (თხუთმეტი) კალენდარული დღისა. ხსენებული ვადის დარღვევის შემთხვევაში, მიმწოდებელს დაეკისრება ჯარიმა 1000 (ათასი) ლარის ოდენობით. ამასთან, აღნიშნული ვადის 10 (ათი) კალენდარულ დღეზე მეტით გადაცილების შემთხვევაში. მიმწოდებელს დამატებით დაეკისრება პირგასამტეხლო ხელშეკრულების საერთო ღირებულების 0.05 (ნული მთელი ხუთი მეასედი) %-ის ოდენობით ყოველ ვადაგადაცილებულ დღეზე ან შემსყიდველი ისარგებლებს ხელშეკრულების ცალმხრივად მოშლის უფლებით და მოითხოვს ზიანის ანაზღაურებას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასადასტურებლად პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს: სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტებული პირის დასკვნა (აკრედიტებული პირის მიერ გაცემულ დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი); 4.1.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი შედგენილი და გაცემული უნდა იყოს საქართველოს მთავრობის 2017 წლის 26 სექტემბრის N439 დადენილებით დამტკიცებული "სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდის" მოთხოვნების შესაბამისად; 4.1.1.3 პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ექსპერტიზის დასკვნა უნდა პასუხობდეს კონკრეტულად დასმულ კითხვას: პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ხარჯთაღრიცხვით შესაძლებელია თუ არა საპროექტო-სახარჯთარრიცხვო დოკუმენტაციით გათვალისწინებული სამუშაოების შესრულება.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
6.3.1 ხელშეკრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის მოქმედების ვადა 60 (სამოცი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სამუშაოების შესრულების ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
6.4.1 უპირობო, გამოუთხოვადი ხელშეკრულების შესრულების გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 ანგარიშსწორების ვალუტაა ქართული ლარი. 7.2.2 ანგარიშსწორების ფორმაა უნაღდო, მიმწოდებლის საბანკო რეკვიზიტების შესაბამისად. 7.2.3 ანგარიშსწორება ხორციელდება ეტაპობივად, მიღება-ჩაბარების აქტის, გადახდის სერთიფიკატის გაფორმებისა და შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის წარმოდგენის შემდეგ. ობიექტის დასრულებისას ანგარიშსწორება განხორციელდება ზემოთ აღნიშნულ დოკუმენტაციასთან ერთად ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის შემდგომ. 7.2.4 თუ ანგარიშსწორება უნდა შესრულდეს არასამუშაო დღეს, მაშინ ანგარიშსწორება შესაძლებელია განხორციელდეს მომდევნო სამუშაო დღეს, რაც არ ჩაითვლება გადახდის ვადის გადაცილებად. 7.2.5 იმ შემთხვევაში, თუ მიმწოდებლის მიერ შესრულებული სამუშაოების ღირებულებამ არ შეადგინა ამ ხელშეკრულებით გათვალისწინებული თანხა, შემსყიდველი აუნაზღაურებს მიმწოდებელს მხოლოდ მის მიერ ფაქტობრივი მოცულობებით შესრულებული სამუშაოს ღირებულებას, ხარჯთაღრიცხვის მიხედვით. აღნიშნულიდან გამომდინარე მიმწოდებელს არ უნდა გააჩნდეს პრეტენზია სამუშაოთა აუთვისებელი მოცულობებისა და სამუშაოთა სახეობების შესრულებაზე და მის გადახდაზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1 ანგარიშსწორებისთვის აუცილებელი დოკუმენტების სრულყოფილად გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თეა თავდგირიძე, 558310865, ketilmotskobaspa@gmail.com ტექნიკურ საკითხებთან დაკავშირებით მიმართეთ არჩილ ნაგერვაძეს 558 774 000.
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე, რომელშიც, თარგმანის სისწორე ან/და მთარგმნელის ხელმოწერის ნამდვილობა დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიული წესით; 10.1.2 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა 10.1.3 ხარჯთაღრიცხვების შევსებისას გასათვალისწინებელია: სტრიქონები თავისი რიგითი ნომრით, თუ არ შეიცავს ქვესტრიქონებს, პირდაპირ ექვემდებარება განფასებას, ხოლო თუ შეიცავს ქვესტრიქონებს და აქვთ საერთო რიგითი ნომერი, უნდა განფასდეს ქვესტრიქონები. 10.1.4 პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას, თუ მის მიერ არ იქნება წარმოდგენილი ფასების ცხრილი ან ფასების ცხრილი წარმოდგენილი იქნება განფასების გარეშე ან წარდგენილ ფასების ცხრილში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს. 10.1.5 პრეტენდენტს შეუძლია ხარჯთაღრიცხვები მხოლოდ excel-ის ფორმატში წარმოადგინოს.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250022554 05.12.2025 contract signed same category · 31% title match · same buyer · similar size

1. ქ. ბათუმში, ხახულის ქუჩა N32, N34 და N36-ის მიმდებარედ სკვერის მოწყობა; 2. ქ. ბათუმშ…

ა(ა)იპ საქალაქო ინფრასტრუქტურისა და კ… 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → მონოლითი-2005 10 bidders 869,675 ₾
NAT260014607 14.07.2026 contract prep same category · 30% title match · same buyer

ქ. ბათუმში მარკოზ აჭარელის ქუჩის (მარკოზ აჭარელის ქ. N1-დან N15-მდე) რეაბილიტაცია და ქ.…

NAT260003737 25.02.2026 contract signed same category · 32% title match · same buyer

1. ქ. ბათუმში, წმინდა ევდემოზ პირველი (დიასამიძის) ქუჩის კეთილმოწყობა და მესხეთის II ჩი…

ა(ა)იპ საქალაქო ინფრასტრუქტურისა და კ… 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → შპს. "იბერია-ჯ" 7 bidders 4,667,687 ₾
NAT260017042 13.08.2026 bids open same category · similar size

ქალაქ თბილისში, მთაწმინდის რაიონში, ვ. ბარნოვის ქ. N4/1 მიმდებარედ არსებული გზის საყრდე…

NAT260017260 17.08.2026 announced same category · similar size

ქალაქ ქუთაისში, რესპუბლიკის ქუჩაზე ა/ბეტონით საგზაო სამოსისა და სანიაღვრე სისტემის მოწყ…

NAT260016733 10.08.2026 evaluation same category · similar size

ქ. თბილისში, გლდანის რაიონის ტერიტორიაზე მდებარე (N16 და N39) საჯარო სკოლების შიდა ეზოე…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ბონდი-2009
შპს გზაპროექტი
შპს ნიუ სთაილ
შპს მშენებელთა ჯგუფი
შპს იმპექსი