ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260013882
NAT260013882 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ელემენტების სახელმწიფო შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 23% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 35% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 1× with this buyer and won 0.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 31400000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N№01 running 156 days remaining Contract PDF ↗
35,800 ₾ contract amount 8,460 ₾ (24%) actually paid 30.07.2026 – 31.01.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
7,169.48 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 12.08.2026
1,290.52 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 12.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260013882
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს შსს სსიპ დაცვის პოლიციის დეპარტამენტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია31400000-აკუმულატორები, დენის პირველადი წყაროები და პირველადი ელემენტები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება42`580.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი06.07.2026 12:54
წინადადებების მიღება იწყება13.07.2026 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება15.07.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი400.00 GEL
გარანტიის ოდენობა426 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაშემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუმეტეს 60 (სამოცი) კალენდარული დღე, მაგრამ არაუგვიანეს 2026 წლის 5 დეკემბრის ჩათვლით.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (13)

NAT260013882_სამსახურებრივი ბარათი.pdf.pdf ნატო გოგიჩაიშვილი 17.07.2026 14:07
NAT260013882_Duracell_AAALR03_signed.pdf.pdf მიხეილ კუხიანიძე 20.07.2026 23:34
NAT260013882_Duracell_AA_LR6 signed.pdf.pdf მიხეილ კუხიანიძე 20.07.2026 23:34
NAT260013882_Panasonic CR123A_signed.pdf.pdf მიხეილ კუხიანიძე 20.07.2026 23:35
NAT260013882_Duracell CR2032_signed.pdf.pdf მიხეილ კუხიანიძე 20.07.2026 23:36
NAT260013882_Duracell CR2025_signed.pdf.pdf მიხეილ კუხიანიძე 20.07.2026 23:36
NAT260013882_Duracell NI- MH AAA 900_signed.pdf.pdf მიხეილ კუხიანიძე 20.07.2026 23:36
NAT260013882_EVE CR17450_signed.pdf.pdf მიხეილ კუხიანიძე 20.07.2026 23:38
NAT260013882_EBL_signed.pdf.pdf მიხეილ კუხიანიძე 20.07.2026 23:38
NAT260013882_სამსახურებრივი ბარათი.pdf.pdf ნატო გოგიჩაიშვილი 24.07.2026 09:34

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს იდეა 42,580 35,800 won
NAT260013882_ფასების ცხრილი (დანართი N1)_signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 06.07.2026 12:54 Announced
  • 13.07.2026 00:07 Bidding opens
  • 14.07.2026 22:25 First bid placed (1 bidders in total)
  • 15.07.2026 10:19 Last bid activity
  • 15.07.2026 12:00 Bidding closes
  • 17.07.2026 14:07 Buyer published: NAT260013882_შეტყობინება პრეტენდენტს_ოქმი№2 დაზუსტების შესახებ ელემენტების სახელმწიფო შესყიდვა (შპს იდეა).pdf
  • 17.07.2026 14:07 Buyer published: NAT260013882_სამსახურებრივი ბარათი.pdf
  • 19.07.2026 21:46 Buyer published: NAT260013882_დაზუსტებული ფასების ცხრილი (დანართი N1)_signed.pdf
  • 20.07.2026 23:34 Buyer published: NAT260013882_Duracell_AAALR03_signed.pdf
  • 20.07.2026 23:34 Buyer published: NAT260013882_Duracell_AA_LR6 signed.pdf
  • 20.07.2026 23:35 Buyer published: NAT260013882_Panasonic CR123A_signed.pdf
  • 20.07.2026 23:36 Buyer published: NAT260013882_Duracell CR2032_signed.pdf
  • 20.07.2026 23:36 Buyer published: NAT260013882_Duracell CR2025_signed.pdf
  • 20.07.2026 23:36 Buyer published: NAT260013882_Duracell NI- MH AAA 900_signed.pdf
  • 20.07.2026 23:38 Buyer published: NAT260013882_EVE CR17450_signed.pdf
  • 20.07.2026 23:38 Buyer published: NAT260013882_EBL_signed.pdf
  • 24.07.2026 09:34 Buyer published: NAT260013882_შეტყობინება პრეტენდენტს_ოქმი№3 ხელშეკრულებაზე მოწვევა ელემენტების სახელმწიფო შესყიდვა (შპს იდეა).pdf
  • 24.07.2026 09:34 Buyer published: NAT260013882_სამსახურებრივი ბარათი.pdf
  • 30.07.2026 00:00 Contract signed: N№01 — 35,800 ₾
  • 21.08.2026 15:18 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ელემენტების სახელმწიფო შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. ელემენტი ელემენტი AAA - 200 ცალი ტექნოლოგია: ტუტე-მანგანუმის დიოქსიდი, ნომინალური ვოლტაჟი: 1.5ვ, წინაღობა: 250 m-ohm @ 1 kHz, წონა (ტიპიური) არანაკლებ: 11გ, სიმაღლე: არანაკლებ 43,5მმ და არაუმეტეს 44,5 მმ, დიამეტრი: არანაკლებ 9,5 მმ და არაუმეტეს 10,5 მმ, მოცულობა (ტიპიური): 3,5 cm3, შენახვის ტემპერატურის დიაპაზონი: 5ºC -დან 30ºC - მდე, სამუშაო ტემპერატურა: -20ºC - დან 54ºC -მდე, შენახვის ვადა არანაკლებ - 2029 წლამდე, რომელიც დატანილი უნდა იყოს შეფუთვაზე. 1.2.2. ელემენტი AA - 400 ცალი ტექნოლოგია: ტუტე-მანგანუმის დიოქსიდი, ნომინალური ვოლტაჟი: 1.5ვ, წინაღობა: 120 m-ohm @ 1 kHz, წონა არანაკლებ: 24 გ, სიმაღლე: არანაკლებ 49,2 მმ და არაუმეტეს 50,5 მმ, დიამეტრი: არანაკლებ 13,5 მმ და არაუმეტეს 14,5 მმ, მოცულობა (ტიპიური): 8.4 cm3, შენახვის ტემპერატურა: 5ºC-დან 30ºC -მდე, სამუშაო ტემპერატურა: -20ºC-დან 54ºC- მდე, შენახვის ვადა არანაკლებ - 2029 წლამდე, რომელიც დატანილი უნდა იყოს შეფუთვაზე. 1.2.3. ელემენტი CR123A - 1000 ცალი; ტექნოლოგია: Li/MnO2, ნომინალური ვოლტაჟი: 3.2-3.3 ვოლტი, ნომინალური ტევადობა: არანაკლებ - 1550 მა/ს, სამუშაო ტემპერატურა: -20 C -დან 60 C-მდე, დიამეტრი: არანაკლებ 16 მმ და არაუმეტეს 17 მმ, სიმაღლე: არანაკლებ 33,5 მმ და არაუმეტეს 34,5 მმ, წონა (ტიპიური) : არანაკლებ 17 გრამი. შენახვის ვადა არანაკლებ - 2029 წლამდე, რომელიც დატანილი უნდა იყოს შეფუთვაზე. 1.2.4. ელემენტი CR2032 - 40 ცალი ტექნოლოგია: Li/MnO2, ნომინალური ვოლტაჟი: 3 ვოლტი, ნომინალური ტევადობა: არანაკლებ - 240 მა/ს, სამუშაო ტემპერატურა: -20C -დან 60C-მდე, დიამეტრი: არანაკლებ 19,7 მმ და არაუმეტეს 20 მმ, სიმაღლე: არანაკლებ 2.9 მმ და არაუმეტეს 3.2 მმ, წონა (ტიპიური) : არანაკლებ 3 გრამი. შენახვის ვადა არანაკლებ - 2029 წლამდე, რომელიც დატანილი უნდა იყოს შეფუთვაზე 1.2.5. ელემენტი CR2025 - 20 ცალი ტექნოლოგია: Li/MnO2, ნომინალური ვოლტაჟი: 3 ვოლტი, ნომინალური ტევადობა: არანაკლებ - 160 მა/ს, სამუშაო ტემპერატურა: -20C -დან 60C-მდე, დიამეტრი: არანაკლებ 19,5მმ და არაუმეტეს 20,5მმ, სიმაღლე: არანაკლებ 2.15მმ და არაუმეტეს 2.55მმ, წონა (ტიპიური): არანაკლებ 2,5 გრამი. შენახვის ვადა არანაკლებ - 2029 წლამდე, რომელიც დატანილი უნდა იყოს შეფუთვაზე. 1.2.6. ელემენტი CR17450 - 1500 ცალი ტექნოლოგია: Li/MnO2, ნომინალური ვოლტაჟი: 3 ვოლტი, ნომინალური ტევადობა: არანაკლებ - 2300 მა/ს, სამუშაო ტემპერატურა: -40C-დან 60C-მდე, დიამეტრი: არანაკლებ 16მმ და არაუმეტეს 17.2მმ, სიმაღლე: არანაკლებ 43,5მმ და არაუმეტეს 45,2მმ, წონა (ტიპიური) : არანაკლებ 22 გრამი. შენახვის ვადა არანაკლებ - 2028 წლამდე. 1.2.7. აკუმულატორი 6LR61 - 20 ცალი ტექნოლოგია: Li-po ან Li-ion, ნომინალური ვოლტაჟი: არანაკლებ 7.4 ვოლტი და არაუმეტეს 9.2 ვოლტი, ნომინალური ტევადობა: არანაკლებ - 600 მა/ს, სამუშაო ტემპერატურა: -10C -დან 50C-მდე, სიმაღლე: არანაკლებ 47,5მმ და არაუმეტეს 48,5მმ, სიგრძე: არანაკლებ 25.5მმ და არაუმეტეს 26.5მმ, სიგანე: არანაკლებ 15.5მმ და არაუმეტეს 16.5მმ, წონა (ტიპიური) : არანაკლებ 25 გრამი. შენახვის ვადა არანაკლებ - 2028 წლამდე. 1.2.8. აკუმულატორი AAA - 30 ცალი ტექნოლოგია: Ni-MH (ნიკელ-მეტალჰიდრიდი), ნომინალური ვოლტაჟი: 1.2ვ, ტევადობა: არანაკლებ - 750 მა/ს, წინაღობა: 30 m-ohm @ 1 kHz, წონა (ტიპიური) არანაკლებ: 12.8გ, სიმაღლე: არანაკლებ 43,5მმ და არაუმეტეს 44,5 მმ, დიამეტრი: არანაკლებ 9,5 მმ და არაუმეტეს 10,5 მმ, სამუშაო ტემპერატურა: -20ºC - დან 54ºC -მდე, შენახვის ტემპერატურის დიაპაზონი: 5ºC -დან 30ºC - მდე, შენახვის ვადა არანაკლებ - 2028 წლამდე.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუმეტეს 60 (სამოცი) კალენდარული დღე, მაგრამ არაუგვიანეს 2026 წლის 5 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
სსიპ დაცვის პოლიციის დეპარტამენტი ც/საწყობი,ქ. თბილისი, ლ. ფირცხელიანის ქ N1 (ყოფილი აღმაშენებლის ხეივანი N158). მომწოდებელმა საქონლის მოწოდება და ჩამოტვირთვა უნდა უზრუნველყოს საკუთარი მუშა ხელითა და ტრანსპორტირებით.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. შესყიდვის ობიექტის შენახვის ვადა განისაზღვრება სატენდერო დოკუნენტაციის ტექნიკური დავალების შესაბამისად, მოწოდების მომენტში ელემენტების ყოველი მოწოდებული პარტიის დარჩენილი ვარგისიანობის ვადა უნდა შეადგენდეს არანაკლებ საერთო ვადის 75%-ს. 1.7.1.2.ხარვეზის, დაზიანების და დეფექტის მქონე საქონლის დაფიქსირების შემთხვევაში, შემსყიდველი უფლებამოსილია მოითხოვოს საქონლის ახლით შეცვლა, აღნიშნულის შესახებ შემსყიდველი ატყობინებს მიმწოდებელს წერილობით ან/და ელექტრონული ფოსტის მეშვეობით (მიმწოდებლის მიერ მითითებულ ელ. მისამართზე), შეტყობინების გაგზავნის მომდევნო დღიდან აითვლება წუნდებული საქონლის შეცვლის 20 (კალედარული) დღიანი ვადა. შენიშვნა: რეკვიზიტების მათ შორის ელექტრონული ფოსტის მისამართი შეცვლის შემთხვევაში, „მომწოდებელი“ ვალდებულია დაუყოვნებლივ აცნობოს „შემსყიდველს“ განხორციელებული ცვლილების შესახებ. რეკვიზიტებში (ელ.ფოსტის მისამართი შეცვლის) განხორციელებიული ცვლილების „შემსყიდველისათვის“ შეუტყობინებლობის შემთხვევაში, ელექტრონული ფოსტით ან მისამართზე გაგზავნილი წერილი ჩაითვლება ჩაბარებულად.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანა, მწარმოებელი/ბრენდი და „მოდელი/დასახელება“ 2.1.1.2. პრედენდენტის მიერ 2.1.1.1.პუნქტით მოთხოვნილი ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ ექვემდებარება და გამოიწვევსპრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებლის მიერ გაცემული ინფორმაცია/დოკუმენტი ან/და ვებ-ბმული მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდიდან, ან კატალოგიდან რომელიც დაადასტურებს შემოთავაზებული საქონლის შესაბამისობას სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 პუნქტით განსაზღვრულ ყველა მოთხოვნასთან, ან აღნიშნული ინფორმაცია ქარხნულად უნდა იქნას დატანილი შემოთავაზებული საქონელზე ან/და მითითებული უნდა იყოს ეტიკეტზე და პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს აღნიშნულის დამადასტურებელი დოკუმენტი (მაგ. ფოტო სურათები)". შენიშვნა: იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ, დოკუმენტებში, მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდზე, ეტიკეტის ფოტო-სურათზე ან/და საქონლს ფოტო-სურათზე ინფორმაცია იქნება უცხო ენაზე პრეტენდენტი ვალდებულია მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად წარმოადგინოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. ,,იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. 4.1.1.2. ექსპერტიზის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. 4.1.1.3. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები“.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, ლარებში, მიმწოდებლის საბანკო ანგარიშზე, მიღება-ჩაბარების აქტის და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) წარმოდგენის შემდეგ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება 7,2 პუნქტში მითითებული დოკუმენტების წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნატო გოგიჩაიშვილი, 595098026, spd@procurement.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტი წარმოდგენილი უნდა იყოს მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2. ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.4. იმ შემთხვევაში თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი/მომსახურება. ამასთან, ტექნიკურ დავალებაში მოცემული პარამეტრები არის შემსყიდველის მიერ დადგენილი მინიმალური მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტი. 10.1.5 პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სსიპ დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის მიერ, „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250003237 17.02.2025 contract signed same category · same buyer · similar size

1.1. ხელით სატარებელი რადიო სადგურების აკუმულატორები და საჭირო აქსესუარები

საქართველოს შსს სსიპ დაცვის პოლიციის … 31400000აკუმულატორები, დენის პირველადი წყაროები და პირველადი ელემენტები → შპს კომუნიკომი 3 bidders 49,125 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ლუმენი
შპს სოლუშენ გრუპ
შპს SANDIKO
კაცხი
ულტრა