ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT260015668
NAT260015668 NAT · აუქციონის გარეშე evaluation On procurement.gov.ge ↗

კონდიციონერების შესყიდვა (თანმდევი მომსახურებით - დემონტაჟი-მონტაჟით)

ქალაქ ქუთაისის მერია 461 tenders 2.0 avg bidders 115 failed 242 CMR deals
7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 13% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.3 bidders, 31% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 42500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260015668
შესყიდვის სტატუსიშერჩევა/შეფასება
შემსყიდველიქალაქ ქუთაისის მერია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია42500000-გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება50`700.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი29.07.2026 16:40
წინადადებების მიღება იწყება15.08.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება17.08.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი500.00 GEL
გარანტიის ოდენობა507 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ელ შოპი 50,700 35,480
NAT260015668_ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 29.07.2026 16:40 Announced
  • 15.08.2026 00:05 Bidding opens
  • 16.08.2026 11:56 First bid placed (1 bidders in total)
  • 16.08.2026 11:59 Last bid activity
  • 17.08.2026 12:00 Bidding closes
  • 18.08.2026 17:30 Buyer published: NAT260015668_ინტერესთა კონფლიქტი, შეტყობინება პრეტენდენტისათვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის ''კომისიამ დაადგიანა'' ნაწილში; იხილეთ მიმაგრებული ოქმი #3.pdf
  • 23.08.2026 22:40 Current status: evaluation

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
კონდიციონერების შესყიდვა (თანმდევი მომსახურებით - დემონტაჟი-მონტაჟით)
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს კონდიციონერების (თანმდევი მომსახურებით - დემონტაჟი-მონტაჟით) მიწოდება. 2. მიმწოდებელმა უნდა გაითვალისწინოს, რომ საქონლის მიწოდება, არსებული ამორტიზებული კონდიციონერების დემონტაჟი და ახალი მოწყობილობების მონტაჟი (სრულყოფილი ექსპლუატაციაში გაშვებით) უნდა განხორციელდეს ქალაქ ქუთაისის მუნიციპალიტეტის მერიის ადმინისტრაციულ შენობასა და მის ადმინისტრაციულ ერთეულებში. ტრანსპორტირების, დემონტაჟისა და მონტაჟის (მათ შორის, ყველა საჭირო დამხმარე სამონტაჟო მასალის) ხარჯები სრულად უნდა იყოს გათვალისწინებული ფასში. 3. სამუშაოების შესრულებისას მიმწოდებელმა უნდა გაითვალისწინოს მაღალ სართულებზე გარე ბლოკების დემონტაჟი-მონტაჟისთვის საჭირო ამწე ტექნიკის (სპეც-ტექნიკის/კალათის) გამოყენების აუცილებლობა. ადმინისტრაციული შენობა არის 4 (ოთხი) სართულიანი, სიმაღლე შეადგენს დაახლოებით 20 მეტრს. აღნიშნული ტექნიკის მობილიზაციისა და მუშაობის ხარჯი სრულად უნდა იყოს გათვალისწინებული ფასში. 4. მისაწოდებელი საქონელი უნდა იყოს ახალი, ქარხნული შეფუთვით, ხარისხობრივად უნაკლო, საწარმოო დეფექტის გარეშე, ტრანსპორტირებისთვის უსაფრთხო შეფუთვით და უნდა აკმაყოფილებდეს ფასების ცხრილში მითითებულ ტექნიკურ მახასიათებლებს. 5. მიწოდებული საქონლის წუნის აღმოჩენის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს წუნდებული საქონლის ახლით შეცვლა არაუმეტეს 2 კალენდარული დღისა. 6. შემოთავაზებული საქონელი უნდა იყოს დანართში მითითებული აღწერილობის შესაბამისი, მსგავსი ან უკეთესი ტექნიკური მახასიათებლებით. 7. იმ შემთხვევაში, თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ეკვივალენტურის“ მნიშვნელობით. 8. შესყიდვის ობიექტის დასახელება, ტექნიკური მახასიათებლები და რაოდენობა იხილეთ ფასების ცხრილში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდება, ძველი სისტემების დემონტაჟი და ახლის სრული მონტაჟი უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 15 (თხუთმეტი) კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიმწოდებელმა საქონლის მიწოდება უნდა უზრუნველყოს საკუთარი ხარჯებით შემდეგ მისამართზე: ქალაქ ქუთაისის მუნიციპალიტეტის მერიის ადმინისტრაციულ შენობა და ადმინისტრაციული ერთეულები.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1. მისაწოდებელი საქონლის საგარანტიო ვადა უნდა შეადგენდეს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 1 (ერთი) წელს. 2. საგარანტიო ვადაში შესყიდვის ობიექტის მიერ გამოვლენილი წუნის/ხარვეზის/დეფექტის შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია „შემსყიდველის“ დავალებიდან არაუგვიანეს 2 (ორი) კალენდარული დღის ვადაში წუნის/ხარვეზის/დეფექტის მქონე საქონელი შეაკეთოს ან შეცვალოს ახლით. 3. წუნის/ხარვეზის/დეფექტის გამო საქონლის შეკეთების ან შეცვლის საჭიროების შემთხვევაში საქონლის ტრანსპორტირება უნდა უზრუნველყოს „მიმწოდებელმა“, საკუთარი ხარჯებით.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
1. პრეტენდენტმა ფასების ცხრილის სვეტში „მწარმოებელი ქვეყანა, მწარმოებელი ან/და ბრენდი და მარკა ან/და მოდელი” უნდა მიუთითოს შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებელი ქვეყანა, მწარმოებელი ან/და ბრენდი და მარკა ან/და მოდელი. 2. პრეტენდენტის მიერ ამ მუხლის პირველი პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
1. პრეტენდენტმა, ფასების ცხრილში უნდა მიუთითოს შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმული ,,ლინკი”, რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს ექნება საშუალება მოიძიოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური პირობების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით; ან/და პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის მიერ ხელმოწერით დადასტურებული შემოთავაზებული საქონლის ზუსტი ტექნიკური მახასიათებლები, რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს საშუალება ექნება შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური პირობების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის. 2. დოკუმენტ(ებ)ის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთვევაში მას უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი, ხოლო ვებ-ბმულის წარმოდგენის შემთხვევაში, ქართულ ენაზე თარგმნა და ნოტარიულად დამოწმება არ მოითხოვება.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის დასკვნა. ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს სატენდერო ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა). 2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის/აუდიტორული/საშემფასებლო დასკვნით. 3. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს, როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილში მითითებულ ერთეულებთან მიმართებაში.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. 2. ანგარიშსწორება მოხდება საქონლის სრულად მიწოდების შემდეგ, საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და შესაბამისი დოკუმენტაციის წარმოდგენის შემდეგ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მოხდება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან და შესაბამისი დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ირაკლი ადეიშვილი, 599285289, kutaisi.procurement@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – „სისტემა“) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. 3. 2019 წლის 1 იანვრიდან, შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით /კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა შესაძლებელია მხოლოდ PDF ფორმატის დოკუმენტებზე/ 4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 5. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 6. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. 7. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე): 7.1. თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან ის წარმოდგენილი იქნება განუფასებლად. 7.2 თუ პრეტენდენტის მიერ ფასების ცხრილში არ იქნება მითითებული შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებლის ან/და ბრენდის და მარკის ან/და მოდელის შესახებ ინფორმაცია. მითითებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა ან შემდგომში შეცვლა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას ყოველგვარი დაზუსტების პროცედურის გარეშე.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250007931 23.04.2025 contract signed same category · 83% title match · similar size

კონდიციონერების (თანმდევი მომსახურებით: დემონტაჟი - მონტაჟი) სახელმწიფო შესყიდვა

ქ. თბილისის მერია 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შ.პ.ს. "ალტა" 9 bidders 43,180 ₾
NAT250020165 13.11.2025 contract signed same category · 77% title match · similar size

კონდიციონერების შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით - არსებული კონდიციონერების დემონტაჟი და …

შუახევის მუნიციპალიტეტი 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს კლიმატ არეა 2023 7 bidders 41,800 ₾
NAT260014381 10.07.2026 contract signed same category · 72% title match · similar size

კედლის კონდიციონერების სახელმწიფო შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით - მონტაჟით

საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა … 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს სერვის მედ ჯორჯია 5 bidders 38,300 ₾
NAT260015075 21.07.2026 contract signed same category · 72% title match · similar size

კედლის კონდიციონერების (თანმდევი მომსახურებით/მონტაჟით) სახელმწიფო შესყიდვა

აღსრულების ეროვნული ბიურო 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს სერვის მედ ჯორჯია 2 bidders 68,000 ₾
NAT260013917 06.07.2026 contract signed same category · 83% title match

კონდიციონერების (თანმდევი მომსახურებით: დემონტაჟი - მონტაჟი) სახელმწიფო შესყიდვა

ქ. თბილისის მერია 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები → შპს ელ შოპი 4 bidders 19,800 ₾
NAT260012375 16.06.2026 terminated same category · 72% title match · similar size

კედლის კონდიციონერების (თანმდევი მომსახურებით/მონტაჟით) სახელმწიფო შესყიდვა

აღსრულების ეროვნული ბიურო 42500000გამაგრილებელი და სავენტილაციო მოწყობილობები 3 bidders 75,600 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

შპს მაიპისი 10×
შპს ჯეო როუდ ინვესტი
შპს მუნიციპალ სერვისი
ხომლი ენ
შპს სანი 2020