NAT260015049
21.07.2026
contract signed
same category · 100% title match · same buyer · similar size
(ხუთი) ერთეული ერთკამერიანი და 5 (ხუთი) ერთეული ორკამერიანი მაცივრის სახელმწიფო შესყიდვა
10%
outside our line
Can we win this?
10% — outside our line: this does not look like something we sell.
- Our line of business only 11% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
- Expected competition this category averages 1.9 bidders, 37% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
- Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
- Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
- Buyer relationship we have bid 5× with this buyer and won 2.
- Category fit 39700000: we have never bid in this category.
Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.
Main details — as published
| განცხადების ნომერი | NAT260014188 |
|---|---|
| შესყიდვის სტატუსი | არ შედგა |
| შემსყიდველი | შემოსავლების სამსახური |
| შესყიდვის ტიპი | ელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) |
| შესყიდვის კატეგორია | 39700000-საოჯახო ტექნიკა |
| კლასიფიკატორის კოდები | — |
| შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება | 5`890.00 GEL |
| შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა | იხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია |
| შესყიდვის გამოცხადების თარიღი | 09.07.2026 10:28 |
| წინადადებების მიღება იწყება | 15.07.2026 00:08 |
| წინადადებების მიღება მთავრდება | 17.07.2026 12:00 |
| შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი | 59.00 GEL |
| გარანტიის ოდენობა | 59 GEL |
| გარანტიის მოქმედების ვადა | 160 დღე |
| მოწოდების ვადა | იხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია |
| წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოს | დღგ-ს გათვალისწინებით |
| დამატებითი ინფორმაცია | — |
Buyer documents & protocols (0)
No buyer documents recorded.
Bidders — everyone, including who lost
| Company | First offer | Final offer | Result |
|---|---|---|---|
| No bids recorded — nobody entered this tender. | |||
History
- 09.07.2026 10:28 Announced
- 15.07.2026 00:08 Bidding opens
- 17.07.2026 12:00 Bidding closes
- 23.08.2026 22:48 Current status: not held
Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.
Tender documentation — all 19 sections
1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
5 (ხუთი) ერთეული ერთკამერიანი და 5 (ხუთი) ერთეული ორკამერიანი მაცივრის სახელმწიფო შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1) 5 (ხუთი) ერთეული ერთკამერიანი მაცივარი: ტიპი: ერთკამერიანი; საერთო მოცულობა: არანაკლებ 90 ლიტრი; ენერგოეფექტურობის კლასი: არანაკლებ A+ (ან ექვივალენტი); თაროები: არანაკლებ 2 ცალი; კარის თაროები: არანაკლებ 2 ცალი; მართვის სისტემა: მექანიკური; გალღობის სისტემა: მექანიკური ან ავტომატური; ძაბვა: 220-240V / 50Hz; ფერი: თეთრი ან ვერცხლისფერი; (შემსყიდველთან შეთანხმებით) 2) 5 (ხუთი) ერთეული ორკამერიანი მაცივარი: ტიპი: ორკამერიანი (მაცივარი და საყინულე ცალკე კამერებით) საერთო მოცულობა: არანაკლებ 250 ლიტრი; საყინულის მოცულობა: არანაკლებ 60 ლიტრი; ენერგოეფექტურობის კლასი: არანაკლებ A+ (ან ექვივალენტი); თაროები: არანაკლებ 3 ცალი; კარის თაროები: არანაკლებ 3 ცალი; გალღობის სისტემა: No Frost ან ავტომატური გალღობის სისტემა; მართვის სისტემა: მექანიკური ან ელექტრონული; ძაბვა: 220-240V / 50Hz; ფერი: თეთრი, ან ვერცხლისფერი (შემსყიდველთან შეთანხმებით) შენიშვნა : შემოთავაზებული საქონელი უნდა იყოს ახალი, ქარხნული წარმოების, არ უნდა იყოს ექსპლუატაციაში ნამყოფი ან/და აღდგენილი. გაუმჯობესებული პარამეტრების მქონე შესყიდვის ობიექტების შეთავაზება მისაღებია, რომელიც არ გააუარესებს არცერთ ზემოთ მოცემულ ტექნიკურ პარამეტრს.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუმეტეს 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდების ადგილია ქ. თბილისი, აბზიანიძის ქ. №4.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
მისაწოდებელ საქონელზე უნდა ვრცელდებოდეს გარანტია არანაკლებ 1 (ერთი) წელი მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან. 1.7.2 შემსყიდველის მხრიდან შესყიდვის ობიექტის ექსპლუატაციის ნორმების დაცვის შემთხვევაში, საგარანტიო ვადის განმავლობაში მიმწოდებელმა საკუთარი ხარჯებით უნდა აღმოფხვრას ექსპლუატაციის პროცესში გამოვლენილი ნებისმიერი ხარვეზი/წუნი (ტრანსპორტირების ჩათვლით), საჭიროების შემთხვევაში უზრუნველყოს წუნდებული შესყიდვის ობიექტის შეცვლა ახლით, ასეთი ხარვეზის/წუნის გამოვლენიდან შემსყიდველის მიერ მიმწოდებლისთვის შესაბამისი წერილობითი შეტყობინებიდან (მათ შორის ელექტრონული საკომუნიკაციო საშუალების გამოყენებით) გონივრულ ვადაში, მაგრამ არაუგვიანეს 5 (ხუთი) კალენდარული დღისა, გარდა იმ შემთხვევისა, თუ ასეთი ხარვეზი გამოწვეულია ნივთის მექანიკური დაზიანებით. 1.7.3 პრეტენდენტი ვალდებულია "ფასების ცხრილი - დანართი N1"-ის შესაბამის გრაფაში მიუთითოს ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის კონკრეტული საგარანტიო პერიოდის შესახებ (ზუსტი პერიოდი, ყოველგვარი არანაკლებ, არაუმეტეს, მინიმუმ ან მსგავსი მაჩვენებლის მითითების გარეშე).
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილი - დანართი N1-ის შესაბამის ველში მიუთითოს შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებელი კომპანია, წარმოშობის ქვეყანა და მოდელი. (აღნიშნული ინფორმაციის ქართულ ენაზე თარგმნა და ნოტარიული წესით დამოწმება სავალდებულო არ არის).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1.შემსყიდველის მიერ მოთხოვნილი ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია პრეტენდენტის მიერ ატვირთული უნდა იქნას ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, ამასთან შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, მოთხოვნის შესაბამისად პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს იმ მოთხოვნილი დოკუმენტების დედანი ან/და ნოტარიულად დამოწმებული ასლ(ებ)ი, რომელიც იყო ატვირთული ერთიან ელექტრონულ სისტემაში. 2. ტექნიკური დოკუმენტაციის შედგენისას პრეტენდენტის მიერ გათვალისწინებული უნდა იყოს (არ უნდა იყოს დარღვეული) სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული დანართების ფორმები (მათ შორის ნუმერაცია) და არსებობის შემთხვევაში მათში მითითებული აუცილებელი პირობები. 3. თუ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასიდან გამომდინარე ერთეულის ღირებულებები დაჯდება მრავალნიშნა ათწილადი, პრეტენდენტი ვალდებულია ერთეულის ღირებულებები შეამციროს და დაამრგვალოს მეასედებამდე, შესაბამისად შეამციროს საერთო ღირებულებაც. 4. სატენდერო წინადადება, აგრეთვე ამ წინადადებასთან დაკავშირებული შემსყიდველსა და პრეტენდენტს შორის გაცვლილი მთელი კორესპონდენცია და დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე, გარდა წინამდებარე ტენდერის 2.1.1 პუნქტით მოთხოვნილი ინფორმაციისა; 5. პრეტენდენტს უფლება აქვს წარმოადგინოს მხოლოდ ერთი სატენდერო წინადადება. 6.სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახულ უნდა იყოს ყველა ხარჯის გათვალისწინებით, როგორიცაა: ტრანსპორტირების ხარჯები და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი გადასახადები, თუ მოსაკრებლები (მათ შორის - დღგ). 7.სატენდერო წინადადების საერთო და თითოეული ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარი. 8.პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები,„ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების შესაბამისად უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით ან კვალიფიცური ელექტორნული ხელმოწერით დამოწმებული.
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
პრეტენდენტმა შემსყიდველ ორგანიზაციაში უნდა წარმოადგინოს მის მიერ დანართი N1-ის შესაბამისად შემოთავაზებული საქონლის (ერთკამერიანი და ორკამერიანი მაცივრი) ერთი ერთეული სრულყოფილი ნიმუში.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
ქ. თბილისი, აბზიანიძის ქუჩა №4.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით, ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს, სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ წესის 28-ე მუხლის მე-5 პუნქტის შესაბამისად საშემფასებლო ან აუდიტის ან ექსპერტიზის დასკვნა. დასკვნასთან ერთად ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის (როგორც დასკვნის გამცემი კომპანია, ასევე დასკვნაზე ხელმომწერი პირები) შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი. სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" მიერ გაცემული დასკვნის შემთხევაში, დასკვნის გამცემი პირის (როგორც დასკვნის გამცემი კომპანია ასევე დასკვნაზე ხელმომწერი პირები) შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის წარმოდგენა არ მოითხოვება. 4.1.1.2 ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება ლარებში, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, მიმწოდებლის მიერ მიწოდებული საქონლის ღირებულების შესაბამისად. ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის საბანკო რეკვიზიტებზე; სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ადგილზე მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით (მათ შორის ტრანსპორტირების ხარჯი).
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება საქონლის მიწოდების შემდეგ, შესაბამისად გაფორმებული ინსპექტირების აქტის, მიღება-ჩაბარების აქტის, საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი საგადასახადო დოკუმენტების წარმოდგენიდან (იმ შემთხვევაში თუ მიმწოდებელი დღგ–ს გადამხდელია, ხოლო თუ მიმწოდებელი არ არის დღგ-ს გადამხდელი, მაშინ მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი ცნობა სსიპ შემოსავლების სამსახურიდან) არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ტარიელ ცერცვაძე, 591939480, T.Tsertsvadze@rs.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი
The same thing, bought before
NAT250014049
05.08.2025
contract signed
same category · 43% title match · similar size
ერთეული მაცივრის შესყიდვა
ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლ…
39700000საოჯახო ტექნიკა
→ შპს ინფინიტი 2024
5 bidders
6,800 ₾
NAT250009257
19.05.2025
contract signed
same category · 42% title match · similar size
მაცივრების სახელმწიფო შესყიდვა
NAT260017273
17.08.2026
announced
same category · 45% title match · similar size
ერთკამერიანი მაცივრების შესყიდვა
NAT250023075
10.12.2025
contract signed
same category · same buyer
სსიპ „შემოსავლების სამსახური“-ს მიერ ზეთის გამათბობლების (CPV 39715200 - გამათბობელი მო…
NAT250012668
15.07.2025
no result
same category · 43% title match
ერთეული მაცივრის შესყიდვა
Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.
Same buyer, same category — have they bought this before?
NAT260015049
21.07.2026
contract signed
(ხუთი) ერთეული ერთკამერიანი და 5 (ხუთი) ერთეული ორკამერიანი მაცივრის სახელმწიფო შესყიდვა
→ შპს "ომეგა"
2 bidders
5,890 ₾
NAT250023075
10.12.2025
contract signed
სსიპ „შემოსავლების სამსახური“-ს მიერ ზეთის გამათბობლების (CPV 39715200 - გამათბობელი მო…
→ შპს ინფინიტი 2024
3 bidders
12,900 ₾
NAT250002540
06.02.2025
contract signed
ერთეული მიკროტალღური ღუმელი
→ შპს ემტექნიკსი
4 bidders
2,500 ₾
This buyer usually awards to
across all categories
| შპს ჯორჯიანაირლინკი | 11× |
| შპს მეგატესტი | 7× |
| სსიპ სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბ… | 6× |
| ,,ლაბორატორიული კვლევითი ცენტრი" | 6× |
| შპს ხარისხის ლაბორატორია - LLC Qua… | 6× |