ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260012838
NAT260012838 NAT · აუქციონის გარეშე not held On procurement.gov.ge ↗

ქალაქ თბილისში, ვარკეთილის დასახლება, მასივი III, კვარტალი VII, კორპუსი N15-ში (საკადასტრო კოდი: N01.19.20.024.018) არსებულ ავარიულ მრავალბინიან საცხოვრებელ სახლთან დაკავშირებით, ავარიული მრავალბინიანი საცხოვრებელი სახლების ჩანაცვლების პროექტის ფარგლებში, ახალი მრავალბინიანი საცხოვრებელი სახლის კონცეპტუალური დიზაინ - პროექტის, დეტალური საინჟინრო-საპროექტო - სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადების მომსახურება

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 14% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 2.1 bidders, 35% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260012838
შესყიდვის სტატუსიარ შედგა
შემსყიდველია(ა)იპ თბილისის განვითარების ფონდი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71200000-არქიტექტურული და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება273`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი23.06.2026 16:25
წინადადებების მიღება იწყება03.07.2026 00:04
წინადადებების მიღება მთავრდება06.07.2026 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი5`400.00 GEL
გარანტიის ოდენობა2`730 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაI ეტაპი - წერილობითი დავალების მიღებიდან არაუმეტეს 120 (ას ოცი) კალენდარული დღე. II ეტაპი - წერილობითი დავალების მიღებიდან არაუმეტეს 150 (ას ორმოცდაათი) კალენდარული დღე.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 23.06.2026 16:25 Announced
  • 03.07.2026 00:04 Bidding opens
  • 06.07.2026 12:30 Bidding closes
  • 23.08.2026 22:30 Current status: not held

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ქალაქ თბილისში, ვარკეთილის დასახლება, მასივი III, კვარტალი VII, კორპუსი N15-ში (საკადასტრო კოდი: N01.19.20.024.018) არსებულ ავარიულ მრავალბინიან საცხოვრებელ სახლთან დაკავშირებით, ავარიული მრავალბინიანი საცხოვრებელი სახლების ჩანაცვლების პროექტის ფარგლებში, ახალი მრავალბინიანი საცხოვრებელი სახლის კონცეპტუალური დიზაინ - პროექტის, დეტალური საინჟინრო-საპროექტო - სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადების მომსახურება.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
იხილეთ თანმდევი ფაილები:
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
I ეტაპისთვის წერილობითი დავალების მიღებიდან არაუმეტეს 120 (ას ოცი) კალენდარული დღით. II ეტაპისთვის წერილობითი დავალების მიღებიდან არაუმეტეს 150 (ას ორმოცდაათი) კალენდარული დღით. III ეტაპისათვის საავტორო ზედამხედველობის ფარგლებში გაწეული მომსახურება დასრულებულად ჩაითვლება და მიმწოდებელთან საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტი გაფორმდება ახალი მრავალბინიანი საცხოვრებელი კორპუსის სამშენებლო, მათ შორის სარემონტო სამუშაოების დასრულებისთანავე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საპროექტო ობიექტი: თბილისი, ვარკეთილის დასახლება, მასივი III, კვარტალი VII, კორპუსი N15 (საკადასტრო კოდი: N01.19.20.024.018). პროექტების მიწოდების ადგილი: ქ. თბილისი, ძმ. ზუბალაშვილების ქ. N20.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს, 2020 წლის 01 იანვრიდან სატენდერო წინადადების მიღების დასრულებამდე უნდა გააჩნდეს საპროექტო მომსახურების გაწევის გამოცდილება. კერძოდ, პრეტენდენტს ერთი ხელშეკრულების ფარგლებში მომზადებული უნდა ჰქონდეს არანაკლებ 1 (ერთი) ერთეული IV კლასის შენობის სამშენებლო პროექტი (არქიტექტურული, კონსტრუქციული, საინჟინრო ნაწილები და ხარჯთაღრიცხვა) ღირებულებით არანაკლებ შესყიდვის სავარაუდო ღირებულების 50% - ის (ორმოცდაათი პროცენტი) ოდენობით, რომელიც შეთანხმებული უნდა იყოს შესაბამის მშენებლობის ნებართვის გამცემ ადმინისტრაციულ ორგანოსთან. აღნიშნული ინფორმაცია პრეტენდენტმა უნდა დაადასტუროს ხელშეკრულებ(ებ)ის და მიღება-ჩაბარების აქტების წარმოდგენით (სისტემაში ატვირთვით). იმ შემთხვევაში, თუ აღნიშნული დოკუმენტები ატვირთულია სახელმწიფო შესყიდვების სისტემაში სრულად, მათი დამატებით წარმოდგენა საჭირო არ არის. ასეთ შემთხვევაში, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ინფორმაცია, სადაც უნდა მიუთითოს SPA,NAT,DAP,DEP ან CMR ნომრები. პროექტის უფლებამოსილ ადმინისტრაციულ ორგანოში შეთანხმების დასადტურებლად წარმოდგენილი უნდა იქნას შესაბამისი ინდივიდუალური ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტის ასლი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
სისტემაში ასატვირთი დოკუმენტაცია: 1. დანართიN1-საპროექტო დავალება-განფასება. 2. გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია, სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1 პუნქტის გათვალისწინებით. 3.პროექტის უფლებამოსილ ადმინისტრაციულ ორგანოში შეთანხმების დამადასტურებელი ინდივიდუალური ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტის ასლი. ასევე, პრეტენდენტმა უნდა გაითვალისწინოს შემდეგი: ა) დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. ბ) ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტი მინეიჭება ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს. გ) პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. დ) სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოდგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები და ხელმომწერი პირების უფლებამოსილება დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული. ე) პრეტენდენტმა სატენდერო წინდადადება უნდა წამორადგინოს „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტორნული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების გათვალისწინებით.
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
ვინაიდან შესყიდვა დაკავშირებულია ძირითადად ადამიანური რესურსების გამოყენებასთან „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-5 პუნქტის საფუძველზე ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთების ვალდებულება პრეტენდენტ(ებ)ს არ მოეთხოვება.
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
გარანტიის მოქმედების ვადა 60 (სამოცი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს: ქალაქ თბილისში, ვარკეთილის დასახლება, მასივი III, კვარტალი VII, კორპუსი N15-ში (საკადასტრო კოდი: N01.19.20.024.018) მდებარე ავარიული მრავალბინიანი საცხოვრებელი სახლების ჩანაცვლების პროგრამის ფარგლებში, ახალი მრავალბინიანი საცხოვრებელი სახლის კონცეპტუალური დიზაინ - პროექტისა და დეტალური საინჟინრო-საპროექტო - სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის დასრულების ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
უპირობო, გამოუთხოვადი საბანკო გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, შემდეგი პირობით: 2026 წელი- სახელშეკრულებო ღირებულების -20%. 2027 წელი- სახელშეკრულებო ღირებულების -70%. 2029 წელი- სახელშეკრულებო ღირებულების -10%.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) კალენდარული დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ანანო გურჩიანი, 577251011, a.gurchiani@tbilisi.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტი მინეიჭება ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს. 10.1.3 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.4 სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოდგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები და ხელმომწერი პირების უფლებამოსილება დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260012128 11.06.2026 not held same category · 100% title match · same buyer · similar size

ქალაქ თბილისში, ვარკეთილის დასახლება, მასივი III, კვარტალი VII, კორპუსი N15-ში (საკადას…

ა(ა)იპ თბილისის განვითარების ფონდი 71200000არქიტექტურული და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები 0 bidders 273,000 ₾
NAT260014957 20.07.2026 evaluation same category · 100% title match · same buyer · similar size

ქალაქ თბილისში, ვარკეთილის დასახლება, მასივი III, კვარტალი VII, კორპუსი N15-ში (საკადას…

ა(ა)იპ თბილისის განვითარების ფონდი 71200000არქიტექტურული და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები 1 bidder 450,000 ₾
NAT250019717 06.11.2025 contract signed same category · 72% title match · same buyer · similar size

ქ. თბილისში, დმანისის ქუჩა N17-ში (საკადასტრო კოდი: N01.17.01.030.002) არსებულ ავარიულ …

ა(ა)იპ თბილისის განვითარების ფონდი 71200000არქიტექტურული და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს პაულონია 2 bidders 180,000 ₾
NAT260007602 15.04.2026 contract signed same category · similar size

1.1.1. ქალაქ ბათუმის მასშტაბით საშობაო-საახალწლო დღეებში ქალაქის გაფორმების დიზაინის/კო…

ა(ა)იპ საქალაქო ინფრასტრუქტურისა და კ… 71200000არქიტექტურული და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს ღამის შოუ სტუდია 1 bidder 297,000 ₾
NAT260010985 27.05.2026 contract signed same category · similar size

2026-2027 წლების განმავლობაში გურჯაანის მუნიციპალიტეტის მიერ 50 000 ლარზე მეტი ღირებულე…

გურჯაანის მუნიციპალიტეტი 71200000არქიტექტურული და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს ჯეოექსპერტი 1 bidder 300,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ბკ ქონსთრაქშენი
შპს საბა კონსტრაქშენ
შპს ბილდკინგს
შპს X ვექტორი
შპს ინტერსექიურითი-ჯორჯია