ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260013448
NAT260013448 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს 1 (ერთი) ცალი მაგიდის ლაბორატორიული ცენტრიფუგა გაგრილების ფუნქციით და აქსესუარებით

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 18% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 43% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 42900000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N71 running 63 days remaining Contract PDF ↗
18,200 ₾ contract amount 18,200 ₾ (100%) actually paid 28.07.2026 – 30.10.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
18,200.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 12.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260013448
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისსიპ ივანე ბერიტაშვილის ექსპერიმენტული ბიომედიცინის ცენტრი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია42900000-სხვადასხვა ზოგადი და სპეციალური დანიშნულების მანქანა-დანადგარები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება19`695.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკურ დავალებაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი30.06.2026 16:58
წინადადებების მიღება იწყება07.07.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება09.07.2026 16:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი240.00 GEL
გარანტიის ოდენობა197 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 60 კალენდარული დღე.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (7)

NAT260013448_ფასების ცხრილი დაზუსტებული.pdf.pdf დიმიტრი მარღანია 17.07.2026 16:04
NAT260013448_ექსპერტის დასკვნა-signed.pdf.pdf ნარგიზა ხასია 21.07.2026 18:07
NAT260013448_წერილი გამარჯვებულს..pdf.pdf ნარგიზა ხასია 21.07.2026 18:08

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
სამაია 18,200 18,200 won
NAT260013448_ფასების ცხრილი .pdf.pdf · NAT260013448_ISO 9001 2015.pdf.pdf · NAT260013448_ეკ შესაბამისობის დეკლარაცია.pdf.pdf
შპს ოლსაიდს 18,825 18,445
NAT260013448_Tender_Beritashvili_NAT_13448.pdf.pdf
ინტერლაბი 18,850 18,850
NAT260013448_ფასების ცხრილი NAT260013448.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 30.06.2026 16:58 Announced
  • 07.07.2026 00:05 Bidding opens
  • 07.07.2026 14:40 First bid placed (3 bidders in total)
  • 08.07.2026 17:16 Last bid activity
  • 09.07.2026 16:00 Bidding closes
  • 16.07.2026 18:12 Buyer published: NAT260013448_ინტერესთა კონფლიქტი-signed-signed-signed-signed-signed-signed-signed-signed-signed (2).pdf
  • 16.07.2026 18:12 Buyer published: NAT260013448_ოქმი #2, დაზუსტების თაობაზე-signed-signed-signed-signed-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 16.07.2026 18:14 Buyer published: NAT260013448_წერილი დაზუსტების თაობაზე..pdf
  • 17.07.2026 16:04 Buyer published: NAT260013448_ფასების ცხრილი დაზუსტებული.pdf
  • 21.07.2026 18:07 Buyer published: NAT260013448_ოქმი 3, გამარჯვებულის თაობაზე-signed-signed-signed-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 21.07.2026 18:07 Buyer published: NAT260013448_ექსპერტის დასკვნა-signed.pdf
  • 21.07.2026 18:08 Buyer published: NAT260013448_წერილი გამარჯვებულს..pdf
  • 28.07.2026 00:00 Contract signed: N71 — 18,200 ₾
  • 21.08.2026 15:38 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს 1 (ერთი) ცალი მაგიდის ლაბორატორიული ცენტრიფუგა გაგრილების ფუნქციით და აქსესუარებით.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
იმ შემთხვევაში, თუ ტექნიკური დავალებაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას მითითებულია კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო, ან მწარმოებელი, ეს ტერმინები გამოყენებულია „მსგავსის“ და ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით; მაგიდის ლაბორატორიული ცენტრიფუგა გაგრილების ფუნქციით და აქსესუარებით 1 ცალი უნდა იყოს: 1. ძირითადი მოწყობილობის ტექნიკური მახასიათებლები: ტიპი: მაგიდის ლაბორატორიული ცენტრიფუგა გაგრილების ფუნქციით (Refrigerated bench-top centrifuge). ტემპერატურის კონტროლის დიაპაზონი: -10°C-დან +25°C-მდე. სტაბილური ტემპერატურის შენარჩუნების დიაპაზო-ნი: გარემო ტემპერატურაზე 25°C-ით დაბლა ... +25°C-მდე. ტემპერატურის რეგულირების ბიჯი: არაუმეტეს 1°C. კამერის გაგრილების დრო: მაქსიმუმ 10 წუთი (Efficient rate of chamber refrigeration). სიჩქარის რეგულირების დიაპაზონი სინჯარებისთვის: 100 - 4200 ბრ/წთ (RPM) / (3160 × g). სიჩქარის რეგულირების დიაპაზონი მიკროპლანშეტებისთვის: 100 - 2000 ბრ/წთ (RPM) / (560 × g). სიჩქარის რეგულირების ბიჯი: 100 ბრ/წთ (RPM). ციფრული ტაიმერი: 1-დან 90 წუთამდე (1 წუთიანი ბიჯით) ხმოვანი სიგნალით. აჩქარების/შენელების რეჟიმები: მრავალსაფეხურიანი - აჩქარება (Slow, Normal, Fast) და შენელება (0, Slow, Normal, Fast); იძულებითი დამუხრუჭების გათიშვის შესაძლებლობით. უსაფრთხოება: ლითონის დამცავი კამერა და თავსახური; დისბალანსის ავტომატური დიაგნოსტიკა (ავტომატური გაჩერებით და ეკრანზე ""IMBALANCE"" წარწერის გამოტა-ნით); თავსახურის ბლოკირება მუშაობის პროცესში. ეკრანი: LCD, 2 ხაზიანი (დაყენებული და რეალური პარამეტრების ერთდროული ასახვის ფუნქციით - სიჩქარე/RCF, ტემპერატურა, დრო). კამერის დიამეტრი: ზუსტად 360 მმ. გარე გაბარიტები (სიგანე × სიღრმე × სიმაღლე): არაუმეტეს 635 x 580 x 335 მმ. წონა: არაუმეტეს 56 კგ. კვება: 230 V, 50 Hz. ენერგომოხმარება: 990 W (4.3 A). 2. მოთხოვნილი კომპლექტაცია / აქსესუარები: მოწყობილობას კომპლექტში აუცილებლად უნდა ახლდეს შემდეგი აქსესუარები: 1. როტორი N1 (მიკროპლანშეტებისთვის): განშლადი (Swing-out) ტიპის როტორი სტანდარტული 96-ფოსოიანი მიკროპლანშეტებისთვის, skirted PCR პლანშეტებისთვის და Deepwell პლანშეტებისთვის 45მმ-მდე სიღრმით. 1 ცალი; 2. ადაპტერები პლანშეტებისთვის: 2 ცალი ადაპტერი 96-ფოსოიანი semi-skirted და non-skirted PCR პლანშეტებისთვის. აუცილებელი მოთხოვნა: ადაპტერები უნდა იყოს ავტოკლავირებადი და დამზადებული Ertacetal®მასალისგან. 1 ცალი; 3. როტორი N2 (მიკროსინჯარებისთვის): ფიქსირებული კუთხის (Fixed-angle) როტორი 24 ცალი 1.5 მლ ან 2 მლ მოცულობის მიკროსინჯარისთვის. 1 ცალი; შენიშვნა: 1. უნდა იყოს ახალი, შეფუთულ მდგომარეობაში. პროდუქციის მოწოდება უნდა განხორციელდეს თანმდევი მონტაჟით. 2.უნდა მოჰყვებოდეს ტექნიკური სახელმძღვანელო. 3. მისაღებია ნებისმიერი შემოთავაზება, რომელიც უკეთესია ჩვენს მიერ წარმოდგენილ მინიმალურ მოთხოვნებზე; 4. გარანტია მიმიმუმ 1 წელი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონელი მიწოდებული უნდა იყოს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 60 კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონელი მიწოდებული უნდა იყოს მიმწოდებლის ხარჯით შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, გოთუას ქ. #14; სსიპ ივანე ბერიტაშვილის ექსპერიმენტული ბიომედიცინის ცენტრი.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1. მოსაწოდებელ საქონელზე ვრცელდება მინიმუმ 1 (ერთი) წლიანი გარანტია მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან, რომლის განმავლობაში მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოს სწორი ექსპლუატაციის პირობებში მწყობრიდან გამოსული საქონლის შეკეთება, ხოლო შეკეთების შეუძლებლობის შემთხვევაში - მისი შეცვლა.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა წარმოდგენილ ფასების ცხრილში უნდა მიუთითოს საქონლის მწარმოებელი ქვეყანა, მწარმოებელი ფირმა, მოდელი ან კატალოგის ნომერი არსებობის შემთხვევაში, არარსებობის შემთხვევაში ჩანაწერი: მოდელი ან კატალოგის ნომერი არ არსებობს. ამ მონაცემების წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ ექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას ტექნიკური დოკუმენტაციის გამო.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტმა, უნდა ატვირთოს ISO 9001 ან CE სერთიფიკატი ნოტარიულად დამოწმებულ ქართულ თარგმანთან ერთად;
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1.„ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე, პრეტენდენტმა ატვირთული ელექტრონული დოკუმენტი უნდა წარმოადგინოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. 2. მოწოდებული საქონელი უნდა იყოს ახალი, შეფუთულ მდგომარეობაში და თან უნდა მოჰყვებოდეს ტექნიკური პასპორტი და გამოყენების ინსტრუქცია. შემოთავაზებული საქონელი უნდა იძებნებოდეს მწარმოებლის ვებ-გვერდზე. წარმოდგენილი ინფორმაცია შესაძლებლობას უნდა იძლეოდეს შემოთავაზებული პროდუქციის შესაბამისობის დადგენის შესაძლებლობას მოთხოვნილ ტექნიკურ პარამეტრებთან, მახასიათებლებთან და სპეციფიკაციასთან. 4. პრეტენდენტის რეკვიზიტები, თუ მის პროფილში არ არის ატვირთული სრულყოფილი ინფორმაცია.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ყველაზე დაბალი წინადადების ფასის მქონე პრეტენდენტის მიერ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად დაფიქსირებული წინადადების საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით ნაკლებია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, სატენდერო კომისია პრეტენდენტისგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარდგენას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს საექსპერტო, აუდიტორული ან/და საშემფასებლო დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი).
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების წესით საქონლის მოწოდების შემდეგ მიღება–ჩაბარების აქტის და სხვა შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის (სასაქონლო ზედნადები, საგადასახადო ანგარიშ–ფაქტურა, საგადასახადო დოკუმენტი ) საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნარგიზა ხასია, 591017604, nargiza.khasia1@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. ზემოაღნიშნულ ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 2. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და ეს დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250012915 18.07.2025 contract signed same category · 36% title match · same buyer

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს წყლის დისტილატორი მინის- 1 ცალი

სსიპ ივანე ბერიტაშვილის ექსპერიმენტულ… 42900000სხვადასხვა ზოგადი და სპეციალური დანიშნულების მანქანა-დანადგარები → ინტერლაბი 1 bidder 3,850 ₾
NAT260016789 11.08.2026 evaluation same category · similar size

ლაბორატორიული წყლის გამწმენდი სისტემის სახარჯი მასალების შესყიდვა

NAT260006010 25.03.2026 contract signed same category · similar size

სსიპ "სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრი"-სთვის 2 ცალი წყლის გამოსახდელის (დი…

სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი… 42900000სხვადასხვა ზოგადი და სპეციალური დანიშნულების მანქანა-დანადგარები → ალფალაბი 5 bidders 21,000 ₾
NAT260002418 11.02.2026 no result same category · similar size

სსიპ "სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრი"-სთვის 2 ცალი წყლის გამოსახდელის (დი…

სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი… 42900000სხვადასხვა ზოგადი და სპეციალური დანიშნულების მანქანა-დანადგარები 3 bidders 22,000 ₾
NAT260004044 27.02.2026 contract signed same category · similar size

წყლის ფილტრაციის დისპენსერების შესყიდვა

შპს "საქართველოს აეროპორტების გაერთია… 42900000სხვადასხვა ზოგადი და სპეციალური დანიშნულების მანქანა-დანადგარები → შპს კრისტალო365 4 bidders 18,271 ₾
NAT260014721 16.07.2026 contract signed same category · similar size

მაღალი წნევით რეცხვის აპარატების სახელმწიფო შესყიდვა

საქართველოს შსს სსიპ დაცვის პოლიციის … 42900000სხვადასხვა ზოგადი და სპეციალური დანიშნულების მანქანა-დანადგარები → შპს კერხერი 1 bidder 17,798 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს A and S
ინტერლაბი
შპს ეი-ბი ემ
შპს ოლსაიდს
შპს ემ კა ეს