ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › SPA260000727
SPA260000727 SPA · რევერსული აუქციონი evaluation On procurement.gov.ge ↗

ბრეთისმეურნეობის სპორტული კომპლექსისთვის , კვერცხის შეძენა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.3 bidders, 48% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Category fit 03100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA260000727
შესყიდვის სტატუსიშერჩევა/შეფასება
შემსყიდველიქარელის მუნიციპალიტეტის სასპორტო დაწესებულებების გაერთიანება
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA)
შესყიდვის კატეგორია03100000-სოფლის მეურნეობისა და ბაღჩეული პროდუქტები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება2`700.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი04.08.2026 00:37
წინადადებების მიღება იწყება12.08.2026 00:03
წინადადებების მიღება მთავრდება14.08.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი40.00 GEL
გარანტიის ოდენობა27 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადამოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის განმავლობაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

SPA260000727_კვერცხი დაზუსტება (2)-signed.pdf.pdf ლიკა ტერტერაშვილი 21.08.2026 15:45

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს კატერინა 2,475 2,060
SPA260000727_ფასების ცხრილი (კვ.ქარ.)-signed.pdf.pdf
შპს ნუსა პლიუსი 2,250 2,070
SPA260000727_ფასების ცხრილი_სპორტის კვერცხი-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 04.08.2026 00:37 Announced
  • 12.08.2026 00:03 Bidding opens
  • 12.08.2026 12:50 First bid placed (2 bidders in total)
  • 14.08.2026 12:00 Bidding closes
  • 14.08.2026 12:20 Last bid activity
  • 21.08.2026 15:45 Buyer published: SPA260000727_კვერცხი დაზუსტება (2)-signed.pdf
  • 23.08.2026 23:00 Current status: evaluation

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ბრეთისმეურნეობის სპორტული კომპლექსისთვის , კვერცხის შეძენა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
კვერცხი "ქათმის – პირველი კატეგორია, ნაჭუჭი სუფთა, ფერი თეთრი ან ყვითელი,დაზიანებების გარეშე, თითოეული კვერცხი უნდა იყოს შესაბამისი მარკირებით და გამოშვების თარიღით. დაფასოებული უნდა იყოს მუყაოს ფირფიტებში ან პოლიეთილენის ორმხრივ ყუთებში. შესაბამისი შენახვის ვადების და პირობების მითითებით. საქონლის ვარგისიანობის ვადა უნდა გრძელდებოდეს საქონლის ჩაბარებიდან მინიმუმ 16 დღის განმავლობაში. " მიწოდებული პროდუქცია უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოში მოქმედ სტანდარტებსა და სანიტარულ –ჰიგიენურ ნორმებს. ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს კონკრეტული სახეობისათთვის მოქმედის სტანდარტებისა და საქართველოში მოქმედი სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმების სრული დაცვით. საკვები პროდუქტები უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობის და სოციალური დაცვის მინისტრის 2001 წლის 16 აგვისტოს #301/ნ ბრძანების “სასურსათო ნედლეულისა და კვების პრუდუქტების ხარისხისა და სანიტარული წესებისა და ნორმების“ მოთხოვნებს. არსებული ნორმატიული დოკუმენტ(ებ)ის ცვლილების ან/და ახალი ნორმატიული დოკუმენტ(ებ)ის შემოღების შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია შესყიდვის ობიექტი და მასთან დაკავშირებული გარემოებები შეუსაბამოს შეცვლილ გარემოებებს.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან შემსყიდველი ორგანიზაციის მოთხოვნის და წინასწარ განსაზღვრული საწვრთნელი შეკრების მოწყობის შესაბამისად,რომელიც მომწოდებელს ეცნობება წინასწარ, მიწოდება უნდა განხორციელდეს მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის განმავლობაში, 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
სოფელი ბრეთისმეურნეობა, სპორტული კომპლექსი
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა უნდა მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის წარმოების ქვეყანა და მწარმოებელი დანართი N1-ის შესაბამისად. პრეტენდენტმა უნდა მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის წარმოების ქვეყანა და მწარმოებელი დანართი #1- ის შესაბამისად. იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტი არ მიუთითებს მწარმოებელ ქვეყანას და მწარმოებლის დასახელებას, პრეტენდენტი დაზუსტების გარეშე დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას.
2.8.1 ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნები
ქვეკონტრაქტორი უნდა აკმაყოფილებდეს აღნიშნული ტენდერის ყველა ტექნიკურ მოთხოვნას, რაზეც პრეტენდენტი ვალდებულია დაასაბუთოს აღნიშნული ინფორმაცია წერილობით, ხელშეკრულებით და ფოტოსურათებით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა წარმოდგენილი დასკვნით უნდა დასტურდებოდეს პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ სატენდერო ხარჯთაღრიცხვაში (სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასის შესაბამისი ხარჯთაღრიცხვა (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით)) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით (თითოეულ ერთეულთან მიმართებით) და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ხარჯთაღრიცხვით განსაზღვრული სამუშაოების შესრულების შესაძლებლობა. ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს სატენდერო ხარჯთაღრიცხვა. ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული პირობები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარისშსწორება განხორციელდება ფაქტობრივად შესრულებული სამუშაოს შესაბამისად,რისთვისაც შემსყიდველსა და მიმწოდებელს შორის, უნდა გაფორმდეს მიღება-ჩაბარების აქტი. ანგარიშსწორება იწარმოებს უნაღდო ანგარიშსწორების წესით, ეროვნულ ვალუტაში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
შემსყიდველი იღებს ვალდებულებას გადაუხადოს მიმწოდებელს მიწოდებული საქონლის ღირებულება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან და თანმდევი დოკუმენტაციის გამოწერიდან/წარმოდგენიდან 10 (ათი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ლიკა ტერტერაშვილი, 577408505, KareliSport@procurement.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში მონაწილე პირი უცხოეთის მოქალაქეა ან უცხოეთში რეგისტრირებული იურიდიული პირია, აუცილებელია წარმოდგენილ იქნას პირის ადმინისტრაციული ორგანოებიდან წარმოსადგენი სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტები. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია ხელმოწერილი და/ან ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იქნას უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში, ატვირთული უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. დამატებით პრეტენდენტმა უნდა ატვირთოს შესასრულებელი სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვა ექსელის (Excel) და PDF ფაილის სახით. PDF ფაილი უნდა დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. 4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 5. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 6. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. 7. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს. 8. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ., ფასების ცხრილი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.). დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA260000718 30.07.2026 contract prep same category · 47% title match · same buyer

ბრეთისმეურნეობის სპორტული კომპლექსისთვის მწვანილის ( ქინძი,კამა,ოხრახუში) შესყიდვა

ქარელის მუნიციპალიტეტის სასპორტო დაწე… 03100000სოფლის მეურნეობისა და ბაღჩეული პროდუქტები → შპს რუდოლა 1 bidder 10,500 ₾
NAT250018690 21.10.2025 contract signed same category · similar size

ქარელის მუნიციპალიტეტში არსებული 24 საბავშვო ბაღისთვის კვერცხის შესყიდვა

სკოლამდელი სააღმზრდელო დაწესებულების … 03100000სოფლის მეურნეობისა და ბაღჩეული პროდუქტები → მარიკა კაჭკაჭაშვილი 1 bidder 3,250 ₾
NAT260000408 15.01.2026 contract signed same category

საბავშვო ბაღებისათვის ქათმის კვერცხის შეძენა

ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი-… 03100000სოფლის მეურნეობისა და ბაღჩეული პროდუქტები → ინდივიდუალური მეწარმე დიმ… 3 bidders 5,880 ₾
NAT250019711 06.11.2025 not held same category

სოფლის მეურნეობისა და ბაღჩეული პროდუქტების ,,კვერცხისა და ნატურალირი თაფლის'' შესყიდვა

მარტვილის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი … 03100000სოფლის მეურნეობისა და ბაღჩეული პროდუქტები 0 bidders 4,959 ₾
NAT260003876 26.02.2026 contract signed same category · similar size

სადღესასწაულო და სარიტუალო ღონისძიებებისთვის ყვავილების თაიგულების სახელმწიფო შესყიდვა

თერჯოლის მუნიციპალიტეტი 03100000სოფლის მეურნეობისა და ბაღჩეული პროდუქტები → მურადი ოდიკაძე 1 bidder 2,960 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს თ&ე კომპანი
შპს გამა-გ
შპს ჯ.ბ. კაპიტალი
შპს ჯი ემ ბილდინგი
ინდივიდუალური მეწარმე მანანა ტარიელაშ…